Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Amator Szczęsny mówił, że podobno w kombinacji się sprawdza. Podobno? On podobno jest komentatorem.

W kombinacji wygląda to nieźle, ale tam należy pamiętać, że po skoku jest bieg. Dzięki nowym przepisom słaby skoczek nawet przy sprzyjającym wietrze nie zyska przewagi i będzie musiał ostro zasuwać na trasie. W skokach nie wygląda aż tak fatalnie. Nie byłoby różnych oszustw i numerów z puszczaniem jednego skoczka w złych warunkach a drugiego w świetnych. Trzeba to jednak dopracować. Czytelność się poprawiła - informacje są podawane na ekranie. Istnieje jednak ważniejszy problem - rekordy skoczni. Teraz jakiś Choi czy Matura może ustanowić rekord, Małyszowi czy Ammanowi jury nie pozwoli na daleki skok. A to już nie pierwsze zamieszanie z rekordami – kiedyś uznawano za nie również skoki z Pucharu Kontynentalnego (Bachleda był wtedy krótko rekordzistą dużej skoczni w Harrahovie :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Blad Kruczka w przygotowaniach.W tym sezonie swietnie sie spisywali na samym poczatku cyklu PŚ, a pozniej forma uciekla.A w zeszlym sezonie bylo na odwrot - na poczatku fatalnie, a skonczyli 2 miejscem w druzynowce w Planicy.I az szkoda bylo, ze sezon sie konczy :) Niestety, nasi skoczkowie(poza Adamem rzecz jasna) nie maja szans na utrzymanie formy przez wiekszosc sezonu, dlatego trener powinien ich przygotowac na docelowa impreze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najgorszym [beep]chem jest :censored: [beep]a Robert Małolepszy. Ten :censored: przed sezonem pisał, że Małysz już za stary jest, że medalu nie zdobędzie. Żeby dał sobie spokój ze skokami, bo są lepsi, a on już się nie nadaje. Nie będę pisał jak należy go nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@El Loco

To niestety nie błąd Kruczka ,a taki poziom szkolenia młodzieży w naszym kraju oraz psychika naszych zawodników. Pamiętajmy, że wszystko co robimy, to robimy przede wszystkim głową. Posłuchajmy naszych orłów-nielotów a Adama w wywiadach. Tamci w koło-"no dziś to mi się nie udało jutro będzie lepiej". Albo-"a bo wiatr zadmuchał akurat przy moim skoku mocniej i nie mogłem dalej polecieć". A Adam zawsze na luzie, zawsze pewny siebie. Tamci nie mają nawet (No....poza Stochem) samokrytyki w sobie. Ba, ja jestem pewien , że w momencie gdy w czasie skoku dojeżdzają do progu to w głowie mają myśli "żeby znów nie zawalić skoku" ,; "nie dam rady" . A podczas treningów "I tak nigdy nie będę taki jak Adam" , "Czy jest sens to trenować, skoro znów na zawodach się stremuje i nie dam rady?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1

nasi skoczkowie musza miec dobrego posychologa ( taki jak Blecharz ) musza uwierzyc ze mozna daleko skakac ciekawi mnie dlaczego na treningach i kwalifikacjach skacza dobrze a przychodza zawody i laduja duzo blizej przykład był ostatnio w kwal.w drugiej dziesiadce mamy trzech reprezentantow

po 2

musi zostac rozbudowany system szkolenia stworzyc taki osrodek jak szkoła w Stams

po3

kluby musza dbac o dobro zawodników zeby nie zmarnowali swojego talentu (np M. Rutkowski )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Kruczek jako trener Polskich skoczkow to jedno wielkie nieporozumienie. Poziom szkolenia naszych najmlodszych skoczkow tez pozostawia wiele do życzenia. A co do Malysza to mam nadzieje ze zdobedzie jakis medal na duzej skoczni nawet nie mialbym nic przeciwko temu zeby byl zloty.I tak wielkie brawa dla niego ze zdobyl srebro :brawo::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, kiedy konkurs drużynowy? Myślę, że jeśli chłopaki się zmobilizują to i ....o brąz nawet powalczyć możemy. Ale na prawdę muszą skakać jak kiedyś w którymś pucharze świata co 3 miejsce zajeli. Austria poza zasięgiem jakiejkolwiek drużyny. Reszta to już od szczęścia zależy. Wczoraj Niemcy pokazali, że nie są równi. Finowie, Norwedzy, Japonia? Też są o dziwo w naszym zasięgu. Moimi czarnymi końmi będą Słoweńcy i Czesi. Szwajcarzy są w podobnej sytuacji co my kiedyś. Jeden geniusz, jeden niezły i dwóch cieniasów. Tak więc na nich nie liczę. Rosja w pewnym momencie zapowiadała się na świetną drużynę, teraz są gorsi od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Adam, brawo! Piękne konkursy i medale. Wielkie gratulacje dla Ciebie i mam nadzieję, że będziesz jeszcze skakał na następnych igrzyskach :wink:

A jestem bardzo zniesmaczony tym, że wczoraj Adama przytrzymano na belce. Czyżby warunki były za dobre i M. Tepes nie chciał dać wygrać Adasiowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, kiedy konkurs drużynowy? Myślę, że jeśli chłopaki się zmobilizują to i ....o brąz nawet powalczyć możemy. Ale na prawdę muszą skakać jak kiedyś w którymś pucharze świata co 3 miejsce zajeli. Austria poza zasięgiem jakiejkolwiek drużyny. Reszta to już od szczęścia zależy. Wczoraj Niemcy pokazali, że nie są równi. Finowie, Norwedzy, Japonia? Też są o dziwo w naszym zasięgu. Moimi czarnymi końmi będą Słoweńcy i Czesi. Szwajcarzy są w podobnej sytuacji co my kiedyś. Jeden geniusz, jeden niezły i dwóch cieniasów. Tak więc na nich nie liczę. Rosja w pewnym momencie zapowiadała się na świetną drużynę, teraz są gorsi od nas.

Juz przed Igrzyskami bylo wiadomo, ze Szwajcarzy nie wystartuja w druzynowce.A co do Polakow to jak najbardziej szansa na medal jest.Na MŚ w Libercu zajelismy przeciez 4 miejsce minimalnie przegrywajac z Japonczykami, a na koniec sezonu w Planicy bylismy drudzy(co prawda skocznia mamucia, ale jednak sukces).Szkoda, ze forma z poczatku sezonu uciekla, bo wtedy mozna bylo realnie myslec o tym medalu.Teraz to sa tylko nasze male marzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...