Skocz do zawartości
  • 0

Jaki miernik do ustawiania anteny satelitarnej?


Vitaliss
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Chciałbym nabyć jakiś miernik do ustawiania anten sat. Co możecie polecić? Interesuje nie coś amatorskiego jeśli mozna to tak znawać. Moja antena narażona jest na wiatr i chciałbym potem sam skorygować jej ustawienie a nie prosić kogoś o pomoc z miernikiem. Co możecie polecić w miarę nie drogiego? Na allegro jest tego mutlum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jakieś 8 lat temu zajechałem 8 SatFinderów ze wskaźnikiem wychyłowym (na w.w linku pokazałeś model ze wskaźnikiem cyfrowym, miałem kiedyś taki sam i przyszedł niestety uszkodzony). Złącza są dość słabo osadzone w plastiku i wkręcając sztywny kabel koncentryczny można ukręcić złącze. Dopiero potem kupiłem SF-9000.

Na Twoim miejscu kupiłbym najprostszy model za 15 zeta. Ewentualnie ten, który podałeś w linku.

Edytowane przez jeremiw1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wyżej wspomniałem, kupiłem kiedyś taki model z wyświetlaczem cyfrowym i przyszedł mi uszkodzony. Wg mnie to są tanie chińskie wskaźniki sygnału i taki cyfrowy zwyczajnie ma w sobie więcej taniej chińskiej elektroniki, przez co może się szybciej uszkodzić. Wskaźnik wychyłowy jest prostszy, do tego kosztuje grosze.

W wychyłowym będziesz miał regulowany tłumik, w cyfrowym masz przycisk, który tłumi sygnał o pewną, z góry ustaloną, wartość. Dla mnie regulacja jest na plus.

Edytowane przez jeremiw1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam ten finder z wyświetlaczem cyfrowym i bardzo szybko poszedł w odstawkę. Kupiłem Deviser S-30. A jeżeli chcesz coś więcej niż prosty satfinder, to może taki który przynajmniej pokazuje siłę i jakość dla konkretnej częstotliwości. Widziałem podobny na ostatnim SatKraku pod marką Opticum-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko czy jest sen wydawać 3 - 4 stówy jeśli ja go użyje raz może 2 razy w roku? Przeglądając allegro wpadło w mi oko coś takiego: http://allegro.pl/miernik-sygnalu-satelitarnego-satfinder-1286-i4916638519.html

Jeśli chodzi o precyzyjne ustawienie anteny to tylko miernikiem DVB-S2, wskaźnikiem nie sprawdzisz żadnego parametru sygnału. Skoro nie opłaca Ci się kupować miernika to wezwij instalatora, koszt od 50 do100zł.

Z mierników również polecam Deviser S-30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Często zdaża się, że niektóre programy HD nie działają w cale. ( Np od wczoraj na kanale Canal+2 Sport widzę ciemność.)

Czy aby przypadkiem w pobliżu instalacji / dekodera nie masz kabli lub routera internetu WiFi lub radiowego? Właśnie niedawno miałem przypadek zakłócania 11258 H (m.in Canal+2 Sport) przez internet radiowy.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Podłącze się do tematu, otóż mam satfindera i niestety nie mogę przy pomocy jego i dekodera ustawić anteny. Zdarza się tak ze przy zmianie warunków atmosferycznych mały deszcz to kanały z grupy TVN po prostu się tną albo przestają działać.
Instalacja nowa sprzęt sat nowy (antena, konwerter, multiswitch).
Dlatego chciałbym kupić miernik z funkcją siły i jakości sygnału i pytanie czy coś się znajdzie do 500zł?
Może ktoś coś ma sprawdzonego co może polecić?

Dziękuję za pomoc..

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozumiem _kompletnie_ kupowania miernika za kilkaset zł do jednej li tylko anteny. Nie rozumiem tekstu, że antena jest na coś narażona i trzeba ją korygować kilka razy do roku. Jeśli tak sprawa wygląda to przyczyna jest gdzie indziej, nie w korekcji anteny, ale w jej mocowaniu i/albo reszcie instalacji, ewentualnie zbyt małej antenie. Przy pomocy satfindera i parametrów z dekodera jestem w stanie ustawić antenę na lata, nie tylko dla siebie ale i innych. Teren górzysty i las to w ogóle już śmieszne. Bo drzewa mogą rosnąć ale czy zbliżają się do anteny? A góry? Pewnie też się przesuwają, a może raczej to dom klienta osiada, bo takie przypadki też już widziałem. Ale najprędzej rusza się samo mocowanie anteny (moje osobiste statystyczne prawdopodobieństwo).

Może za bardzo się rozwodzę ale jak poczytałem temat, w którym sam chciałem napisać o dużo częstszym użyciu miernika... Czy ktoś używa tego: SATLINK WS-6933 ? Cena przystępna, ale czy wyczerpuje na dziś wszystkie możliwości dla instalatora SAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...