Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 dni dołączyłem do posiadaczy nowego Pace, po zdaniu Philipsa HD (bez dysku).

Od razu zaktualizował sobie nowy soft.

Ogólnie sprzęt robi b. dobre wrażenie, obraz jest znacznie lepszy od Philipsa, zwłaszcza przez HDMI- z Philipsa był wyraźnie "zamglony" i preferowałem component. Tutaj niestety nie mogę porównać :wink:

Dysku nie słychać wcale, pilot działa pewniej od Philipsa, tuner akceptuje kartę splittera, jak na razie nagrywa też bez problemów...

Właściwie mam tylko dwie uwagi:

-bardzo ślamazarne wyszukiwanie treści EPG po włączeniu funkcji "PILOT", podgląd treści na następnych programach trwa wieki albo jest niemożliwy, w Philipsie podgląd był natychmiastowy, bez żadnego czekania na tytuł i opis;

-dość nieergonomiczny pilot a zwłaszcza "róża wiatrów" bez profilowanego wyszczególnienia przycisków- jednolite kółko i tyle... poza tym przyciski numeryczne na dole a funkcyjne na górze... Ale idzie się przyzwyczaić :D Ogólnie jak na razie duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni dołączyłem do posiadaczy nowego Pace, po zdaniu Philipsa HD (bez dysku).

Od razu zaktualizował sobie nowy soft.....

 

Właściwie mam tylko dwie uwagi:

-bardzo ślamazarne wyszukiwanie treści EPG po włączeniu funkcji "PILOT", podgląd treści na następnych programach trwa wieki albo jest niemożliwy.......

Pozwoliłem sobie na podkreślenie, które mnie interesuje i odnosi sie bezpośrednio do mojego wątku " TechniSat Digit HD8-SX- PRAWIE KUPIŁEM ;-(: "

viewtopic.php?f=18&t=8340&start=180

Jesli tak samo jest na Pace 500, to wchodze w Technisata bez obaw !

Czy użytkownicy Pace 500 mają podobne spostrzeżenia ,jak użytkownik Wasylek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do posiadanego dekodera SD (1530) muszę przyznać, że prędkość Pace PVR faktycznie można określić jako "ślamazarną". :?

Niestety ciężko mi określić (brak możliwości porównania) czy jest to nieprawidłowość czy też PVR'y tak mają...

 

Dodatkowo ostatnio aktualizując listę programów (coś mnie podkusiło :evil: ) pozbawiłem się możliwości podglądania (przycisk pilot) pozycji innych kanałów będąc na jednym z kanałów HBO (wcześniej działało bez problemu). Przy SD takiego problemu nie mam, pewnie na dniach jeszcze raz zaktualizuję listę względnie wyłączę tuner z prądu na jakiś czas i zobaczę co będzie. I tu przy okazji pytanko, ktoś ma podobnie?

 

Inna sprawa aczkolwiek podobna, brak możliwości podglądu EPG (tez przycisk PILOT) innych kanałów (a przynajmniej ich większości), jeśli jesteśmy na kanale Sci-fi Channel (tak na PVR jak i na SD) co ciekawe, problemu nie ma jeśli staramy się podglądać ten kanał z innego (np. Canal+).

 

Tak czy inaczej, do szybkości działania EPG czy samego Pace PVR idzie się przyzwyczaić, początkowo może to drażnić ale jaką mamy alternatywe?

Z tego co słyszałem, Philips PVR działa podobnie zaś zakup własnego PVR na dodatek z 2 głowicami to dość spory wydatek. Zakup tunka z jedną głowicą kiedy miało się okazję popracować na takim z dwoma wydaje się (przynajmniej mnie) średnio trafionym pomysłem.

 

Oczywiście na wyżej postawione pytania musimy odpowiedzieć sobie sami patrząc na to przez pryzmat własnych potrzeb. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu PVR od samego początku (PVR PHILIPS 250 2008 rok) też były problemy przez rok. Mam PACE 500 od dwóch miesięcy i wszystko jest OK, tylko funkcja PILOT nie działa tak jak philipsie. Piszcie maile i dzwońce do Cyfry żeby poprawili szybciej softa, forum nic tu nie zmieni. Pisząc tego 2062 posta nic się nie zmienia (wklejajcie odpowiedzi odpowiedzi od Cyfr+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jesli tak samo jest na Pace 500, to wchodze w Technisata bez obaw !

 

Przeczytałem tamten wątek- gdy pisałem o ślamazarności, to nie chodziło mi o to EPG typu "program wszystkich kanałów na 7 dni", kryjący się pod przyciskiem PROGRAM. To EPG akurat w Pace działa bez problemu i raczej nie jest zbyt wolne, można z jego pomoca zaprogramować nagrywanie 90% programów. Z tym problemu nie ma- pisałem natomiast o funkcji PILOT, która jest charakterystyczna dla tunerów Cyfry, czyli podglądzie podczas oglądania, tytułu i opisu bieżącej i następnej audycji na kanale oglądanym i innych kanałach (takie mini-EPG). Nawet nie wiem czy ten Technisat ma taką funkcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pobieranie danych,proszę czekać" może ktoś z osób bardziej obeznanych wytłumaczy w czym jest problem.Czy cyfra leci w kulki i wysyła egp co jakiś czas? czy usługodawca epg nie daje rady?

 

ostatnio miałem okazje bawić się turbo dekoderem z n... i porównując oba nóż się w kieszeni otwiera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pobieranie danych,proszę czekać" może ktoś z osób bardziej obeznanych wytłumaczy w czym jest problem.Czy cyfra leci w kulki i wysyła egp co jakiś czas? czy usługodawca epg nie daje rady?

 

ostatnio miałem okazje bawić się turbo dekoderem z n... i porównując oba nóż się w kieszeni otwiera..

 

Nie wiem jak inni ale ja tę sprawę tłumaczę sobie przejściem tunera (po wyłączeniu) nie w klasyczny tryb "stand by" ale w słynny już tryb oszczędności energii.

Zauważyłeś jak długo potem ten tuner włącza się w tryb normalnej pracy? (ponad 30 sek.!!!)

Zaobserwowałem, że informacja "pobieranie danych,proszę czekać" ma miejsce tylko jeden jedyny raz po włączeniu tunera.

Później EPG działa dość szybko.

Dopóki znów nie wyłączysz tunera to nie ma problemu ze startem EPG.

 

P.S.Niem mam turbo dekodera ale posiadam n recorder.Porównanie nie ma sensu.Nie da się porównać np.naszych dróg do niemieckich albo angielskich. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.Niem mam turbo dekodera ale posiadam n recorder.Porównanie nie ma sensu.Nie da się porównać np.naszych dróg do niemieckich albo angielskich.

 

Oprogramowanie do dekoderów n-ki robi zielonogórska firma ADB, zatrudniajaca głównie absolwentów uniwersytetu zielonogórskiego. A kto robi dla cyfry ... niestety nie oni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co pepe40 i jacozo02. Po wyłączeniu dekodera, dioda świeci się w dwóch kolorach - fioletowym i czerwony. Dysk wciąż pracuje. Ponowne włączenie dekodera odbywa się natychmiast, tak jakby wychodził z trybu uśpienia. Nie trwa to tak długo jak normalnie. Po resecie problem ustępuje. Sam dysk pracuje jak dotychczas. Nie słychać żadnych głośnych odgłosów. Nie sądzę żeby był to problem z samym dyskiem. Nie mam problemów z nagrywaniem i odtwarzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...