Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis stałem sie posiadaczem tego g......rata.

Jest sposób by słuchał sie pilota mimo ze niedaleko czai się Plazma panasonic ?

A ja biedny narzekałem na Philipsa 250 :-(

Jak wejdę w moje nagrania to już nie wyjdę.

 

Ale cuda.Nałozyłem na front kawałek czarnego worka na smieci i działa.Gdzie to ma czujnik to moze tylko czujnik wystarczy zakleic ?

 

 

Ja mam ten dekoder od czwartku i ..... porażka.

Podłączyłem do plazmy Panasonic i ...... ta sama sytuacja co u kilku użytkowników - czyli pilot odmawia posłuszeństwa. Jeśli przełączę TV na źródło bez sygnału np. COMPONENT, to dekoder działa jak dziki z nowym softem. Po przełączeniu na HDMI - stara śpiewka - pilot nie działa. Naklejanie w różnych miejscach izolacji, okładanie workiem na śmieci, folia aluminiowa - nic nie daje pozytywnego rezultatu.

Nawet jakość obrazu przełączyłem na 'KINOWY' i też nici. Czasami załapie, a czasmi nie.

Zastanawiam się jak producent śmiał jeszcze napisać (cytat z jakiegoś postu), że wszystko jest zgodnie ze standardami.

Tak na marginesie - rozmawiałem z kolesiami, którzy maja dekodery PVR w "N" i zrobili duże oczy jak im opisałem sytuację. Moim zdaniem to jest niedopuszczalne.

 

 

Gabin,

Czy znalazłes może jakieś jeszcze inne rozwiązanie?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam TV Panasonic i te same problemy. Spróbuj przełączyć na tryb Eco - u mnie chwilowo działało. Dzisiejszy dzień to porażka - nawet nie można zmienić kanałów. Napisałem do Cyfry trzy reklamacje - jak do tej pory zero odzewu, m.in. zażądałem nienaliczania opłaty najmu, bo w końcu pudełko nie jest sprawne technicznie. Ponieważ nie odpisali do tej pory ani razu, wysyłam im codziennie maile. Postanowiłem ich zamęczyć tak samo jak oni mnie męczą tym [beep]nym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co Kubro, ustawie żeby mi coś nagrało, wył. dekoder i gdy rano spr. czy jest okazuje się że nie nagrało :( Dekoder mam już z 2 miesiące z początku przez jakiś tydzień nagrywał później wszystko szlak trafił :(

 

U mnie konwerter twin, ale do peace idzie tylko jeden kabel, w menu ustawione mam na twin.

 

Ja mam też konwerter twin i do dekodera mam też podłączony jeden kabel, ale ustawione mam na konwerter pojedynczy i wszystko jest ok. Jeżeli to nie pomoże to skontaktuj się z cyfra+. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam TV Panasonic i te same problemy. Spróbuj przełączyć na tryb Eco - u mnie chwilowo działało. Dzisiejszy dzień to porażka - nawet nie można zmienić kanałów. Napisałem do Cyfry trzy reklamacje - jak do tej pory zero odzewu, m.in. zażądałem nienaliczania opłaty najmu, bo w końcu pudełko nie jest sprawne technicznie. Ponieważ nie odpisali do tej pory ani razu, wysyłam im codziennie maile. Postanowiłem ich zamęczyć tak samo jak oni mnie męczą tym [beep] dekoderem.

 

 

Model mojej plazmy nie ma opcji ECO, ale czasami korzystam z opcji obraz KINOWY. Panasonic ma tylko dwa lata, ale dużo się zmieniło w produkcji tych telewizorów i nowsze to juz mają.

Co prawda mnie dzierżawa nic nie kosztuje.

Powiem tak. Jak sprawdzisz przy wyłączonym TV, to dekoder działa jak szalony. Ale jak włączysz np. CANAL+ SPORT, to pierwszy lepszy mecz załatwia komunikację pomiędzy dekoderem a pilotem. Jakikolwiek jaskrawy kolor będzie działac negatywnie na funkcjonalność. I tyle.

 

Dziś sprawdziłem dekoder na LCD SHARP - i nastąpił obrót o 180 stopni. Dekoder działał jak szalony. Odpowiadał na każde naciśnięcie w pilocie, tak jak należy. Funkcjonalność na 100%.

 

WIĘC O CO {BEEP] CHODZI Z TYTMI [bEEP] DEKODERAMI. FIRMA PACE Z TYM PRODUKTEM ZESZŁA NA PSY. A CYFRA+ TRACI NA WARTOŚCI. BO WYDAJE MI SIĘ, ŻE SZYKUJĄ SIĘ ZWROTY TYCH DEKODERÓW.

 

Ja mam zamiar oddać to coś w dniu jutrzejszym i chyba nie będę tego żałować. Prawdę mówiąc ta ostatnia kampania przerosła możliwości CYFRY. W tym momencie N-ka ich bije sprzętowo na glowę.

 

BTW. Dziś dzwoniłem do tzw. POMOCY TECHNICZNEJ. A Pan konsultant co? Nic. M...... w kubeł. I tekst "bo to wina plazmy". I tyle na temat. Ciekawe, że reszta dekoderów SD bardzo dobrze współpracuje z plazmami. Ciekawostka.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie konwerter twin, ale do peace idzie tylko jeden kabel, w menu ustawione mam na twin.

To logika podpowiada żeby przestawić w tej sytuacji na pojedynczy skoro jest jeden kabel... w tej konfiguracji napewno będą problemy z nagrywaniem, bo osobne gniazdo to nagrywania jest uaktywnione, a nie ma kabla wpietego... z sufitu nie nagra ;) Przestaw na pojedynczy i problem zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam TV Panasonic i te same problemy. Spróbuj przełączyć na tryb Eco - u mnie chwilowo działało. Dzisiejszy dzień to porażka - nawet nie można zmienić kanałów. Napisałem do Cyfry trzy reklamacje - jak do tej pory zero odzewu, m.in. zażądałem nienaliczania opłaty najmu, bo w końcu pudełko nie jest sprawne technicznie. Ponieważ nie odpisali do tej pory ani razu, wysyłam im codziennie maile. Postanowiłem ich zamęczyć tak samo jak oni mnie męczą tym [beep] dekoderem.

 

Tryb Eco w plazmach Panasonica dostosowuje jasność i kontrast obrazu do warunków oświetlenia w pomieszczeniu, więc np przy dziennym świetle w słoneczny dzień tryb Eco podkręca kontrast i jasność prawie na maksa i wtedy pilot Pace'a właściwie jest bezużyteczny, odwrotnie będzie wieczorem - najlepiej przy zgaszonym świetle w pokoju, tryb Eco automatycznie zmniejsza kontrast i jasność obrazu i wtedy pilot działa w miarę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, też posiadam plazme panasa i dekoder pvr tyle że philipsa, u mnie także występował problem z pilotem, zaklejki i różne inne patenty troche pomagały ale teraz robie w ten sposób: włączam dekoder czekam te 30 sekund aż pojawi się numer kanału na wyświetlaczu i dopiero włączam TV, pilot chodzi bez większego problemu, raz na ruski rok nie załapie, co ciekawe zauważyłem że czujnik miga zawsze, a reakcji na ekranie niekiedy nie ma, także soft jest ewidentnie zbadzony, może komuś to pomoże bo ja mam problem z głowy, pozdrawiam

 

ps: żadnych zaklejek i innych tego typu rzeczy już nie stosuje, nareszcie to działa i wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanie , jako , że nie interesuje się tymi sprawami , a od nie dawna mam ten dekoder , chciałbym się dowiedzieć czy podczas nagrywania , można zmieniać kanały ? Wczoraj chciałem nagrać film , i niestety nagrało się tylko 20 min , apod obrazkiem pokazuje się jakiś wykrzyknik , następny film nagrał się już normalnie . Nie wiem czy to dlatego , że podczas nagrywania zmieniałem kanały ? I dziwi mnie to , że jeżeli zaprogramuje nagrania , dekoder sam nie włącza się jak to miało miejsce przy zwykłych wideach

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goguś, po pierwsze masz podpięte do dekodera 2 kable od konwertera, czy tylko 1? Jak masz 2 to możesz śmiało zmieniać. Jak 1 to możesz oglądać inny jak jest z tego samego transpondera (czyli mała wygoda). Jaką wersję programowania masz? Jak jakąś starszą to różne rzeczy mogą się dziać, czekaj do środy z aktualizacją wtedy. Jak wyłączysz pilotem dekoder to i tak się nagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam idealne działanie pilota z LCD Sharpa:) Ale mam 1 mały problem. Zauważyłem ostatnio podczas oglądania meczu i skoków, że podczas powtórek pojawiają się na ekranie czarne paski w czasie gdy kamera "idzie" w dół lub w górę to są poziome a jak w lewo lub prawo to pionowe:/ Takie coś występuje też na żywo, ale wtedy bardzo rzadko i przy MAX gwałtownych scenach oraz w EPG gdy przesuwam pilotem np. z opcji CYFRA+VOD na MOJE NAGRANIA. Nie przeszkadza to jakoś bardzo, ale może denerwować:) Czy ktoś też miał coś takiego i wie jak to rozwiązać?

Mam konwerter TWIN ale podłaczony 1 kabel do dekodera. Dekoder z tv połączone HDMI.

 

PS: I nie wiem dlaczego, ale przez 3 dni ściągnęły mi się zaledwie 3 filmy z VOD, a dzisiaj nie ściągał w ogóle:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co dział techniczny odpisał mi w sprawie kłopotów z tym pudłem, m.in. brakiem napisów na HBO .

 

Pragnę poinformować, iż napisy na programach HBO uzależnione są od nadawcy kanału i nie zależą od posiadanego dekodera.

 

Odnośnie problemów z pilotem - proszę o sprawdzenie poprawności funkcjonowania sprzętu w autoryzowanym punkcie dystrybucyjnym CYFRA+, lista placówek znajduje się na stronie internetowej. Gdzie opisałem im jakie dokładnie występują problemy, jaki mam TV. Na do widzenia wspomnieli, że HBO mogę w każdej chwili wyłączyć jeśli mi się nie podoba. Szkoda, że nie wspomnieli o całkowitej rezygnacji z Cyfry. Ponieważ mam punkt dystrybutora blisko - więc mogę tam chodzić codziennie. A co pomęczę ich.

 

I kochani Abonenci - nie odpuszczajcie im. Jak wypuszczają takiego bubla i jeszcze biorą za to co miesiąc kasę to trzeba walczyć o swoje. W końcu ma to działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddałem dekoder PACE i wziąłem na sprawdzenie zwykłego PHILIPS'a HD. Pierwsze uruchomienie i szlak trafił nadawanie po HDMI. Wystarczyło, że przełączyłem na EUROSPORT 2 HD i było po oglądaniu. I oczywiście tzw. POMOC TECHNICZNA nic nie była w stanie doradzić. A jutro mnie czeka kolejna pilegrzymka do punktu po następne pudełko. ZAJEFAJNIE.

 

BTW. Podobno PHILIPS PVR HD 250 (nówki, teraz wydawane) też mają ten sam problem ze sterowaniem z pilota jeśli są podłączone do plazmy. Czy ktoś z Was - kto ma takiego PHILIPS'a - może potwierdzić?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 1 to możesz oglądać inny jak jest z tego samego transpondera (czyli mała wygoda). Jaką wersję programowania masz? Jak jakąś starszą to różne rzeczy mogą się dziać, czekaj do środy z aktualizacją wtedy. Jak wyłączysz pilotem dekoder to i tak się nagra.

 

 

Chciałbym zauważyć, że można nagrać w takim przypadku kanały z tej samej polaryzacji(pionowej lub poziomej) niekoniecznie z tego samego transpordera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddałem dekoder PACE i wziąłem na sprawdzenie zwykłego PHILIPS'a HD (...) Podobno PHILIPS PVR HD 250 (nówki, teraz wydawane) też mają ten sam problem ze sterowaniem z pilota jeśli są podłączone do plazmy. Czy ktoś z Was - kto ma takiego PHILIPS'a - może potwierdzić?

 

Pozdr.

Raczej PACE ma ten sam problem, który był wcześniej w Philipsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten dekoder od niedawna. Czytałem, że kiedyś były z nim poważne problemy, związane z wadliwym oprogramowaniem. Żadnych "popularnych" blędów/bugów na moim dekoderze nie znalazłem, najwidoczniej Panowie z Cyfry+ naprawili kłopotliwy software.

 

Generalnie polecam ten dekoder każdemu, kto oczekuje od platformy cyfrowej czegoś więcej niż tylko telewizji. Zarówno Time Shifting jak i PVR są bardzo ciekawymi i pomocnymi rozwiązaniami. Poza tym zainstalowano na nim elegancki i przejrzysty interfejs graficzny.

 

W dodatku dekoder wygląda solidnie i nowocześnie. A wszystko to w małym i zgrabnym pudełku mieszczącym się pod ekranem mojego Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddałem dekoder PACE i wziąłem na sprawdzenie zwykłego PHILIPS'a HD. Pierwsze uruchomienie i szlak trafił nadawanie po HDMI. Wystarczyło, że przełączyłem na EUROSPORT 2 HD i było po oglądaniu. I oczywiście tzw. POMOC TECHNICZNA nic nie była w stanie doradzić. A jutro mnie czeka kolejna pilegrzymka do punktu po następne pudełko. ZAJEFAJNIE.

 

BTW. Podobno PHILIPS PVR HD 250 (nówki, teraz wydawane) też mają ten sam problem ze sterowaniem z pilota jeśli są podłączone do plazmy. Czy ktoś z Was - kto ma takiego PHILIPS'a - może potwierdzić?

 

Pozdr.

Niestety potwierdzam nowe philipsy pvr hd250 też nie działają z plazmami panasa :cry: ; pansonic odsyła do cyfry a cyfra....Niestety ale to udawanie że nie ma problemu jest denerwujące może tak każdy kto ma taki problem wyśle list do jakiegoś ważnego dyrektora w syfrze to może jak na biurko znajdzie jednego dnia sto takich listów to dostrzegą problem. Jak na razie jesteśmy jak te dojne krowy - płacić za dzierżawę za coś co nie działa jak powinno i najlepiej nie narzekać, pewnie we francji to żabojady zrobiłyby taką awanturę że by zaraz problem był rozwiązany ale u nas.... Zastanawiam sienad oddaniem tego [beep]a i zakupem arivy200 bo to chyba jak na razie jedyne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten dekoder od niedawna. Czytałem, że kiedyś były z nim poważne problemy, związane z wadliwym oprogramowaniem. Żadnych "popularnych" blędów/bugów na moim dekoderze nie znalazłem, najwidoczniej Panowie z Cyfry+ naprawili kłopotliwy software.

 

Generalnie polecam ten dekoder każdemu, kto oczekuje od platformy cyfrowej czegoś więcej niż tylko telewizji. Zarówno Time Shifting jak i PVR są bardzo ciekawymi i pomocnymi rozwiązaniami. Poza tym zainstalowano na nim elegancki i przejrzysty interfejs graficzny.

 

W dodatku dekoder wygląda solidnie i nowocześnie. A wszystko to w małym i zgrabnym pudełku mieszczącym się pod ekranem mojego Samsunga.

tak nowoczesnie i solidnie wyglada jak z ery kamienia lupanego wejscie na karte z boku brak wyjscia component i ty piszesz o nowoczesnosci zobacz sobie w internecie jak wygladaja prawdziwe dekodery nawet nowe Pace dla innych platform cyfrowych wygladaja o niebo lepiej, ale dla cyfry dekodery wybieraja francuziki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam. Mi się podoba i w zupełności wystarcza do tego co robię 8)

Oczywiście, że są lepsze dekodery, nigdzie tego nie zaprzeczałem... Natomiast nie zmienia to faktu, że PACE jest najlepszym dekoderem oferowanym w Cyfrze+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam tylko w europejskich platformach nie spotkalem takiego CUDA jak ten model od cyfry dlatego zakupilem swoj prywatny a z drugiej strony majac najwyzszy dochod z abonenta powinni postarac sie o lepsze modele i zaprzestac sprzedawac tych sagemow,thomsonow,medisatow i strongow bo naprawde cofaja sie w tyl oferujac takie cos na rynek XXI wieku popatrz sobie na strone Pace tam zobaczysz jakie sa nowe modele i dla jakich platform w Europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...