Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem, że nikomu nie można dogodzić, a my Polacy tylko dobrze umiemy narzekać....... Zawsze jak Ci nie pasuje to możesz go zwrócić i kupić sobie własny. ;)

 

"Prawie" robi wielką różnicę. :P

 

Zgadzam sie z przedmówcą - mnieja knarazie jego podstawowee funkcjonalnośc jaką jest oglądanei inagrywnaie nie zawodzi - moze jakiś dziwny jestem - reset dziśmiałem jeden z nielicznychp podczas łądowania PROGRAMU TV , generalnie sprzet pozostawia wiele do zycznia, ale każdy sprzet posiada wiele do życzenia tylko jak za niego zapłacisz 2000 zł to dla własnego spokoju powiesz ze jest super a jak dostajesz za free to narzekanie jest w modzie.

Sam podsyłam emaile do cyfry z uwagami bo uwazam ze telefon niewiele daje a email jest przekazany gdzie trzeba. JA za pace płące 0zł, nagrałem juz nanim około 30 filmów i w zasadzie poza jednym przypadkiem na poczatku jest OK, zdecydowanie poprawna konfiguracja i dobr sygnał zmniejszają ilosć problemów o 90%/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tutaj o informatykach z C+

a jacy to niby informatycy???

Biorą kasę za surfowanie w necie podczas pracy, chleją kawkę za kawką, a łącza używają do ściągania wszystkiego co się da, zamiast wziąść się do roboty!

Prawdziwy informatyk, który chciał by pracować, był by ambitny itp. BYŁ BY OBECNY CHOĆ Z RAZ W TYGODNIU NA TYM FORUM!!!!!!!!!!

Dobry informatyk, pracujący nad SOFTEM, znał by wszystkie opinie na temat rzeczy, nad którą pracuje!

Innymi słowy, informatycy C+ są do d...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze sie mylisz.

Pewnym jest, ze pracownicy Cyfry (jak i innych platform telewizyjnych) uwaznie czytaja, co sie tu pisze. Tylko nikt sie nie ujawnia, zeby nie byc przyslowiowym "chlopcem od bicia".

 

I wydaje mi sie, ze pewne sugestie sa brane pod uwage, Chyba, ze np to co napisalem w watku o VOD zbieglo sie z planami cyfry (wiecej nowosci i wieksza rotacja).

 

A jesli chodzi o to jak doluja duze biura czy korporacje to sobie poczyatj komiksy Dilberta. W kazdym biurze jest dokladnie tak samo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tutaj o informatykach z C+

a jacy to niby informatycy???

Biorą kasę za surfowanie w necie podczas pracy, chleją kawkę za kawką, a łącza używają do ściągania wszystkiego co się da, zamiast wziąść się do roboty!

 

Masz jakieś dowody czy tylko pitolisz od rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że instalatorWawa to nadworny maruder tego działu. Uważaj bo jedna rękę już dałeś do obcięcia i za niedługo nie będziesz miał czym pisać. Co do softu, to ciekawy jestem czy jego pisaniem tak naprawdę zajmują się informatycy cyfry, czy producenta sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do softu, to ciekawy jestem czy jego pisaniem tak naprawdę zajmują się informatycy cyfry, czy producenta sprzętu.

zapewne jedni i drudzy..no ale powiedzmy sobie szczerze..dać np 100 klientom na 30 dni ten dekoder na przetestowanie...ile mniej nerwów... :/

 

teraz powiedzmy ze prawie działa dobrze..gdyby tylko nie te resety co jakiś czas...epg swoja drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - właśnie dostałem odpowiedź na moje zapytanie do Cyfry - w tej chwili nie prowadzą wymiany dekoderów na SD na PACE 500 GB, a jedynie na Philipsa 250GB. Czy ktoś ma może podobną informację czy też jest to radosna twórczość Pana na infolinii?

 

 

Na pytanie kiedy będę mógł wymienić SD na Pace 500 GB HD dostałem maila,że dostanę list gdzie i kiedy będę mógł wymienić SD na Philipsa 250 GB HD. Dystrybutor oczywiście twierdził na początku stycznia ,że nie będzie problemu z wymianą na Pace'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do Cyfry takiego maila (Kiedy zostanie poprawiony soft do Pace PVR, po włączeniu dekodera siła głośności jest na 100% nie pomaga ustawienie w menu na jak najmniejszą głośność, nie działa również funkcja pilot (wyszukiwanie informacji po czym wyświetla BRAK INFORMACJI). Dlaczego to tak długo trwa, jest XXI wiek i w 40 milionowym kraju nie ma mądrych informatyków. Dzwoniąc do BOK Cyfry do działu technicznego nikt nic nie wie o usterkach w oprogramowaniu (to może wystarczy wejść na forum SAT Kurier (viewtopic.php?f=6&t=12279&start=1305) i poczytać co piszą użytkownicy tego podobno tak wspaniałego dekodera Pace PVR. Oczekuję konkretnej odpowiedzi kiedy ten sprzęt będzie działał zgodnie z jego przeznaczeniem bez usterek. Jeżeli abonenci mają być królikami doświadczalnymi to nie pobierajcie opłaty za wynajem dekodera)jestem bardzo ciekaw co mi odpiszą, może każdy z użytkowników tego forum tak powinien zrobić, to może się w końcu wezmą do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiszą Ci to co Mi... jest zacytowane jakieś 50 wątków do tyłu :D:D tyle ich to obchodzi

a propo informatyków...

To co ma do gadania producent czy informatyk?

Wysłali na rynek badziew, więc, powinni go wycofać...! Tak się zachowuje operator, który to niby dba o klienta?

ejjjj.....

Mamy w PL masę uzdolnionych programistów informatyków...

Wystarczyło by , tylko, ich zatrudnić i dać godną pensję! Napisali by taki sofcik, że Pejsik zapindalał by jak ta lala... Nie oszukujcie się!

Taka jest prawda...

Kolejna rzecz... Gdyby kto kolwiek z C+ czytał te forum, PACE by działał!!!!! ot mi robota...

Ludzie, oprogramowanie do dekodera to nie WINDOWS 7 który ma kilka GB!!!!!

I jeszcze jedno....

Czemu tyle gadam?? he, he .... bo lubię, głośno i wyraźnie wyrażać uczucia na temat wszystkiego co Mnie wk.....

bo niestety, nie dociera mi do móz[beep]icy, dlaczego nam Polakom, można takie wały wy[beep].!

Dekoder kwalifikuje się na śmietnik, a 99% z Nas udaje że nic się nie dzieje!!!

Gdyby dostali w tygodniu 100.000 zwrotów, to by dopiero zobaczyli, co zrobili!! i już nigdy, takiego śmietnika na rynek by nie wprowadzili!

Ale...

u Nas, i Nam, można wszystko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Nkę... Działa od roku bez najmniejszego problemu... Dekoder podpięty pod : dosłownie byle co; bo Famavala 80 + TWINA Sharpa... Działa...

Nagrywa, nie wiesza się... Jest ok...

a CYFRA????

Utopiła kasiorę w złom i nie wiedzą co z tym zrobić!! Zakładam się że w gacie porobili bo, nieoficjalnie wiem, że PACE zostanie zastąpiony... przez, starego, poczciwego Philipsa, lub jego nowszą wersję... Nie wiara? Nigdzie w PL tego złomu już nie dają...

Albo wadliwa partia (spora!) albo wycofają ten złom wreszcie...

Nawet w SatKurierze 1/2010 w porównaniu VOD operatorów, NIKT, ALE TO NIKT, nie wspomina o PACE PVR w C+...

a poczytajcie sobie...

Czyżby PACE oficjalnie był nieoficjalny??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę jeszcze to, że jakby c+ zatrudnił naprawdę dobrych polskich programistów, to zaraz by się na necie pojawiły alternatywne softy, tak jak to było z poczciwymi mediasatami, a tego C+ boi się jak ognia, dlatego pewnie zatrudniają kogo zatrudniają ;). Także pod tym względem myślę ze się nic niestety nie zmieni :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator wawa - z całyum szcunkiem - czego instalacją sie zajmujesz - tylko nie mów ze sprzętu TV-SAT bo nie uwierzę, takie farmazony fandzolisz ze to nie możliwe zebyś sie tym zajmował...

 

Nie masz bladego pojęcia o tym jak sie tworzy soft a krzyczysz jak przekupa w PGRze....- jak niestety 99% Polaków uważasz ze "INFORMATYK/programista" toczłoweik który zajmuje sie wszytkim i że tacy informatycy/programiści pisza w C+ oprogramowanie do "ich" dekoderów. "Informatycy" w C+ co najwyzej zajmują się administracja serwerów pocztowych /strony www i sieci LAN :D

Niestety jeszcze nie tak dawno (jakieś 10-15 lat temu ) My jako Naród znalismy sie wszyscy na medycynie i piłce nożnej, tak od kilku lat widzę ze 99% narodu to "informatycy" ....

 

C+ zamawia sprzet i oprogramowanie do niego u producenta np.PACE/SAMSUNG/EchoStar itd - to zadaniem producenta jest stworzenie softu na potrzeby klienta, oczywiscie robi to na podstawie jakiejś specyfikacji (zazwyczaj to jakosć tej specyfikacji jest potem odbiciem w sw), po stronei odbiorcy moze nastąpić etap końcowych testó przed odebraniem sprzętu, ale zazwyczaj jeśł ibłedy sa spowodowane własni kiepska specyfikacja wymagań.... nie pozostajenic innego jak odebrać taki sw i płacić potem za poprawki :(. Itu jest pies pogrzebany zazwyczaj ...

Jesli producent sw jest powazną firma to są RHP itp tematy, na wszytko sa terminy $$$ terminy $$$ wiec nie wierze ze oprogramowanie bedzie testowane co tydzień na userach gdzieś o 23.00 w niedzielę ;).

 

Mysle ze mozemy sie spodziewać kolejnych poprawek albo raczej nowej wersji sw pod koniec pierwszego kwartału no moze wczesniej jakaś krytyczna poprawka

 

OCZYWIŚCIE - należy informowac C+ o błedach które sie identyfikuje, najlepiej emailem bo to jest przekazywane dalej a nie grzeźnie gdzieś w TCA.

 

PS.Mam pare lat i rózne box'y miałem w rekach i zaden nie był doskonały, ustawiłem też "kilka" anten w swoim życiu i nie koniecznie były to anteny sat chociaż gabarytami przerastały je kilkakrotnie...

 

Moderator mógłby juz zamknać ten wątek bo niewiele ta dyskusja jest warta od jakiś 40 stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola!

Pace pod względem technicznym, to niebagatelna kosa!

Po prostu tylko trzeba dorobić do niego "dobre" oprogramowanie :D

Oj misiaczku złoty, albo udajesz albo nie masz pojecia o czym piszesz.

Niestety prawda jest taka że jeśli chodzi o hardware to wielkich cudów i różnic nie ma pomiędzy poszczególnymi dekoderami, cała różnica i gros kosztów to jest właśnie oprogramowanie. Tak więc w twoim stwierdzeniu jest tyle samo sensu co w powiedzeniu że jak mam kilka ton najwyższej jakości stali to teraz już tylko trezeba poddać to obróbce i będę miał brykę przy której ferrari i lexus to małe pikusie.

 

Na marginesie, spojrzałem co cyfra pisze w manualu do tego dekodera i szału to tam ni ma jeśli porównać z danymi PHILIPSA PVR 250MB:

CPU STi7105 - ulepszona wersja STi 7109 który był w starym PHIL'u PVR (nawiasem mówiąc philips PVR miał lepszy procek niż stary NBox Recorder ale jakby niewiele z tego wynikało w praktyce)

Pamięć RAM 256MB - sporo jak na STB ale żadne szaleństwo jak na dzisiejsze czasy, w porównaniu do phila 256MB jest postęp bo tamten miał 96 MB RAM, ale jeśli porównać ze starym NBox Recorderem i jego 196MB to cienki przyrost jak na kolejną generację i raczej co najwyżej wyrównanie tego co ma turbo

Pamięć Flash (miejsce na firmware) 32 MB - w porównaniu z 4MB które było w PHILU 256MB postęp wyraźny, niemniej jednak porównując ze starym NBox Recorderem i jego 64MB flash już widać że to dramat i cudów po nowym sofcie spodziewać się nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tego czy "programiści" z C+ czytają Forum SatKurier... Gdy na Forum n pojawiły się informacje o błędach w początkowych wersjach softu, to poprawki wychodziły kilka razy, nawet w odstępie kilku dni. Oczywiście część błędów usunęli, ale nie omieszkali dodać innych. :) Jak widać dla chcącego nic trudnego.

Z drugiej strony wątpię, że to kolesie z C+ poprawiają soft. Muszą z tym zwrócić się do producenta, czyli Pace, tak jak n do ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wątpię, że to kolesie z C+ poprawiają soft. Muszą z tym zwrócić się do producenta, czyli Pace, tak jak n do ADB.

 

I tu jest pewnie pies pogrzebany... Trudno, żeby programiści Pace'a przeglądali polskie forum, ADB jest zdecydowanie bardziej polskojęzyczne.

Po drugie, sam jestem informatykiem (nie programistą) i strasznie mnie wpienia, kiedy użytkownik wyjeżdża z tekstem "nie działa" zamiast opowiedzieć co i kiedy nie działa. Wybaczcie, ale trudno jest domysleć się co użytkownik ma na mysli i o czym mówi. Do tego często problem nie jest problemem tylko wynika z braku umiejętności albo podstawowej wiedzy. Dlatego też jeszcze raz proszę, przesyłajcie pełen opis problemu do C+, może go przetłumaczą i wyślą do producenta, zamiast tekstu "nie nagrywa", "resetuje się", "wolno działa"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj misiaczku złoty, albo udajesz albo nie masz pojecia o czym piszesz.

Niestety prawda jest taka że jeśli chodzi o hardware to wielkich cudów i różnic nie ma pomiędzy poszczególnymi dekoderami, cała różnica i gros kosztów to jest właśnie oprogramowanie. Tak więc w twoim stwierdzeniu jest tyle samo sensu co w powiedzeniu że jak mam kilka ton najwyższej jakości stali to teraz już tylko trezeba poddać to obróbce i będę miał brykę przy której ferrari i lexus to małe pikusie.

 

Na marginesie, spojrzałem co cyfra pisze w manualu do tego dekodera i szału to tam ni ma jeśli porównać z danymi PHILIPSA PVR 250MB:

CPU STi7105 - ulepszona wersja STi 7109 który był w starym PHIL'u PVR (nawiasem mówiąc philips PVR miał lepszy procek niż stary NBox Recorder ale jakby niewiele z tego wynikało w praktyce)

Pamięć RAM 256MB - sporo jak na STB ale żadne szaleństwo jak na dzisiejsze czasy, w porównaniu do phila 256MB jest postęp bo tamten miał 96 MB RAM, ale jeśli porównać ze starym NBox Recorderem i jego 196MB to cienki przyrost jak na kolejną generację i raczej co najwyżej wyrównanie tego co ma turbo

Pamięć Flash (miejsce na firmware) 32 MB - w porównaniu z 4MB które było w PHILU 256MB postęp wyraźny, niemniej jednak porównując ze starym NBox Recorderem i jego 64MB flash już widać że to dramat i cudów po nowym sofcie spodziewać się nie można.

 

Po pierwsze, z tym stwierdzeniem na początku chyba pomyliłeś fora internetowe i osoby?

Lecz do rzeczy! Otóż nie jest sztuką postawić sobie jedną tezę i dorobić, dopisać do niej li tylko pasujące argumenty.

Prawda niestety jest taka, że dużo zależy od oprogramowaia, chociaż dane i specyfikacje, które przytoczyłeś (brawa!), dają do myślenia. Ale nie są wartością rozst[beep]jącą, bowiem tak na prawdę owy hardware tego modelu wcale nie jest tragiczny! Przy tym, nie odbiega od standardów stosowanych w podobnych, europejskich odpowiednikach dekoderów platform satelitarnych.

Takowo więc, jak obstaję przy zdaniu, iż gwarantując dobry soft, można z tego Pace'a uczynić wspomnianą już "kosę" wśród dekoderów.

Ale rozumiem, że to Ty pracujesz w C+ i wiesz jak wiele pracy i pieniędzy trzeba w ten cały proces włożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, z tym stwierdzeniem na początku chyba pomyliłeś fora internetowe i osoby?

Nie, po prostu wyraziłem swoje zdanie na temat opinii wyrażanych przez ciebie na forum.

 

Lecz do rzeczy! Otóż nie jest sztuką postawić sobie jedną tezę i dorobić, dopisać do niej li tylko pasujące argumenty.

To prawda, co nie zmienia faktu ze większą sztuką jest podać jakieś argumenty niż poprzestać na samych tezach co miało miejsce w twoim poprzednim poście.

 

[...], bowiem tak na prawdę owy hardware tego modelu wcale nie jest tragiczny! Przy tym, nie odbiega od standardów stosowanych w podobnych, europejskich odpowiednikach dekoderów platform satelitarnych.

a w poprzednim poście można było przeczytać:

Hola, hola!

Pace pod względem technicznym, to niebagatelna kosa!

 

No więc jak to jest twoim zdaniem, sprzętowo to jest kosa czy tylko przeciętniak? - domniemywam że stwierdzenie "to niebagatelna kosa" raczej nie odnosiło się do softu wiec należy przyjąc że na myśli miałeś hardware.

Ja w swoim poście napisałem że przeciętniak i przytoczyłem (lub jak to uroczo ująłeś "dorobiłem") argumenty, ty w dwu kolejnych postach wyrażasz przeciwstawne opinie wiec trudno się zorientować co chcesz przekazać.

 

Takowo więc, jak obstaję przy zdaniu, iż gwarantując dobry soft, można z tego Pace'a uczynić wspomnianą już "kosę" wśród dekoderów.

1. A gdzie ja napisałem coś co przeczy tej tezie?

To co ja napisałem to tyle że zrobienie nowego dekodera to przede wszystkim napisanie porządnego softu a sprzęt to jedynie podstawa która nie gwarantuje niczego. Stosując porównanie odpowiednie dla pory roku: Mateja na kiepskich i źle przygotowanych nartach nie ma szans powalczyć z Małyszem, problem jednak w tym ze jeśli damy im obu jednakowo dobre narty to nie sprawimy w ten sposób że będą równorzędnymi przeciwnikami.

2. Zdecyduj sie może czy:

[...]można z tego Pace'a uczynić wspomnianą już "kosę" wśród dekoderów.

czy też raczej jak napisałeś wcześniej:

Pace pod względem technicznym, to niebagatelna kosa!

bo w mim odczuciu te dwa stwierdzenia mają zupełnie inny wydźwięk.

 

Ale rozumiem, że to Ty pracujesz w C+ i wiesz jak wiele pracy i pieniędzy trzeba w ten cały proces włożyć?

Uspokoję cię, nie pracuję w C+ więc możecie sobie odpuścić domysły który to niewdzięcznik kala własne gniazdo. Nie zmienia to jednak faktu że przypadkiem tak się składa że wiem całkiem sporo na ten temat ;)

 

Na koniec jeszcze raz podkreślę najważniejsze przesłanie które chciałem przekazać. Strasznie mnie wpienia dość często pojawiająca się teza "to świetny sprzęt i wystarczy tylko dobry soft", otóż słowo "tylko" jest tu kompletnie nie na miejscu ponieważ na rynku jest wiele różnych dekoderów mających porównywalny hardware a tym co różni dobre dekodery od szmelcu jest właśnie nie co innego jak oprogramowanie które najwyrażniej jedni zrobić potrafią a inni z tych bądź innych powodów nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja zmienie troszke temat, jak dla mnie tunerek jest ok, przynajmniej mi się nie wiesza, ani nie resetuje, nagrywa to co mu zadam bez problemu jak i na bieżąco,

jedynie czego bym chciał jak na teraz to możliwość układania listy programów po swojemu, może mi akurat trafił się lepszy egzemplarz, a może działa dobrze bo leci po kablu euro do zwykłego tv?? sam nie wiem.Oczywiście miło by było gdyby wyświetlacz wyświetlałnazwy kanałów, menu było bardziej czytelne(większe) w zwykłych tv, był znak bardziej widoczny o nagrywaniu, ale to pewnie dopracują,tuner mam od miesiąca, zresetował mi się raz na starym sofcie, na nowym jeszcze ani razu, a wziąłem go bo mój wysłużony DF9000 ma pare latek a Pace mam gratis na okres umowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...