Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...dekoder nie nagrał mi zaprogramowanej audycji... a na ekranie komunikat aby sprawdzić ustawienia konwertera w menu bo zapewne są nieprawidłowe....

mi też kiedyś zaczął tak świrować pisał że brak sygnału itp i to prawie na każdym kanale, jak mu wyczyściłem EEPROM to głupoty zniknęły, a dekoder zaczął wszystko nagrywać, bo też mi potrafił nie nagrać audycji, czasem jak przełączę kanał to pisze że słaby sygnał satelitarny, ale po kilku sekundach napis znika - obraz oczywiście jest cały czas. Warto to zrobić przed majstrowaniem przy antenie. Za antenę bylem pewny bo instalował mi kilka miesięcy wcześniej (raczej chyba dobry ) instalator ze znanego punktu cyfry w naszym mieście i z miernikiem - instalacja nowa, antena nowa 80-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą o mały włos wyrzuciłbym to g...no, przepraszam tuner przez okno. Dlaczego? Po raz drugi wstaje rano przekonany, że nagrał mi formułę jeden i po raz drugi w "moich nagraniach" pusto!!! Dodam, nagranie zaprogramowałem ręcznie (przycisk rec w planowaniu nagrań). Ustawiłem:

nazwa: f1

data: nd 17.03

nr kanału 007

start 06:55

koniec 09:00

cykliczność brak

ukryj nie

i zatwierdziłem. Teraz wstałem wchodzę naciskam "b", moje nagrania a tam pusto!!! Wczoraj zrobił mi dokładnie tam samo! Dlaczego nie nagrywa w trybie stand-by? Dlatego, że mam go w trybie "eco"? Mam konwerter pojedynczy i tak też mam ustawiony w opcjach.

Następnym razem spróbuj bez nadania nazwy, być może to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jak u was wygląda czas od momentu wciśnięcia guzika na pilocie do pojawienia się kanału HD? Od początku wkurzało mnie to strasznie a teraz mam wrażenie, że ten czas się jeszcze wydłużył... :-(

 

Zauważyłem też, że czasem pojawi mi się również info, że jest słaby sygnał itp. A np. w czasie dużych opadów śniegu czy zachmurzenia niektóre kanały w ogóle znikały. Problem tylko jest taki, że jak przy tych warunkach odłączę PACE a podłączę starego STRONGA 6880 to wszystko działa. Pace jest jakiś bardziej "wrażliwy" czy jest inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj Pace , a raczej po przedłużeniu umowy wymieniłem z Sagemcoma. Oprogramowanie mam w wersji 146 co zapewne jest przyczyna , że mam kanały w HD od 250 pozycji i to nie wszystkie , z tego czo wyczytałem na stronie Cyfry do aktualizacje mam pt. 2:00 - pn. 2:00 , czy może mi ktoś wytłumaczyć o co dokładnie tu chodzi , od piątku od 2 w nocy do poniedziałku czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz dwa kable antenowe nie ma takiego problemu, można dowolnie przełączać, dopiero gdy nagrywasz bieżący program jako drugie nagranie nie da się w ogóle przełączać kanałów.

Bez dwóch kabli z anteny dekoder dwugłowicowy traci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje nieprecyzyjnie. Nie trzeba płacić 10 zł miesięcznie za jednogłowicowy, ale każdy rządzi swą kasą. Ja gdy postawiłem drugi dwugłowicowy w domu w grudniowym mrozie musiałem ciągnąć drugi kabel, nie ma kompromisów, jest głowica, ma działać. Oczywiście stary zmarznięty kabel popękał i latem znowu wymiana kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie menu w tym Pace. Bo w tym odebranym dzisiaj wyglądem przypomina to rodem z Philipsa. Z tego co pamietam jeszcze sprzed bodajże dwóch lat było przyjemniejsze takie niebieskawe i półprzeźroczyste. A to co teraz to jest masakra. Czy to się zmieni po aktualizacji oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...