Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pace posiadam od samego początku kiedy cyfra go udostępniła.

Oczywiście przeżyłem i dalej przechodzę wszystkie błędy tego dekodera jakie opisujecie w tym wątku.

Po ostatniej aktualizacji oprogramowania oczywiście świadomie przełączyłem go w tryb EKO nie wiedząc co ten tryb za sobą niesie:

- długie uruchamianie

- zawieszanie

- długie wczytywanie listy po wciśnięciu przycisku progr

- brak nagrywania - po ustawieniu listy programów do nagrania raz nagrywa raz nie

- różnym czasie reakcji na pilota

- klatkowanie, brak synchronizacji fonii z obrazem podczas korzystanie z timeshiftu

- to samo przy odtwarzaniu nagranych audycji z dysku.

Po wielu kontaktach z Cyfrą które kończyły się radą proszę wymienić dekoder w/g waszych rad zresetowałem pamięć, wgrałem od nowa oprogramowanie i listę programów zapominając o włączeniu EKO.

Zdziwiony ale po tych działaniach wszystkie wady dekodera znikły

- nagrywanie i odtwarzanie bez problemu

- brak zawieszania

- uruchamianie błyskawiczne

- wciśnięcie progr pojawia się natychmiast wykaz kanałów i audycji

Czyli wszystko super oprócz małego szczegółu ZUŻYCIA PRĄDU

Podłączyłem go na miesiąc pod miernik zużycia i o zgrozo

- zużycie w stanie wyłączonym 17 W

- w stanie włączonym bez operacji na nim to samo 17 W

- max zużycie chwilowe 31 W

Zużycie ogólne przez miesiąc 14,5 kWh czyli jak mała lodówka

Po przełączeniu w EKO zużycie w trybie wyłączonym około 1 W

Sam nie wierzyłem że zużycie w stanie czuwania i pracy jest takie samo i zacząłem od przetestowania miernika. Ale okazało się że pomiary są poprawne

Czyli albo płacimy dodatkową kasę i mamy dekoder jako taki

albo przechodzimy na EKO i mamy coś co chodzi jak chce i żre ile chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym ustrojstwie jest jakieś szybkie przejście na liście kanałów tak jak w każdym innym dekoderze na OK ?

"E" na pilocie.

Ile ściągają się filmy na dysk ? Chciałbym oglądnąć film ale od kilku dni napis " wkrótce"

Tygodniami, a gdy by miało się już wszystko pobrać, pokazują się nowe pozycje i znowu wkrótce.

Chyba gdy w nocy się dużo nagrywa własnych nagrań, VOD pobiera się dłużej, jest jakiś nocny harmonogram nocnego pobierania VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie wczoraj sprzęcik nie nagrał mi dwóch zaplanowanych audycji :/ jednak z tvn 7 hd a druga z cinemax 2 .

Nigdy nie miałem takich problemów i wszystko nagrywało jak ta lala , ba wczoraj inne audycje zaplanowane normalnie nagrało a te dwie nie. Jaka może byc przyczyna i jak to naprawic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie wczoraj sprzęcik nie nagrał mi dwóch zaplanowanych audycji :/ jednak z tvn 7 hd a druga z cinemax 2 .

Nigdy nie miałem takich problemów i wszystko nagrywało jak ta lala , ba wczoraj inne audycje zaplanowane normalnie nagrało a te dwie nie. Jaka może byc przyczyna i jak to naprawic ?

 

1.Jeżeli w czasie nagrywania zabrakło chwilowo sygnału (pokazał się czarny ekran i komunikat "brak sygnału") i nagrywanie trwało mniej niż 1 minutę to wtedy zaplanowana audycja się nie nagra.

2.Jeżeli w czasie nagrywania zabraknie chwilowo sygnału to nagrywanie się zakończy i będzie dostępna tylko część audycji (wtedy powinna być ikonka wykrzyknika obok urwanego nagrania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cyfra+ to moja pierwsza tel.sat.

Dostalem Pace i juz sie nie ciesze.

 

Pytania:

1.Dekoder nie uruchamia sie w ogole (swieci sie tylko czerwona dioda) jesli mam podpiety kabel antenowy, jesli odlacze kabel ant. to Pace wlacza sie bez problemu - moge wejsc do Menu itp. Czy to normalne? (Pace podpiety do TV po HDMI)

2.Zainstalowalem antene cyfry+konweter twin (zestaw promo za 69pln)

Dekoder polaczylem na razie 1 kablem z konwerterem.(gniazdo sat 1 w Pace)

Dekoder ustawiony na konwerter pojedynczy - czy ok czy musze zmienic na twin (nawet jak jest 1 kabel podpiety)?

3.W zwiazku z pkt 1 kabel antenowy podpialem po uruchomieniu dekodera i chcialem szukac satelity (ustawic czasze itp). Czy dobrze robie?

4.Czy miernik bardzo przyspieszy znalezienie sygnalu? Nadal nie mam pewnosci ze w zwiazku z pkt 1 i 3 w ogole mam mozliwosc znalezienia sygnalu.

5.Jakie sa stawki w Krakowie za instalacje satelity - ustawienie :)

 

Z gory dzieki za pomoc.

Amator... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 sprawdzałeś czy w którejś efce nie masz czasem zwarcia ekranu do przewody sygnałowego?

ad. 2 prawidłowo, ale dla spokoju przełączyłbym jeszcze do gniazda SAT2 i sprawdził co się dzieje

Ten bez tunera naziemnego ma dwie, ten z tunerem naziemnym ma cztery. Dwie naziemne, i dwie satelitarne.

Według mnie max 3 głowice, 2 x DVB-S i 1 x DVB-T (wejście/wyjście).

Zrób inwentaryzację w menu serwisowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób inwentaryzację w menu serwisowym ;)

Myliłem się. Pokazuje 2 sat. i 2 naziemne.

Sugerowałem się opisem na stronie w liczbie pojedynczej "wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej (NTC)"

http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... vr_hd.html

Nieścisłość.

Nie mogę zmienić kanału o jeden wyżej. Po naciśnięciu P+ wskakuje mi Cinemax 2, a P- TVP HD. Da się to zmienić?

Masz wybrane programy; Menu - Wybierz swoje programy.

"X" pomiędzy ABCDE aktywuje/dezaktywuje tą listę programów wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 sprawdzałeś czy w którejś efce nie masz czasem zwarcia ekranu do przewody sygnałowego?

ad. 2 prawidłowo, ale dla spokoju przełączyłbym jeszcze do gniazda SAT2 i sprawdził co się dzieje

 

1. nie sprawdzalem. jak sprawdzic? - rozkrecic i sprawdzic czy sie gdzies nie styka ekran z żyłą?

 

2. co do sat 2 to w instrukcji pisze zeby jak jest jeden kabel to wpinac tylko w sat 1. chodzi ci o to zeby sprawdzic czy na antenie podlaczonej do sat 2 uruchamia sie dekoder?

 

zna ktos odpowiedzi na 3 i 4 moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...