Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal "BRAK SYGNAŁU" chociaż pokazuje 4,5. Chciałem zdublować aktualizację to jest komunikat Cyfry "BŁĄD nr. 4 " i "problemy techniczne". Chyba musieli mieć obawy skoro aktualizację puścili we wtorek, żeby nie zostawić wku...nych abonentów z gniotem na sobotę i niedzielę. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj rano czerwona dioda i dekoder buczy tak jak by był włączony :-(

Dopiero wyciągnięcie wtyczki z kontaktu pomogło ( tryb eko włączony).

 

Po co zrobili start w 5s, ja chcę żeby jak go wyłączę to nie chodził, a potem startował w 50 s ;-)

 

Jak zwykle coś spiepszyli :-(

A skąd wiesz, czy akurat nie ściągał VOD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na konwerterze inverto - działa bez zarzutu. Ten tuner nie współpracuje z konwerterem Maximum XO - 64. Stosowna informacja znajduje się nawet w sklepie Hollex przy tym konwerterze, tak więc problem rozwiązany. Szkoda tylko kasy na nowy konwerter.

Ja użytkuję z powodzeniem Quad Monoblocka Opticum LMQP-04H.

Też nie ma najmniejszych problemów ze współpracą.

 

A skąd wiesz, czy akurat nie ściągał VOD?

No a nie powinien wtedy migać czerwoną diodą?

A może w nowym sofcie już dioda nie miga... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam, że rano świeciła się czerwona dioda i dekoder chodził (świeci się dioda na routerze i słychać szum dysków). Dioda na dekoderze nie miga, więc myślę, że VOD nie ściąga.

Nie poradzili sobie po prostu z tym niekontrolowanym włączaniem, a niebieską diodę zastąpili dla niepoznaki czerwoną i po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj rano czerwona dioda i dekoder buczy tak jak by był włączony :-(

Dopiero wyciągnięcie wtyczki z kontaktu pomogło ( tryb eko włączony).

 

Po co zrobili start w 5s, ja chcę żeby jak go wyłączę to nie chodził, a potem startował w 50 s ;-)

 

Jak zwykle coś spiepszyli :-(

A skąd wiesz, czy akurat nie ściągał VOD?

 

Bo dioda wogóle nie migała oraz świeciła się dioda LAN na routerze. Czekałem kilka minut i czerwona świeciła się cały czas ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@lizbona9, apetyt na EE Pace PVR zawiera się w przedziale 18-20W, czasem odrobinę więcej i w sumie nie ma znaczenia, czy jest to tryb normalnej pracy, udawanego stand by, czy tryb odświeżania oferty VoD.

 

Natomiast w trybie pełnego stand by pobiera prąd w zakresie 0,2-0,5W, tyle że akurat trwanie tego stanu jest absolutnie nie do przewidzenia, bo przecież teraz dekoder jest uruchamiany zdalnie przez serwer C+ nie tylko do odświeżania oferty VoD, ale i do innych głupot.

 

Utrzymanie Pace PVR wcale nie jest tanie, bo dla użytkowników, którzy będą chcieli korzystać z udawanego stand by, to koszta tak pomiędzy 8 a 9 PLN, natomiast dla oszczędniejszych, to tak circa 6 PLN miesięcznie dodatkowo do rachunku, oczywiście o ile na tym się kończy i ktoś nie da się namówić na jakieś arcydzieło filmowe, bo wówczas koszta rosną. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To nie są jakieś tam grosze, tylko konkretne złotówki i sumy zawierające się w przedziale 72-108 PLN rocznie, to już całkiem konkretny pieniądz, który można spożytkować znacznie lepiej, niż ofiarowując go elektrowni. ;)

 

A jak się do tego doliczy wyrzucone pieniądze na VoD, to robi się już jakoś całkiem niefajnie.

 

Mam obecnie podłączonego Pace po watomierz i konkretnie go testuje przy różnych ustawieniach, więc jak macie jakieś pytania, to śmiało.

 

Testuję też stany dekodera po zmianie domyślnego TP, (u mnie ustawiłem 11,508V) i wynika z tego, że na tym ustawieniu brak jest komunikacji z serwerem C+, co daje nadzieję, że dekoder stanie się wreszcie posłuszny. :)

 

... ale na wnioski trzeba jeszcze chwilę zaczekać.

 

ps.

Co do postów, to było sprzątanie, czyli wyrzucanie śmiecia, więc liczniki się zmieniły, co jest stanem absolutnie normalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaworzycie sobie o groszach za prąd a ja nie wiem co robić(dwa moje posty dzisiejsze) :crazy:

Zaproponowałbym kasowanie obu pamięci w menu serwisowym a potem ustawianie na nowo wszystkiego w normalnym Menu i ściągnięcie na nowo listy kanałów (o ile jeszcze tego nie robiłeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam obecnie podłączonego Pace po watomierz i konkretnie go testuje przy różnych ustawieniach, więc jak macie jakieś pytania, to śmiało.

Pytanie stricte techniczne: podłączony jest do Watomierza czy do Elektronicznego Miernika EE (takiej Made By CHRL)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam problemn z aktualizacja nowego softu :( . W menu wybieram aktualizacja oprogramowania i oczywiscie dostaje komunikat ze mozna pobrac nowy soft gdy wciskam OK dalej tylko dekoder sie wylacza i mruga niebieska dioda i przez 20 minut zadnej reakcij i tak caly czas, probowalem juz kilka razy i ciagle to samo... czy ktos ma pomysl jak rozwiazac ten problem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@trax, watomierz jest "Made in Germany", więc dowcip Ci nie wyszedł. :)

 

Co do zmiany domyślnego TP w menu Pace, to niestety nie powoduje to zatrzymania komunikacji z serwerem VoD, więc parametry są raczej wpisane na stałe w oprogramowanie i nie są dostępne dla użytkownika.

 

W związku z powyższym mój Pace znów idzie sobie spać do szafy i raczej już definitywnie się z nim pożegnam, bo to kupa złomu z mojego punktu widzenia.

 

@jedenzero, skorzystaj z nowego ustawienia terminala w menu i przywróć fabryczne ustawienia, po czym ponownie ściągnij listę kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trax, watomierz jest "Made in Germany", więc dowcip Ci nie wyszedł. :)

 

tzw. Watomierze elektroniczne (ja je nazywam urządzeniami do szacowania zużycia a nie pomiaru) to nie to samo co Watomierz z prawdziwego zdarzenia o np.taki za ca 2kPLN :)- http://www.cyfronika.com.pl/miernikispecjalne.htm - przy mocach w trybie Eco o jakich tutaj mowa ten pierwszy to tak sobie sie nadaje :) ale to takie akademickie dywagacje straszny OT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Używany przeze mnie watomierz jest dla urządzeń konsumujących niewielkie wartości dość dokładny i błąd jest właściwie pomijalny, bo to tylko 1%, ale masz rację, że do wartości poniżej 1W nie za bardzo się nadaje, dlatego te wartości mierzyłem multimetrem.

 

Po jaką ... mi urządzenie za 2k? :D

 

... ale faktycznie zabrnęliśmy w niezły OT. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaworzycie sobie o groszach za prąd a ja nie wiem co robić(dwa moje posty dzisiejsze) :crazy:

Zaproponowałbym kasowanie obu pamięci w menu serwisowym a potem ustawianie na nowo wszystkiego w normalnym Menu i ściągnięcie na nowo listy kanałów (o ile jeszcze tego nie robiłeś).

 

Dziękuję Wasylek :smile: pomogło :brawo: Niedawno kasowałem obie pamięci a więc nie myślałem że to pomoże.Wszystko musiałem poustawiać na nowo (nawet rodzaj TV) ale jest obraz i niema zabezpieczeń kodami na wszystkim czego wcześniej nie tknąłem.Żonka się ucieszy, bo ja i tak do pracy pomykam ....Hej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są jakieś tam grosze, tylko konkretne złotówki i sumy zawierające się w przedziale 72-108 PLN rocznie, to już całkiem konkretny pieniądz, który można spożytkować znacznie lepiej, niż ofiarowując go elektrowni. ;)

 

A myślisz że jak będziesz oszczędzać na każdym wacie to będziesz płacił mniej za prąd? :brawo: Nic bardziej mylnego. Elektrownie żeby powetować straty przez oszczędzanie na prądzie podnosi coraz bardziej ceny prądu. Tak że za 20 lat telewizor będziemy włączać w niedziele i święta a oświetlać będziemy świeczkami a za prąd będziemy płacić tyle co teraz. :lol2: Oszczędzajcie więc wszyscy na kążdym kroku, elektrowniom sie to podoba bo zużyją mniej opału a pieniędzy będą mieli tyle samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Liczysz na nakręcanie się spirali absurdu, aż do samounicestwienia ogłupiałej ludzkości? ;)

Za to wiem, co przynoszą mnie konkretnie moje rachunki, bo przynoszą wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonych złotówek.

Myślisz, że mnie nie stać na rozrzutność?

Tylko powiedz po co mam to robić, skoro nie odczuwam żadnej satysfakcji z trwonienia własnych pieniędzy.

 

To oczywiście tylko jeden z aspektów używania dekodera Pace PVR, który oprócz trwonienia nieswojej kasy, jeszcze gwałci użytkownika, wyczyniając niekoniecznie to, czego by sobie ów nieszczęśnik życzył, włączając się w dowolnie wybranym przez siebie momencie i błyskając złowrogo dwoma diodami z każdym softem inaczej. :)

 

ps.

Okazuje się jednak, że serwer VoD nie przebrnął przez problem zmienionego domyślnego TP w menu dekodera, ale za to włączył mi bez pytania mojego Pace i próbując rozpocząć transmisję biedził się z tym problemem przez ponad pół godziny, po czym wyłączył dekoder i tyle było jego wysiłków.

... ale i tak nie mogę zaakceptować w domu sprzętu, nad którym nie mam pełnej kontroli, więc furda, wychrzanię toto z powrotem do C+, mimo iż mam ten [beep] za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wierz mi @margraj, że moje słowo ma wartość srebra. ;)

 

Poza tym, jak dotąd Pac leżał sobie w szafie i nikomu nie przeszkadzał, ale z każdą nową aktualizacją oprogramowania jest mi to paskudztwo coraz bardziej nienawistnym i trudnym do zaakceptowania.

 

A już ta ostatnia aktualizacja przegięła przysłowiową pałę, więc nie będę już ścierał z tego czegoś kurzu, podczas sprzątania w szafie :) , tym bardziej, że dekoderów Ci u mnie dostatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...