Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie już dwa razy świeciła się na niebiesko i nie można było właczyc dekodera ( co na ogół tak jak piszecie pomaga) po wyłączeniu dekodera z sieci i ponownym wlączeniu równiez świeciła sie na niebiesko i alej nic nie pomagało. Pomogło dopiero wymuszona aktualizacja.

Przypadkiem na to wpadłem bo za pierwszym razem jak tak mi sie zrobiło to już miałem jechać i go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja już wielokrotnie to pisałam :P może dam w podpisie takie info? :D no to fakt, a mi się też wydaje, że minimalnie dłużej się włącza. aha, i przy włączaniu, tuż przed pojawieniem się obrazu dioda na chwilę zapala się na czerwono, później na niebiesko i już wtedy się odpala i widać obraz. wcześniej tego nie było, więc to pewnie też kwestia tego softu. ktoś może też tak ma?

zgadzam sie w 100% tez tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dźwiękiem. Czasami ale bardzo rzadko po włączeniu dekodera (całości sprzętu) na ekranie TV pojawia się obraz a nie ma dźwięku, natomiast znacznie częściej po uruchomieniu sprzętu jest obraz i dźwięk natomiast po kilku (kilkunastu) zmianach kanału dźwięk znika. Kiedy już zniknie nie pomaga zmiana kanału, naciskanie przycisku mute, zmiana głośności pilotem, dopiero wyłączenie i ponowne włączenie dekodera przywraca dźwięk. Dekoder podłączony jest do amplitunera Denon 1910 kablem hdmi. Wymieniłem już 2 krotnie dekoder i nadal to samo. Umowa podpisana w grudniu 2011. Czy ktoś z was ma problem z dźwiękiem z tego dekodera? Czy ktoś ma ten dekoder wpięty pod Denona 1910 kablem HDMI i może powiedzieć czy też ma taki problem czy nie ma? U siostry prawie 2 letni dekoder Pace PVR nie sprawia tego problemu (tam podpięty bezpośrednio do TV LG). Zastanawiam się czy to nowa seria dekoderów jest wadliwa? Dziś na infolinii konsultant stwierdził że wina może leżeć po stronie amplitunera lub wadliwego kabla. Kabel to raczej bzdura. To kabel HDMI (cyfrowy) albo działa albo nie a nie że trochę tak a trochę nie. Opcja problemu po stronie ampa też mi się nie podoba bo wcześniej miałem podpięte do tego ampa małego czarnego Pace SD a później Philipsa PVR 250 GB też po HDMi i przez 20 miesięcy może z 15-20 razy zdążyło mi się tak że po przełączeniu na inny kanał znikł dźwięk ale w odróżnieniu od Pace PVR na Philipsie po przełączeniu na kolejny kanał dźwięk wracał. Tu muszę wyłączyć i włączyć dekoder. Szanse na to że coś się stało z ampem akurat w momencie kiedy zmieniłem dekoder są dla mnie tak wysokie jak szanse na wygranie w totka. Czy ktoś ma/miał podobne problemy z dźwiękiem z tego pace podpiętego do amplitunera kablem HDMI. Czy ktoś kto ma podpięty ten dekoder do amplitunera Denon 1910 kablem HDMI mógłby się wypowiedzieć czy ma/nie ma tego problemu? Będę wdzięczy za wszelkie informacje od użytkowników takiego tandemu lub pomoc w usunięciu problemu jeśli ktoś ma pomysł co może być nie tak i jak pozbyć się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki objaw - czasami po włączeniu Pace i amplitunera Sony STR DH 520B nie mam dźwięku,połączone oczywiście kablem HDMI.Przełączając kanały nadal nie ma dźwięku.Musze wyłączyć dekoder do standby i ponowne odpalenie i dźwięk wraca.Na wyjściu optycznym tego problemu nie ma.

W obecnej chwili mam ten dekoder podłączony pod inny amplituner Panasonic wtykami RCA i też czasem dźwięku nie ma.

Od momentu jak mam soft v150 nie przytrafiło mi się to.Może to tylko kwestia czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z dźwiękiem. Ten Pace PVR mam od 2 lat. TV Sony Bravia + HDMI. Dzieje się tak co kilka dni przy przełączaniu kanałów. Zamiast dekodera wyłączam i włączam TV i to pomaga. Szybciej niż robić to z dekoderem.

Ja zmieniam żródło sygnału w telewizorze na inne (np drugie HDMI) i wracam na HDMI którym mam połaczoneo PACEa i dźwięk wraca.

BTW Czy mi się coś dzieje z telewizorem czy nadawany obraz jest jaśniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...