Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś jest odkodowane okno na HBO. Nagrałem trzy filmy, na żadnym nie mogę wyświetlić napisów. Dlaczego? Sprawdzałem dziś na teściów Samsungu DSB-H370G i tam napisy działały bez problemów. I ciągnąc temat napisów dlaczego na kanałach TVN i TVN 7 jest inna czcionka niż na np. Canal+?

Dekoder podłączony do TV kablem HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcionka zależy chyba od nadawcy - na TV5 Europe czcionka jest większa niż na Canal+. Kiedyś pisałem do Cyfry+ odnośnie napisów na HBO i dostałem taką odpowiedź:

 

Różnorodność terminali oferowanych przez CYFRĘ+, spowodowała, że w użyciu są dwie technologie przesyłu wspomnianych informacji: MHW i DVB.

Dlatego część dekoderów potrafi wyświetlać opisy i napisy, jeśli pobierze je uprzednio w technologii MHW.

 

Cały czas rozmawiamy z nadawcami stacji, by ujednolicić przesył i wdrożyć jeden standard DVB SI ISO 8859-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam pytanie dotyczące odbioru programów cyfrowych naziemnych DVB przez odbiornik Pace PVR 500.

Po podłączeniu anteny bezposrednio do telewizora ( posiada wbudowany dekoder DVB ) wynajduje mi programy bezproblemowo.

Jeżeli antenę podłączę do tunera cyfry+ i zapuszczę wyszukiwanie programów naziemnych nie znajduje mi nic.

Jaka może być przyczyna?

Z góry dzięki za ewentualne podpowiedzi

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkim.Mnie działa bez problemu.Podobno obecne 500 nie wszystkie mają DVT .Pozdrowienia

Pod koniec września br. do punktów dystrybucyjnych trafiła pierwsza partia nowych dekoderów HD PVR.

Model dekodera to Pace HDS7241/91 CD, od dotychczasowego Pace HDS7241/91 różni się brakiem obsługi DVB-T (brak WE i WY ANT). Pudełka, w których wydawane są dekodery, są innego koloru (czarno-białe) i nie posiadają nadrukowanej informacji o obsłudze DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Po podłączeniu anteny bezposrednio do telewizora ( posiada wbudowany dekoder DVB ) wynajduje mi programy bezproblemowo.

Jeżeli antenę podłączę do tunera cyfry+ i zapuszczę wyszukiwanie programów naziemnych nie znajduje mi nic.

...

Tak nie powinno być. Jeżeli telewizor znajduje kanały DVB-T, to i Pace powinien je bez problemu odbierać.

Oczywiście mówimy o polskich kanałach DVB-T - bo tylko takie Pace znajdzie. Tuner Cyfry nie wykonuje skanowania kanałów naziemnych, tylko odnajduje te, które znajdzie na liście przygotowanej przez Cyfrę. Nie piszesz czy jesteś w zasięgu polskiej transmisji DVB-T. Jeżeli nie, to na Pace nie odbierzesz żadnych kanałów naziemnych. Ja np. mieszkam w południowej Polsce i jestem w zasięgu czeskich nadajników DVB-T. Mój Pace jednak odbiera tylko polskie.

 

Podobny temat był opisywany kilka stron wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz aktualny soft? Może trzeba jeszcze raz wymusić jego załadowanie. O ie wiem, to w ostatniej wersji softu umożliwiono odbiór kilku wersji regionalnych TVP Info, nadawanych z tego samego nadajnika DVB-T (ja odbieram TVP Info Katowice i TVP Info Kraków). W poprzedniej wersji softu nie było to możliwe - wniosek: wersja softu jakoś tam wpływa na odbiór DVB-T.

 

Jeżeli nie pomoże, to chyba znaczy, że masz uszkodzony tuner DVB-T w swoim odbiorniku.

 

Jest jeszcze teoretyczna możliwość, że sygnał z anteny jest za słaby dla Pace, a odbiornik w telewizorze jest na tyle czuły, że sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...