Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Kol. blue_voyager, swojego adwokata drogą korespondencyjną ze mnie nie uczynisz, bo społecznie raczej się nie udzielam, natomiast dziwię się jeśli ktoś rzeczywiście intensywnie korzysta z odbiornika PACE PVR i obecna aktualizacja oprogramowania przysparza mu siwych włosów, a nie reaguje na taki rzeczy stan w sposób właściwy.

 

Jak mówiłem w poprzednim poście ja prawie z tego pudełka nie korzystam, więc mnie jest w sumie ganz egal, jak ono działa, chyba, że zacznie szwankować VoD, to wtedy z pewnością powalczę z C+. :)

 

PS.

Do "enki" przeniosę się dopiero wtedy, kiedy będzie można tam skorzystać z pełnej oferty jedynie na nCAM-ie i nie wcześniej, bo ich dekodery, choć są och i ach, to jednak mają pewne wady, które są dla mnie nie do przyjęcia.

Ot choćby dla przykładu ów dekoder trzyma cały czas napięcia na konwerterze, a to budzi sporo zastrzeżeń i to nie tylko finansowych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1, Ty chyba musisz być politykiem z zawodu, bo i retoryka ta sama i tak pięknie odwracasz kota ogonem. Gdzie ja chcę, żebyś w moim imieniu listy pisał? Przecież parę postów wyżej poddawałem w wątpliwość sens czegoś takiego.

Za każdym razem obiecuję sobie nie wdawać się z Tobą w dyskusję i potem zapominam o tym. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii powiedzieli że konieczna wymiana tunera, ale po co się pytam, jak na nowym zaaktualizuje soft po by mieć problemy

 

Pisałem wcześniej u mnie działa bez problemu, ile tutaj ludzi pisze że ma problem? A ilu nie pisze nic bo u nich wszystko gra? Wymień a jak problem nie zniknie wtedy narzekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blue_voyager- myślę że pisanie maili czy listów nie ma sensu. W końcu i tak wszystko trafia do kosza, a c+ udaje że problem nie istnieje. Poza tym chyba faktycznie jest tak że na 146 większość dekoderów chodzi ok(np. mój),a poważne problemy wystąpiły u stosunkowo nielicznej grupy. Jedynym sposobem żeby zmusić c+ do działania jest wymianie dekodera aż do skutku (choć i tak pewnie dalej będzie chować głowę w piasek i twierdzić że wszystko jest cacy).

PS. Gratuluję wytrwałości w dyskusji. Mnie szlag trafia jak ktoś próbuje pouczać innych z pozycji mentora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę z czym ja mam problem na tym sofcie 146. Kwestie nagrywania w stanie standby nie wiem bo nie sprawdzałem, tuner nigdy nie wyłączam. Problem mam inny jak dla mnie o wiele gorszy: podczas włączenia wyszukiwania kanałów SAT tuner się zawiesza i zadziała dopiero po resecie wyciągając kabel zasilający!!!. Nawet nie mogę się cieszyć kanałem Kino Polska Muzyka bo wcześniej zdążyłem zaaktualizować soft na 146. I co nie zobaczę już żadnego nowo wprowadzonego kanału do cyfry+?? Na infolinii powiedzieli że konieczna wymiana tunera, ale po co się pytam, jak na nowym zaaktualizuje soft po by mieć problemy jak mam obecnie albo jak koledzy z forum....

Nie resecie a restarcie. To duża różnica. A próbowałeś właśnie hard resetu tego tunka? Na elektrodzie piszą, żeby trzymać przycisk power tak długo, aż się zresetuje. Nie jest sprecyzowane czy na włączonym czy w standby, ale to tylko dwie możliwości więc można sprawdzić. U mnie nagrywa ok i wyszukuje kanały także może warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę z czym ja mam problem na tym sofcie 146. Kwestie nagrywania w stanie standby nie wiem bo nie sprawdzałem, tuner nigdy nie wyłączam. Problem mam inny jak dla mnie o wiele gorszy: podczas włączenia wyszukiwania kanałów SAT tuner się zawiesza i zadziała dopiero po resecie wyciągając kabel zasilający!!!. Nawet nie mogę się cieszyć kanałem Kino Polska Muzyka bo wcześniej zdążyłem zaaktualizować soft na 146. I co nie zobaczę już żadnego nowo wprowadzonego kanału do cyfry+?? Na infolinii powiedzieli że konieczna wymiana tunera, ale po co się pytam, jak na nowym zaaktualizuje soft po by mieć problemy jak mam obecnie albo jak koledzy z forum....

Nie resecie a restarcie. To duża różnica. A próbowałeś właśnie hard resetu tego tunka? Na elektrodzie piszą, żeby trzymać przycisk power tak długo, aż się zresetuje. Nie jest sprecyzowane czy na włączonym czy w standby, ale to tylko dwie możliwości więc można sprawdzić. U mnie nagrywa ok i wyszukuje kanały także może warto spróbować?

Twardy reset najlepiej robic przez wyjecie wtyczki z gniazdka na właczonym dekoderze odczekac 10-15 sek i właczasz ponownie dek . co do resetu zwykłego to na uruchomianym dekoderze trzymasz power aż sie wyłaczy dek. Co do softu niestety czasami zdazaja sie jakies błedy softu ale raczej byłaby to wieksza skala , mój pvr pracuje bez zarzutów , jak mam słaby sygnał na jakimś kanale to potrafi sie przywiesic. U Ciebie prawdopodobnie nie masz sygnału na jakiejś częstotliwosci i dlatego sie tak dzieje albo jest głowica uszkodzona w dekoderze i zmiany softu mogły spowodowac że teraz to odczuwasz dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem konwerter single monoblock black pro firmy inverto.Programy z Astry śmigają,aż miło. Zbliża się walka Adamka,a RTL na astrze podobno nie kodują no i nie ma tego paska o nieprawidłowym kodowaniu.Ps:może na nowym konwerterze będzie wreszcie nagrywać zaprogramowane pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii powiedzieli że konieczna wymiana tunera, ale po co się pytam, jak na nowym zaaktualizuje soft po by mieć problemy

 

Pisałem wcześniej u mnie działa bez problemu, ile tutaj ludzi pisze że ma problem? A ilu nie pisze nic bo u nich wszystko gra? Wymień a jak problem nie zniknie wtedy narzekaj.

Przecież pisałem we wcześniejszym poście, że mam nagrania na których mi bardzo zależy a jak wymienię dekoder to je stracę. Tylko to mnie trzyma przed wymianą.

Twardy reset najlepiej robic przez wyjecie wtyczki z gniazdka na właczonym dekoderze odczekac 10-15 sek i właczasz ponownie dek . co do resetu zwykłego to na uruchomianym dekoderze trzymasz power aż sie wyłaczy dek. Co do softu niestety czasami zdazaja sie jakies błedy softu ale raczej byłaby to wieksza skala , mój pvr pracuje bez zarzutów , jak mam słaby sygnał na jakimś kanale to potrafi sie przywiesic. U Ciebie prawdopodobnie nie masz sygnału na jakiejś częstotliwosci i dlatego sie tak dzieje albo jest głowica uszkodzona w dekoderze i zmiany softu mogły spowodowac że teraz to odczuwasz dopiero.

Robiłem reset przez przytrzymanie przycisku power do czasu ponownego uruchomienia ale również nie pomogło. Zapomniałem dodać że wyszukiwanie kanałów DVB-T działa poprawnie, nie działa wyszukiwanie SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem jeden problem nie wiem czy tylko w tym oprogramowaniu czy ogólnie tak jest ale podczas przeglądania nagrań a mam ich około 200 to jak chce coś usunąć np ze środka listy to od razu potem wraca do pierwszego nagrania, bardzo to irytujące gdy chce pousuwać starocie a on za każdym razem po usunięciu idzie na samą górę listy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy reset najlepiej robic przez wyjecie wtyczki z gniazdka na właczonym dekoderze odczekac 10-15 sek i właczasz ponownie dek .

Przecież to zwykły restart wykonany "na bezczela" [ale może się to też przytrafić przy zaniku zasilania. Nie przywraca żadnych ustawień ani nic w niczym nie pomaga [poza ponownym uruchomieniem - restartem]. Mnie chodzi o reset - przywrócenie ustawień fabrycznych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii powiedzieli że konieczna wymiana tunera, ale po co się pytam, jak na nowym zaaktualizuje soft po by mieć problemy

 

Pisałem wcześniej u mnie działa bez problemu, ile tutaj ludzi pisze że ma problem? A ilu nie pisze nic bo u nich wszystko gra? Wymień a jak problem nie zniknie wtedy narzekaj.

Przecież pisałem we wcześniejszym poście, że mam nagrania na których mi bardzo zależy a jak wymienię dekoder to je stracę. Tylko to mnie trzyma przed wymianą.

 

Ja odnosiłem się do tego postu,a t u nic nie ma o nagraniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym **** ktorym stękają, że nie dziala nagrywnie na pace pvr po aktualizacji zalecam spr. ustawien terminala - jesli jeden kabel antenowy koniecznie do zlacza sat 1 i typ konwertera pojedynczy w parametach odbioru. Ten parametr moze zmienic sie automatycznie na nowym sofcie na TWIN - wtedy nic nigdy sie nie nagra na pojedynczym kablu. Ludzie troche logiki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam jeszcze jeden problem z dekoderem , a mianowicie , podczas programowania nagrań i nie ma tu znaczenia , ręcznie , czy z EPG wybieram godzinę o której ma się rozpocząć owy program i zakończyć jest wszystko OK , ale kiedy programuję kolejne nagranie na inny dzień i godziny się nakładają do ten badziew durnieje i pokazuje mi konflikt nagrań. np programuję nagranie Pitbulla na TVP HD z 2 stycznia o godzinie 22:55 - 23:50 i Rodzinę Borgiów na HBO HD z 6 stycznia o godzinie 23:10 - 00:15 Pokazuje mi konflikt nagrań , totalna bzdura i muszę wtedy wybrać Pitbulla , a kiedy się nagra zaprogramować Rodzinę Borgiów . A jest ten problem od poprzedniej aktualizacji , zgłaszałem wielokrotnie do Cyfry owy problem i bezskutecznie , non stop kiedy wysyłam maila z opisem zdarzenia za każdym razem otrzymuję identycznie brzmiącą formułkę. Czyli Cyfra ma nas w [beep]ie, my mamy płacić i niczego nie mamy prawa żądać od nich. To samo jest od dawna z TVN i resetem tunera na tym kanale. Tak więc przestałem korzystać z tego kanału z poziomu dekodera i wybieram TVN z DVB-T i na razie problemu nie ma , ale kiedy ktoś z domowników się zapomni to reset ,i [beep]a , po nagraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim dekoderem nie mam problemów z oprogramowaniem 146. Wszystko działa poprawnie.

Sprzęty nie są sobie równe jak jedne chodzą dobrze a z innymi są usterki.

Jedynie może ze 4 razy w sumie zrobiłem restart trzymając power na panelu przednim w momencie zawiechy.

Wyszukuje programy (wszystkie), zapisuje materiały czy w standby czy nie, działa DVB-T.

Osoby mające problemy z dekoderem powinny zastanowić się nad wymianą choć sam kiedyś tylko raz dokonałem wymiany z Philipsa na Pace. Wcześniej czy później nie było takiej konieczności.

Biorąc pod uwagę więc swoje doświadczenia oraz opisy użytkowników na forum dochodze do wniosku,że dużą rolę pełni tutaj umiejętność i sposób obchodzenia sie z tym dekoderem przez abonentów...

Jak czytam chociażby o tym jak niektórzy radzą sobie np z zawieszeniem i radzą tak również innym ludziom - mam na myśli np wyciąganie wtyczki z prądu i to jeszcze jak jest Pace na chodzie... cóż...

Jak dbamy tak mamy...

Z drógiej strony gdyby mi nie chciał wyszukać kanałów czy by nie zapisywał w standby to poszedłbym zrobić zadyme a gdybym spotkał się z próbą zrobienia ze mnie [beep]a to pod koniec umowy bardzo bym sie zastanawiał jaką podjąć decyzje.

 

Co do TV n... niby pod jakim względem mają lepsze dekodery?? Menu tam jest takie jak u mojej mamy w deku od tv kablowej :lol2:

Poza tym co to jest za telewizja... wraz z Cyfrowym Polsatem mogą sobie podać ręce...

Ale ok, każdy ma swój gust...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma ŻADNEJ gwarancji, że wymieniony sprzęt będzie działał lepiej, a niestety jest ryzyko, że będzie gorzej.

Po drugie co zaproponujesz użytkownikowi, którego dekoder nie reaguje na reset klawiszem? Pozostawić go zawieszonym już na zawsze? Swój dekoder kilkunastokrotnie musiałem resetować, "wtyczkowo", bo na NIC innego nie reagował. NA tej podstawie twierdzisz, że źle się obchodzę z tym sprzętem?

Po trzecie, widać że nie miałeś żadnego kontaktu z dekoderem n-ki. Po 1,5 roku użytkowania Pace, mam od kilku dni dekoder n-ki. To jest zupełnie inna klasa sprzętu. To prawda, nie ma jakichś specjalnych fajerwerków, ale ten sprzęt po prostu normalnie działa. EPG, reagowanie na pilota, nagrywanie, wszystko płynnie i bez problemów. Natomiast Twoje argumenty o zawartości programowej, są jakby nie na miejscu, bo mówimy tu o sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem doskonale,że w takiej sytuacji jak wszystko inne zawodzi - chwytasz za wtyczkę. Sam wówczas pewnie też bym spróbował...

Miałem na myśli to,że wymieniałbym do skutku chociażby co tydzień jakby problemy nie ustępowały, tak jak już ktoś napisał.

W końcu chyba tylko takie metody dałyby do myślenia technikom z Cyfry+. Wiadomo,że niebyłoby sensu ani nerwów znosić problemy bezczynnie.

Z dekoderem n jak i Cyfrowego Polsatu miałem do czynienia. Są fakt faktem szybsze w porównaniu z Pace ale nic poza tym.

Ja nie wybrałbym gorszej oferty programowej dla nieco szybszego sprzętu.

Poradziłbym jak napisałem wcześniej wymiany do skutku co wiąże się z kosztami ze strony operatora i tym samym większe zaangażowanie w jakość oprogramowania do Pace oraz ewentualnie zastanowić się przed podpisaniem kolejnej umowy.

Są to napewno lepsze sposoby wywalczenia czegoś niż pisanie maili, które są g.... warte...

A rozumiem doskonale to co piszesz bo sam byłbym przecież wściekły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli np wyciąganie wtyczki z prądu i to jeszcze jak jest Pace na chodzie... cóż...

Jak dbamy tak mamy...

Takie małe pytanie, wiesz czym się rożni przycisk restart od wyciągnięcia wtyczki??

Różnica jest tylko taka że restart jest szybszy, jest to odcięcie zasilania na ułamek sekundy (tak samo jak super szybkie wyciągnięcie wtyczki i podłączenie z powrotem).

Nie ma tu żadnej magii, ani super technologi, po prostu odcięcie zasilania, wystarczy przyłożyć ucho do dekodera kiedy wykonuje się restart, a usłyszy wyraźnie jak dysk traci napięcie i je odzyskuje.

Dysk właśnie jest jedynym podzespołem który jest chroniony w czasie takiej procedury, ponieważ obracające się talerze dysku nie lubią nagłego zatrzymania, a następnie uruchamiania.

Błyskawiczny skok napięcia wyczyści pamięć cache dysku, ale talerze nie zatrzymają się, a co ważniejsze nie zostanie przywrócone napięcie w połowie "wyhamowywania" talerzy.

Jeżeli będziecie zbyt często wyciągać wtyczkę mogą pojawić się bad sektory na HDD, ale to nie wywoła opisanych tutaj usterek.

 

Podsumowując możesz restartować trzymając power, ale robisz dokładnie to samo co wyciągający wtyczkę, tylko szybciej, przynajmniej dal 99% elektroniki w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpukać, nie mam z tym dekoderem praktycznie żadnych problemów.

nic się nie zawiesza, nic nie resetuje, nie przerywa nagrań (no chyba, że podczas burzy i wichury jak np wczoraj wieczorem w Wawie nie widzi satelity ale to raczej normalny objaw)

znalazłem tylko jeden mankament który może nie jest jakoś specjalnie uciążliwy ale.. jest.

konkretnie:

 

1. mam zaprogramowane nagranie na godzinę 20:00 na kanale A

2. oglądam kanał B i np o 19:58 zatrzymuję idąc zrobić sobie herbatkę :wink:

3. jak o 20:00 rozpoczyna się nagrywanie na kanale B, kanał A sam wraca 'na żywo' i nie ma możliwości cofnięcia, tak jakbym dopiero włączył ten kanał.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...