Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker

Ten soft jest gorzej skopany niż żul pod sklepem. Kolejne usterki to np:

- problem z nagrywaniem na jednym kablu. gdy przełączam na inny kanał - przerywa nagrywanie bez jakiegokolwiek ostrzeżenia

- brak potwierdzenia przy wybraniu opcji "wyszukiwanie kanałów"

- okienko przy zatrzymywaniu ma strasznie postrzępioną czcionkę

 

Na pewno coś jeszcze by się znalazło, ale na razie wolę sobie popatrzeć na Kino Polska Muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem ,czy już ktoś o tym nie wspominał, ale dostrzegłem taką zmianę w sofcie 146, że przy opcji ściągania listy kanałów i założonym haśle kontroli rodzicielskiej, obecnie nie prosi o podanie hasła przy próbie włączenia ściągania owej listy, tylko robi swoje.

 

Chyba raczej jakieś dzieciaki obecnie pracują w C+, więc zapowiada się naprawdę ciekawie.

 

Niby taka poważna firma, a jej wizerunek coraz bardziej sięga bruku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak pisałem po zmianie softu na 146 padł tuner DVB-t a następnego dnia padła możliwość pobierania programu tv. Tydzień temu wymieniłem dekoder na nowy a po trzech dniach także padło w nim pobieranie programu tv. Ewidentnie dokumentnie spie_przyli ten soft a odbiorców mają w ... pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam!!! Po zmianie softu kiedy chcę uruchomić wyszukiwanie kanałów SAT, tuner się zawiesza i nic nie znajduje (pasek nie rośnie, i ciągle jest napisane: 0 PROGRAMÓW) - pomaga wtedy jedynie reset przez wyciągnięcie wtyczki. Dzisiaj dostrzegłem ten problem bo miałem nadzieje że wskoczy mi Kino Polska Muzyka a tu zonk.

Apeluję do techników CYFRY+ : Poprawcie soft z tym wyszukiwaniem kanałów bo np ja nie oddam tunera na serwis bo mam mnóstwo nagrań. Te tunery mają skopaną pewną funkcję którą można naprawić przez nowszy soft, one nie wymagają wycieczki na serwis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziś wstaję i u mnie to samo ;/ Też chyba zasilacz padł bo na dekoderze dioda miga co chwile słabym czerwonym światłem a na zasilaczu nie pali się ta kontrolka... Pozostaje wymiana ;/

 

Jak Ci się udało go odpalić ?

Warunkiem jest to, że gdy podłączysz sam zasilacz bez tunera to świeci się na nim zielona dioda...

 

Najpierw odpalasz sam zasilacz [dioda świeci]. Podłączasz zasilacz do tunera [dioda na tunerze powinna migotać, a na zasilaczu nie świecić]. Wtedy też jak się wsłuchasz to słychać, że przetwornica wpada w pewną częstotliwość i "śpiewają" cewki w zasilaczu. Teraz odłączasz zasilanie 220V i w miarę szybko podłączasz. Za którymś razem zaskoczy.

 

Tak czy inaczej nawet jak odpali to może się tak dziać. Można nim lekko "wstrząsnąć" czy dziabnąć lekko w biurko... Ale myślę, że to będzie wymiana zasilacza. Prawdopodobnie jakieś elko spuchło w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem tu nowy i ten właśnie temat skłonił mnie do rejestracji. Niedługo kończy mi się umowa z cyfrą i prawdę powiedziawszy byłem mocno napalony na ten dekoder. Byłem - czas przeszły jest tu niestety na miejscu. Ten dekoder to bubel w wydaniu Cyfry. Dlaczego tylu ludzi się z nim męczy? Jest to ewidentne niewywiązanie się Cyfry z umowy. Sprzęt jest niesprawny i to nie ważne czy padło samo pudło czy też oprogramowanie jest pisane przez studenciaków na ćwiczeniach w jakiejś podrzędnej szkółce niedzielnej. Powinna ruszyć fala wypowiedzeń umów związanych z tym faktem - Polak nie jest idiotą! Widziałem wczoraj jak znajomy się z nim męczy - krępujące widowisko i zabawne jednocześnie. Wisi, nie wisi, wtyczka, śmieszne próby programowania bo "ludzkie" z EPG nie działa... Zaczynam się bać końca umowy, związałem się i przyzwyczaiłem do Cyfry a to że chcę mieć w domu coś co życie ułatwia to nie jest chyba fanaberia w naszych czasach! W normalnym kraju to normalna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. margraj, naprawdę nie wiesz dlaczego męczymy się z tym złomem?

 

Ano przez wzgląd na usługę VoD i TYLKO na nią, przynajmniej ja z tego względu korzystam (obecnie tylko czasami), z tego nieszczęsnego wynalazku firmy CYFRA+.

 

Traktowanie tego czegoś, jako PVR, w ogóle mija się z celem, bo jak każdemu wiadomo, nie ma i tak dostępu do własnych nagrań i nie można ich zachować, a sprzęt jest dość awaryjny, więc przy wymianie wszystko i tak idzie w Kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam!!! Po zmianie softu kiedy chcę uruchomić wyszukiwanie kanałów SAT, tuner się zawiesza i nic nie znajduje (pasek nie rośnie, i ciągle jest napisane: 0 PROGRAMÓW) - pomaga wtedy jedynie reset przez wyciągnięcie wtyczki. Dzisiaj dostrzegłem ten problem bo miałem nadzieje że wskoczy mi Kino Polska Muzyka a tu zonk.

 

Dziwne, mnie sie nie zbuntował i KP Muzyka znalazł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Margaj-wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz. Przy wychwalanym sofcie bodajże 138 mój ledwo zipał, naszczęście szybko pojawił się następny. Przy obecnym chodzi dobrze jak jeszcze nigdy. Wygląda nawet na to że pamięta o powtarzaniu starych nagrań, z czym wcześniej miałem problem.

P.S. Mogliby wreszcie zmienić tą [beep]ską planszę "Sprawdź konwerter" przy słabym sygnale dvb-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już wymieniłem kilka dekoderów, na początku kazdy działał jako tako a potem, to róznie a to się wyłanczał a to drugie gniazdo nie działało normą jest zawieszanie sie kiedy np. ktos przycisnie dwa guziki w pilonie badz np. przez przypadek siadzie na pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei kanały wyszukuje normalnie, bez problemów, jednak z nagrywaniem jest jak z loterią - miałem zaprogramowane nagrywanie z Canal+ HD i nie nagrał nic, ale pozycję z zaplanowanych audycji do nagrywania wykasował sobie sam. EPG raz pokazuje a raz nie, bardzo jest kapryśny. Po prostu ta skrzynka zaczyna żyć własnym życiem... i jeszcze trzeba za to płacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten dekoder można traktować jak ręcznie robionego Rolls-Royce'a. Każdy egzemplarz jest inny. Dobre.

Jak na produkt "luksusowy" przystało ;)

 

Ja mam już trzeci dekoder i tym razem już od sporego czasu nie mam (większych) problemów. Aktualizacji do 146 nie skończyłem bo dioda migała prawie godzinę i nic się nie działo, więc go włączyłem w trakcie pobierania. Diody mam nowe, z tvn-u wiesza się bardzo rzadko, epg pobiera, dvb-t zostało tak jak było, kino polska muzyka i c+ weekend są, nagrywa zaprogramowane rzeczy...

Oczywiście żeby nie było tak miło, czasem zrobi restart przy zmianie programu, nie pokazuje opisów po naciśnięciu "pilot" i kilka innych drobiazgów, ale z całej listy niedociągnięć to i tak mam szczęście do tego konkretnego modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo trudno mi teraz sprawdzić czy dalej jest w eterze 146 bo już wgrałem... W każdym razie patrzałem na stronę cyfry bo pokazał się nowy soft do 250 philipsa - 113 chyba. I tak sobie poczytałem o 500 że jest 143. 143 to miałem w tunerze, ale mówię spróbuję i pyk... W poniedziałek o 10 rano na TVP1 złapało aktualizację 146. Ogólnie mi tam się nic nie chrzani. NTC działa, znalazło mi kino polska muzyka także nie wiem... Jedynie co to padł zasilacz, ale to niezależnie od softu.

 

PS. Już jest 146 na stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadają ręce jak się dzwoni do pomocy technicznej, ja zadzwoniłem dzisiaj i zapytałem się co mam zrobić żeby mój PVR nagrywał zaplanowane nagrania? Pan z drugiej strony słuchawki ze zdziwieniem zapytał przecież jak jest zaplanowane nagrywanie to musi nagrać, na to ja mu odpowiedziałem że z 3 zaplanowanych nagrań nie nagrało się nic i że zaczęło się tak od aktualizacji sortu na 146. I zaczęło się niby sprawdzanie ustawień tunera i takie tam bzdety nie mające nic wspólnego z nagrywaniem, nie potrafiłem powstrzymać śmiechu i mi się wymskneło do słuchawki parsknięcie, potem już pan nie zbyt chętnie zemną rozmawiał.

Oczywiście ustawienia miałem ok. i usłyszałem standard „proszę udać się do punktu i wymienić egzemplarz na inny, a ja zapytałem co to da, bo po aktualizacji nowego egzemplarza będzie to samo się działo, pan stwierdził że oprogramowanie nie ma wady i że jest to pierwsze tego typu zgłoszenie i wymiana na inny na pewno pomoże. Normalna żenada oni sami nie wiedzą co zepsuli w tym oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczem Pace Pvr HD 500 GB

i mam problem otóż nowe oprogramowanie nie jest dostępne woogóle a bardzo zależy mi na canal+ na życzenie który mi się należy a jest nieaktywny co z tym fantem zrobić ???

Druga sprawa HBO digital cały czas pisze że dostępne wkrótce od tygodnia czy to woogule mozliwe zeby nic nie pobrało do tej pory???

Kolejna sprawa jak próbuje nagrać coś ręcznie to woogule sie to nie nagrywa na dysk cos robie nie tak ????

Następnie posiadam również Philipsa 7201 Pvr HD 250 GB i też mam problem ponieważ tak:

Jak nastawiam nagrywanie to raz nagra raz nie nie wiem czy to kwestia tego że mam podloczony jako pojedynczy hmm zamowilem nowy konwerter powinien dotrzec w tym tygodniu wiec moze to cos pomoze aczkolwiek tak nie powinno byc prawda???

I ostatnia rzecz po aktualizacji na Philipsie pisze mi że HBO digital jest niedostępny dlaczego ????

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...