Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No trzeba jeszcze raz powtarzać? :shock:

Żeby odbierać na monoblocku kanały z Astry i HotBirda należy pozostawić w ustawieniach pozycję "HotBird" i nie przestawiać na "Inny satelita" (i nie ma znaczenia co tam będzie wpisane). Będzie normalnie działać jeśli mamy konwerter zgodny z wymaganiami i dobrze ustawiony.

Nie trzeba powtarzać ale ja nie mam monobloca a dwie oddzielne anteny z uwagi na ustawienie bloku.Antene C+/podwójny konwerter/u sąsiada na 4 piętrze a u siebie/parter/powizyjną antenę ustawioną na Astrę/odbiera b.dobrze wszystkie programy łącznie z HD/.Do gniazda 1 deka podłączone poprzez diseq HB i Astra do 2 gniazda drugi kabel z HB.I właśnie na ustawieniu "inny satelita" ustawiłem sobie kanały Astry.Potem przez przypadek skasowałem je i od tego czasu mam wskazanie 0 siły sygnału.Jeżeli tak trudno podać te parametry to pójdę do salonu C+ i mam nadzieję że dadzą spisać.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie potrzebujesz żadnych magicznych parametrów.

 

Przywróć standardowe, po czym ściągnij ponownie listę kanałów i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma napisane na naklejce z tyłu dekodera, że dekoder został wyprodukowany na Węgrzech? Mój dekoder ma napisane, że został wyprodukowany na Ukrainie, a wcześniej miałem Pace 250 i on był wyprodukowany na Węgrzech. Z tamtym nie było takich problemów, jak z tym teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właśnie na ustawieniu "inny satelita" ustawiłem sobie kanały Astry.Potem przez przypadek skasowałem je i od tego czasu mam wskazanie 0 siły sygnału.Jeżeli tak trudno podać te parametry to pójdę do salonu C+ i mam nadzieję że dadzą spisać.

 

Nie wiem co chcesz uzyskać kombinując z ustawieniami w "Inny satelita"?

Czy monoblock, czy przełącznik "diseqc" to i tak ustawiamy tylko na standardowe HotBird i oglądamy programy z obu satelit. Dekoder ma gotową listę kanałów ułożonych przez Cyfrę i na kanałach z Astry sam dobiera potrzebne parametry częstotliwości, polaryzacji i przełącza sygnał diseqc. Nic nie trzeba samemu wpisywać w częstotliwościach, zmieniać żadnych parametrów.

Jak koniecznie chcesz, to mogę spisać moje nastawy w Menu, w "Inny satelita", tylko naprawdę nie wiemy po co. Natomiast nie wiem jak to u ciebie może właściwie działać jeżeli na drugim wejściu masz podpięty tylko konwerter HB- dobrze rozumiem?

Zgodnie z danymi tego tunera, jeżeli w menu ustawimy konwerter "TWIN" to PACE używa wejścia LNB1 do nagrywania i ściągania danych VOD, natomiast LNB2 do bieżącego oglądania. Może coś się zmieni jak zamienisz kable na wejściach? Powinieneś coś zadziałać, żeby na obu wejściach mieć sygnał z obu anten (satelit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz uzyskać kombinując z ustawieniami w "Inny satelita"?

Czy monoblock, czy przełącznik "diseqc" to i tak ustawiamy tylko na standardowe HotBird i oglądamy programy z obu satelit. Dekoder ma gotową listę kanałów ułożonych przez Cyfrę i na kanałach z Astry sam dobiera potrzebne parametry częstotliwości, polaryzacji i przełącza sygnał diseqc.

Nie wiem czy dobrze rozumiesz... Wpisując dane satelity Astra w "inny satelita" masz możliwość sprawdzenia sygnału. W monoblocku to może nie ma dużego znaczenia, ale jak masz zeza to można jeszcze pokombinować...

Także tyle to da, że mogę sobie zobaczyć poziom sygnału z Astry jeśli wybiorę "inny satelita".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma napisane na naklejce z tyłu dekodera, że dekoder został wyprodukowany na Węgrzech? Mój dekoder ma napisane, że został wyprodukowany na Ukrainie, a wcześniej miałem Pace 250 i on był wyprodukowany na Węgrzech. Z tamtym nie było takich problemów, jak z tym teraz.

Ukraina u mnie na naklejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Ukraina, ale nie o to. Ten sprzęt próbuje być inteligentniejszy ode mnie i sam zatrzymuje ręcznie rozpoczęte nagrania. Niby zgodnie z EPG, ale co z tego jak np. Polsat ma obsuwę. Jest jakiś sposób, żeby temu zapobiec, czy jestem skazany na uszczęśliwianie na siłę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od pewnego czasu nagrywam w porze nocnej filmy z różnych kanałów. Niestety w 2/3 przypadków film się nie nagrywa w całości (nagranie zostaje przerwane po około 50 minutach, a taka sytuacja dotyczy głównie kanałów TVN i TVN7). Gdy miałem swego czasu Canal+ i HBO filmy się nagrywały w całości bez najmniejszych problemów. Ostatnio udało mi się wprawdzie nagrać cały film dwa razy pod rząd z kanałów: ALE KINO i TVP2, ale wczoraj gdy nagrywałem film z TVN to znów się pojawił problem.

Czy macie podobne problemy ?

Aha dekoder jest Made in Ukraine.

 

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wynajmuję dekoder "Made in Ukraine", nie występowały u mnie problemy z nagrywaniem kanałów TVN, natomiast zauważyłem, że od kilku dni nie pobiera VOD w nocy (nie miga czerwona dioda), a Canal+ na życzenie, wciąż ma wiele "dziur programowych" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...natomiast zauważyłem, że od kilku dni nie pobiera VOD w nocy (nie miga czerwona dioda), a Canal+ na życzenie, wciąż ma wiele "dziur programowych" :(

U mnie to samo :cry:, n.p. "Autor widmo" od ponad tygodnia "dostępny wkrótce" :/

Coś jest nie tak. Ale co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wynajmuję dekoder "Made in Ukraine", nie występowały u mnie problemy z nagrywaniem kanałów TVN, natomiast zauważyłem, że od kilku dni nie pobiera VOD w nocy (nie miga czerwona dioda), a Canal+ na życzenie, wciąż ma wiele "dziur programowych" :(

 

Dziękuję za informację. Prawdę powiedziawszy miałem pewnego rodzaju teorię, a mianowicie, że problem dotyczy nagrywania programów, które są przerywane reklamami, ale skoro u Ciebie nagrywanie z kanału TVN odbywa się bezproblemowo to zapewne nie w tym rzecz. Być może u mnie są jakieś krótkotrwałe wyłączenia prądu w nocy, stąd dekoder przerywa nagrywanie, ale z drugiej strony w urządzeniach takich jak m.in. kuchenka elektryczna zegary się nie resetują.

Jeśli chodzi o funkcję VOD to dotychczas nie testowałem jej na swoim sprzęcie, więc nie mogę się wypowiedzieć jak się dekoder zachowuje, ale zapewne miałby podobne objawy jak u Was.

 

Powiem szczerze, że coraz bardziej wkurza mnie ten dekoder, gdyż oprócz problemu z nagrywaniem, czasami ma takie dni, że się dość często się zawiesza, później jest spokój na jakiś czas i znowu seria kolejnych zawieszeń, a poza tym jest relatywnie powolny.Poprzedni PACE DSR 2221, z którego korzystałem, a na którego nie mogę powiedzieć złego słowa to przy nim demon szybkości i wzór stabilności....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy miałem pewnego rodzaju teorię, a mianowicie, że problem dotyczy nagrywania programów, które są przerywane reklamami, ale skoro u Ciebie nagrywanie z kanału TVN odbywa się bezproblemowo to zapewne nie w tym rzecz.

 

Nie porzucaj tej teorii, bo może nie jest wcale taka głupia. Nie raz i nie dwa w tym temacie użytkownicy pisali o problemach z nagrywaniem na kanałach tvn-owskich. Wiem, że swego czasu, część problemów usunęło nowe oprogramowanie. Masz wgrany najnowszy soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_M - słyszałem, że problemy z nagrywaniem, mogą być spowodowane zanikiem sygnału (problem z ustawieniem anteny, konwerterem), jeśli wykluczasz problem z anteną/konwerterem, masz wgrane najnowsze oprogramowanie (143), a tuner zawiesza się - dekoder pod pachę i do punktu Cyfry+, tam gdzie wymieniają sprzęt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgraną najnowszą wersję oprogramowania tj. 143, problemów z odbiorem również nie mam, a sygnał podczas oglądania zanika jedynie w ekstremalnych przypadkach takich jak np. silne ulewy.

Spróbuję jeszcze coś ponagrywać przez najbliższych kilka dni i poobserwuję jak się zachowuje dekoder. Szkoda by mi było zwrócić go w celu wymiany, gdyż mam nagranych kilkanaście filmów, które chciałbym obejrzeć zanim go zwrócę.

W każdym razie dziękuję za zainteresowanie i wszelkie sugestie. Marne to pocieszenie, ale jak widać nie jestem odosobnionym przypadkiem....

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 250tkę philipsa - opróćz tego, że wolna to jest bezproblemowa. Ojciec ma 500kę - jest trochę szybsza. Nie zawiesza mu się, nie ma problemów z nagrywaniem*. A nagrywa dużo i z TVNu też. *Miał problem jak nagrywał z EPG, ale czasami EPG nie jest dokładne i przykładowo urywało kilka minut filmu. Także programuje sobie sam wcześniej i nie ma żadnego problemu. Można wybrać z EPG a potem sprawdzić na necie czy w gazecie godziny filmu. Ewentualnie można ustawić, żeby nagrywało 5/10 minut przed i po. Ale nie zawiesza mu się, nie przerywa nagrań na TVN... Antenę mamy z monoblockiem do wej1, a wej2 wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też mam składaka z Ukrainy i z nagrywaniem nie mam problemów. Wszystko i wszędzie nagrywa pięknie. Jedyne z czym się borykam, to problem który też już był opisywany, a mianowicie po dłuższym czasie oglądania TVN-u dekoder sam robi reset. Dlatego też jeśli zagląda tu ktoś z działu wsparcia technicznego Cyfry, to czy może zdradzić czy coś z tym będzie zrobione i kiedy ewentualnie można się spodziewać nowego softu poprawiającego ten defekt? Nie wspomnę już o EPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...