Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W sprawie "gryzienia się" pilota od Pace PVR z telewizorami, dokładam mój problem.

Telewizor LG 42LD650 podczas pracy w trybie "Inteligentny czujnik" (dostosowywanie jasności ekranu do

oświetlenia otoczenia) dekoder nie reaguje na pilota! :lol2:

Załamka! Co jedno ma z drugim wspólnego? :crazy:

Po przełączeniu telewizora w inny tryb pracy, dekoder znów zaczyna reagować na pilota.

 

Co do restartów o które pytałem kilka stron temu, dzwoniłem do centrum Cyfry i powiedzieli żebym poszedł wymienić dekoder.

Chyba jutro to zrobię...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie korzystam z tej funkcji, ponieważ "Inteligentny sensor" firmy LG ma bardzo niskie IQ :wink: jak dla mnie za bardzo ściemnia obraz :/

Włączyłem tą funkcje żeby sprawdzić jak się zachowuje dekoder przy moim LG 37LE5300, ale dekoder komunikuje się z pilotem normalnie, najprawdopodobniej trafiłeś jakiś felerny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za opinie co do obrazu. W żadnym wypadku nie chciałem wywołać jakiejś wojny bo rzeczywiście opinia o jakości obrazu jest dosyć obiektywna. Ja opisałem swoje wrażenia. Nabywając pierwszego Philipsa PVR nie miałem żadnego porównania z innymi tego typu dekoderami więc się nie wypowiadałem - zmieniając na Pace rówzżnicę zobaczyłem od razu i to zdecydowanie na gorszą jakość co też postanowiłem opisać. Ten sam TV, te same ustawienia , okablowanie etc... a jakość gorsza - widoczna gołym okiem. Zwróccie proszę uwagę, że chyba coś jest na rzeczy z tymi dekoderami - jedni mają problemy z zawieszaniem - inni nie, jedni z obrazem - inni nie, jedni twierdzą, że jest wolny czy głośny ja wręcz przeciwnie - jest cichy i szybki. Więc nie wiem - różne komponenty w środku czy co? Ja generalnie będę twierdził, że Pace ma zdecydowanie gorszy obraz od Philipsa by Philips [blady, słabe kolory, smużenie na HD]. Nie mam porównania z innymi tylko z Philipsem stąd moje twierdzenie. Sprzęt nowszy technologicznie a obraz gorszy. Może to kompatybilinośc z TV - nie wiem - Mam Philipsa LED 7665 42' i naprawdę uwierzcie, że obraz z PVR Philipsa był naprawdę lepszy. Cóż miałem 2 Pace - od dwóch róznych producentów [kraj produkcji] i niestety pod zględem obrazu jestem zawiedzony - reszta zdecydowanie na PLUS Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podłączę się pod jednego z poprzednich postów. Czy przy wymianie dekodera dają też używany sprzęt? Sam wymieniałem cztery razy, widziałem przy mnie wymienianych w sumie pewnie kilkanaście, zawsze na nówki (pilot i dekoder w folii itp). Z założenia chyba jeśli używany to coś było z nim nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest w końcu z tym "fatalnym" bądź nie obrazem. I czy objawia się to tylko po podłączeniu przez HDMI czy przez SCART jest tak samo?

Interesuje mnie podłączenie przez SCART bo HDMI w telewizorze nie mam. Padł mi Philips 250 GB (z naklejką Pace) i być może będę musiał wymienić na tego, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest w porządku , ale menu jest przystosowane do telewizorów HD (na telewizorze CRT będzie to dużo mniejsze niż na Philipsie). Radzę brać Philipsa, chociaż nie wiem czy w tym nowym oprogramowaniu przypadkiem nie będzie tak samo :/

 

P.S. W Pace także napisy są bardzo małych rozmiarów :/ Dopiero na TV minimum 40cali wygląda to całkiem fajnie. Podsumowując ten dekoder jest bardzo fajny, ale do telewizorów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów ode mnie w kwestii jakości obrazu. Miałem Philipsa, teraz mam Pace. Wypowiadający się tutaj piszą ogólnie, że obraz jest "gorszy" i tyle. Ja spróbuję to po swojemu bardziej sprecyzować. ;) Jakość generowanego obrazu kanałów HD jest wg. mnie porównywalna i nie mam tutaj zastrzeżeń. Różnica polega na tym, że w Philipsie kanały SD upscalowane po HDMI wyglądają bardziej "gładko", natomiast w Pace to jest masakra! Straszna pikseloza w porównaniu Philipsem, obraz jest "niestabilny" tzn. małe elementy grafiki np. cienkie linie "ruszają się" robiąc się grubsze lub cieńsze a czasem prawie zanikają, małe napisy są przez to słabo czytelne itd. Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale wydaje mi się że w oprogramowaniu Pace algorytmy odpowiedzialne za antyaliasing działają inaczej (gorzej?) i stąd takie efekty gdy obraz jest w ruchu. Natomiast zauważyłem, że gdy ruch na ekranie na chwilę zatrzymuje się (np. plansza) to pikseloza obrazu po chwili znika i elementy grafiki wygładzają się, i ta zmiana jest bardzo wyraźnie widoczna. I co Wy na to? Naturalnie wszystko to o czym napisałem z nieco większej odległości od TV przestaje być zauważalne, ale na moim TVLCD32" żeby oglądanie kanałów HD miało sens nie mogę siedzieć zbyt daleko. Poza tym mój tv jest hd-ready, może wypowie się ktoś kto ma full-hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety w 100% zgadzam się z Kolegą powyżej :( To samo jest na innych telewizorach :-( Porównuje te dekodery od dawna, i niestety to prawda jeśli chodzi o kanały SD bo w przypadku HD nie widać żadnej różnicy :D Porównywałem to już chyba na klikudziesięciu telewizorach u siebie i u klientów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W domu mam Sharpa Full HD pod którego mam podłączone 3 dekodery: Arriva 200, Phlilips PVR i Pace PVR :D

 

Jeśli chodzi o kanały HD to nie zauważyłem ewidentnych różnic między dekoderami, jeśli chodzi o kanały SD to jakość jest porównywalna w Philipsie PVR i Arrive 200 natomiast tak jak wcześniej opisał Kolega Gizmol w Pace PVR "małe elementy grafiki np. cienkie linie "ruszają się" robiąc się grubsze lub cieńsze a czasem prawie zanikają, małe napisy są przez to słabo czytelne itd" Widać to na niektórych logach programów, są jakby lekko pociętę przez poziome linie i niestabilne :(

 

Po Euro nigdy nie porównywałem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wczoraj pożyczyłem od kolegi Pace HD PVR 500GB, bo niestety mój Ferguson wylądował dzisiaj w serwisie. Różnica na Samsung UE40C7000 jest wręcz, aż niemożliwa na plus dla Fergusona. Będę musiał sie przemęczyć jakoś ten tydzień ale oglądając wczoraj dla porównania Animal HD, to nie chciałem wierzyć, że różnica w jakości może być tak duża. Niestety jest na niekorzyść dekoderów Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo abonentów narzeka,że Pace jest taki zły a jakby się tak dogłębnie nad wszystkim zastanowić to staje się oczywiste,która platforma jest marką i coś sobą reprezentuje. Fakt faktem (o ile pamiętam) technologię HDTV, PVR pierwsza wprowadziła telewizja n. My musieliśmy troche poczekać ale jaki jest efekt? Kto się zna na rzeczy to wie. Wiadome jest że każdy ma różne upodobania.

Dla mnie ważne jest w przypadku telewizji w kolejności:

1.Oferta, 2.Sprzęt do odbioru, 3.Cena, 4.Opcje/Usługi dla abonenta

Cyfra+ do tanich nie należy ale mnie to nie dziwi, dla mnie to zrozumiałe. Wystarczy porównać sobie np z n. Fakt, tańsza ale...

to nie to samo.

My musimy na wszystko zawsze czekać (głównie w przypadku Pace PVR) ale mimo różnych drobnych czasem usterek, jesteśmy zadowoleni a przynajmniej powinniśmy. Chociażby zawartość kanału tvn HD albo i nawet nfilm HD. Canal+ to Canal+, po prostu.

W końcu doczekaliśmy się CANAL+HD, Fajnie :smile: a no i jaka jakość i wartość jest takiego kanału? To zrozumiałe.

Pace ma jeszcze troche tych minusów w kolejnych odsłonach oprogramowania ale Cyfra się moim zdaniem stara, to jest marka.

Cieszmy się tym co mamy bo mimo wszystko mamy porządną telewizje w domu i sprzęt. Pace ewoluuje, długo ale w dobrym kierunku.

Dla mnie też jest oczywiste że karta jest moja puki jestem abonentem i mogę ją wyjąć z Pace i włożyć ją np.do Mediasata mojej kobiety,która ma mniejszy pakiet. Jestem abonentem, płace więc mam prawo oglądać gdzie chce a w tym przypadku jest to dla mnie ważne. Nie rozumiem braku takiej możliwości jak np w n.

Tak czy inaczej ja też miałbym się jeszcze czego czepiać w Pace PVR ale mimo wszystko jestem zadowolony.

Cyfra potrafi i umie też przekonać nas byśmy zostali z nimi jeszcze dłużej.

Bądźmy cierpliwi a napewno nam się to opłaci :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nikt nie twierdzi, że PACE PVR jest złym odbiornikiem, tylko ma wręcz FATALNIE napisane oprogramowanie, a poza tym nie można skorzystać z wielu jego funkcjonalności ponieważ C+ je w paskudny sposób wykastrowała.

 

O ile więc kogoś nie zraża lekko zamglony obraz i wystarcza mu to, że odbiornik jako tako wypełnia funkcje PVR i zapewnia 350GB na własne nagrania, a także daje dostęp do bardzo cienkiej i wcale nietaniej usługi VOD, to będzie z niego zadowolony.

 

Kto jednak choć raz miał do czynienia z niezłym odbiornikiem niezależnym, ten już będzie wiedział czego PACE PVR brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję ten dekoder ponad 15 miesięcy i zgadzam się że Pace ewoluuje ale jeśli ta ewolucja ma polegać na ciągłym jak na razie nieskutecznym poprawianiu podstawowych błędów (np.niespodziewane restarty) to chyba coś tu jest nie tak.

Ostatnio mój Pace tak nie lubi kanału TVN ze przy 3-4 godzinnym ciągłym oglądaniu tego kanału restartuje się przy próbie przełączenia na inny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robinson+

Niestety nie podzielam Twojego entuzjazmu.

Jak na dekoder który jest na rynku od ponad roku to jego dopracowanie jest tragiczne. Cyfra stylizuje się na ekskluzywnego operatora telewizji satelitarnej, jednak sprzętowo prezentują się bardzo miernie. Jeszcze do tego wszystkiego dochodzą kosmiczne ceny wynajmu dekodera, który ma problemy z podstawowymi funkcjami, a co dopiero mówić o jakichś ciekawych dodatkach jak to jest w przypadku dekoderów konkurencji, która za swój o wiele lepszy sprzęt nie żąda takich cen.

Na prawdę starałem się przyzwyczaić do tego dekodera, wznosiłem się na wyżyny swojej cierpliwości i wyrozumiałości, ale dłużej już nie potrafię. Chociaż i tak patrząc po wpisach w tym wątku trafiłem chyba na jeden z mniej awaryjnych modeli to i tak nie spełnia minimalnych oczekiwań i momentami doprowadza mnie do pasji.

1. Dekoder jest wolny jak żółw, trzeba być wyjątkowo cierpliwą osobą przy tym dekoderze.

2. Czasami zdarza mu się nie nagrać zaplanowanego programu (nie często, ale jednak)

3. Po dłuższym działaniu dekodera bez restartu nie da się wejść do vod/nagrań bo po naciśnięciu b i wyświetleniu odpowiedniej planszy od razu z niej wychodzi. Dopiero restart dekodera pomaga

4. Przy przeglądaniu listy nagrań, podczas przechodzenia z nagrania sd na hd i odwrotnie ekran na sekundę robi się czarny :|

5. Pierwsze wejście do funkcji "program" w danym dniu trwa wieki

6. Niekompletna funkcja program (brak wielu programów) co utrudnia planowanie nagrań

7. Diabelnie wolne działanie epg

8. Funkcja pilot raz działa raz nie, można oszaleć. Dodatkowo podgląd jest tylko do jednego programu w przód, a u konkurencji jak i w Sagemcomie można bodajże 24h w przód przeglądać.

9. Minus być może mało dla kogo ważny, ale dla mnie istotny. Do dekodera konkurencji można podłączyć dwa odbiorniki hd jeden hdmi, drugi komponentem, a w pace jest tylko hdmi i euro po którym jakość jest żenująca.

 

To tak pokrótce odnośnie tego co mnie "boli" w tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...