Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że c+ aktualizując VOD, wyczyściła mi przy okazji cały dysk z nagrań.

 

Jak czytam takie posty to krew mnie zalewa - jak można takie buble dawać abonentom?!. To samo miałem dwa lub trzy razy na dwóch egzemplarzach PVR 250. Od ponad roku mam spokój. Ale dopiero trzeci tuner 250 - z nalepką pace okazał się stabilny.

 

Teraz chciałem wymienić go na model z większym dyskiem ale jak czytam takie komentarze to zastanawiam się czy ma to jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym wiedzieć jak to jest możłiwe, że sporo osób na forum na niego narzeka, a inni (w tym ja) korzystają z niego bez problemów. Mam go od 6 miesięcy i właściwie jedyne co mi przeszkadza to powolność działania (przyjąłem już do wiadomości, że niestety ten typ tak ma :( ).

Niech się ktoś fachowy wypowie - czy to może być kwestia wadliwego dekodera, złej instalacji antenowej czy może niektórzy użytkownicy wytwarzają pole zakłócające działanie sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój pierwszy post na tym forum...

Mam Pace HD PVR 500GB i zauważyłem, że jak go wyłączyłem, to po jakimś czasie sam się włączył i znowu jak gdyby wyłączył, ale było słychać pracujący dysk i co parę sekund migała czerwona dioda. Z tego co przeczytałem na którejś ze wcześniejszych stron, oznacza to pobieranie VOD, ale problem w tym, że ja nie zamawiałem żadnego filmu na życzenie, więc dlaczego ten tuner pracuje w tedy, gdy powinien być wyłączony? Czy to normalne? Czy tuner po prostu aktualizuje VOD po to, żeby w sytuacji gdy coś zamówię, nie trzeba było już tego pobierać?

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od kilu dni czekam na "2012" w HD. Wszystko inne mam, a ten film "Dostępny wkrótce". Czy u Was jest tak samo?

U mnie "2012" jest już dostępny o ile pamiętam do 19 września. Skoro masz go jako dostępny wkrótce to Twój dekoder jeszcze go nie nagrał.

Dziś zadzwoniłem do technika i otrzymałem odpowiedź, że prawdopodobnie mam uszkodzony sektor dysku, na którym ma być zapisany ten film i pewnie konieczna będzie wymiana. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym wiedzieć jak to jest możłiwe, że sporo osób na forum na niego narzeka, a inni (w tym ja) korzystają z niego bez problemów. Mam go od 6 miesięcy i właściwie jedyne co mi przeszkadza to powolność działania (przyjąłem już do wiadomości, że niestety ten typ tak ma :( ).

Niech się ktoś fachowy wypowie - czy to może być kwestia wadliwego dekodera, złej instalacji antenowej czy może niektórzy użytkownicy wytwarzają pole zakłócające działanie sprzętu ;)

 

Może jest coś takiego jak "wadliwa seria". Z PVR 250 miałem spore problemy (tj. wykasowywanie zawartosci dysku). Po wymianie na wersję z nalepką PACE i w końcu upgradach softu - tuner jest praktycznie bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem PACE 500GB. Kilka pytań:

1) Dlaczego dekoder nie wyświetla nazw kanałów tak jak na reklamach czy pudełku tylko nr kanału (np. "22" a nie "Canal + Film HD")

2) Wersja oprogramowania mojego Pace to 0 a gdy klikam ściągnij aktualizacje to mówi że nie ma aktualizacji

3) Jak prawidłowo ustawić konwerter w ustawieniach, "pojedynczy" czy "twin" bo widziałem różne komentarze

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po aktualizacji oprogramowania dekoder będzie wyswietlał nazwy kanałów.

2. Aktualizacja dostępna będzie od czwartku 9:00 do poniedziałku 9:00

3. 'Pojedynczy" w wypadku jednego kabla antenowego podłączonego pod sat1, 'twin' w wypadku podłączonych dwóch kabli antenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot_Sylwester nie bądź taki cyniczny, ciesz się użytkowaniem bezawaryjnego sprzętu. U mnie także tuner działa bezproblemowo i korzystanie z jego menu i ustawień nie nastręcza mi problemów. Krew mnie jednak zalewa, jak czytam posty podobne do twojego, nic nie wnoszące do tematu i przesycone ironią graniczącą z samouwielbieniem. Może jesteś pod wpływem jakiegoś pola zakłócającego twoją percepcję, bo nijak nie jestem w stanie wytłumaczyć sobie twojego toku rozumowania?

Wracając do tematu, moje nagrania na Pace PVR HD nie odnalazły się, nie powróciły też po wyłączeniu dekodera z prądu (co dla mnie jest delikatnie mówiąc mało wiarygodnym rozwiązaniem). W menu jest informacja o zajętości 3 % dysku (nagrałem w międzyczasie kilka pozycji programowych). Moim wytłumaczeniem zaistniałej sytuacji, jest wyczyszczenie dysku w całości przy aktualizacji VOD. Jeżeli sytuacja się powtórzy, będę musiał reklamować sprzęt. Nadmienię tylko, że pomimo moich zapewnień o bezawaryjności sprzętu, to jednak potrafi się zawiesić i zrestartować od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja tez mam problem z tym dekoderem jednak nie widzę odpowiedzi na właśnie ten problem. otóż wszytko działa prawidłowo tylko jedna rzecz jest bardzo wkurzająca a mianowicie po wyłączeniu telewizora (dekoder zostaje włączony) i ponownym jego włączeniu nie ma obrazu tylko widać siejący się obraz który zmienia się co jakiś czas w ciemny obraz i tak w kółko. aby pojawił się obraz muszę wyłączyć dekoder i po chwili znów go włączyć... może ktoś z was wie co jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibirz

Kot_Sylwester nie bądź taki cyniczny, ciesz się użytkowaniem bezawaryjnego sprzętu. U mnie także tuner działa bezproblemowo i korzystanie z jego menu i ustawień nie nastręcza mi problemów. Krew mnie jednak zalewa, jak czytam posty podobne do twojego, nic nie wnoszące do tematu i przesycone ironią graniczącą z samouwielbieniem. Może jesteś pod wpływem jakiegoś pola zakłócającego twoją percepcję, bo nijak nie jestem w stanie wytłumaczyć sobie twojego toku rozumowania?

 

O jakim cynizmie piszesz?? W moim poście było 0 (słownie zero) ironii. Wyrosłem też z dziecinnego przechwalania się. Chodziło mi jedynie o wywołanie dyskusji na temat przyczyn tego, że u jednych osób ten dekoder działa bez problemu, a u inny wręcz przeciwnie. Znalezienie powodów złego działania pomogłoby tym, którzy nie mogą korzystać bezproblemowo z tego sprzętu.

Jeżeli uważasz, że jedynym celem mojego postu było ponap*&^&$#nie się z właścicieli tego dekodera skarżących się na jego wadliwe działanie to bardzo mi przykro - uwierz mi jednak na słowo, że to ostatnia rzecz, o której bym pomyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak to jest możłiwe, że sporo osób na forum na niego narzeka, a inni (w tym ja) korzystają z niego bez problemów...czy to może być kwestia wadliwego dekodera...czy może niektórzy użytkownicy wytwarzają pole zakłócające działanie sprzętu ;)

 

Mówisz 0 ironii? Ok, skoro tak twierdzisz! Wydaje mi się jednak, że nie trzeba "specjalnych" zabiegów żeby wywołać dyskusję na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie potrzebna jest aktualizacja. Wytarczy wejśc w menu -> 4 -> 1 i zmienić pozycję 5 (powinno być ustawienie wyświetlacza) z zegar na kanały

 

Ciekawa teoria :> A to dlatego, że w wersji softu 123 nie było w ogóle takiego punktu w Menu.

Poza tym nawet z nowym softem i ustawieniem "ZEGAR" wyświetlacz i tak na chwilę po zmianie kanału pokazuje najpierw jego nazwę a dopiero potem wyświetla czas... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...