Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jednak... dopytywałem się bo nie mogłem w to uwierzyć. Jeśli mam przerwę na kablu (a chyba mam) to bez żadnych wskaźników mogę się tak bawić w nieskończoność. Kolejny dowód na to, że projektowany był na kolanie...

 

Witam

sama zamiana kabli nic ci tu nie da, by testowac kable ktory działa a który nie działa to w ustawieniach musisz ustawic LBN jako pojedyńczy zamiast TWIN, podejrzewam że kable masz ok tylko LBN ci sie ustawił na pojedyńczy.

 

fabrycznie to gniazdo 2 jest ustawione, ale żeby zadziało pierwsze musisz zmienic ustaienia

mam taki dekoder więc pisz

powodzenia :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerzykowski: po to mam dekoder z twardym dyskiem, za który płacę co miesiąc od 3 lat, żeby nie mieć jakiejś nakrywarki DVD, która nie jest HD i której w ogóle nie potrzebuję - nie rozumiesz tego ? płaciłem za PACE HD a nie za nagrywarkę DVD.

 

po to mam PACE dwugłowicowy, BO NIE MAM ZAMIARU wydawać 2.000 PLN za inny dwugłowicowy dekoder.

 

@sławek2121: to jest moja sprawa kiedy zrezygnuję z dzierżawy PACE i kiedy znajdę sobie czas na obejrzenie wszystkich zaległych i ważnych (tudzież bardzo ważnych) materiałów w dekoderze.

 

zresztą to nie moja wina, że C+ kompletnie poległa zarówno sprzętowo jak i "softowo" ze swoimi "dekoderami" gdzie nawet podstawowa funkcja jak EPG nie działa prawidłowo a pojęcie szybkości i sprawności działania to jak sen PKP o szybkich kolejach. ja wiem, że zawsze dysk może paść ale czytając wszystkie posty tego wątku to chyba jednak ZDECYDOWANIE za często... no ale jak dyski są "made in tchetchenia" to cóż poradzić... C+ chciała jak najwięcej zaoszczędzić na klientach a oni nie mają żadnych praw...

 

Ta dzierżawa sprzętu jest na czas UMOWY, oczywiście zamiast bawic się w walkę, poprostu powiec , zostawiłem go w autobusie i zaginoł, tylko to tez moze byc nie zręczne dla sieci , bo po połączeniu się z cyfrą mogą go automatycznie programowo zablokować, czemu nie możesz tego przegrac odtwarzając to niewiolki dysk , nic nie tracisz,,

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba pamiętać, że dysk jest ściśle związany z konkretnym dekoderem. W innym, choćby w takim samym, nie będzie działał. Mało tego, z informacji z innych for wynika, że poza dekoderem do którego jest przywiązany jest kompletnie bezużyteczny, nawet w komputerach, a to z racji jakiegoś jego zahasłowania "or something" uniemożliwiającego jego wykorzystanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zwrotu sprzętu w terminie - 300zł, zerwanie umowy z winy abonenta - 299zł. Twojej Ciotce pewnie naliczyli zaległe opłaty do tego. No chyba, że zgłosiła zagubienie dekodera, to wtedy kara 800zł byłaby naliczona + 300zł jeżeli zrobiła by to po 30dniach od rozwiązania umowy + 299zł jeżeli by to było rozwiązane z jej winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli się dobrze "nabroi" to 1399 zł plus ewentualnie zaległy abonament. Czy dobrze zrozumiałem?

To nie strasznie, bo za Turbo Rekorder w regulaminie "n" jest 2 000 zł, ciekawe ile będzie w nc+, zapewne nie mniej, a on naprawdę nie jest wart 2,5 razy tyle.

A w temacie wątku, eksploatując trzeci miesiąc dwa PACE jestem zadowolony z ich funkcjonalności, nie mają wodotrysków, ale działają tak jak chcę i robią to co chcę.

Prawie wszyscy krytykują, a ja na przekór chwalę. Po 5,5 roku z nBox, czkawką mi się odbijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z automatycznym wylaczaniem dekodera ? Podobno ktora aktualizacja dodawala cos takiego, w opcjach to widze, jednak nigdy jeszcze nie zdarzylo mi sie zeby sie "nieuzywany" automatycznie wylaczyl. Rano wstaje, TV wylaczony a dekoder dalej chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, google zaprowadzilo mnie na te forum razem z moim problemem. Mianowicie.

 

Pare dni temu otrzymalem dekoder PACE prv hD oraz inny mniejszy- do drugiego pokoju. Niestety do zestawu nie zostal dolaczony kabel HDMI, wiec podlaczylem go kablem, ktory zostal mi z poprzedniego - av(tym z szerokim wejsciem/wyjsciem). Dzis zakupilem kabel HDMI i jak podlaczylem to nie ma jakosci HD(kanalow HD, wyszukiwanie nic nie daje). W drugim pokoju, do mniejszego dekoderu kabel HDMI byl dolaczony i dziala normalanie- wiekszosc kanalow HD.

 

Nie jest to wina telewizora, bo jest nowy. Mysle ze trzeba skonfigurowac dekoder od nowa, niestety nigdzie nie ma napisane jak to zrobic.

 

Bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym az tak, ale jak dobrze zrozumialem, to chodzi o to, czy wybralem w tv sygnal z hdmi?. Tak, odlaczylem av, podlaczylem hdmi i w imput wybralem hdmi, sygnal jest ale taki jak z av. Jesli chodzi o sprawdzanie, czy sygnal jest nawadany z dekodera, to nie wiem dokladnie o to chodzi Tobie. W ustawieniach menu robilem wszysko co bylo mozliwe, parametry mam takie, jak powinny byc. dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu otrzymalem dekoder PACE prv hD oraz inny mniejszy- do drugiego pokoju. Niestety do zestawu nie zostal dolaczony kabel HDMI, wiec podlaczylem go kablem, ktory zostal mi z poprzedniego - av(tym z szerokim wejsciem/wyjsciem). Dzis zakupilem kabel HDMI i jak podlaczylem to nie ma jakosci HD(kanalow HD, wyszukiwanie nic nie daje). W drugim pokoju, do mniejszego dekoderu kabel HDMI byl dolaczony i dziala normalanie- wiekszosc kanalow HD.

Nie jest to wina telewizora, bo jest nowy. Mysle ze trzeba skonfigurowac dekoder od nowa, niestety nigdzie nie ma napisane jak to zrobic.

 

Mało konkretnie piszesz. Chaotycznie na dodatek. Twój opis nie pomaga precyzyjnie pomóc.

 

Już też miałem taki problem. Podepnij jakikolwiek kabelek np. Euro aby połączyć masy tunera i TV. Spotkałem się z kablem HDMI że dopiero po połączeniu mas tunera I TV odezwał się obraz z tunera na TV z wejścia HDMI. (prowizorycznie był i kabelek Euro i kabelek HDMI podpięty do tunera) U innej osoby kabelek HDMI tak bez ostrzeżenia po kilku miesiącach przestał działać. Kable zwłaszcza marketowe to masówka - jakość ...

 

W ustawieniach terminala/obrazu wybierz HDMI i 1080i (lub 720p jak TV jest tylko HD Ready). Spokojnie znajdziesz to bez trudu. Systematycznie przejrzyj menu tunera. Potem zamień kable. Jak wada przejdzie wraz z kablem to chyba nie muszę tłumaczyć co jest przyczyną. A z podanym połączeniem mas np. przez kabel Euro, cinche - spróbuj jak zadziała to przynajmniej będziesz miał odbiór HD do momentu jak kupisz/wymienisz felerny kabel HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przed chwila podlaczylem pace pvr hd (przesiadka z philipsa) i mam sytuacje jak kolega wyzej, brak hd. Ale konkretniej ... kanaly te sa ale od kanalu 250 wzwyz. Nastapi magiczny powrot HD na odpowiednie miejsca ? nawet canal+ wszystkie sa od 20-24 bez hd ;)

 

Pozdro

 

Zaktualizować oprogramowanie dekodera do wersji 154. Aktualizacja dostępna od piątku godz. 2:00 do poniedziałku godz. 2:00. Więcej tutaj: http://www.cyfraplus.pl/technologie/sprzet/oprogramowanie_dekoderow.html

 

No wlasnie mozna cos z tym zrobic? Bo zawsze pobiera liste z kanalamy hd od nr 250... no I brak nsport hd... poradzce cos, prosze ;-)

 

Jak wyżej. O nSport HD obecnie zapomnij. Tylko nielicznym dają - poczytaj ostatnie posty tutaj https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=6&t=13379&start=19650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...