Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wady pace nie są ok, wszyscy mniej lub bardziej narzekamy ale to nieznaczy ze musimy robić to w każdym poscie kilka razy dziennie...

Jeśli uważasz go za taki złom to C+ będzie najbardziej odpowiednim adresatem Twoich żalów!

 

Pamiętaj tez że zakup arivy to jakiś tam koszt, pace jest dużo tańszy jeśli chodzi o jednostkowy wydatek, a nie każdy chce (lub może) wydawać kasę na lepszy dekoder....

 

Z pewnością C+ strasznie się tym przejmie. Tak jak przejeła się problemem brakujących kanałów w EPG zwalając winę na nadawców tych programów. Co za pech, że te same kanały u niedawno jeszcze konkurencji maja działające EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Pace HD PVR. Miałem do tej pory w menu ustawiony tryb eko na wyłączony, a obecnie mam ustawiony na włączony i czy jest tak czy tak to za każdym razem gdy są zmiany na liście kanałów on pyta "czy chcesz teraz przeprogramować terminal", a o ile mnie pamięć nie myli to w nowym oprogramowaniu miał sam aktualizować listę kanałów. Mam wobec tego pytanie czy też tak macie czy coś u mnie jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia.... dlatego jest tyle tych stron bo 'każdemu' mija się z celem czytanie tego co było wcześniej - przecież łatwiej zaśmiecić wątek pytaniem się niż najpierw samemu poszukać odpowiedzi....

Nie no stary pojechałeś na całego . Nie odpowiedziałeś na pytanie bo nie masz ochoty lub zwyczajnie nie wiesz co i jak ale dałeś mi wywód na temat mojego lenistwa. Ja nie mam ochoty przewalać całego forum bo szkoda czasu na to a żyć się da nawet z problematycznym dekoderem. Liczyłem że ktoś wie i pomorze ale tutaj głównie się narzeka na sprzęt itd .

pozdrawiam i mimo wszystko liczę że ktoś napisze jak rozwiązać problem przeskakujących nagrań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Liczyłem że ktoś wie i pomorze ale tutaj głównie się narzeka na sprzęt itd .

pozdrawiam i mimo wszystko liczę że ktoś napisze jak rozwiązać problem przeskakujących nagrań .

Spróbuj ustawienia fabryczne. Ja też miałem problemy ale z przycinkami nagrań i to pomogło. Jedyny minus to, że na nowo trzeba wprowadzić niektóre ustawienia (np. ulubione, zarządzanie dyskiem, rozdzielczość itp.) ale zawartości dysku nie tracisz.

Ktoś z pewnością pomoże a nie pomorze. Taka mała dygresja.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączając tryb eco usypiasz dekoder do głębokiego stanu,dekoder wyłącza wszystko co się da. Po wybudzeniu pierwsze co robi tuner to szuka nowej listy i oprogramowania.

 

Czyli jak mam to rozumieć, że jak w dekoderze jest włączony tryb eko to będzie sam aktualizował listę programów, a jak jest tryb eko wyłączony to za każdym razem gdy pojawią się zmiany na liście kanałów to nadal będzie mi wyświetlał pytanie "czy chcesz teraz przeprogramować terminal"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jest mój pierwszy post na forum i liczę na wyrozumiałość oraz pomoc. Mam problem z biblioteką nagrań a właściwie z jednym konkretnym kłopotem. w czasie nagranego materiału czasem są przeskoki o kilka sekund . Wcześniej tego nie miałem. Myślę że gdzieś na forum był jakis post z tym problemmem ale czytanie kilku tysiecy wypowiedzi mija się z celem . Może ktoś z Państwa się orientuje jak można rozwiązać tą kwestie ?

pozdrawiam

 

BTW Ja z tego tunera jestem całkiem zadowolony , po ostatniej aktualizacji działa całkiem sprawnie . Nadal ma jednak braki : wspomniane wyżej EPG , brak polskich napisów na HBO itd.

 

te przeskoki mogą mieć kilka przyczyn, najpierw można by spróbować wyczyścić FLASH i EEPROM. kiedyś ta funkcja była dostępna tylko w menu serwisowym, teraz jest bodajże w zwykłym menu i ustawieniach fabrycznych. straci się wtedy swoje ustawienia, listę ulubionych kanałów - nagrania na dysku pozostaną.

 

drugą kwestią jest słaby sygnał na jednym z wejść SAT 1 lub SAT 2. myślę, że często nawet nie sam sygnał co błędy BER, których nie zmierzymy bez porządnego miernika. ostatnio tak miałem, że podczas oglądania jakiegoś kanału i/lub nagrywaniu drugiego pojawiało się takie SLOW-MOTION czyli brak płynności obrazu a w bibliotece niektóre nagrania się cięły i przeskakiwały. sygnał był między 4.2 a 4.8 na PACE i ok. 81% jakości na OPTICUM od TNK - czyli niby wszystko OK a PACE przycina... z racji tego, że nie miałem pojęcia jakie są błędy BER to delikatnie przesunąłem antenę w poziomie o kilka milimetrów obserwując paski na obydwu dekoderach. paski się nie zmieniły a przycinanie od 2 tygodni ustąpiło... może przypadek, może pomogło - nie znam się - są pewnie mądrzejsi. spróbować można.

 

jeśli chodzi problemy z PACE i szukanie rozwiązań pośród tysięcy postów to może warto by było pomyśleć o zrobieniu jakiegoś żelaznego konspektu ze wszystkimi możliwymi niedomaganiami tego dekodera i próbami ich rozwiązań. tak spis w punktach po kolei. edycja w przypadku nowych softów i dopisanie nowych problemów jeśli się będą pojawiać - w zasadzie zawsze się pojawiają bo to efekt "zbyt krótkiej kołdry" przy sofcie dla PACE. może nawet by skopiować taki konspekt i żeby wszyscy wysyłali go do C+ w celu domagania się zwrotów haraczu... niedziałające poprawnie podstawowej funkcji jaką jest EPG to jakaś kpina a opisy audycji typu DLA PRZEDSZKOLAKÓW itp. to już jakiś kabaret w dobie techniki XXI wieku. przecież jak dziecko czyta, że ogląda program DLA PRZEDSZKOLAKÓW a w rzeczywistości jest to program dla dorosłych to chyba ktoś z KRRiTV i rzecznika praw konsumenta powinien się tym zainteresować.

 

ludzie zróbmy coś z tym razem, stwórzmy taki konspekt dziesiątek usterek dyskwalifikujących ten sprzęt i wprowadzających w błąd użytkowników (np. niepełnoletnich), niech zwracają nam kasę za użytkowanie tego sprzętu dopóki podstawowe usterki nie zostaną usunięte. ślijmy te wykazy usterek wszyscy do C+, niech coś z tym robią w końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Liczyłem że ktoś wie i pomorze ale tutaj głównie się narzeka na sprzęt itd .

pozdrawiam i mimo wszystko liczę że ktoś napisze jak rozwiązać problem przeskakujących nagrań .

Spróbuj ustawienia fabryczne. Ja też miałem problemy ale z przycinkami nagrań i to pomogło. Jedyny minus to, że na nowo trzeba wprowadzić niektóre ustawienia (np. ulubione, zarządzanie dyskiem, rozdzielczość itp.) ale zawartości dysku nie tracisz.

Ktoś z pewnością pomoże a nie pomorze. Taka mała dygresja.

:wink:

Dziekuje za pomoc , no tak literówka i czeski błąd . Dzieki dzis zobacze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfra zawsze się wyłga, że to nie ich wina, że pierwszy raz o czymś takim słyszą, że ludzie nie umieją się obsługiwać dekoderem, że ustawienia fabryczne to lek na całe zło, albo jak to nie pomaga to po nowe pudło do punktu i tak wkoło Macieju. Próbują abonentów wziąć na zmęczenie - po kilku wymianach jak stale to samo to klient się uspokoi i nie będzie narzekał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Od późnych godzin popołudniowych, obserwuję u siebie brak fonii na HBO HD. Zarówno polskiej, jak i angielskiej. Pozostałe kanały są w porządku. Czy może być to winą Pace'a? HBO w wersji SD działa bez zarzutu. Czy obserwujecie taką sytuację u siebie na tunerach, czy jestem w tym przypadku odosobniony? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem pace i mam problem. Hotbird ok - nie działa astra. Kabel podłączony do wejścia nr1. Na poprzednim tunerze (philips dsr 9201 hd) astra i hotbird działały bez zarzutu. Dodam że ustawiałem w dekoderze konwerter twin oraz pojedynczy - niestety nic to nie dało. jak to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego PACE odebrałem niedawno . Pomimo, ze sprzedawca zapewniał, że ma dvb-t, takowego tunera brak. Poza tym klej użyty do przyklejenia folii zniszczył panel przedni . Nie wiem czego ci Ukraińcy użyli, ale teraz to się nadaje do stawiania tyłem . I stad pytanie do doświadczonych abonentów cyfry, czy mogę ten dekoder wymienić na taki sam z obiecywanym dvb-t i bez tej skazy? Pisałem już to jak pewnie zauważyliście na fp cyfry, ale nie zawadzi i tu zapytać. Dodam ,że tuner czasami powraca do ostatniego oglądanego programu bez mojej ingerencji. Pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...