Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem dekoder pod TV w celu sprawdzenia co w trawie piszczy :lol2: no i muszę przyznać że szacunek dla kolegów którzy z niego korzystają w moim przypadku nie dało by rady bez relanium :/

Zaciekawiło mnie najbardziej podłączenie tego sprzętu to internetu no i tak też zrobiłem za pomocą LAN do routera i pierwsze co zobaczyłem na ekranie po chwili to abym sprawdził połączenie bo takowego brak :shock: pomijam problem z siecią gdyż w mieszkaniu mam 6 dekoderów połączonych w sieć i wszystko gra (nawet T-HD 1000 CP nie robił problemów) a tutaj już na starcie problem. Faktem że nie będę z niego korzystał ale chciałem zaktualizować oprogramowanie przez internet w tym sprzęcie bo siedzi 152 i jak widać nie będzie to możliwe :lol2:

Moje pytanie brzmi czy w dekoderze mogę z palca ustawić IP maskę etc... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole czytelny nr kanału i godzine na wyświetlaczu niż nieczytelną nazwę kanału i brak godziny w standby

Czyli dokładnie to, czego wyświetlacz Pace w tej chwili zapewnić nie może. W związku z tym już kompletnie nie rozumiem na czym ma polegać głoszona przez Ciebie wyższość wyświetlacza Pace nad tym z Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domokun hehe dobra puenta oddajaca jakosc tego złomu....a przed chwila rozmawialem z konsultantem ktory zarzekal sie jak to ten dekoder powinien szybko chodzic,zmieniac kanaly itd... na nowym oprogramowaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to w Polsce jest ... że człowiek zamiast równać w górę , zachęca innych i sam równa w dół :roll: Dekoder nie jest za darmo tylko jest wypożyczany. Za wypożyczenie uiszcza się odpowiednią opłatę aktywacyjną i potem ew. opłatę dzierżawy. To jest jakiś kosmos żeby pobierać jakiekolwiek opłaty za udostępnianie tego sprzętu. Konkurencja zazwyczaj pobiera tylko aktywację, a dekoder śmiga jak trzeba. Wzorem tutaj są nBoxy natomiast masakrą są Sagemy i PVRy Cyfry+. To jest skandal żeby takie wynalazki wciskać klienteli. Dekoderów trochę już przerobiłem. Jak mam się zbliżyć do jakiejkolwiek padaczki od Cyfry to mnie trzęsie. Mam nieprzyjemność używać SAGEMA ( którego używać się nie da ... ) a u rodziny obcować z PVR Cyfry. Szok :shock: że coś takiego można wynająć klientowi ...

troche kolega przesadza :lol2: ,ten sprzęt nie jest idealny ale da się go używać ,miałem i sagemcoma a teraz mam pace pvr no i faktycznie nie są idealne ale miałem też różne tunery nie tylko cyfry plus i każdy miał jakiś feler,moim zdaniem nie ma ideałów i wcale nboxy nie są takie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@satorafo

ale chyba nie miałeś nrecordera nie mówiąc o Turbodekoderze....gdybyś doświadczył użytkowania któregokolwiek z tych dekoderów to byś miał porównanie jak kiepsko działa Pace PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche kolega przesadza :lol2: ,ten sprzęt nie jest idealny ale da się go używać ,miałem i sagemcoma a teraz mam pace pvr no i faktycznie nie są idealne ale miałem też różne tunery nie tylko cyfry plus i każdy miał jakiś feler,moim zdaniem nie ma ideałów i wcale nboxy nie są takie super

 

Ekhm, byliśmy w cyfrze przez 6 lat, ostatnie półtora roku z cudem pace hd pvr - od października zmieniliśmy sat na nkę z turbodekoderem. Różnica? Kolosalna - w chwili obecnej są to dwa flagowe dekodery jeszcze nie połączonej C+ i N, a dzieli ich technologiczna przepaść. O menu na poziomie comodore/atari/spectrum chyba nie muszę mówić - jest brzydkie, jak w każdym dekoderze cyfry, ale pal licho menu i jego wygląd.

 

W Pace mamy krótką informację o programie pod przyciskiem pilot - program aktualny, następny program - chcemy następne - badziewiasty EPG z brakującymi kanałami

W turbodekoderze - możliwość sprawdzenia dalszych programów - nie tylko jeden w przód (nigdy nie próbowałem na ile godzin/dni do przodu jeszcze można sprawdzić - starczyło mi do końca dnia)

W Pace przełaczając się z kanału na kanał trafiamy na kanały na których nie ma żadnej informacji, czasami cofnięcie się o jeden i ponownie wybranie kanału w przód powoduje utrate informacji

W trubodekorzed - można w przód, w tył ile dusza zapragnie - nic nie znika, na wszystkich kanałach pakietowych (nie mówie o kanałach FTA) jest info

EPG? W pace brzydka tabela na której notabene brakuje wiele kanałów. W turbodekorzede - wszystkie są, dodatkowo kilka rodzajów prezentacji EGP (tabela, tryb gazety)

Serwisy internetowe? Fail trubodekorda który po którejś tam aktualizacji ma niedziałający youtube, jest działający tvnplayer, jest dobrze działające nRadio. W pace - brak youtube, zaś radio w tubafm działa tak, że po wybraniu stacji czeka się kilka sekund na odtworzenie strumienia.

Kanały HD w turbo pojawiaja się praktycznie natychmiast - w Pace - po kilku sekundach. W turbo zdalnie ustawimy nagranie - w pace możemy pomarzyć jak na razie o czymś takim.

Naprawdę nie wiem jak chciałeś przyrównać te dwa dekodery - z dekodera ADB korzysta się z przyjemnością, przy Pace czasami ma się ochotę pilotem rzucić o ścianę (choć akurat sam pilot jest wygodniejszy od tego z turbodekodera). O mnóstwie mniejszych drobniejszych sprawach już nie będę wspominał.

Największym failem jaki może zrobić cyfra po połączeniu się ofert z nką, to dalsze promowanie tego rupiecia, z drugiej strony dwa systemy kodowania zmuszają ją do obsługi dwóch różnych dekoderów. Logicznym rozwiązaniem byłaby migracja użytkowników Pace na nowe dekodery ADB przy przedłużaniu oferty, zaś nowym klientom oferowanie tylko produktów ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charvel

i to jest rzetelne porównanie oddające stan faktyczny. Ale z drugiej strony produkujemy się, a i tak za chwilę znów ktoś napisze, że przecież jednak dekodery od n-ki nie są takie super, a dekodery Cyfry nie są takie złe. I chyba tylko piszą to osoby które nie miały styczności z tymi dwoma dekoderami w praktyce a zatem możliwości porównania.

Ja jeszcze raz napiszę wstyd i hańba by oferować i to jeszcze w płatnej dzierżawie taki badziew jak Pace Pvr.

 

Miałem przejść na ofertę Cyfry, ale po zastanowieniu będę raczej przedłużał umowę w n-ce właśnie z powodu dekodera. I mam nadzieję że po fuzji będę miał możliwość pozostać z dekoderem od ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zastanowieniu będę raczej przedłużał umowę w n-ce właśnie z powodu dekodera

To znaczy, że dla Ciebie nie jest ważne co oglądasz (oferty obu platform, a raczej różnice w nich), tylko czego do tego używasz. IMHO, kuriozalne uzasadnienie. Tak jakbyś zamiast na wakacje zamiast na Malediwy leciał do Dubrownika, bo w tym drugim przypadku trasę obsługuje szybszy samolot. Może warto by pomyśleć o niezależnym dekoderze i uwolnić się od tego co oferuje C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb serwisowy

poszukaj w moich postach - zebrałem info z forum

Niestety nie zaskoczyło :/ po telefonie do BOK dowiedziałem się że nowe oprogramowanie wysyłane jest w każdy weekend tj. od północy w piątek do północy w niedziele i wtedy z menu powinienem aktualizować soft :D. Miejmy nadzieję że nie zapomnę i sprawdzę po aktualizacji jak konsultant stwierdził uzyskam opcję wpisania IP z palca :lol2:

Mistrzostwo świata w tym dekoderze to czas przełączania kanałów cała reszta wypada jeszcze gorzej współczuje użytkownikom którzy płacą za Prestiż lub jeszcze więcej i korzystają z tego sprzętu muszą mieć zdrowie na 5 chyba że nie przeszkadza im to w jaki sposób ten dekoder wszystko tak długo "mieli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche kolega przesadza :lol2: ,ten sprzęt nie jest idealny ale da się go używać ,miałem i sagemcoma a teraz mam pace pvr no i faktycznie nie są idealne ale miałem też różne tunery nie tylko cyfry plus i każdy miał jakiś feler,moim zdaniem nie ma ideałów i wcale nboxy nie są takie super

 

Ekhm, byliśmy w cyfrze przez 6 lat, ostatnie półtora roku z cudem pace hd pvr - od października zmieniliśmy sat na nkę z turbodekoderem. Różnica? Kolosalna - w chwili obecnej są to dwa flagowe dekodery jeszcze nie połączonej C+ i N, a dzieli ich technologiczna przepaść. O menu na poziomie comodore/atari/spectrum chyba nie muszę mówić - jest brzydkie, jak w każdym dekoderze cyfry, ale pal licho menu i jego wygląd.

 

W Pace mamy krótką informację o programie pod przyciskiem pilot - program aktualny, następny program - chcemy następne - badziewiasty EPG z brakującymi kanałami

W turbodekoderze - możliwość sprawdzenia dalszych programów - nie tylko jeden w przód (nigdy nie próbowałem na ile godzin/dni do przodu jeszcze można sprawdzić - starczyło mi do końca dnia)

W Pace przełaczając się z kanału na kanał trafiamy na kanały na których nie ma żadnej informacji, czasami cofnięcie się o jeden i ponownie wybranie kanału w przód powoduje utrate informacji

W trubodekorzed - można w przód, w tył ile dusza zapragnie - nic nie znika, na wszystkich kanałach pakietowych (nie mówie o kanałach FTA) jest info

EPG? W pace brzydka tabela na której notabene brakuje wiele kanałów. W turbodekorzede - wszystkie są, dodatkowo kilka rodzajów prezentacji EGP (tabela, tryb gazety)

Serwisy internetowe? Fail trubodekorda który po którejś tam aktualizacji ma niedziałający youtube, jest działający tvnplayer, jest dobrze działające nRadio. W pace - brak youtube, zaś radio w tubafm działa tak, że po wybraniu stacji czeka się kilka sekund na odtworzenie strumienia.

Kanały HD w turbo pojawiaja się praktycznie natychmiast - w Pace - po kilku sekundach. W turbo zdalnie ustawimy nagranie - w pace możemy pomarzyć jak na razie o czymś takim.

Naprawdę nie wiem jak chciałeś przyrównać te dwa dekodery - z dekodera ADB korzysta się z przyjemnością, przy Pace czasami ma się ochotę pilotem rzucić o ścianę (choć akurat sam pilot jest wygodniejszy od tego z turbodekodera). O mnóstwie mniejszych drobniejszych sprawach już nie będę wspominał.

Największym failem jaki może zrobić cyfra po połączeniu się ofert z nką, to dalsze promowanie tego rupiecia, z drugiej strony dwa systemy kodowania zmuszają ją do obsługi dwóch różnych dekoderów. Logicznym rozwiązaniem byłaby migracja użytkowników Pace na nowe dekodery ADB przy przedłużaniu oferty, zaś nowym klientom oferowanie tylko produktów ADB.

dziękuje bardzo za "rzetelne" porównanie,problem w tym że ja ich nie porównywałem,napisałem tylko że przesadzacie w tej swojej krytyce,jak czytam hasła że kogoś tak denerwuje obsługa tego tunera że chce rzucać pilotem o ścianę i takie tam to myślę że macie z głową,przecież to tylko telewizja, większość ludzi nie jest fanatykami tvsat i ten tuner im starczy,ja mam go za darmo i mi też wystarczy nic za to nie bóle i nie narzekam,nawet jakbym chciał telewizję N i ich turbodekoder to i tak bym go nie mógł brać bo jest wielki jak "smok" i nie mieści mi się pod tv i tylko dlatego,straszycie ludzi i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zastanowieniu będę raczej przedłużał umowę w n-ce właśnie z powodu dekodera

To znaczy, że dla Ciebie nie jest ważne co oglądasz (oferty obu platform, a raczej różnice w nich), tylko czego do tego używasz. IMHO, kuriozalne uzasadnienie. Tak jakbyś zamiast na wakacje zamiast na Malediwy leciał do Dubrownika, bo w tym drugim przypadku trasę obsługuje szybszy samolot. Może warto by pomyśleć o niezależnym dekoderze i uwolnić się od tego co oferuje C+?

jest ważne co będę oglądał dlatego chciałem wziąć Cyfrę by mieć dostęp do pakietu Canal+ ktory to mnie interesuje, ale ważniejsza jest dla mnie bezproblemowa obsługa telewizji, szybko działający dekoder. Obsługa ma być dla mnie przyjemnością a nie powodem do nerwów (jak to ma miejsce w przypadku wolnego działania Pace PVR). Tym bardziej, że w dobie fuzji zapewne abonenci n-ki dostaną za jakiś czas dostęp do pakietu Canal+, toteż wolę pozostać przy bezproblemowym sprzęcie i poczekać na fuzję a nie męczyć się z tym ustrojstwem Cyfry:)

 

A niezależny dwugłowicowy dekoder to zbyt duży jak dla mnie wydatek- jeszcze nie upadłem na głowę by wydawać tyle pieniędzy na sprzęt do odbioru tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to myślę że macie z głową,przecież to tylko telewizja, większość ludzi nie jest fanatykami tvsat i ten tuner im starczy,ja mam go za darmo i mi też wystarczy nic za to nie bóle i nie narzekam,nawet jakbym chciał telewizję N i ich turbodekoder to i tak bym go nie mógł brać bo jest wielki jak "smok" i nie mieści mi się pod tv i tylko dlatego,straszycie ludzi i nic więcej

 

No patrz, masz go za darmo, co za szczęścię - to teraz wytłumacz tym którzy co miesiąc płacą za niego, dlaczego mają to robić, skoro ten sprzęt jest tak udany, że na tym forum wątek o nim ma kilkaset stron.

Co do "rzucania pilotem" - jest w literaturze coś co nazywamy przenośnią. Szkoda, że nie załapałeś a od razu oskarżasz kogoś o problemy z głową.

Nikt tu ludzi nie straszy - byłem klientem cyfry+ przez 6 lat. Od miesiąca mam nke. Mogę porównać oba dekodery PVR od strony technicznej. Wątek jest o dekoderze, więc poruszanie tutaj kwesti zawartości programowej, cen, itd jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczę, że jako użytkownik Pace Pvr też nie jestem z niego zadowolony. Ale te wasze dyskusje i udowadnianie sobie wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi i odwrotnie zaczyna robić się irytujące. Mam wrażenie, że wartość merytoryczna programów poszła daleko w kąt. A wtym przypadku najważniejsze są walory użytkowe sprzętu. Owszem- ważne ale nie najważniejsze. To, że na Pace PVR kanał HD wskakuje po paru sekundach a nie od razu jest co najmniej wkurzające. Ale przecież nie siedzi się przed TV i "lata" po kanałach tylko ogląda wybrany.

:D

Chyba, że ktoś tak właśnie lubi oglądać TV.

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wasze dywagacje to nie mają sensu,spieracie się o głupoty.

Pewnie jest dobrze jak dekoder szybko przełącza programy, ma dobre EPG,super menu.

Dla mnie najważniejszą sprawą jest obraz.

Powiem tak obraz na PACE nie powala, ale też na dekoderze nki ma dużo do życzenia.

To jest całe sedno sprawy taka jest moja opinia

 

No skoro dla Ciebie głupotą jest to, że dekoder sam nocą się odpala na kilka sekund, to że zostawiasz go wyłączonego, a rano jest włączony, to że w epg nie ma wszystkich kanałów przez co nie można _wygodnie_ ustawić harmonogramu nagrań, to w ogóle po co Ci TV SAT z dekoderem PVR - po co czytasz ten wątek? O żadnym innym dekoderze nie napisano tyle na żadnym polsko języcznym forum co o pace pvr hd - szkoda, że 95% postów to problemy z nim.

Co do jakości obrazu - na obu jest bardzo podobny. Inna sprawa, to "błędy" pace odnośnie samego sygnału. Na praktycznie idealnie zestrojonej antenie potrafiło wyskoczyć z info o słabym sygnale - i bynajmniej żadnych realnych powodów (zła pogoda) do takiego komunikatu nie było - miernik pace'a zawsze pokazywał siłę na 4.5, jakość na zielono. Na tej samej antenie turbodekoder pokazuje siłę/jakość - po 100% i zero błędów BER.

Jeśli ktoś teraz stoi przed wyborem dostawcy TV SAT to dla tej osoby może być istotną informacją jaki sprzęt ma w obu (jeszcze) firmach, bo wkrótce oferta programowa zostanie połączona, ale sprzęt pozostanie - po co brać technicznie gorszy dekoder, skoro można mieć lepszy (i o dziwo polski :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo - myślałem że ten kanał wrzucili do optimum ;)

 

a co do porównania, to ja może porównam piloty obu dekoderów - mi ten od pace świetnie leży w dłoni ma fajne przyciski, łatwo się włączają, a miałem kiedyś okazje pobawić się dekoderem enki u znajomego - miał jeszcze białego n-boxa, więc wielu funkcji tam nie miał ale muszę powiedzieć, że pilot - tragedia - jedną ręką nie dałem rady obsłużyć, ciężki, przycisków masa, nie pamiętam już czy przynajmniej ergonomicznie umieszczone, ale pamiętam że pomyślałem sobie, że właśnie z powodu pilota enki nie będę miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...