Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza rozdzielczość to 1080i, a potem można ustawić na 720p. Są to formaty HD, ustawienie zależy od rodzaju odbiornika (1080i-full HD, 720p-HD ready). Ja mam też ustawione na zoom 16/9 tak aby proporcjonalnie rozszerzał obraz 4:3 do 16:9 bez rozciągania obrazu tylko w poziomie. Polecam kupić też średnio dobry kabel HDMI bo te najtańsze łapią zakłócenia od innych urządzeń, co szczególnie może byc widoczne na obrazie HD.

 

Co do kabla HDMI, sygnał w takim kablu przesyłany jest w postaci cyfrowej, dodatkowo jest szyfrowany i nie ma

żadnych fizycznych możliwości ingerencji w przesyłane dane. Oczywiście taką transmisję również można zakłócić,

tyle że wtedy obraz będzie ok lub go w ogóle nie będzie. Nie ma możliwości żeby kolory, nasycenie czy też jasność

obrazu mogła być zmieniona przez "zakłócenia od innych urządzeń".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to tylko moje zdanie, ale ostatnimi czasy mam wrażenie, że dzień bez aktualizaji softu tego bubla jest dniem straconym. Żeby chociaż te aktualizacje coś poprawiały, a tu więcej szkodzą niż poprawiają.

Po aktualizacji na 152 (wczoraj wieczorem) obudziłem się ok 5 rano i widzę nieśmiertelną niebieską diodę. Więc włączyłem dekoder, i za chwilę go wyłączyłem (dioda zaświeciła się na czerwono) i poszedłem dalej spać. Jakież było moje zdziwienie jak otworzyłem oczy przed dziewiątą a tu znowu na niebiesko świeci...

Chyba z tym sobie nigdy nie poradzą i lepiej byłoby gdyby ujęli to w instrukcji, że dekoder okazując swoją radość się nadchodzącego nowego dnia świeci diodą na niebiesko.

Utwierdzam się w przekonaniu, że ten wynalazek oraz programiści klepiący soft pod to "cudo/" to dno i 3 metry mułu.

A może by tak zrobić mu śmingus dungus i cytując za klasykiem "wyrwać chwasta" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu nie chodzi o koszty - ta dioda świeci po to, aby szybciej szl.... trafił dysk i wówczas może Cyfra zacznie wymieniać "odbiorniki" na ODBIORNIKI, na których bez przeszkód będzie można patrzyć na ułożoną przez Nich ulubioną listę kanałów. Święta - więc radujmy się, że jest na co popatrzeć a nie nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza rozdzielczość to 1080i, a potem można ustawić na 720p. Są to formaty HD, ustawienie zależy od rodzaju odbiornika (1080i-full HD, 720p-HD ready). Ja mam też ustawione na zoom 16/9 tak aby proporcjonalnie rozszerzał obraz 4:3 do 16:9 bez rozciągania obrazu tylko w poziomie. Polecam kupić też średnio dobry kabel HDMI bo te najtańsze łapią zakłócenia od innych urządzeń, co szczególnie może byc widoczne na obrazie HD.

Zrobiłem dokładnie tak jak piszesz i działa fajnie.dzięki

 

Ale...

Jest problem z kinem domowym. Tzn. głośniki gdy je przełączam na tryb żeby pracowały razem z sat nie działają:( normalnie chodzą w trybie odtwarzania filmu. Ale to już nie jest wina pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłem następujący błąd przy nagrywaniu:

 

Mam ustawione w parametrach nagrywania rozpoczęcie nagrania 5 minut przed oraz zakończenie nagrania 5 minut po.

Błąd wyskakuje jeśli chce nagrać audycje, która rozpoczyna się o godz. 0.00.

Dekoder zamiast rozpocząć nagranie 5 minut szybciej, rozpoczyna nagrywanie 23.55 godzin później.

Po prostu ustawia prawidłową godzinę, ale nie zmienia daty na wcześniejszą.

Tym sposobem wszystkie nagrania rozpoczynające się w okolicach północy, nagrają się ale dzień później.

Czy u Was jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej , ta banda niedouczonych programistów nawet nie umie naprawić współpracy Pace"a z pilotem.

Liczyłem , że chociaż tyle będzie dobrego , ale gdzie tam.

Pilot swoje dekoder swoje , ja chcę podejrzeć + program , a pace ma inne zdanie i włącza nagrywanie itp. itd.

 

Żenada , a najgorsze jest to , że nie ma gdzie tego zgłosić żeby ci co piszą te softy to poczytali.

Mogą czyścić buty gościom piszącym alternatywne softy.

Nic nie pomaga , ani pisanie skarg , ani pisanie na forum cyfry +.

Co to ma być do ciężkiej [beep]y ?

A do redakcji pytanie.

Może wy podejmiecie ten temat i ostro zaatakujecie tam gdzie potrzeba ? może się ta zryta firma otrząśnie.

 

Naprawdę wierzyć się nie chce , że nie ma siły w tym kraju na to jak działa Pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest ponad 9000 postow na temat tego dekodera to znaczy ze jest to konstrukcja niedopracowna, delikatnie mowiac

Zainstalowalem u znajomych ostatnio 2 takie urzadzenia , przedtem wyrzucajac rozne Fergusony (HD i SD)

 

Poniewaz mam porowmanie z innymi dekoderami to powiem tyle ze jesli ktos chce miec spokoj z dekoderami TVSAT to powinen zainwestowac w dosc drogiego Technisata.

Mam Technisat Digit8 HD+ od 2 lat, ogladam na nim programy HD+ i Cyfre+ (TV plazma 50 cali) bezproblemowo i nie wiem co to zawieszanie, reset, , software, klocki itd.

Dekoder ma PVR i nagrywa w komfortowym formacie .mts na wszystko co sie chce (zewn. dysk 2,5'' USB, pendrive 32GB, karta SDHC itd).

Taki zapis moge wlozyc do komputera pod WinVista czy Win7 i obejrzec tez czym chce - ja uzywam darmowego softu Splash firmy Mirilis ktora ma wlasne kodeki HD a instalacja trwa pare minut. Format .mts to ten uzywany w amatorskich kamerach HD-Video AVCHD Panasonic, Sony i JVC. Kompresja MPEG4 uzywana w tych kamerach i w sygnale TVHD jest identyczna (codec H.264 AVC)

Pare dodatkowych uwag.

1)Poniewaz widzialem pare postow o kablu HDMi - to nie jest tak ze kazdy kabel HDMI jest "cyfrowy" czyli "taki sam" Do odbioru HDTV SAT moze wystarczyc HDMI 1.2 ale do 3D-blueray powinien byc 1.4. Nie chodzi tu o zlote styki tyllo o zdolnosc przenoszenia bez znieksztalcen wielu bardzo stromych impulsow. Na tej samej zasadzie sa rozne typy kart SD i SDHC w tzw. Class czyli o roznej szybkosci zapisu. Dobry obraz HD video czyli o duzej bit rate nie da sie zapisac na zybyt wolnym nosniku.

 

2) Poziom sygnalu (zielone paski itp.) niewiele mowi o jakosci sygnalu SAT ,to jedynie wskaznik poziomu sygnalu konwertera.

jak mowia specjalisci dobry konwerter daje zielony poziom sygnalu nawet z kibla:-)

Jakosc transmisji (czyli to co widzi dekoder z anteny i konwertera) pokazuje dopiero pasek wskaznika poziomu bledow - i to decyduje o dobrym obrazie na naszym TV. Jesli bledow jest duzo to procesor dekodera nie moze sobie z tym juz poradzic. Im gorszy hardware i SW dekodera tym jest gorzej . Dobry dekoder radzi sobie z tym lepiej ale dlatego jest drogi.

 

ten opis moze byc denerwujaco uproszzczny dla ekspertow z tytulem dr hab. - ale takie fora nie sa przeznaczone dla nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Cyfra+ ma swoje forum?

 

Pomyłka , miało być na forum c+ , ale co za różnica ? tam też jest o tym trochę i jedyne co ci admin napisze to , że przekaże dalej.

Czyli ble ble ble.

Naprawdę myślę , że jakby tak poważana redakcja się za to wzięła na poważnie to może te [beep]y programiści w cyfrze dostali by z góry jakieś wytyczne , bo to co się dzieje z tym dekoderem to już dawno przestało być śmieszne.

Jak można nie umieć naprawić takich błędów pisząc next soft ?

Może Mr. Orbita się wypowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jestem od miesiąca posiadaczem ww dekodera :)

Ogólnie jest OK. Wygląda ładnie, brak zegara mi nie przeszkadza bo rzadko przełączam go w tryb czuwania a najbardziej zależało mi na możliwości nagrywania i w tym się sprawdza.

 

Ale od początku widzę problem z EPG :( raz jest raz nie ma info o kanale... jak ma humor aczkolwiek częściej nie ma. Oczywiście po przełączeniu na TVP1 to jakby odświeża sobie sygnał i EPG na pozostałych kanałach działa. Zazwyczaj zauważam jego brak na canal+ (wszystkich) oraz Comedy Central - bo te kanały najczęściej u mnie lecą.

 

Czy jest na to jakaś rada?

 

No i poza tym 3-4 razy zdarzyło mi się iż sam przełączył mi kanał na ostatnio oglądany lub w ogóle inny (np. z tvn na comedy central, ale też na canal+ które wcześniej nie oglądałem).

Tak też miałem niedawno gdy nagrywałem i oglądałem jednocześnie ten właśnie nagrywany film (chwilowo mam pojedynczy konwerter więc tylko taka opcja oczywiście) - podczas oglądania owego kanał sam się przełączył co oczywiście spowodowało jak mniemam przerwanie nagrywania (nawet nie sprawdzałem tego nagrywania bo odechciało mi się).

 

Co prawda są to z jednej strony drobnostki ale z drugiej irytujące bo jednak chciałoby się mieć pełnowartościowy produkt :(

Aczkolwiek jakoś to rozumiem bo sam pracuję w konkurencyjnej firmie (ot tak żeby było zabawniej) i wiem iż problemy z dekoderami to standard u każdego operatora (tzn nie wiem jak z polsatem bo styczności nie miałem). I dlatego jestem wyrozumiały.

 

---

 

Takie pytanie poza tematem - czy istnieje jakiś dekoder z dwoma głowicami (jak ten PACE by nagrywać i oglądać inny kanał) w rozsądnej cenie na rynku który warto by było zakupić sobie na własność ? Oczywiście HD i nie musi mieć dysku, wystarczyłoby USB z możliwością podpięcia dysku/pendrive. (rozsądna cena to pojęcie względne ale mam na myśli coś w cenie takie PACE na allegro ew. trochę więcej ale nie 1000zł)

 

Pozdrawiam i wesołych świąt (spóźnione) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum N o ich Recorderze jest ponad 17000 postów. To dopiero musi być dziadostwo. O technisacie postów niewiele, więc sprzęt musi być super.. :lol2:

Mylisz się,że jest dużo postów na temat tego dekodera to nie oznacza ze to dziadostwo,jest to sprzęt ADB i oprogramowanie TURBO jest o wiele lepsze w porównaniu do tego dziadostwa co jest zainstalowany w waszych PACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@cyfra.tv, oczywiście, że pracownicy C+ nie piszą oprogramowania do oferowanych przez Cyfrę+ dekoderów, ale Cyfra+ powinna domagać się odpowiedniego supportu do tychże, chyba że ktoś, tak jak to jest w zwyczaju niektórych niefrasobliwych ludzików, zwyczajnie źle podpisał umowę z firmą Pace.

 

Jeśli bowiem firma Pace, nie jest w stanie wytworzyć oprogramowania wolnego od wad, to powinno ją to kosztować i to wcale niemało.

 

Inną sprawą jest i to, że Cyfra+ będzie podejmowała bardziej zdecydowane działania, jeśli dekodery Pace, zamiast przynosić zysk, będą generować straty finansowe.

 

Wówczas pójdą po rozum do głowy.

 

Zatem jeśli komuś owe dekodery źle działają, to powinien bez zwłoki reklamować toto i to aż do momentu, kiedy jakieś istotne wady w tym sprzęcie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...