Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapędzajmy się za bardzo, jeżeli świeci dioda niebieska i pracuje dysk to jest to jak najbardziej normalne. Pace kończy lub zaczyna pobieranie VOD lub innych audycji na dysk. Problem pojawia się kiedy powinien się wyłączyć (dioda czerwona) a świeci dioda niebieska i nie pracuje dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie

 

i ja chcialbym dozucic swoje '2 grosze' do tematu po szybkim zapoznaniu sie z nim

 

Otoz po dzisiejszych rannych przebojach z dekoderem (przy probie aktualizacji zawiesil sie na niebieskiej diodzie) zwatpilem totalnie. Juz wczesniej nie dzialal jak powinien, mianowicie przy nagrywaniu programu i jednoczesnym odtwarzaniu z dysku obraz i dzwiek przeskakiwal w przod o kilka sekund mniej wiecej 1-2 razy na kilka minut. Juz nie wspomne o spowolnieniu funkcji dekodera (m. in. epg, biblioteka) szczegolnie podczas nagrywania. Ale dzieki koledze Kropek12, ktory podpowiedzial jak ponownie wymusic aktualizacje, dekoder nie dosc ze pieknie sie zaktualizowal to jeszcze troche 'odzyl'. Wszystkie funkcje dzialaja szybciej, przynajmniej w moim odczuciu. wiec trzymam kciuki na przyslosc, oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remik,od razu ci napiszę że to nie jest normalne,ale poczytać na pewno nie zaszkodzi.

generalnie klienci uważają że jest to problem ale nikt ich w cyfrze nie słucha - tam jeszcze nie doszli do tego rozdziału marketingu,w którym mowa otym, że to klient ma rację a nawet jak jej nie ma to patrz punkt 1 bo to klient ma pieniądze - dość dziwne bo to poczatkowe rozdziały każdej książki marketingowej

a poza tym z aktualizacją softu w c+ jest tak,że jak jedną rzecz naprawią to trzy inne uszkodzą i tak w koło Macieju i nikt sie nie boi bezrobocia - zielona wyspa robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder (jak na niego) można powiedzieć działa bardzo dobrze! Taa... brzmi zbyt pięknie. Bo mam problem z nagrywaniem, nastawiać, idę sobie, wracam po godzinie i patrzę, że niby się nagrywa ale jakby się zaciął bo nie działa TS, nie da się zrobić STOP ani wejść w nagrania bo menu znika. To nic innego jak trzeba odciąć prąd, tylko, że potem z tego nagrania zostaje tylko część, w tym przypadku 20 min... WTF?! Zajętość dysku 76%

U mnie po ponownym wyszukaniu programów, jak to podobno trzeba robić po każdej aktualizacji oprogramowania oraz po usunięciu paru nagrań z dysku jak narazie wszystko gra. Choć chyba coś jest nie tak z tym automatycznym zarządzaniem dyskiem. Dla pewności przełączyłem na ręczne i gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Już tu wspominałem, że soft do Pace jest tak kompletnie schrzaniony, że ten dekoder nigdy nie będzie funkcjonował w sposób zadowalający.

 

Chcesz mieć spokój i korzystać z usług VoD, to wyrzuć Pace i weź dekoder ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

:D Na razie nie można :) , ale za to można skutecznie uwolnić się od balastu fatalnego sprzętu, oferowanego swoim klientom przez spółkę CANAL+ Cyfrowy, przez przejście do enki.

 

Przez wzgląd na mariaż obydwu spółek, za chwilę będzie bez różnicy gdzie kto jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już mnie prawie nakłoniłeś do kupna ADB - zgasiłeś niosące światło :) U mnie po wgraniu 151 i serwisy internetowe jadą ekspresowo (przy łączu 1 MB) nic się nie zaczyna... Ale... nie cieszę się na zapas... bo kiedyś tak było i po paru tygodniach zaczęły się dziać cuda łącznie z komunikatami o błędach typu E. Na razie odpukuję w niemalowaną głowę - niech działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że problem niebieskiej diody zniknął. Rano wstaje, a tu masz- pali się dioda. Jest jakiś sposób oprócz wyłączenia dekodera z sieci, by go uruchomić?

U mnie od momentu aktualizacji do 151 ani razu nie pojawiła się rano niebieska dioda :D . Oby tak dalej :brawo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tu wspominałem, że soft do Pace jest tak kompletnie schrzaniony, że ten dekoder nigdy nie będzie funkcjonował w sposób zadowalający.

 

Chcesz mieć spokój i korzystać z usług VoD, to wyrzuć Pace i weź dekoder ADB.

... przeciez cyfra nie OFERUJE jeszcze dekoderow N :)

nie wprowadzaj w bład !! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Na razie nie można :) , ale za to można skutecznie uwolnić się od balastu fatalnego sprzętu, oferowanego swoim klientom przez spółkę CANAL+ Cyfrowy, przez przejście do enki.

 

Przez wzgląd na mariaż obydwu spółek, za chwilę będzie bez różnicy gdzie kto jest.

Póki co niestety różnica jest. Tego na czym najbardziej mi zależy w ence nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od czasu aktualizacji pojawił się problem z odbiorem kanałów z 11393 MHz V. Pojawia się napis o braku sygnału. Nie muszę mówić, że jakość sygnału jest na 5-kę. Pomaga wgranie nowej listy ale problem powraca przy każdym wyłączeniu dekodera. Wcześniej nie było takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że problem niebieskiej diody zniknął. Rano wstaje, a tu masz- pali się dioda. Jest jakiś sposób oprócz wyłączenia dekodera z sieci, by go uruchomić?

 

Przycisnąć dłużej przycisk Zasilania/Power na przednim panelu dekodera.

 

U mnie też zdarzyła się niebieska dioda na nowym sofcie, ale wydaje mi się, że zauważyłem pewną prawidłowość - niebieska diodę mam zawsze jeśli zużycie powierzchni dysku (własnymi nagraniami) przekroczy 85% (i nie ma znaczenia czy zarządzanie dyskiem mam ręczne czy automatyczne). Ilekroć przekroczę ten magiczny próg prędzej czy później mam niebieską diodę przy próbie pobierania VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam dwa pytania .

 

1. Jak sformatować / przywrócić ustawienia / zrobić jakiś reset bo tuner zamula... (zwłaszcza przy skakaniu po kanałach, laguje, czasem nie idzie wbić 3cyfrowego numeru kanału , to samo z wyświetlaniem informacji dodatkowych PROG - muli , nie można zamknąć itd...)

 

 

2. Czy można 'łatwo' wyjąć ten dysk twardy z Tunera ? Czy bez niego tuner będzie działał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy więc witam serdecznie Grupę!

W środę przywiozłem z punktu Pace i podłączyłem 2 anteny. Miałem wersję softu 147 i wczoraj postanowiłem zmienić na 151i. Wszystko poszło gładko. Zostawiłem dekoder na noc w Standby. Po północy zaczął pracować(słychać wyraźnie szum wiatraka). Cały czas świeci się czerwona dioda która p[beep]sa cyklicznie co jakieś kilkanaście sekund. Tak jest do tej pory. Czy tak objawia się, że dekoder pobierał filmy na dysk? W nocy - rozumiem ale teraz w dzień też są przesyłane?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam dwa pytania .

 

1. Jak sformatować / przywrócić ustawienia / zrobić jakiś reset bo tuner zamula... (zwłaszcza przy skakaniu po kanałach, laguje, czasem nie idzie wbić 3cyfrowego numeru kanału , to samo z wyświetlaniem informacji dodatkowych PROG - muli , nie można zamknąć itd...)

 

2. Czy można 'łatwo' wyjąć ten dysk twardy z Tunera ? Czy bez niego tuner będzie działał ?

Ad 1 - poczytać temat, wystarczy kilka ostatnich stron...

Ad 2 - jeśli chcesz podłączyć pod kompa to raczej nie licz na to, prawdopodobnie dysk jest zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...