Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

He he i dlatego dla takich malkontentów jak Wy tworzy się dekodery nazwijmy je alternetywne i chyba w tym momencie musie pochwalic Cyfrę+ że nie powiązała jeszcze kart z dekoderami :D

 

Nadal uważam że GUI oprogramowania oryginalnego jest jak najbardziej OK, a PACE to całkiem przyjemny dekoder - wiem wiem dziwny jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny może nie;) po prostu podobnie jak garstce abonentów, w tym także i mi, trafił Ci się pace wolny od wad;)

 

A być może po prostu niektóre jego wady dla Nas nie są wadami, jak chociażby niebieska dioda rano (niewpływająca na jego użytkowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na emaila do ICA w tej sprawie otrzymałe taka odpowiedź:

 

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, pragnę podziękować za przekazane informacje.

 

Uprzejmie wyjaśniam, że opisane utrudnienia zostaną wyeliminowane w kolejnej wersji oprogramowania. Data udostępnienia aktualizacji obecnie nie jest znana.

 

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest widoczna zmiana w nowej wersji softu 150 - otóż na kanałach na których widniał napis "nieobsługiwany system kodowania" np. RTL, HRT1 w wersji 147 napis ten znikał i zostawał na ekranie tylko kwadracik z godziną. Obecnie znika wszystko.... ale dosłownie. Coś poprawiono przy okazji coś zepsuto - otóż jak już nam wszystko zniknie co normalnie przeszkadza w oglądaniu na całej powierzchni ekranu, nie możemy uruchomić żadnych już funkcji - nie działa ani Pilot ani zmiana formatu obrazu, nie można zmienić wersji audio. Można tylko zmienić kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się wyczyścić FLASH i EEPROM. wyłącz wtyczkę z tyłu. wciśnij na panelu VOL- i VOL+ jednocześnie - włóż wtyczkę, przytrzymaj klawisze. pojawi się ekran serwisowy. wybierz FACTORY SETTING, wpisz kod 555 i następnie ERASE ALL. wyczyści wszystkie twoje ustawienia, planowanie nagrania, listę kanałów. będzie trzeba zassać jeszcze raz listę programów. jak już zassie to względnie LITERKA E z listą kanałów będzie działać w miarę - ale nie będą odbierać w ogóle kanały z ASTRY. jak jeszcze raz zassiesz listę kanałów ASTRA będzie działać - natomiast literka E z listą kanałów już nie za bardzo. robiłem tę operację w piątek, pomogło odtwarzanie i przewijanie materiału HD - nie tnie i nie przymula. poprzednio jak czyściłem FLASH i EEPROM to starczyło na 3 tygodnie i wszystko od nowa :/ oczywiście później trzeba od nowa wybierać swoje ulubione kanały... ten PSEUDOdekoder to chu...nia na maksa i żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez sobotę i niedzielę testowałem tego muła (bez kabla internetowego)

w sobotę włączyłem od rana i sprawdzałem timeshift, epg, E i inne przełączanie kanałów, oglądanie nagranych filmów itp chodziło w miarę normalnie. Po obiedzie to samo i już zauważyłem spowolnienie. Po 8 godz masakra

- zatrzymanie oglądanego programu (timeshift) i włączenie co kilka minut stop klatka i przeskok, przy oglądaniu nagranego materiału to samo

- klawisz E i samo przechodzenie po programach góra dół co 2-3 sekundy o jeden kanał

- EPG to samo przesunięcie o audycję do przodu czy kanał do góry lub w dół 2-3 sekundy

- oglądanie nagranego materiału rekcja na klawisze beznadziejna, wciskanie do przodu lub wstecz tylko o określony przedział czasu (brak możliwości np 4x, 8x czy 16x itd), w pewnym momencie klawisze - strzałki zaczęły działać odwrotnie

W końcu wyłączenie pilotem i ponowne włączenie i zaczął działać w miarę poprawnie

W niedzielę włączenie rano i używanie tylko i wyłącznie do oglądanie bieżącego programu (przełączenie kanałów 5 może 6 razy)

wieczorem to samo muł jakich mało

wyłączenie i włączenie pilotem i wszystko działa dużo szybciej

I niech mi nie mówią ci "pseudo specjaliści" że nie jest to wina softu. Takich cyrków na 147 nie było a dekoder był używany przez cały dzień

Żeby się zamulić wystarczy mu popołudnie co już wcześniej zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w nocy cos się zadziało - w sobotę rano na wyświetlaczu pojawił się komunikat E560. Musiałem wył. tuner z sieci żeby się zresetował i włączył. Zamulania nie zaobserwowałem - jest tj. w 147, przynajmniej u mnie tak było - czyli strasznie powoli wszystko działa. Jedynie to przeskakiwanie na pocz. nagranego amteriału jest denerwujące... Możliwe, że soft 150 jest tylko nakłądką na 147 i z powodu, że system więcej waży i jest skomplikowany tak wolno chodzi. Tak jest przecież z Windowsem jak po trzech latach aktualizacji go zamula na maksa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten złom coraz bardziej mnie irytuje i denerwuje; zaktualizowałem soft licząc że zniknie problem niebieskiej diody (poza tym wszystko inne na sofcie 147 działało ok) tymczasem nie dośc że ten problem nie został wyeliminowany (a niektórzy dostawali takie zapewnienie że nowy soft to wyeliminuje) to jeszcze doszły inne - stopniowe zamulanie (niedługo pewnie przełączenie prgramu będzie trwało ze dwie minuty) ale przede wszystkim przeskoki w nagrywanym materiale co sprawia że to pudło straciło swoją podstawową urzxyteczność (nagrywanie ulubionych audycji) bo jaka jest przyjemnosć oglądania nagranego programu kiedy co chwilę są przeskoki- tego nie da sie oglądać. I jest to ewidentna wina tego nowego softu - wiem zaraz obrońcy krzyża napiszą że mogę wymienić dekoder (wymieniałem już trzy razy na przestrzeni trzech lat) ale po to człowiek nagrywa pewne audycje by w przyszłości mógł do nich wrócic a wymiana przętu oznacza bezpowrotną utratę tego co się nagrało; mogę również kupić sobie dekoder np arivę ale i tu może sie okazać że coś cyferka zmieni i będzie problem z odbiorem(było ze dwa lata temu) i wówczas kolejni obrońcy krzyża bedą pisać że trzeba było brać sprzęt od cyfry! a ja w końcu chciałbym móc bezproblemowo korzystać ze sprzętu który firma oferuje pobierając za to wcale nimałe pieniądze, tymczasem jesteśmy traktowani jak idioci - płać(coraz więcej) i siedż cicho nowy soft wszystko naprawi - tylko jak na razie każdy nowy soft więcej psuje niż naprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sofcie 147 nie było problemu niebieskiej diody i teraz go nie ma... może to jednak problem dekodera?? W każdym razie dekoder chodzi trochę wolniej na sofcie 150 niż na 147 ale totalnej klęski po stronie 150tki nie zauważam... może dlatego,że dekoder pracuje ok. 5 godzin a nie caly dzień???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PACE nie widzi nowego softu... Wyłączałem dekoder (z pilota) , włączałem ponownie i żaden komunikat o nowym sofcie się nie pojawił , wyszukiwanie ręczne z poziomu menu też nie znajduje nowszej wersji od 147... Jak go zmusić do aktualizacji ?

 

aktualizacja dekodera

 

Model Typ Wersja oprogramowania Dostępność aktualizacji Instrukcja aktualizacji

Pace SD DSR2231 108/S11 CYF2.7 cz. 9:00 - pt. 9:00 zobacz

Pace PVR HD HDS7241 150 pt. 9:00 - pn. 9:00 zobacz

Philips PVR HD DSR7201 114 pn. 9:00 - śr. 9:00 zobacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to musiałem to przeoczyć :) dzięki .

 

Edit. Jeszcze mam pytanie co do przywracania tych ustawień fabrycznych i czyszczenia pamięci... czy po wykonaniu tej czynności będę musiał ręcznie ustawić wszystkie ustawienia w menu dot. satelity (pasmo dolne, górne itd.) czy te ustawienia zostaną zachowane i nie będzie problemów z odbiorem po wyszukaniu na nowo listy kanałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@buster, jak to nie można? :)

 

Jeśli nie można, to trzeba wymusić, czyli:

 

- wyjąć wtyczkę zasilacza z gniazda zasilania dekodera

- wcisnąć jednocześnie "P-" i "P+ jednocześnie wkładając wyjętą uprzednio wtyczkę w gniazdo zasilania.

 

Rozpocznie się procedura aktualizacji oprogramowania, trwająca około 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...