Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem: wczoraj wieczorem uruchomiłem normalnie dekoder zapaliła się niebieska dioda i na tym koniec, po pewnym czasie wyłączyłem dekoder z prądu i teraz co podłączam go do prądu automatycznie zmienia się z czerwonej na niebieską i jest ta sama sytuacja, dekoder nie reaguje, tak jakby się ładował ale nie potrafił uruchomić co to może być ?

 

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony jeden kabel ustawiony konwerter na pojedyńczy...

Wobec tego nic nie poradzisz poza podłączeniem dwóch kabli i podwójnego konwertera.

Dekoder PVR (jakikolwiek) może obsłużyć jednoczesne oglądanie i nagrywanie dowolnych programów tylko wtedy, jeżeli sygnał podłączony jest do obu wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić konwerter na podwójny i dołączyć drugi kabel a jeżeli nie, oglądać kanały na tej samej polaryzacji lub nagrywany kanał.Innej rady nie ma.Pozdrowienia

 

tzn konwerter jest podwójny ale mam jeden kabel podłączony. Czyli mam np: kupić 2 kabel i podłączyć zmienić w menu na twin i będzie ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączałeś TV, co się tam wyświetla? Ile trwa dekoder w takim "zawieszeniu"?

 

Na TV czarny ekran jakby go nie wykrywał to byłby komunikat brak sygnału ale takie nie ma, dekoder dzisiaj trzymałem nawet 20 min i dalej nic :/

 

Na 99% nie włączyłeś podglądu na obraz z dekodera w telewizorze. Po pierwszym uruchomieniu Pace (podłączeniu wtyczki do prądu) jest tak jak pisałeś wcześniej. Z czerwonej zmienia się na niebieską diodę i na ekranie powineneś widzieć wyszkukiwanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem: wczoraj wieczorem uruchomiłem normalnie dekoder zapaliła się niebieska dioda i na tym koniec, po pewnym czasie wyłączyłem dekoder z prądu i teraz co podłączam go do prądu automatycznie zmienia się z czerwonej na niebieską i jest ta sama sytuacja, dekoder nie reaguje, tak jakby się ładował ale nie potrafił uruchomić co to może być ?

 

Pozdraiwam

 

 

Najprawdopodobniej padł zasilacz, sprawdź czy świeci się zielona dioda zasilacza, miałem kiedyś tak samo wymieniłem tylko sam zasilacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić konwerter na podwójny i dołączyć drugi kabel a jeżeli nie, oglądać kanały na tej samej polaryzacji lub nagrywany kanał.Innej rady nie ma.Pozdrowienia

 

tzn konwerter jest podwójny ale mam jeden kabel podłączony. Czyli mam np: kupić 2 kabel i podłączyć zmienić w menu na twin i będzie ok??

No i powinno grać tj jeden program nagrywasz drugie oglądasz obojętnie jaki kanał lub dowolne nagrania z dysku.Jak podłączenie drugiego kabla nie sprawi kłopotu to dołączaj jak najszybciej i kłopot z głowy.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: wczoraj wieczorem uruchomiłem normalnie dekoder zapaliła się niebieska dioda i na tym koniec, po pewnym czasie wyłączyłem dekoder z prądu i teraz co podłączam go do prądu automatycznie zmienia się z czerwonej na niebieską i jest ta sama sytuacja, dekoder nie reaguje, tak jakby się ładował ale nie potrafił uruchomić co to może być ?

 

Dioda pali się ciągłym światłem, czy miga??

 

Miałem identyczny problem po ściągnięciu softu z 146, z tym że dioda niebieska migała. Dekoder raz się uruchomił, a następnego dnia już się nie odpalił. Zdarzało się że się odpalał jak pozostawiło się go wyłączonego z prądu na co najmniej 1h, ale jak został wyłączony to problem powracał. Jeżeli masz podobny przypadek to czeka cię wymiana dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dekoder Pace pvr uruchomi się sam w celu nagrania zaprogramowanego nagrania jeśli zostawimy go w trybie standby? Wczoraj zaprogramowałem nagranie ( z poziomu programu 7 dniowego) pojawiło się w "zaplanowanych" i wyłączyłem w tryb standby (czerwona dioda), rano okazało się że film się nie nagrał - nic nie ma :(. Czy muszę zostawić dekoder włączony na noc jeśli chcę nagrywać? Przecież nawet mój 10 letni magnetowid włączy nagranie ze standby... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zostawić dekoder włączony żeby nagrało Ci się to co planujesz na dysk. dodatkowo musisz zostawić ten dekoder włączony na tym kanale z którego ma się to nagrać. podzielam Twoje zdanie paranoja żeby zostawiać włączony dekoder dla nagrywania audycji na jego dysk. :crazy: ze swojej strony spróbuje w tym miesiącu zawalczyć o ponowne wyksięgowanie opłaty za dzierżawę tego dekodera. ciekawy jestem czy komuś się udało wyksięgować ponownie opłatę za dzierżawę tego dekodera???? Jeśli mi nie wyksięgują oddaję ten złom do CYFRY. Nawiasem mówiąc 4 września wymieniłem stary egzemplarz tego dekodera na nowy i nadal mam te same problemy z nagrywaniem jak wszyscy tutaj przy najnowszej wersji oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od momentu pobrania nowego softu mam z dekoderem same problemy.

Po wyłączeniu go na noc, rano nie chce się włączyć. Reaguje na pilota ( mruga dioda), ale nie uruchamia się ( to samo przy próbie włączenia na dekoderze). pomaga jedynie przytrzymanie włącznika i restart tunera. Takie zwisy mam przynajmniej raz dziennie, a często dwukrotnie.

Raz zdarzyło się, że nie pomagało nawet restartowanie, gdyż wyłączał się, potem włączała się na chwilę niebieska dioda i znów zawisał z czerwoną. Próbowałem kilkukrotnie i nic nie pomagało. Myślałem, że padł już na amen, ale pomogło wyłączenie go na dłuższą chwilę z sieci.

W "Canal+ na życzenie" nie mam nic dostępnego od chyba 2 tygodni ( przepraszam - jest jeden odcinek mentalisty)

Od paru dni (nie pamiętam kiedy ostatnio używałem) nie działa wcale EPG.

Często gęsto po przełączeniu na kanały DVB-T pojawia się info o braku sygnału, a w menu-wyszukiwanie programów, nie ma możliwości wyboru telewizji naziemnej - pomaga jedynie restart tunera.

Nagrywanie o dziwo działa dobrze, ale tylko zaprogramowane po wybraniu pozycji na "info", albo akurat oglądanej audycji bo EPG nie działa wcale.

Czy to normalne problemy, czy tylko mój egzemplarz tak źle znosi nowe oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zostawić dekoder włączony żeby nagrało Ci się to co planujesz na dysk. dodatkowo musisz zostawić ten dekoder włączony na tym kanale z którego ma się to nagrać...

Oczywiście tak nie jest. Być może Twój dekoder w ten sposób szwankuje ale tak być nie powinno. Dekoder można wyłączyć do "Standby" i nie ma znaczenia na jakim kanale go wyłączymy.

Podczas takiego nagrywania dekoder nie włącza się na 100%- wyświetlacz nie świeci, o nagrywaniu informuje jedynie dioda świecąca.

Ja nie mam problemów z nagrywaniem ze "Standby" ani na nowym, ani na poprzednim sofcie. Jedyna poważna niedogodność to przerywanie nagrania w przypadku chwilowego zaniku sygnału z anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zostawić dekoder włączony żeby nagrało Ci się to co planujesz na dysk. dodatkowo musisz zostawić ten dekoder włączony na tym kanale z którego ma się to nagrać...

Oczywiście tak nie jest. Być może Twój dekoder w ten sposób szwankuje ale tak być nie powinno. Dekoder można wyłączyć do "Standby" i nie ma znaczenia na jakim kanale go wyłączymy.

Podczas takiego nagrywania dekoder nie włącza się na 100%- wyświetlacz nie świeci, o nagrywaniu informuje jedynie dioda świecąca.

Ja nie mam problemów z nagrywaniem ze "Standby" ani na nowym, ani na poprzednim sofcie. Jedyna poważna niedogodność to przerywanie nagrania w przypadku chwilowego zaniku sygnału z anteny.

to muszę mieć [beep]nego pecha bo od 4 września mam nowy egzemplarz tego dekodera i ma takie same objawy jak ten który zdałem. Masz szczęście że Twój tak nie szwankuje. Ciesz się. Ja będę starał się wyksięgować opłatę za kolejny miesiąc jeśli Cyfra będzie mi robiła problemy to zrezygnuję z tego dekodera wogóle. Może się uda :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też nie ma zamiaru cokolwiek nagrać w trybie Standby.

Do wersji 146 wszystko hulało , teraz już nie.

 

Ale oczywiście to wina :

 

 

 

...odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że prawidłowe

funkcjonowanie dekodera HD PVR ( w tym nagrywanie programów), możliwe

jest przez podłączenie terminalu do anteny satelitarnej za pomocą dwóch

kabli antenowych oraz ustawieniu w opcjach TYPU KONWERTERA jako TWIN.

 

Bardzo proszę o weryfikację poprawności instalacji sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisz im, że "Nie ma obowiązku posiadania instalacji podpiętej do konwertera Twin, nigdzie nie jest podane (w instrukcji czy też specyfikacji), że nagrywanie działa wyłącznie w w/w konfiguracji." I że w związku z tym żądasz wyksięgowania opłaty za używanie dekodera za kolejny miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...