Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie tylko Twojego, ale na pewno nie wszystkich. Te dekodery niestety tak mają, że co egzemplarz, to inaczej działa. Zero powtarzalności, brak jakichkolwiek standardów. Ja w sumie do niedawna nie narzekałem, ale ostatnio EPG doprowadza mnie do szału, a poza tym kilka razy zawiesił mi się w trybie standby - to chyba jakaś nowość, bo nie widziałem, żeby ktoś o tym pisał. Po postu w trybie standby gaśnie nagle kontrolka i nie można uruchomić dekodera, konieczne jest odłączenie go od prądu. Jeszcze mam do niego cierpliwość (bo zalety przewyższają wady) ale coraz mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O EPG ze względu na moje nerwy nie wspominałem bo szkoda czasu. Ale krew mnie zalewa jak oglądam coś na Timeshift z programów TVN-u i nagle w połowie zaliczam reset dekodera i tyle zostaje z oglądania bo program lub film już się skończyły. Nie wspomnę o nagrywaniu czegoś. W sumie to mógłbym wymienić go na inny ale nikt nie da mi gwarancji, że nie będzie to samo.... Też jeszcze trochę poczekam, ale szukam już inny dekoder na własność bo chyba Cyfra sobie z tym nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To, że PACE jest urządzeniem, delikatnie rzecz ujmując nieidealnym, to większość jego użytkowników wie, więc niby problemu nie ma i kiedy coś się dzieje z odbiornikiem chciałoby się móc go bez problemu wymienić na inny egzemplarz, ale ...

 

No właśnie i tu zaczynają się schody, bo co z naszymi nagraniami na HDD, które gromadziliśmy przez dłuższy czas, tak w Kosmos od razu?

 

Mój odbiornik na razie się trzyma, ale ja go oszczędzam i wyłączam z prądu kiedy go nie używam, albo kiedy nie mogę mieć go na oku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ blue voyager-mój też wieszał się na standby na wcześniejszych softach,teraz na szczęści jest ok, ale za to (już o tym pisałem) nagrania z ustawionym powtarzaniem robi przea 4 tyg, a potem przestaje zapisywać mimo że nastawa widnieje w zaplanowanych.Do tego w czasie kiedy powinien nagrywać świeci niebieska dioda ale dysk nie pracuje. Jeśli w tym momencie spróbuję go załączyć to trwa to za długo jak na start w trakcie normalnego nagrywania,ale znacznie szybciej niż ze standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od jak dawna ale....

 

Nareszcie na PACE 500 wyświetlane są napisy na kanale HBO HD. Co prawda czas ich wyświetlania powinien byc poprawiony ale to i tak wielki postęp!!!

HBO wreszcie zmieniło sposób ich nadawania i mogą one być wyświetlane na PACE. Napisy były na innych tunerach.

 

Nareszcie można oglądać filmy z dźwiękiem 5.1 i napisami. Wstyd, że kanał premium DOPIERO po tylu latach doszedł do tego "udoskonalenia"!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne udoskonalenie, szkoda, ze chcialem sobie wczoraj obejrzec film po ang i po zmianie jezyka dostaje napisy z automatu i nie moge ich wylaczyc :brawo:

 

Ten dekoder doprowadza mnie do szalu, dwa restarty na wieczor ogladania to standard, co za [beep]iana platforma cyfrowa, w takiego ch :censored: to mozna grac tylko z klientami w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. kucyk, na którym kanale/ach odbiornik restartuje najczęściej?

 

Zauważyłeś jakieś prawidłowości tego zjawiska?

 

Jesteś pewien, że Twoja instalacja antenowa jest w zupełnym porządku?

 

Jeśli nie, to wymiana sprzętu nie przyniesie poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli już chcesz być dosłowny, to raczej "pejs", a nie "piss", który to wyraz, fonetycznie przypomina pewną czynność fizjologiczną.:)

 

A instalacja ma do rzeczy i to wcale sporo, choć tutaj raczej chodzi o specyfikę simulcryptu kanałów rodem z korporacji ITI, z którą to nie radzi sobie PACE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni zauważyłem brak sygnału przy odbiorze programów z paczki HBO HD, Cinemax 2 HD czy Fox Life HD. W ciągu dnia nie występują problemy z odbiorem, dzieje się tak dopiero w godzinach wieczornych, np. od ok 20-tej. Czym może być to spowodowane? Uszkodzony konwerter, zamoczone kable czy przesunięcie się anteny? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym kilka razy zawiesił mi się w trybie standby - to chyba jakaś nowość, bo nie widziałem, żeby ktoś o tym pisał. Po postu w trybie standby gaśnie nagle kontrolka i nie można uruchomić dekodera, konieczne jest odłączenie go od prądu.

Dopiero teraz zobaczyłem Twoj wpis.Ja też miałem podobne problemy gdzieś tak w okolicach marca/kwietnia nagle dekoder "zawisł" w standby kilka razy ale teraz :roll: w porządku. Ja myślałem ze to z powodu wgrywania filmów/ audycji itd w związku z nową usługą Cyfry na dekoderach z PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem niedawno do domu i okazało się ze dekoder "wisi".Nie pali się dioda - to znaczy zero koloru ani czerwony ani niebieski.Nie dało się włączyć ani pilotem ani przyciskiem na dekoderze. Pomogło wyciągnięcie wtyczki zasilania. Cóż, nie trzeba było pisać dziś rano ze jest w porządku choć tu w Lublinie pada deszcz więc może to jest przyczyna "zawiśnięcia" dekodera...bo moja instalacja nie jest najnowsza i była robiona tak trochę prowizorycznie ( a jak wiadomo prowizorki maja dłuugiii żywot :lol2: )

To chyba jednak nie instalacja bo teraz w Lublinie mocno pada a dekoder odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...