Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja jest ok. Użytkuje tuner od grudnia i w międzyczasie kładłem nowe przewody. Wiem, że ustawienie monoblocka odwrotnie prawdopodobnie by momogło, ale nie tędy droga, tuner moim zdaniem - ma prawidłowo funkcjonować i jeżeli jest to tylko "wada oprogramowania" to powinno to być poprawione, jeżeli nie - to Cyfra powinna wymienić mi konwerter na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę coś przeciw wszystkim negatywom. U mnie dekoder hula jak ta lala, nagrywa wszystko, nie przerywa, nie gubi sygnału nawet w deszcz mimo anteny 60 (bez hd), włącza się standartowo ok 20-30 sekund (bliżej 30 :)). Koledze wyżej jak 999 "kanałów" nie wystarcza to niech napisze do cyfry żeby mu przydzielili jakiś wolny np 29. Bo takich jest masa. Jakościowo obrazu nie ocenię bo nie miałem philipsa pvr ani pod ręką żadnego fergusona ale nie licząc bardzo ładnego hd to niektóre kanały sd też nadają bardzo fajny obraz (c+, tvn24, odpowiednia pozycja w planete). Wszystko zależy od programu bo oglądać np TVS albo TELE5 to katorga dla oczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od kwietnia byłem zadowolony z tego dekodera, zero opisywanych tu problemów, aż do ostatniej niedzieli. Nie mogłem wejść w moje nagrania, vod, funkcja time shift przestała działać, dekoder pokazywał na wyświetlaczu inny program niż w danym momencie oglądałem. Działo się tak zawsze po około 5-20 minutach od chwili włączenia....zakończyło się to wymianą w środę dekodera na nowy. Wiec panowie nie chwalcie tego sprzetu zbyt wczesnie i za głośno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem posiadaczem tego dekodera i mam problem z którym się nie spotkałem w internecie tzn. 2 osoby pisały też o tym problemie ale odpowiedzi nie dostały

 

problem polega na:

po podłączeniu dekodera przez HDMI do telewizora

(GRUNDIG 26 LXW 68-8600 DL gdzie w instrukcji czytamy "coś tam coś tam ... Dzięki temu możliwe jest też oglądanie cyfrowych programów telewizyjnych

HDTV zabezpieczonych przed kopiowaniem (HDCP High Bandwidth Digital Content Protection).")

 

Nie mam obrazu tzn. - widze menu widze wszystkie rzeczy typu: godzina , który kanał, nazwa kanału, jaki program w danej chwili leci

co lepsza słyszę nawet co leci (słychać głos) a nie ma obrazu

 

Proszę o pomoc byłem nawet dekoder wymienić i nic nie pomogło a jeśli chodzi o sygnał to sygnał jest ponad 4 a przed 5 jest cały zielony

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem posiadaczem tego dekodera i mam problem z którym się nie spotkałem w internecie tzn. 2 osoby pisały też o tym problemie ale odpowiedzi nie dostały

 

problem polega na:

po podłączeniu dekodera przez HDMI do telewizora

(GRUNDIG 26 LXW 68-8600 DL gdzie w instrukcji czytamy "coś tam coś tam ... Dzięki temu możliwe jest też oglądanie cyfrowych programów telewizyjnych

HDTV zabezpieczonych przed kopiowaniem (HDCP High Bandwidth Digital Content Protection).")

 

Nie mam obrazu tzn. - widze menu widze wszystkie rzeczy typu: godzina , który kanał, nazwa kanału, jaki program w danej chwili leci

co lepsza słyszę nawet co leci (słychać głos) a nie ma obrazu

 

Proszę o pomoc byłem nawet dekoder wymienić i nic nie pomogło a jeśli chodzi o sygnał to sygnał jest ponad 4 a przed 5 jest cały zielony

 

Proszę o pomoc

 

Pokombinuj dobrze z ustawieniami ekranowymi w menu dekodera - bo z tego co mi wiadomo to jakby był problem ściśle HDCP to nic by się w TV nie działo - coś masz porąbane w ustawieniach - może coś w ustawieniach TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze pytanie dotyczące kanałów music choice, przy obecnej wersji oprogramowania zmieniła mi sie całkowicie obsługa tego serwisu, nie moge podejrzeć wykonawcy i tytułu, a żeby przełączyć sie na inny podkanał (np lata 80, lata 90) musze zmieniać ścieżkę audio, czy to wada obecnego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy spotkał się ktoś z wadą tego dekodera polegającą na braku możliwości zamawiania programów VOD za pomocą kodów przypisanych do pozycji biblioteki VOD?

komunikat VOD ze strony ICA: Wprowadzony kod programu nie jest prawidłowy dla tego dekodera.

komunikat z SMS: Niestety, nie możesz zamówić żadnego programu. Skontaktuj się z centrum...

W CTA sprawdzili numer seryjny (jest OK) zaproponowali poczekać kilka dni (!), zresetować zawartośc VOD (co nie pomogło) - dopiero co wymieniałem dekoder, pewnie trzeba będzie to zrobić jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuję się na jakiej zasadzie wyszukiwane są kanały naziemnej telewizji cyfrowej? Czytałem w instrukcji, iż aby tuner wyszukał kanały naziemne musi być podłączony do anteny naziemnej. Więc mam wątpliwość czy po uruchomieniu nadajnika w Szczecinie tuner zdoła wyszukać te kanały od razu czy będzie trzeba czekać, aż Cyfra uaktualni parametry nadawania kanałów naziemnych w tunerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz antenę i sprawdź. Powinieneś odebrać programy z jednej częstotliwości DVB-T. Jeśli to będzie 2 multipleks to będzie 8 kanałów, jeśli 3 to 5 kanałów. Póki co nie można odbierać drugiego i trzeciego multipleksu jednorazowo na tym tunerze. Próbuj, jeśli jesteś w zasięgu to zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy moze jest ktos kto użytkuje ten dekoder w anglii.

Ciekawi mnie to czy jak podlacze antene naziemna i wyszukam kanaly cyfrowej tv naziemnej jak one sie zapisza na tym dekoderze poniewaz dekoder ma pojemnosc 999 kanalow na koncu wolnych jest cos kolo 50 kanalow a tutyaj jest tych kanalow ponad 100 ciekawi mnie co sie stanie czy zapisz tylko te kanaly ile ma miejsca czy wszystkie?

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder od 3 dni. Bardzo dziwne jest to że się raz coś nagrywa a drugi raz nie. Błędne są chociażby daty w zaprogramowaniu. Niedziela to 17 października a na zaprogramowanym programie pojawiło się np. Poniedziałek 17 października. Coś nie tak. Kilka rzeczy mi nagrało kilka nie. Było nastawione w porządku. Dekoder był wyłączony. Soft wgrany ten najnowszy chyba 29 albo 129. Kilka razy na funkcji moje nagrania się zablokował że trzeba było wyłączyć z prądu żeby się odblokował. Macie podobne problemy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Użytkuję ten dekoder od ok 2 tygodni i również mam problemy. Przy ustawianiu nagrywania (nie ma znaczenia czy "wklepuję" ręcznie czy też wybieram z EPG) nie zawsze nagrywa. Wgrany jest nowy soft 129. Dodatkowo dzisiaj rano tuner wczoraj wyłaczony pilotem "mrugał' do mnie czerwonym oczkiem. Cyklicznie mrugała czerwona dioda tzn. świeci się i po chwili mrugeła i tak cały czas (nie mierzyłem czasu miedzy mrugnięciami). Co to może być? Ktoś juz miał takie efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Użytkuję ten dekoder od ok 2 tygodni i również mam problemy. Przy ustawianiu nagrywania (nie ma znaczenia czy "wklepuję" ręcznie czy też wybieram z EPG) nie zawsze nagrywa. Wgrany jest nowy soft 129.

 

Powiem ci, że ja też miewam takie problemy - nie raz sobie coś nastawiłem - przychodzę do domu lub sprawdzam rano a tu kicha, nie ma nic. Też mam nowy soft i nie wiem z czym to może być związane. Chociaż w moim przypadku wiązałem to przez chwile ze splitterem clone+ - że niby bezprzewodowa karta nie zastartowała - ale wątpię czy dokładnie o to chodzi...

 

Podsumowując - dekoder nie jest dopracowany - krążą słuchy o nadchodzącym kolejnym upgrade softu - może coś poprawią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki z informację....już się chyba nic nie spytam jak masz na mnie znowu naskoczyć.....

Spokojnie. Nie naskakuję na Ciebie, tylko informuję. Dobrym zwyczajem na każdym forum jest jego czytanie przed zadaniem pytania. A w wątku w którym piszesz są odpowiedzi na wszytskie pytania. Wystarczy poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...