Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker

To na chollerę wydawać soft, który nie jest stabilny i w którym "jest jeszcze wiele do zrobienia"? Najpierw się dopracowuje soft a później się go wrzuca do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba są różne wersje tego sprzętu - mój mam 5 miesiąc i nie mam żadnych wspomnianych przez was kłopotów. Aż nudno bo po prostu chodzi - jedyne co uważam za niedopracowane to funkcja EPG /pilot - raz działa szybko innym razem czeka się wieki (pilot) ale reszta bez zarzutu i kompletna cisza co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten dekoder od dziś i od razu duże problemy.

Po pierwsze pilot często nie reaguje na polecenia. Wciskam przyciski po kilkadziesiąt razy i nic...

Drugą sprawą jest dziwny obraz. Na wszystkich kanałach nie transmitowanych w HD mam czarne ramy dookoła!

Wcześniej miałem poprzednią wersje dekodera - 250GB i nie było takich problemów. Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam w instrukcji telewizora (HD Ready) napisane, że 720p to dla niego Optimum, a 1080i Maximum to ustawić tą drugą opcję?

W przypadku tunerów satelitarnych, odbierających programy nadawane w 1080i - tak. Tak jest, ponieważ ustawiając wyjścia takich tunerów na 720p, program, który z nich wychodzi, idzie efektywnie nie w 720p, ale w zdeinterlace'owanym 720i .

A będzie to miało wpływ na ewentualne zacinanie się programów HD?

Nie.

Bo talerz mam 60cm niestety. Czy zawsze pobiera tą samą ilość danych bez względu na ustawienia a dekoder dopiero to przetwarza?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich kilka razy, ale mają nas gdzieś. Albo piszą głupoty albo wmawiają, iż przeszkodą jest emisja testowa i możliwość zmiany parametrów nadawania.

Napisałem komentarz na temat pisania bajek.

 

Ale jest na to sposób. Stracisz tylko MUX-1.

Włącz skanowanie kanałów naziemnych. Jak znajdzie Ci pierwsze 7 kanałów odłącz antene naziemną i poczekaj aż odbiorniki zakończy programowanie.

Uzyskasz w ten sposób dostęp do MUX-3.

Wygląda na to, iż odbiornik skanuje kanały od 69 w dół. I zaprogramuje zawsze tylko 7 kanałów.

 

Zastanawiam się czy im nie wysłać zdjęcia z zaprogramowanym TVP-HD na Pace. Żeby zobaczyli, że jednak można. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez do tych [beep]ów pisałem już kilka razy i ciągle ta sama odpowiedź - zdziwienie i tłumaczenie, że to testy, że zaraz pewnie wyłączą i takie inne bzdury. W ogóle to czas najwyższy aby uaktualnili porządnie listę kanałów FTA bo coraz więcej czarnych ekranów.

 

Sprawdzałem powyższy sposób programowania DVB-T i udało się. Jest TVP HD, TVP Sport i TVP Historia. Straciłem Polsat ale tego i tak nie oglądałem. Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w/w sposób działa, czyli wystarczy udostępnić tylko 14 miejsc na liście, a dekoder sam kanały znajdzie. O nie, do tego dużo nie trzeba niech mi te miejsca dodają, bo to nie żadna filozofia :read: . Ze swojej strony mogę jeszcze tylko zaproponować, abyście pisali do nich w tej sprawie, może razem coś zdziałamy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała zabawa chyba polega na tym, iż soft ma zapisane, iż może zapisać w wyniku skanowania 7 kanałów - ani więcej ani też mniej.

Tuner skanuje pasmo od k.69 w dół.

I tak w Rawiczu mogę odbierać:

k.45 - MUX z Wichowa

k.40 - MUX-1 z Trutnova

k.28 - MUX-3 ze Sremu

k.23 - MUX-1 ze Śremu.

Włączając programowanie kanałów naziemnych zaprogramują się:

albo k.45, albo k.28 albo k.23 - używając metody opisanej powyżej.

Natomiast nie chce się zapisać, a nawet nie jest wyszukiwany MUX czeski z Trutnova (są tam 4 kanały tv).

Popieram propozycję pisania do nich w kółko maili w tej sprawie.

Dlaczego blokują odbiór.

 

Oto jedna z odpowiedzi i moje dzisiejsze pytanie:

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że w chwili obecnej CYFRA+ nie zamierza dołączyć kanałów nadawanych z multipleksu 3 z uwagi na testowy charakter transmisji i możliwość zmiany parametrów nadawania uniemożliwiającą ich prawidłowy odbiór na dekoderach CYFRY+.

 

W przypadku zapewnienia przez operatora technicznego multipleksu MUX3 o niezmienności parametrów jego pracy, stacje udostępniane za jego pośrednictwem, zostaną dołączone do listy kanałów dekoderów HD i HD PVR CYFRY+.

 

Witam ponownie,

 

Czy wystąpiliście Państwo do operatora MUX-3 - TP EMITEL - o zapewnienie niezmienności parametrów pracy?

Mam nadzieje, ze tak.

W związku z tym ponawiam pytanie kiedy wreszcie zostanie odblokowany MUX-3 w Wielkopolsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała zabawa chyba polega na tym, iż soft ma zapisane, iż może zapisać w wyniku skanowania 7 kanałów - ani więcej ani też mniej. [/b]

Mniej potrafi:

980 - TVP1

981 - TVP2(+reg)

982 - TVP INFO

983 - TVP Sport

Test nadawany ze Skrzycznego, przy czym na 983 komunikat o braku sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko odnośnie tego dekodera:

- czy dobrze działają napisy na canal+film hd i czy można je uruchomić podczas oglądania nagranego filmu,

- czy ten tuner dobrze działa ze spliterem przewodowym Small III,

 

Obecnie mam Philipsa (Pace) 250 i nie mam z nim żadnych problemów, działa ze spliterem oraz dobrze działają napisy, a z końcem roku kończy mi się umowa i nie wiem czy nowym abonentom będą dawali jeszcze Philipsy czy tylko Pace 500 (podobno tak ma być ale mogą to być plotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam big II-po zaniku zasilania tuner nie potrafi wystartować-konieczne wyjęcie karty.Dopóki jest pod napięciem nie ma żadnych problemów.Ciekawym objawem jest słabe świecenie diody standby przy wyjętej wtyczce zasilacza(oczywiście tylko przy włożonej karcie).Poza tym nic szczególnego się nie dzieje,wszystko działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mm4738 dzięki za info. :D .Mam TVP HD za free (nareszcie będę mógł oglądać Ojca Mateusza w wysokiej rozdzielczości - żarcik ) Szkoda,że niektórzy nie wiedzieli o tym sposobie przed rozpoczęciem MŚ w piłce nożnej :) Ale przyda się na Euro 2012 bo Cyfra może jeszcze nie dodać tych kanałów do tego czasu :lol2: heh.Pisałem już do nich maile w tej sprawie i odpowiedź była podobna - przekaz testowy,zmienność parametrów :/

 

Trzeba ich zasypywać mailami,nie ma wyjścia.

 

 

@Jack777 Mogę odpowiedzieć na pytanie dotyczące napisów.Osobiście nie miałem z nimi nigdy problemów,zawsze wyświetlały się poprawnie zarówno na Canal+film HD jak i na innych programach,które dają możliwość ich wyświetlania.Podczas oglądania nagranego filmu oczywiście można je uruchomić.Jedyna moja sugestia jest taka,że powinna być trochę większa czcionka,nie wiem czy się ze mną ktoś zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciąża tylko wtedy gdy nie jest to wada czy usterka fabryczna np. dekoder komuś upadł, zalał wodą, albo gdy dekoder jest uszkodzony w wyniku przepięcia sieci albo uderzenia pioruna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...