Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to jest wina monoblocka,na LNB1 masz Astrę(np Golden Interstar tak ma).Najlepiej podejdż do kogoś znajomego co ma pojedyńczy konwerter bądż twina ustawionego na Hot Birda i sobie sprawdzisz.U dystrybutora chyba teżmożna to zrobić.

Żeby to sprawdzić można dla testu obrócić monoblok do góry złączem - jeśli to wina złej kolejności powinno nagle wszystko działać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Właśnie otrzymałem długo oczekiwanego pace.byłem szczęśliwy ale zadowolenie już minęło .Po podłączeniu kabli i uruchomieniu pace nie widzi anteny satelitarnej na kanałach telewizyjnych natomiast radia normalnie wchodzą nie wiem co się dzieje .Wchodziłem na parametry techniczne i ustawienie anteny i w miejscu poziomu sygnału nie ma paska więc go nie ma.Do tej pory miałem stronga i wcześniej polsat cyfrowy i było wszystko dobrze .Posiadam konwerter monoblock z jednym wyjściem i może to jest powód braku kanałów TV i napisu na dole ekranu "sprawdź antenę satelitarną czy jest podłączona ".Dzwoniłem do cyfry powiedzieli że to wina konwertera i powinny być dwa kable.Pani w sklepie cyfry powiedziałe że może iść jeden bo drugi jest o nagrywania i na pewno coś źle podłączyłem .Jeżeli źle to dlaczego miałem radia ?I teraz nie wiem czy to jest wina konwertera czy dekodera.Włożyłem też kabel anteny sat. do drugiego wejścia i jest to samo.Może ktoś mi pomóc?.Pozdrawiam

Tak, jest to problem z zasilaniem konwertera (monoblocka). U mnie ten problem rozwiązuje podłączony drugi tuner, który zasila konwerter. U Ciebie to albo zmiana konwertera, albo poprawią soft.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest wina monoblocka,na LNB1 masz Astrę(np Golden Interstar tak ma).Najlepiej podejdż do kogoś znajomego co ma pojedyńczy konwerter bądż twina ustawionego na Hot Birda i sobie sprawdzisz.U dystrybutora chyba teżmożna to zrobić.

Żeby to sprawdzić można dla testu obrócić monoblok do góry złączem - jeśli to wina złej kolejności powinno nagle wszystko działać :-)

Jeżeli już to trzeba konwerter zamocować za drugą trąbkę,a nie obracać go do góry nogami(w ten sposób nie będzie mógł odbierać z Astry,tylko z Hot Birda).Tylko że kolega gasiok już kręcił anteną i pewnie ją rozstroił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba ale jak mozna wypuscic sprzet z wersja oprogramowania beta to juz przesada ze strony Cyfry

Racja, też dla mnie jest to sytuacja żenująca trochę... niestety jest tak a nie inaczej. Jedyne co mnie pociesza, to to, że bynajmniej w moim przypadku Phil HD PVR jak wszedł na rynek, to chodził okrutnie tragicznie w porównaniu z Pace. Tutaj nie ma problemów z zawieszaniem się i z włączaniem. Jak na RC1 jest w miare ok :P

Porównując skalę rozczarowania mojej osoby po odbiorze phila i pace, zdecydowanie mniej zawiódł mnie HD PVR 500 ;)

PS. takie pytanko... jak sądzicie, czy rzeczywiście jest to jakiś nie wiadomo jaki kłopot, żeby uruchomić nazwy kanałów na wyświetlaczu ? Trochę mi się głupio zrobiło jak zobaczyłem na stoisku w markecie szafę CP która też wyświetlała nazwę... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba go za drugą trąbkę i do góry nogami - dzięki temu uzyskamy jakby zamianę trąbek miejscami w wewnętrznym przełączniku DiSEqC, i obie pozycje sat. będą poprawnie odbierane.

Tu się z tobą zgodzę,tylko że tak zamocowany konwerter długo nie pożyje-duże prawdopodobieństwo dostania się wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy występują u Was takie objawy po zmianie najnowszego softu (z tego co czytałem występowały wcześniej)

- w ciągu ostatnich 2 dni nie nagrał mi całego filmu z Filmboxu

- kilka razy miałem po nocy na wyświetlaczu godzinę, dioda kolor niebieski i brak reakcji na pilota (obojętnie jaki przycisk) i czas oczekiwania

dopiero po naciśnięciu przyciski na panelu dekodera P+ lub P- uruchamiał się dekoder.

Wcześniej tego nie miałem dopiero od niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Mnie pojawiły się restarty bez powodu.... Oglądm film, a tu , dosłowny pisk, bo słychać jak głowica dysku zapindala do początku talerza, niebieska diodka, czarny ekran i brak jakiejkolwiek reakcji na pilota... Całość trwa około 30,40 sekund i startuje na nowo ... Sytuacja powtarza się 2,3razy w ciągu 5,6godzin...

no i pojawiły się jakieś bzdury w moich nagraniach... Niczego do nagrania nie zaznaczam, nic nie naciskam by nagrywał a mam sproro różnych kawałków z różnych stacji TV.... Kawałek reklamy z Vivy, trochę czegoś z TVP1 itp. itd. Krótkie urywki po 2,3min... Gdy skasuję, za 2,3 dni pojawiają się nowe nagrania.... a co do nagrywania, to niestety, ale nie nagrywa mi w całości wszystkiego.... A to pół filmu, a to wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest jedyny sposob na zmobilizowanie cyfry do naprawy tej sytuacji.

Nalezy domagac sie zwrotu abonamentu lub rozwiazania umowy ze wzgledu na wadliwy sprzet/oprogramowanie uniemozliwiajacy w pelni korzystanie z urzadzenia.

Smiem twierdzic, ze wtedy cyfra bardzo szybko wypusci porzadne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sanfran

Twoj pomysł jest bardzo słuszny i ja sam gdybym miał cyfrę tak właśnie bym zrobił bo nie wyobrażam sobie korzystania z tv bez sprawnie pracującego pvr. Obawiam się jednak że akca musała by być naprawdę masowa żeby ruszyło to cyfrę a na to się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że z pustego to i salomon nie naleje. Myślę, że C+ traktuje Pace-a jako docelowy sprzęt i pewnie wszystkie siły przerzuca na jego rozwój, bo tak naprawdę nad czym innym mają pracować?! Nad starymi sagemami? Problem polega na tym, że programowanie nie jest proste, zwłaszcza takich systemów wbudowanych. Trochę to musi potrwać, a że puścili nieomal betę, cóż, okres świąteczny ma swoją specyfikę... Reasumując - w końcu pewnie dopracują soft, a użytkownicy niech lepiej porządnie raportują błędy zamiast sobie złorzeczyć w wąskim gronie. W końcu każdy sobie sam zgotował ten los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Mnie pojawiły się restarty bez powodu.... Oglądm film, a tu , dosłowny pisk, bo słychać jak głowica dysku zapindala do początku talerza, niebieska diodka, czarny ekran i brak jakiejkolwiek reakcji na pilota... Całość trwa około 30,40 sekund i startuje na nowo ... Sytuacja powtarza się 2,3razy w ciągu 5,6godzin...

no i pojawiły się jakieś bzdury w moich nagraniach... Niczego do nagrania nie zaznaczam, nic nie naciskam by nagrywał a mam sproro różnych kawałków z różnych stacji TV.... Kawałek reklamy z Vivy, trochę czegoś z TVP1 itp. itd. Krótkie urywki po 2,3min... Gdy skasuję, za 2,3 dni pojawiają się nowe nagrania.... a co do nagrywania, to niestety, ale nie nagrywa mi w całości wszystkiego.... A to pół filmu, a to wcale...

 

 

Mam dokładnie to samo i nie wiedziałem od czego to jest myślałem że od dużej ilości śniegu na antenie i mrozu jednak powód był inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie na temat listy kanałów. Czy w tym modelu jest możliwość tworzenia własnej listy tzn. przesuwania,kasowania,dodawania kanałów,czy też dalej cyferka ładuje nam własny układ kanałów?

I jeszcze jedno.Czy jest możliwość sterowania obrotnicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko diseqC 1.0/2.0 czyli Astra + HotBird na zezie lub MonoBlock (powinien działać) Obrotnicą nie da rady jechać, bo nie ma diseq1.2 czy Usals... no chyba, że masz starą obrotnicę z własnym pozycjonerem (jeszcze z anaploga) np. Datcom AP500 ale, to nic Ci nie da, bo Pace ma możliwość odbioru jedynie tych 2 satelitów... ale, póki nie sprawdzę to nie jestem do końca pewny.... Bo zastanawiam się, czy oby przypadkiem nie był w stanie po zmianie częstotliwości TP głównego Cyfry+ (z podaniem FEC itp.) na inną... czy by nie wyszukał stacji z innego satelity i nie dodał ich do listy... Gdy sprawdzę dam znać, ale... raczej nie... Co do listy, to tak jak już wcześniej pisaliśmy na forum, dekoder ten to prehistoria w nowym opakowaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy!

Mam takie pytanie. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem. Od momentu zmiany oprogramowania oczywiście mój dekoder działa 10 razy gorzej niż wcześniej. Szczerze powiedziawszy nie wiem co na plus zmieniło się po tej aktualizacji. Wyłącza mi się średnio kilka razy dziennie. Później oczywiście nie reaguje na pilota i włącza się bardzo długo, ale czytam że to standard wśród użytkowników :(. Ale mam też inny problem! Mianowicie korzystam z HBO Digital, które nijak u mnie działa. Mam minimalną bazę filmową 21-23 tytułów z czego działa mi tylko np 3. Jedno HBO na stojaka, jedno jakieś imperium romana, i jeden jakiś kiepski film. I tak w kółko. Reszta jest dostępna wkrótce. Bywa też tak, że niektóre filmy widnieją cały czas jako dostępne wkrótce a później oczywiście po dłuższym czasie znikają całkiem z listy i nawet ani jednego dnia nie są możliwe do obejrzenia. Np Czysta krew 10 odcinek, którego premiera w TV była już w sobotę dalej "wisi" wisi mi jako dostępny wkrótce no i pojawił się kolejny odcinek, który oczywiście też jest dostępny wkrótce a jego premiera, jak pokazuje strona HBO Digital była już zdaje się 02.02 :(. Oczywiście pisałam do Cyfry, ale najpierw pisali mi, że na pewno mam źle podłączoną antenę a gdy już to zweryfikowałam to stwierdzili, że powinnam udać się do punktu cyfry i zweryfikować czy dekoder nie jest jednak uszkodzony (ciekawe jak to zrobią). Zostawiałam już nawet włączony dekoder na noc, bo niby ściąga się na dysk twardy od 24 do 6 rano ale to nic nie pomogło :( Ma ktoś może podobny problem i znalazł jego rozwiązanie? Czy to może kwestia tego niedopracowanego oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Mnie wcale to nie działa... Nic a nic... Od 14.12.2009 nie udało mi się otworzyć ani jednego filmu w VOD! Moim zdaniem, kwalifikuje się to oszustwo do dziennika o 19:30.... i jak się porządnie w[beep].... to narobię rozgłosu!! Kit i mit!! Za VOD płacisz, nie ma... Za najem dekodera z dyskiem płacisz - nie działa... TAM NIC NIE DZIAŁA, i póki , C+ nie dostanie po d.... nic z tym nie zrobi... Zbierzmy się [beep].... w kilka osób gdzieś w Warszawie z dekoderami pod pachą, namarzemy pismo do TVP1 i poleci pogłoska o oszukiwanie w TV!! Bo naprawdę.... biorą kasę za najem i za free!!! Ludzie, Ja płacę za ten złom 20zł miesięcznie.... Policzcie, ile to jest w skali miesiąca mnożąc przez np. 200.000 abonentów...

Jest to oszustwo na wielką skalę!!! Oglądasz mecz... za który zapłaciłeś!! Dekoder 2 razy Ci się wyłącza... Czy taksiarzowi zapłacisz, za kurs z Okęcia na Bielany, jeśli w połowie frogi padnie mu fura??? NIE!!! Kurs zamówiony nie wykonany - nie ma opłaty!!! więc, dlaczego w C+ płacę za dekoder z dsykiem i nie mogę tego używać..... PARANOJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sie czasem potrafi zrestartowac srednio ras dziennie ale najgorsze jest to ,ze czasem gubi dzwiek!!! Nie pomaga nawet wylaczenie pilotem tylko odciecie zasilania. Mam pytanko na ktorym kanale mam go wylaczac zeby pobieraj vod i hbo digital ,bo idzie to jak krew z nosa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra robi sztuczny dym, nie chcąc przyznać że powinna sprzęt wycofać z rynku, bo nawet soft nie pomaga...

Dekoder sam się uruchamia i pobiera VOD z FREQ, więc, nie ma znaczenia na którym kanale go uśpisz...

W cyfrze dowiaduję się ostatnio, o błędzie w mojej instalacji sat.! Ale mi numer... kuź...

Ich zdaniem mam za słaby sygnał i VOD nie może dotrzeć do dekodera... Fajnie, BER 5,5E-4 na TP Cyfry to naprawdę, zły sygnał, z paskiem na 100% i S/N 10dB pomijając już -15dBm... To co Ja mam, epoksyda 200cm na dach zatachać.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem przed chwilą Madagaskar2 na C+FILM, ...., 3 resety w jednym filmie... Każdy po 1,2minuty,,, bo nim załapie,... to tyle mija... Nerwy puściły już... a Jak dzwonisz na infolinię, to... gorączki +50C dostaję, ..., ile można czekać... Coś mi się zdaję, że za ten 0801... też cyfra sporą kasę zbiera, bo tam się płaci za połączenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jakieś ziółka na uspokojenie o_x

u mnie dekoder działa OK (dwa razy na początku zwiesił jak zrobiłem mu "dyskotekę" w postaci wciśnięcia i trzymania przycisku przełączania stacji).

 

a akurat za Twoje połączenie z 0-801 to płaci C+ i niestety nic z tego nie maja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...