Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po podłączeniu tego peace ze sprzętem audio też odczuliście że sprzęt gra jakoś ciszej na sygnale z tego peace? Bo u mnie to masakra mam max, to się da rozmawiać normalnie, a gdy wł. z innego sygnału to przy max niesłyszysz jak ktoś obok ciebie krzyczy...

 

Możesz uściślić?! Jeśli podłączyłeś kablem optycznym to ustawienie głośności w dekoderze nie ma znaczenia do poziomu dźwięku, ampli dostaje cyfrowo ścieżkę dźwiękową i we własnym zakresie ustala głośność emitowanego dźwięku. A że generalnie jest ciszej?! Niektórym amplitunerom można w ustawieniach przyporządkować maks. poziomy dźwięku dla różnych źródeł.

Chyba, że Cyfra kompresując dźwięk trochę mu "spłaszcza" dynamikę i może być odczucie, że jest ciszej.

 

W każdym bądź razie nie spotkałem się jeszcze u siebie, że musiałbym słuchać na maksa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i animal planet hd też... i nie powtarzają 3 programów cały dzień a leci non coś nowego. Co co C+film hd to wogóle nie widze sensu po co ten kanał istnieje jak tam jest tylko 1/3 programów w hd, tak samo na c+sport hd ;/

 

Tak, ale zauważ że programy, filmy, mecze nadawane na tych kanałach mają lepszy bardziej wyrażny obraz. Jest to skalowanie do rozdzielczości HD. Więc lepiej oglądać coś na kanale HD niż na kanale SD. Przynajmniej u mnie na ogromnej plazmie PANA FULL EIDŹ DI. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to jesli chodzi o canal+ filmHD i hboHD to jestem nimi rozczarowany, nawet tymi filmami o ktorych cyfra mowi ze sa HD. Na national geo HD, animal planetHD czy na sportowych kanalach, wysoka rozdzielczosc az bije po oczach i jest super. A filmy...? Jak odpalam film z BluRay-a i to w 720p to wygladaja wg mnie zdecydowanie lepiej niz te filmy z cyfry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy mogę podłączyć Pace HD PVR 500GB nie mając telewizora HD ?

planuję w przyszłości wymienić z chciałbym mieć dysk i VOD.

 

Możesz, korzystając z sygnałów:

 

RGB(najlepsza jakość, nie wiem czy ten pace wysyła, telewizor też może nie łapać)

svideo,

kompozyt (najgorsza jakosc),

 

Każdy z nich do znalezienia w złączu scart

 

Mając kino domowe z hdmi mógłbyś kablem hdmi podpiąć do kina a potem do telewizora czymś innym, ale nie wiem czy to pójdzie z powodu hdcp.

Ewentualne reskalowanie odbyłoby się wtedy w kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podłączył dwa telewizory lcd przez splitter (jaki?)

 

Szukajcie a znajdziecie !!!!

Wątek spliter dla cyfry

 

janusz60 jest temat , na którym piszemy tylko o splitterach . Dlaczego piszesz o tym w temacie o tym tunerze i jeszcze jesteś oburzony ?

 

Dokładnie tak. Jest wątek o splitterach i takimi postami tylko się zaśmieca forum sprawiając, że staje się ono mniej czytelne i użytkownicy czegoś szukający mogą mieć problemy ze znalezieniem.

 

Wszystkim wyganiającym z tego tematu janusza60 polecam naukę czytania ze zrozumieniem.

Wątek "splitter dla Cyfry" dotyczy splitterów dla kart.

 

Czy ktoś podłączył dwa telewizory lcd przez splitter (jaki?)

 

Chodzi Ci o rozdzielenie HDMI na 2 telewizory? Możesz sprecyzować czy chodzi Ci o to by można było oglądać to samo na obu, czy o możliwość przełączania sygnału między jednym a drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to samo na dwóch lcd (jeden w pokoju a drugi w kuchni)

 

Generalnie nie ma problemu z rozdzieleniem sygnału HDMI. Żeby przekonać się o tym wystarczy znaleźć sklep z szeregiem telewizorów, na których wyświetlany jest ten sam obraz w jakości HD.

Ale wątpię, by zbyt wiele osób używało tego typu urządzeń w domu do rozdzielenia sygnału na 2 telewizory. Bo ceny detaliczne zaczynają się gdzieś od 500 zł w górę. A za niewiele większe pieniądze można zmajstrować rozwiązanie z dwoma tunerami i splitterem kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam inny problem . Po ostatniej aktualizacji softu mój Pace przestał pobierac filmy z HBO Digital i VOD-u. Mam niestety pojedynczy konwerter i tak mam ustawione w odbiorniku. Wiem że były z tym problemy wcześniej u innych, ale do momentu aktualizacji ja ich nie miałem. Kombinowałem już z resetem ( odłączenie wtyczki, nie moge sobie poradzic z kombinacją przycisków mam wrażenie że obie podane tu kombinacje nie działają). Może ma ktoś jakiakiś pomysł na ożywienie VOD-u ??? Nie chce mi się montowac TWINA, ponieważ przeciągnięcie drugiego kabla w moim przypadku nie jest takie proste.

1.Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników tego tunera czy po ostatniej aktualizacji wchodząc do menu w USTAWIENIA ANTENY wam też pojawia sie komunikat - UWAGA, PODCZAS NAGRYWANIA FUNKCJA POMIARU SYGNAŁU JEST WYŁĄCZONA! Wydaje mi się że wcześniej tego komunikatu nie było.Czy nie powinno to się pojawiac tylko podczas nagywania? Może to ma jakiś związek.

2.Ostatnio zauważyłem że po zaprogramowaniu dla dziecka bajki z Carton Network przez EPG wogóle nic się nie nagrywa. Przy poprzedniej wersji softu tego problemu nie było. Wydaje mi się że może ma to zwiazek z tym że na tym kanale nie ma nadawanych informacji o audycji.Czy mógłby to ktos też potwierdzic?

Będe wdzięczny za jakąś kolwiek pomoc i Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam twina ale ktoś pisał że to nie ma znaczenia.Miałem także problem z nagrywaniem kanałów gdzie brak jest informacji.Metodą na to okazał się jeden ze sposobów programowania nagrania który opisałem wcześniej (25.01).

Działa i nagrywa.

 

 

a tuner zostawiasz w trybie stand by czy włączony (niebieska dioda świeci), bo ja dziś dzwoniłem do cyfry i technik poradził mi zostawiać tuner włączony i wtedy będzie nagrywał zaprogramowane audycje.

Dziś wyprubuję tę metodę bo u mnie też nie chce nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...