Skocz do zawartości

Conax CAS7 czyli parowanie karty z modułem


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno platforma ITI ma być kodowania w systemie Conax CAS7. W tej odmianie karta jest parowana z modułem.

Czy to dobre rozwiązanie? Według mnie i tak i nie.

Parowanie zapobiegnie "obiegowi karty". A to może wpłynąć na marginalizację piractwa.

Z drugiej strony ten system umożliwia zastosowanie zabiegu marketingowego w postaci sprzedaży samych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie kart to zły pomysł. Najlepiej sprzedawać karty z modułami CI na Conax CAS7. Wymagany dowolny tuner obsługujący DVB-S2 z gniazdem CI.

 

Zgadzam się, że takie rozwiązanie (tzn. rozprowadzanie samych kart + ewentualnie "sparowanie" ich z modułem dołączanym "w zestawie") byłoby najlepsze.

 

W ogóle takie "zabawy" jak "parowanie" karty z odbiornikiem według mnie mają sens jeśli w danym kraju jest jedna platforma, która ma wszystkie kanały i prawa przeznaczone na region gdzie działa (tak jak w Anglii "Sky Digital"), bo wtedy nie ma czegoś takiego, że żeby oglądać np. cały dostępny sport trzeba mieć kilka "pudełek" (faktycznie, dlaczego "ITI" mówi o "boxach", zamiast odbiornikach - wkurza mnie jeśli ktoś używa angielskich określeń, tylko dlatego, że wydaje mu się, że w ten sposób pokaże, że jest w danej dziedzinie fachowcem !) + określoną "kablówkę" (myślę o dostępie do "Sport Klubu")...

 

Jasne, że tak na pewno nie będzie, ale tunery "ITI" powinny mieć gniazdo "CI" i nie narzucać listy kanałów, a wtedy ich sprzęt byłby autentycznie nieporównywalny (niech mnie ktoś poprawi w razie czego, ale chyba nie ma jeszcze cuda z "MPEG4", "MPEG2", "DVB-S2", "DVB-S", gniazdami "CI" i twardym dyskiem, a do tego gdyby był w wysuwanej szufladzie... - rozmarzyłem się trochę :D ) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Niestety karty n-ki są sparowane i nie da się pełnej oferty obejrzeć na np. Technisacie Digicorder HD S2.

Jak by to było możliwe to można by trzy polskie platformy na jednym odbiorniku uruchomić.

No ale cóż widocznie ITI nie dostrzega faktu że dzięki sprzedaży samych kart lub choćby tak jak w CP modułów sparowanych z kartą mogła by zyskać dodatkową rzeszę klientów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...