Skocz do zawartości

VOX FM


haker44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że po odejściu Norberta Bieńkowskiego zmieni się nieco playlista Vox Fm i Vox Fm będzie grał bardziej też trochę więcej zagranicznej muzyki EDM i pokrwene gatunki i np dancehall i eurodance z lat 90 i 2000 więcej muzyki z tych gatunków od września 2023 i może Vox Fm spróbował by grać trochę muzyki house i progressive house i deep house (klasyki z lat 1995-2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TomeQ38 napisał(a):

Vox Fm będzie grał bardziej też trochę więcej zagranicznej muzyki EDM i pokrwene gatunki i np dancehall i eurodance z lat 90 i 2000 więcej muzyki z tych gatunków od września 2023 i może Vox Fm spróbował by grać trochę muzyki house i progressive house i deep house (klasyki z lat 1995-2010)

Moim zdaniem Vox FM powinien być w formacie Rhytmic Hot AC. Nie mówię o usunięciu DP, ale amerykański i brytyjski hip-hop, r&b i dancehall (+reggae, reggaeton, latino rap, latino i afrobeaty) z lat 1990-do teraz mógłby urozmaicić playlistę VOXa. Do tego muzyka house i elektroniczna typu drum & bass czy garage mogłaby się jeszcze przydać do playlisty. Teraz VOX FM grało "Dla mnie masz stajla" Trzeciego Wymiaru. Właśnie VOX zaczyna się powoli upodabniać do Eski.

 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Tak sobie myślę że skoro ZPR Media chce pójść w strukture parasolową to niedługo pewnie pożegnamy markę radia VOX FM. Pytanie tylko jaka nazwa byłaby tu właściwa? Moim zdaniem najbardziej pasowałoby tutaj Radio Eska Dance choć w Urzędzie Patentowym zamiast tej nazwy jest Eska World. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
19 godzin temu, WA2511 napisał(a):

Oni tak naprawdę obchodzą 10 lat od zamiany częstotliwości Eski Rock i VOX FM

To jest jakaś dziwna logika ZPR Media. Eska Rock jakoś obchodzi normalnie 19 urodziny 20 listopada pomimo zmian częstotliwości i koncesji na przestrzeni lat. Radio Plus normalnie obchodziło 31 urodziny pomimo grania w formacie VOX FM od kwietnia do grudnia 2013 roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem, że dodane do playlisty są znane hity z lat 2000 np Blank Jones - Catch, Boogi Pimps - Somebody to love, Majestic &Boney M - Rasputin,  Madonna - Material Girl, Timbaland - Give it To Me, JXl Elvis Presley - A litlle less conversation,  Micheal Grey - The Weekend,  Dario G- Carnaval de Paris, Maxx - Get Away, Junior Jack - Stupid Discio, Mo - Do - Ai Zwaei Polizei i z parę innych świetnych kawałków, mogli by dodać z klubowych jeszcze MotorCycle - As the rush comes, Groove Coverage - 7 years and 50 days, Dj Tonka - Get back, Stellar Project - Get up stand up, ATB - Marakecach, Rimini Project - A Day in the Sun i 2 piosenki Savage Garden - Affirmation i Crush and burn to bym był jeszcze bardziej zadowolony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TomeQ38 napisał(a):

Zauważyłem, że dodane do playlisty są znane hity z lat 2000 np Blank Jones - Catch, Boogi Pimps - Somebody to love, Majestic &Boney M - Rasputin,  Madonna - Material Girl, Timbaland - Give it To Me, JXl Elvis Presley - A litlle less conversation,  Micheal Grey - The Weekend,  Dario G- Carnaval de Paris, Maxx - Get Away, Junior Jack - Stupid Discio, Mo - Do - Ai Zwaei Polizei i z parę innych świetnych kawałków

Ale lecą w nocy. W mojej opinii Vox FM powinno dodać więcej zagranicznego rapu, dancehallu, latino i r&b z lat 90. i 2000. do playlisty.
 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z żalem ogłaszam iż dnia 14.01.2024 roku z Radia VOX FM zostały usunięte bloki disco polo, a w zamian dodano kilka utworów playlisty Eski. 

https://www.odslucha...owosci.php?r=30

Tak prezentuje się miks 70% kawałków z Eski w slocie "bloków disco polo" w VOX FM dnia 24.01.2023.

Cytat

Uwaga:Pogrubiono utwory z gatunku disco polo 

05:03 Faydee - Sun Dont Shine

05:06 Sławek Lisowski - Na Na Na

05:10 David Guetta/Kim Petras - When We Are Young (The Logical Song)

05:11 Sylwia Grzeszczak - Tamta Dziewczyna

05:15 Lou Bega - Lets Get Fiesta Started

05:19 Pudzian Band - Wnerwiona

05:22 Sam Feldt/Sofiloud - Memories

05:25 Formacja Nieżywych Schabuff - Ludzie Pragną Piękna

05:28 Bebe Rexha/Snoop Dogg - Satellite

05:31 Playboys - Bede Twoim King Kongiem

05:35 Jason Derulo/adam Levine - Lifestyle

05:38 Patrycja Markowska - Drogi kolego

05:41 Paul Russel - Lil Boo Thang

05:42 Weekend - Każdą Noc i Każdego Dnia

05:46 Meghan Trainor - Made You Look

05:48 Zakopower - Boso

05:51 Daria/Pelican - Lowkey

05:55 Marcapasos - Aicha

05:57 Carlos Santana/Rob Thomas

 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
29 minut temu, NippyToadster napisał(a):

Dla mnie sensem byłoby zrobienie z Voxa FM stacji o formacie Rhytmic Hot AC

Na VOXie by się to nie przyjęło. Pamiętaj, że VOX od zawsze było stacją z Disco Polo, gdyby z niego zrezygnowali na rzecz Hip-Hopu, R&B i innych "ulicznych" gatunków od razu straciliby słuchaczy, bo to nie jest stacja dla wymagającego słuchacza. Dlatego według mnie większym sensem byłoby zmienienie formatu VOXa na Adult CHR/Dance, trochę w stylu brytyjskiego Heart Dance, czyli w playliście przeważa muzyka klubowa i elektroniczna, ta starsza i ta nowsza, mniej popu z ESKI, nie grają rocka i utworów starszych niż 1990, a Disco Polo powinno zostać, bo VOX jest z tym kojarzony od zawsze. Moim zdaniem powinni wystartować z Vibe FM z cenzurą, żeby mogło na legalu nadawać w eterze, a najlepiej by było gdyby wystartowali zamiast ESKI Rock w Warszawie na 93,3 FM. Skoro takie stacje są we Francji, w Anglii, a nawet w Czechach to czemu nie w Polsce?

Edytowane przez Mati2oo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mati2oo3 napisał(a):

a nawet w Czechach to czemu nie w Polsce?

W sumie - opieram się na formacie Rhytmic Hot AC z USA, gdzie stacje grają house, pop, hip-hop, czy r&b. Są albo bardziej urban, albo bardziej pop/dance.
I oto przykład playlisty VOX FM po zmianach:
1. Chingy - Right Thurr (2003)
2. Sam Feldt/Sofiloud - Memories (2023)
3. The Wanted - Chasing The Sun (2011)
4. GolecOrkiestra/Gromee/Bedoes 2115 - Górą ty (2018)
5. Ty Dolla $ign/Kanye West/Skillrex/FKA twigs - Ego Death (2020)
6. Sigala/MNEK - Radio (2023)

7. Jay-Z/Alicia Keys - Empire State Of Mind (2009)
8. Ray Dalton - All We Got (2024)
9. Ma$e - Feel So Good (1997)
10. Shawn Mendes/Camilla Cabello - Senorita (2019)
11. C-BooL - Young Together (2023)
12. Wzgórze Ya-Pa 3 - Ja Mam To Co Ty (1997)
13. PNAU/Khalid - The Hard Way (2023)
14. Baranovski - Lubię być z nią (2020)
15. Switch Disco - EASE MY MIND (2023)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NippyToadster pomysł fajny, ale na pewno z takim graniem nie do VOXa. Charakter stacji powinien zostać zachowany, jedynie rezygnacja ze starszych i mało dynamicznych kawałków, spokojnego popu z ESKI oraz rocka, dodanie do playlisty więcej EDMu i latino. Dlatego jestem zdania, że Vibe FM nie powinien być projektem wyłącznie internetowym. W sumie jestem ciekawy jaką słuchalność by miała ta stacja, gdyby wystartowała w eterze. Więcej rytmiczno-hiphopowych kawałków powinno być na ESCE, bo niby to stacja młodzieżowa, a młodzież lubi takie klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Więcej rytmiczno-hiphopowych kawałków powinno być na ESCE, bo niby to stacja młodzieżowa, a młodzież lubi takie klimaty.

Dla mnie na Esce powinno być więcej rapu, rytmicznego popu i r&b z lat 2000. i wczesnych lat 2010. zamiast popu i rocka (szczególnie moim zdaniem rock nie powinien być grany na Esce). A mówimy tu o kawałkach np.
- Closer od Ne-Yo (ewentualnie So Sick i Miss Independent)
- Lose My Breath i Bootylicious od Destiny's Child
- 1 Thing od Amerie
- Run It! od Chrisa Browna (z featuringiem Juelza Santany)
- Jealous od Nicka Jonasa
- The Other Side od Jasona Derulo
- Murder On The Dancefloor od Sophie Ellis-Bextor
- Sweet Dreams od Beyonce
- In Da Club od 50 Centa
- Who's That Girl? od Eve (ewentualnie Let Me Blow Ya Mind z featuringiem Gwen Stefani)
- Family Affair od Mary J. Blige (tutaj popularność online, nie to, że RMF i ZET to grają)
- Dancing On My Own od Robyn

- Super Bass od Nicki Minaj

- Telephone od Lady Gagi i Beyonce
- Gimme More i Toxic od Britney Spears (ewentualnie Selfish)
- Where Are U Now od Skillrexa i Diplo z wokalami Justina Biebera
- Clarity od Zedda
- Maneater i Promiscuous od Nelly Furtado
- Hey Ya! od Andrego 3000 (wiem, że to Outkast) (tak, Capital gra ten numer od wymiany goldów)
- SexyBack od Justina Timberlake'a
- No One od Alicii Keys
- Down od Jay Seana (z featem Lil Wayne'a)
- Party In The USA oraz We Can't Stop od Miley Cyrus
itd.
Część z tych hitów się owszem nadaje do Eski, bo u niektórych decyduje nostalgia, a u niektórych popularność na internecie albo pojawienie sie w filmie albo w serialu. Oraz przypominam - usunąłbym rock i starszy pop sprzed 2005 roku z playlisty Eski...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...