Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w ostatnim kwartale zrobili mały wzrost zastępując odchodzących przeważnie jak mozna czytać na forum abo ze "słynnymi łamańcami" na rzecz nowych abo z cenami z cennika to biznesowo pewnie nie wyglada to najgorzej. Choć fakt odpuszczania wieloletnich abo jest dziwny ale widać taka strategia. Rzeczywiście następne wyniki mogą być ciekawe. A czy oni publikują wartośc ARPU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Nie publikują wielkości ARPU. Choć nie wiadomo, czy nowi Abonenci wybrali oferty PREMIUM z CANAL+, czy oferty nonPREMIUM(Start,Comfort,Extra).

Jeśli te drugie oferty, to i tak słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost o 35 tys. w jeden kwartał jest moim zdaniem nieprawdopodobny. Może wliczyli w to te darmowe Multiroom rozdawane do pakietów przez pierwszy rok umowy i nc+ go. CP w IV kw. 2014 miał +19 tys. uwzględniając Multiroom, więc mało realne - sztuczna kreatywność 

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgowi z W-wy muszą zawalczyć o premię... to co przedstawił @Emil  jest jego interpretacją fasady.

Zauważyliście, że ludzie rezygnują na rzecz taniego odbioru z pay tv..... a kazda informacja na SK o wynikach operatorów (kablowych i sat) i wszędzie WZROSTY.  Księgowość ma pole do kreowania sukcesu.

Anegdotycznie; upadły bank (SK) w Wołominie jeszcze kilka miesięcy wcześniej przekazywał do KNF, że ma 140 mln na plusie....po rewizji wyszło manko 3 mld.  Nie dziwi jeśli odsetki od niespłacanych kredytów są "zyskiem" banku........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgowi z W-wy muszą zawalczyć o premię... to co przedstawił @Emil  jest jego interpretacją fasady.

Zauważyliście, że ludzie rezygnują na rzecz taniego odbioru z pay tv..... a kazda informacja na SK o wynikach operatorów (kablowych i sat) i wszędzie WZROSTY.  Księgowość ma pole do kreowania sukcesu.

Anegdotycznie; upadły bank (SK) w Wołominie jeszcze kilka miesięcy wcześniej przekazywał do KNF, że ma 140 mln na plusie....po rewizji wyszło manko 3 mld.  Nie dziwi jeśli odsetki od niespłacanych kredytów są "zyskiem" banku........

 

Mi trudno uwierzyć w ten dodatni wynik coś tu śmierdzi.

 

 

Czy coś śmierdzi czy nie, to nie wiemy. Bo nie ma żadnych szczegółowych danych. Podali tylko bardzo ogólne liczby dla rynków, w których jest CANAL+.

 

Może w danych bezpośrednio od CANAL+ France coś znajdziecie.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie dobrze,nie dobrze z Waszą platformą :(

 

Grupa Canal+: Mniej abonentów nc+ w Polsce. Duże straty Canal+ we Francji
Koncern Vivendi ma dość dopłacania do francuskich kanałów Canal+ i zapowiada działania, które mają przywrócić im rentowność. Z danych spółki wynika, że także polska platforma nc+, której właścicielem jest Grupa Canal+, notuje spadek liczby abonentów.
Platforma nc+ na koniec 2015 roku posiadała 2,12 mln abonentów, czyli o 27 tys. mniej niż rok wcześniej - wynika z raportu finansowego Vivendi, właściciela francuskiej Grupy Canal+, która jest większościowym udziałowcem ITI Neovision, operatora platformy nc+. Dodatkowo przychody platformy nc+ w ciągu roku zmalały z 515 do 500 mln euro.
 
za:media2

Coraz gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było i nie szukaj na siłę powodów do przytyku. Zobaczymy ile odfrunie "abonentów" CP z powodu braku F1 :)

Co do F1 to kolego powiem Ci że jestem (a raczej byłem)jednym z najwierniejszych oglądaczy i zapewniam Cię że z powodu braku F1 na pewno nie zmienię platformy :)

Trzeba będzie Astrę "przeprosić" i tyle ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyć co się dzieje w punktach nc+. Ceny w góre za słabszą oferte. Do dnia w którym przedstawiono wyniki finansowe, każdy był zdania, że cena w góre bo się skończyło rozdawnictwo. Fakt skończyło się, ale wiadomo po co... po to by ratować d*pe francuskiemu Canal+. Taki standard... Polak zapłaci więcej za mniej, Francuz podobnie za więcej. Z taką polityką można być pewnym że za rok nie będzie 2 z przodu a 1, i nie byłbym pewny czy po 1 będzie 9, bo równie dobrze może być 7

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do F1 to kolego powiem Ci że jestem (a raczej byłem)jednym z najwierniejszych oglądaczy i zapewniam Cię że z powodu braku F1 na pewno nie zmienię platformy :)

Trzeba będzie Astrę "przeprosić" i tyle ;)

 

No widzisz a ja nie jak Polak cebulak będę szukał  z wypiekami na twarzy gdzie oglądnąć F1(najlepiej za darmo) i to jeszcze w zagranicznym komentarzu lub na tnącym się streamie tylko rozsiądę się wygodnie w fotelu i będę oglądał w Eleven :) 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przejmujcie, właśnie nadchodzi jeździectwo !!!. Taki KONTENT premium dla wybranych ;)   

 

Na poważnie moim zdaniem:

Należy rozdzielić ofertę sportową od filmowej w Canal+. Dać choćby kilkanaście złotych taniej za sam sport lub sam film w porównaniu do oferty pełnej. Jest mnóstwo osób, które nie cierpi sportu albo filmu, ale za to drugie by zapłaciło.

Ja sam  gdyby mi zaoferowali C+ oraz C+ film za kilkanaście złotych taniej dla zasady bym taką ofertę wziął i taka by mi pasowała

 

ALE jak ONI nie widzą tej niszy zarobkowej to trudno.

Edytowane przez filolog
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozdzielenia sportu od filmu Canal+, a teraz nc+ przerabiało już kilka razy i zawsze było do d.upy. Masz ostatni przykład. Było rozdzielenie. nc+ zrobiło się dobre (ich błąd) i wszystkim, którzy mieli jakikolwiek pakiet z c+ dało w promocji wszystkie osiem kanałów. Teraz cebulaki z wyżebranym prawie full abo i sygnaturką 8xC+ na pół monitora oczekują, że to samo dostaną przy przedłużeniu umowy. Jakoś dziwnym trafem zapomnieli, że to jest bonus, który dostali w trakcie obowiązującej umowy. nc+ dzisiaj może wydać komunikat, że z końcem lutego wycofuje tę promocję i nikt im nie podskoczy. Zwłaszcza magicy z pakietem 3xC+ (sport lub film) i abo za 44,90.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy było tak bym ja jako abonent przy przedłużaniu umowy mógł wybrać sobie tylko Canal+ główny wraz z Canal+ film, czy też film2 ??? Zawsze była sprzedaż wiązana. Chcesz film- kup sport i na odwrót.

O to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja nie jak Polak cebulak będę szukał  z wypiekami na twarzy gdzie oglądnąć F1(najlepiej za darmo) i to jeszcze w zagranicznym komentarzu lub na tnącym się streamie tylko rozsiądę się wygodnie w fotelu i będę oglądał w Eleven :)

Nie powiem ze Ci odrobinę nie będę zazdrościł-szczególnie tego fotela ;) ale nic nie wykluczone że będziemy razem ten sam kanał oglądać:)

martwi mnie tylko to że F1 jest średnio co 2-3 tygodnie a nieustająca kopanina leci w Elevanach na okrągło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy było tak bym ja jako abonent przy przedłużaniu umowy mógł wybrać sobie tylko Canal+ główny wraz z Canal+ film, czy też film2 ??? Zawsze była sprzedaż wiązana. Chcesz film- kup sport i na odwrót.

O to mi chodzi.

 

Chociażby jakiś roku temu mniej więcej. Było to rozbite na Premium Sport i Premium Film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozdzielenia sportu od filmu Canal+, a teraz nc+ przerabiało już kilka razy i zawsze było do d.upy. Masz ostatni przykład. Było rozdzielenie. nc+ zrobiło się dobre (ich błąd) i wszystkim, którzy mieli jakikolwiek pakiet z c+ dało w promocji wszystkie osiem kanałów. Teraz cebulaki z wyżebranym prawie full abo i sygnaturką 8xC+ na pół monitora oczekują, że to samo dostaną przy przedłużeniu umowy. Jakoś dziwnym trafem zapomnieli, że to jest bonus, który dostali w trakcie obowiązującej umowy. nc+ dzisiaj może wydać komunikat, że z końcem lutego wycofuje tę promocję i nikt im nie podskoczy. Zwłaszcza magicy z pakietem 3xC+ (sport lub film) i abo za 44,90.

 

I wiele razy robili to źle. Bo żeby rozdzielić sport od filmu, to najpierw trzeba mieć kanały typowo filmowe i sportowe. A jak wiemy tak nie jest. Ktoś wykupił pakiet spportowy i co? mecze leciały na głównym Canal+ i musieli się w bawić w udostępienie uprawnień na w/w kanał na kilka godzin. A dziś? filmy na Canal+Discovery, a wcześniej na Canal+Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy było tak bym ja jako abonent przy przedłużaniu umowy mógł wybrać sobie tylko Canal+ główny wraz z Canal+ film, czy też film2 ??? Zawsze była sprzedaż wiązana. Chcesz film- kup sport i na odwrót.

O to mi chodzi.

 

Oczywiście że była taka możliwość od listopada 2013 brałeś opcje family sport i dostawałeś C+Family 1 i 2 oraz C+ Sport. 

Edytowane przez habeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiele razy robili to źle. Bo żeby rozdzielić sport od filmu, to najpierw trzeba mieć kanały typowo filmowe i sportowe. A jak wiemy tak nie jest. Ktoś wykupił pakiet spportowy i co? mecze leciały na głównym Canal+ i musieli się w bawić w udostępienie uprawnień na w/w kanał na kilka godzin. A dziś? filmy na Canal+Discovery, a wcześniej na Canal+Sport

 

Przecież tak napisałem. Jak dla mnie to paczka c+ powinna być nierozdzielna, nawet kosztem ilości kanałów. Lepiej zrobić ich mniej a konkretnych. Po co mi sztuczne C+ Seriale, Canal+1 czy Canal+Discovery. Obecnie dzięki promocji, o której napisałem wyżej mam dostęp do C+ Seriale i Discovery. Przy przedłużaniu umowy na pewno nie będę się starał o to, aby dalej mieć dostęp do tych kanałów (chyba, że nc+ zmieni politykę),bo  jak dla mnie one są nic nie warte.

Nie powiem ze Ci odrobinę nie będę zazdrościł-szczególnie tego fotela ;) ale nic nie wykluczone że będziemy razem ten sam kanał oglądać :)

martwi mnie tylko to że F1 jest średnio co 2-3 tygodnie a nieustająca kopanina leci w Elevanach na okrągło :(

 

Ja też płacę/płaciłem (mam prepaid) za CP po to aby m.in. oglądnąć raz na dwa tygodnie wyścig F1, bo reszta gniotów (poza tenisem) na Polsatach Sport kompletnie mnie nie interesowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...