Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem tylko mecz Romy, więc na jego podstawie się wypowiem. Jakość może nie zachwycała, ale tragicznie nie było.:(

Sorry kolego, ale właśnie dzięki takim wypowiedziom ci gościowie z tej śmiesznej stacji czują się pewnie i nadal nam będą serwować to coś co szumnie nazywają "kanałem sportowym". "Tragicznie nie było"? Proszę cię. Mamy XXI wiek, standard HD stał się czymś normalnym (nawet w internecie), coraz mocniej wkracza jakość 4K a ty i paru innych kolegów próbujecie nam (i sobie) wmówić, że jakiś marny internetowy stream jest właściwie ok i fajnie że w ogóle nadają. Gratuluję dobrego samopoczucia, naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tylko mecz Romy, więc na jego podstawie się wypowiem. Jakość może nie zachwycała, ale tragicznie nie było.:(

Sorry kolego, ale właśnie dzięki takim wypowiedziom ci gościowie z tej śmiesznej stacji czują się pewnie i nadal nam będą serwować to coś co szumnie nazywają "kanałem sportowym". "Tragicznie nie było"? Proszę cię. Mamy XXI wiek, standard HD stał się czymś normalnym (nawet w internecie), coraz mocniej wkracza jakość 4K a ty i paru innych kolegów próbujecie nam (i sobie) wmówić, że jakiś marny internetowy stream jest właściwie ok i fajnie że w ogóle nadają. Gratuluję dobrego samopoczucia, naprawdę.

 

Obraz można nadrobić, ale otoczki już niekoniecznie. Do tej pory Eleven dobrze robi otoczkę - komentarz (bardzo żywiołowy), przerwa na stadionie (można zobaczyć ile jest kibiców itd.), statsy. Jeżeli dodają do tego przesył 4,5 -5 to będzie super, albo trafią na SAT.

 

Btw. Wiem, że swoim pozytywnym komentem n/t Elevena narażam się administracji, bo jak w wątku 'Sport w nc+' ja dostałem ostrzeżenie, pomimo iż user @czerstwy ze mną dyskutował (prawda @Mr.Orbita?) - no ale cóż ja uważałem, że opakowanie Serie A w Elevenie lepsze niż w nc+, user @czerstwy odwrotnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nitros [beep] czytaj to - zapowiadał studio, ok zgodzę się nie podał daty

http://www.2x45.info/aktualnosci/35535/ ... -w-polsce/

- Zapowiada Pan, że oprócz transmisji pojawią się również programy studyjne. Od kiedy?

- Studio już jest w przygotowaniu. Tak jak wspomniałem wcześniej, prace nad projektem Eleven Sports Network zaczęły się na długo przed pierwszymi przeciekami w prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Intermario, nawet najlepsze opakowanie nie zastąpi tego co jest sednem sprawy, czyli najwyższej jakości obrazu. Możesz [beep] zawinąć w najładniejszy papierek, ale to ciągle będzie to samo [beep]. Niektórzy tutaj zachwycają się jakością Eleven w Belgii a prawda jest taka, że chociaż to i tak wygląda o niebo lepiej niż ten nasz pożal się Boże stream, to i tak daleko mu do jakości obrazu na przykładowo C+Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Eleven będzie miał swoją platformę sat. i ok. milion płacących, to będzie im się opłacało dać bitrate podobny do C+ Sport. W innym wypadku nie ma co liczyć, że będą dokładali do biznesu miliony zł miesięcznie. Opłaty od kablówek i reklamy na pewno nie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po ch...kupowali te prawa skoro wiedzą, że to im się nie zwróci i nie opłaci się puszczać tych kanałów w dobrej jakości na satelicie... Nie widzisz tego, że ciągle jesteśmy traktowani przez zagranicznych graczy jak 3 świat? Puścimy parę meczów w internecie w żałosnej jakości i jakoś to będzie, ciemny lud to kupi. No i jak widać, po entuzjastycznych wypowiedziach na tym forum kupił. Mało tego, są jeszcze tacy, którzy za to coś są gotowi zapłacić co miesiąc kilkanaście złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuczek2014:

Ale praktycznie nikt poza NC+, nie daje takiego bitrate (z polskojęzycznych kanałów), powyżej 10 Mb/s. I nie ma to związku z prawami sportowymi. Taka jest po prostu specyfika naszego rynku. Po Eleven spodziewałbym się maks. 6-8 Mb/s. Zysk od jednego abonenta jest zbyt niski, żeby można oczekiwać więcej. Może, gdy pojawi się beIN Sports, będzie można liczyć na więcej. Katarczycy niezbyt liczą się z kosztami.

 

Brak Eleven na satelicie, jest w dużym stopniu wynikiem zachowawczej postawy naszego rynku. Nowy gracz nie został przyjęty z otwartymi ramionami, a raczej jak zagrożenie. Szef kanału w wywiadach deklarował przecież chęć szerokiej współpracy i dostępności. Mówił, że nie chce im narzucać pakietyzacji i wysokości opłat. Skoro Eleven nadal nie ma, to oznacza, że Polscy operatorzy stawiają warunki. Dlatego negocjacje się przedłużają. Moim zdaniem, to nasza wrodzona skłonność do braku porozumienia jest winna, a nie nierówne traktowanie. NC+ zagroziło pozwami, co zdystansowało innych. A współpraca z TVN poszła gładko, bo teraz decydują amerykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co cos takiego jak Eleven dla mnie nie istnieje :D Odpalam tylko jak cos obstawie bo i tak siedze przy PC. Premier League, Bundesliga i Liga Mistrzow w TV zdecydowanie bardziej do mnie przemawia, niz ogladanie meczu przed monitorem z komentarzem gosci ktorzy w wiekszosci nie potrafia sie wyslowic i wymawiac poprawnie nazwisk pilkarzy oraz innych spraw zwiazanych z dana liga ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuczek2014:

Ale praktycznie nikt poza NC+, nie daje takiego bitrate (z polskojęzycznych kanałów), powyżej 10 Mb/s. I nie ma to związku z prawami sportowymi. Taka jest po prostu specyfika naszego rynku. Po Eleven spodziewałbym się maks. 6-8 Mb/s. Zysk od jednego abonenta jest zbyt niski, żeby można oczekiwać więcej. Może, gdy pojawi się beIN Sports, będzie można liczyć na więcej. Katarczycy niezbyt liczą się z kosztami.

Co z tego, że C+ daje 10 Mbps jak i tak liga angielska wygląda jak wygląda i nic z tym się od dwóch sezonów nie dzieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że powstał Eleven. Mam nadzieję że szybko dogadają się z beIN Sports i pokażą u siebie La Liga. Liczę na szybkie wejście Eleven do kablówek. Przypominam , że jeszcze do niedawna większość szczerze wątpiła w powstanie takiego projektu. Opinie w stylu "zacina mi się" lub bezpodstawna krytyka pracy komentatorów mnie śmieszą, bo są oderwane od rzeczywistości i zmierzają jedynie do obrzydzenia tego projektu innym użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To po ch...kupowali te prawa skoro wiedzą, że to im się nie zwróci i nie opłaci się puszczać tych kanałów w dobrej jakości na satelicie...

 

Bo liczyli, że takie NC+ kupi ochoczo od nich te prawa przy okazji przepłacając za nie ?! I tu zonk ...nie chcą, stawiają warunki...i mamy co mamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie kanałów Eleven do oferty którejkolwiek z platform satelitarnych, to wbrew pozorom nie jest aż tak prosta sprawa. Należy ustalić przede wszystkim masę szczegółów, takich chociażby jak zasady udostępniania sygnału, odpłatność, miejsce na liście programów, czy ma być na wyłączność czy nie. Negocjacje pewnie trwają i jakiś czas pewnie jeszcze potrwają. Nie należy również zapominać, że oba kanały Eleven są nadawane w jakości HD, więc trzeba znaleźć dla nich odpowiednią pojemność na transponderach. Jako, że są to kanały sportowe, wiec powinny być nadawane z przepływowością w granicach 12-13 MBit/s. Wydaje mi się, że dzisiaj trudno byłoby upchnąć kolejny kanał HD na zapchanych transponderach czy to nc+ czy Cyfrowego Polsatu czy też Orange. Pewnie pojawią się większe możliwości po przełączeniu transponderów nc+ i Cyfrowego Polsatu z DVB-S na DVB-S2, chociaż nie aż tak duże, jakbyśmy chcieli. Wypada nam tylko czekać. Nie zdziwiłbym się, gdyby te kanały zawitały na satelicie dopiero w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven wcale nie musi nadawać z transponderów CP lub NC+. To nie jest problemem. Jest nim konkurencja, która burzy uformowany od lat układ rynkowy. Obie platformy doskonale wiedzą, że bez nich Eleven nie ma biznesu. Więc będą stawiały warunki, co oczywiście oznacza przeciąganie się rozmów. Szczegóły techniczne to mały pikuś w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy na belgijskim elven będzie dzisiaj mecz realu bo według strony liveonsat mecz nadawany jest eleven sports HD. Na 13E jest kanał o id eleven_1_bckp ciekawi mnie czy zawsze będzie tam nadawany kanał eleven czy w zależności od ciekawszych wydarzeń na przemian elven i elven sports

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy na belgijskim elven będzie dzisiaj mecz realu bo według strony liveonsat mecz nadawany jest eleven sports HD. Na 13E jest kanał o id eleven_1_bckp ciekawi mnie czy zawsze będzie tam nadawany kanał eleven czy w zależności od ciekawszych wydarzeń na przemian elven i elven sports

Mecz będzie na Belgijskim Eleven Sports czyli drugim kanałem a nie tym co nadaje na HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...