Skocz do zawartości

Telenowele dokumentalne dawniej


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie pamiętacie telenowele dokumentalne, które dawniej były emitowane w Polskiej telewizji?. Ja pamiętam takie:

 

Aniołki - 12-odcinkowa telenowela dokumentalna przedstawiająca historie kobiet, które pracowały w Straży Miejskiej w Warszawie. ''Aniołki'' były emitowane w TVP1 w 2001 roku.

 

Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym - telenowela dokumentalna Ireny i Jerzego Morawskich przedstawiająca losy kilku dziewczyn, które m.in. były modelkami, striptizerkami oraz walczyły w kisielu w klubach nocnych, a akcja ''Ballady o lekkim zabarwieniu erotycznym'' działa się w Łodzi i na Górnym Śląsku. Narratorem telenoweli dokumentalnej była aktorka Monika Kwiatkowska, ''Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym'' miała 22 odcinki i była emitowana w niedzielne wieczory w TVP1 w latach 2003-2004.

 

Kochaj mnie - telenowela dokumentalna przedstawiająca losy dzieci z domów dziecka. Narratorem była Krystyna Czubówna a ''Kochaj mnie'' miał 173 odcinki i był emitowany w latach 2002-2007 w TVP2 w poniedziałki wieczorem przed ''Magazynem Kryminalnym 997''.

 

Przedszkolandia - telenowela dokumentalna Barbary Pawłowskiej przedstawiająca dzieci z Przedszkola nr 334 w Warszawie-Bielanach, którzy są narratorami tej telenoweli dokumentalnej i opowiadają o swoich przygodach w przedszkolu. W jednym z odcinków do przedszkola przyszedł Michał Wiśniewski z zespołem ''Ich Troje''. ''Przedszkolandia'' miała 15 odcinków i była emitowana w niedzielne wieczory w TVP1 w 2002 roku.

 

Złote Łany - telenowela dokumentalna przedstawiająca perypetie mieszkańców tytułowej wsi Złote Łany na Dolnym Śląsku. Narratorem telenoweli dokumentalnej był prof. Jan Miodek a ''Złote Łany'' miały 12 odcinków i były emitowane w TVP1 w 2000 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rzeczywiście Kochaj mnie to jeden z najlepszych elementów ramówki Dwójki w przeciągu ostatnich dwudziestu lat. Opowieści, które wzruszały do łez i budziły w niektórych osobach empatię. I to mogliby spokojnie pokazywać zamiast milionowych powtórek Cejrowskiego czy Makłowicza, skoro zdarza im się emitować Na dobre i złe i M jak miłość od pierwszego odcinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...