Skocz do zawartości
  • 0

Własny dek a wymiana deków w nc+


emil79
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Posiadam pakiet nc+ z kartami po cyfrze + (cameleon) i mam możliwość kupienia w dobrych pieniądzach dekoder Ferguson Ariva 252 Combo. I tutaj moje pytanie wyczytałem że Nc+ będzie wymieniać dekodery na sparowane z kartą? Czy warto pakować się we własny dek? Akurat kończy mi się umowa i nie wiem co zrobić. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mm ten sam problem. Umowę już przedłużyłem, ale nie mogę się zdecydować na dekodery. Czekałem, czekałem i okazało się, że mediaboxów+ już nie dają dla przedłużających umowę. Jestem zły, bo to najlepszy dekoder ze stajni nc+. Miła pani zaproponowała mi turboboxa za 149zł. w multiroomie, ale ten jest trochę starszy, niż mediabox.

Ja chyba nie będę pakował się we własne dekodery i wezmę tego turboboxa i boxa+ do multirooma, ale poczekam jeszcze, która telewizja wygra przetarg na pokazywanie ekstraklasy, bo jak Polsat, to przechodzę tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Warto dekoder kupować czy nie? Do końca umowy mam tydzień i zastanawiam sie co zrobić. Dodam tylko że oglądanie ekstraklasy nie jest dla mnie priorytetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@sat17

Nie wszystkie. W sprzedaży są też modele tunerów, które posiadają tylko sam czytnik kart (zazwyczaj tylko systemu Conax lub tzw. uniwersalny). I faktycznie, uważam, że takiego modelu nie warto kupować. Lepiej już te trochę dołożyć i kupić model posiadający dodatkowo także gniazdo na moduł CAM.

Generalnie uważam, że każdy tuner niezależny, nawet taki najprostszy, jest lepszym rozwiązaniem, niż jakikolwiek dekoder dedykowany. :roll: No, chyba, że komuś wystarcza maksymalna prostota typu włącz tuner, wyłącz, zmień kanał. I nic poza tym. I nie przeszkadza mu sztywna, narzucona przez operatora lista kanałów. No i też zależy mu np. na VOD a'la nc+. Ja jednak jestem bardziej zaawansowanym użytkownikiem TV-SAT i taki sprzęt, jak dekoder dedykowany operatora, jest dla mnie nie do zaakceptowania. :? Nie akceptuję przede wszystkim czegoś takiego, jak sztywna lista kanałów tworzona przez operatora. VOD zajmujące miejsce na dysku tunera i pożerające prąd, za który JA płacę (powoduje to ciągłą, nieprzerwaną pracę dysku), również mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moduły cam nie są oferowane w NC+ więc posiadanie przez dekoder slotu CI nie rozwiązuje tematu na przyszłość (likwidacja kart kameleon).

Jeśli NC+ zdecyduje się na wprowadzenie modułów CAM to będą to moduły CI+, prawdopodobnie bez wsparcia dla zwykłego CI.

Na rynku prawie nie ma dekoderów ze złączami CI+ bo certyfikacja takiego interfejsu jest wymagająca.

Pozostają tylko telewizory z wbudowanym tunerem DVB-S/S2 i złączem CI+. Kupowanie dekodera z czytnikiem kart tzw. wielosystemowym to rozwiązanie na ten rok i to nawet niecały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Brak modułów CAM w ofercie platformy nc+ to jest właśnie główny powód, dla którego raczej nie zostanę abonentem tej platformy.

Wcześniej byłem abonentem dawnej CYFRY+, ale na skutek jej fuzji z n'ką zrezygnowałem z tej platformy i przeniosłem się do Cyfrowego Polsatu, od którego bez żadnej łaski dostałem moduł CAM CI+ (w trybie "legacy"). I powiem szczerze, że wcale nie żałuję. Nadal mam dostęp do moich ulubionych kanałów, które najczęściej oglądam i nadal korzystam z mojego dotyczasowego, niezależnego tunerka. :) Polsatowski moduł CAM CI+ działa w nim znakomicie. :) I to są kwestie najistotniejsze dla mnie. Bo to, czy będę płacić abonament Solorzowi, czy "królowi" Julianowi ;) to dla mnie bez znaczenia. Dla mnie liczy się tylko możliwość korzystania z własnego niezależnego sprzętu, a także oferta programowa, która w Cyfrowym Polsacie akurat też mi odpowiada.

Dlatego też do nc+ raczej nie pójdę. Choćby nawet dawali mi kartę Cameleon (po dawnej CYFRZE+). Bo co z tego, że jest teraz możliwość otrzymania takiej karty, jak za jakiś czas może się to skończyć, a umowa o abonament może być skonstruowana tak, że w każdej chwili w miejsce tej karty mogą mi wcisnąć badziewny dekoder dedykowany sparowany z kartą i zmusić mnie do korzystania z niego i to bez prawa do rozwiązania umowy z mojej strony z tego właśnie powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bzdury piszesz , zanim zlikwidują karty ,,Cameleon,, to dużo wody jeszcze upłynie , nawet powiem więcej , że nie zlikwidują. Jest bardzo duża liczba abonentów , która podpisała umowę z nc+ tylko z powodu kart ,,Cameleon,, i większość abonentów w razie utraty tych kart rozwiąże umowy. NC+ liczą się z taką opcją i widzą jakie jest obecnie nasycenie możliwości odbioru kanałów i nie prędko zdecydują się na takie posunięcie. Abonentów z kartami ,,Cameleon,, jest kilkaset tysięcy i utrata tylu jeleni płacących co miesięczny haracz z przyczyn ekonomicznych dla platformy jest bezsensowna. W tym przypadku liczy się ekonomia i czysty zysk dla operatora , a komunikaty dotyczące wymiany kart są nagłaśniane przez sfrustrowanych posiadaczy tunerów dedykowanych od platformy nc+. Druga sprawa , gdzieś czytałem , że platforma nc+ ma udostępniać moduły cam - kiedy dokładnie ? nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uszczelnienie systemu kodowania kontentu, to nie tylko decyzja operatora ale głównie wymagania producentów i dostawców kontentu. NC+ czy chce czy nie, musi dostosować zabezpieczania, również jeśli chce do oferty dołączać kolejne kanały i kontynuować dystrybucje dotychczasowych.Właśnie aby nie utracić dotychczasowych klientów z własnymi dekoderami, NC+ prowadzi akcje dystrybucji dedykowanych dekoderów.Wbrew temu co się Tobie wydaje osób którym bardzo zależy na własnym dekoderze nie jest aż tak wiele, skoro nawet na tym forum piszą osoby, które odebrały "darmowy" dekoder HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja także odebrałem dwa darmowe tunery HD i leżą w szafce , a używam swoich prywatnych. Abonenci wychodzą z założenia , że ,, jak dają to biorę , biją to uciekam ,,. Osoby , które używają tunerów od operatora są zazwyczaj mało wymagający i tunery z podstawowymi funkcjami im wystarczają. Jednak spora grupa ludzi ceni sobie dowolność list kanałów i inne udogodnienia , które posiadają tylko tunery prywatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po dłuższym przemyśleniu porzuciłem pomysł kupowania dekodera z możliwością wsadzenia modułu od Polsatu (dla samych Polsat Sportów szkoda zachodu) i dlatego pozwolę sobie tutaj napisać. Mianowicie proszę o poradę jaki dekoder będzie lepszym wyborem od obecnie posiadanego Pace od Cyfry+? Chodzi mi o to aby miał możliwość odczytu karty po Cyfrze oraz aby było możliwe tak jak w Pace nagrywanie jednego programu a oglądanie w tym samym czasie innego. Oczywiście chciałbym aby również był szybszy od Pace i generalnie aby nie sprawiał problemów z użytkowaniem. Co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdzone rozwiązania VU+ Solo2 lub Golden Interstar Xpeed LX2 z głowicą 2xDVB-S2 z oprogramowaniem OpenPli.

Ewentualnie z nieco starszego model VU+ Uno z podwójną głowicą 2xDVB-S2.

Wymienione dekodery posiadają również sloty CI więc jeśli jednak będziesz chciał walczyć z modułem CP to zalecam instalacje starszego moduł CP CI nie CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Miracle box twin okolo 650zl dziala z nc+ cam ci+ oraz z CP cam ci /Ci+ mysle ze spokojnie ci wystarczy....

 

Rozumiem, że tu też dysk można podłączyć tylko poza dekoderem? Jak jestem laikiem w kwesti linuxa to ciężko będzie mi się nauczyć obsługi? No i najważniejsze czy będzie to lepszy dekoder niż Pace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem jeszcze Atemio AM6200. Który z tych 3 (jeszcze miraclebox twin i Golden Interstar Xpeed LX2 ) będzie najlepszy pod Moje wymagania i taki, który będę w stanie skonfigurować bez problemów a i żeby rodzina (żona i dzieci) nie miały problemów z obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Umiesz obsługiwać komputer a nie Windowsa to sobie poradzisz z dekoderem na Linux - E2

 

Tak na poważnie kupując dekoder piszesz do sprzedawcy żeby wgrał tobie soft E2 i ustawił pod kartę C+. Co do reszty większość rzeczy jest robiona na zasadzie kliknij - ustaw i działa.

W internecie i odpowiednich forach znajdziesz rozwiązania twoich dylematów filozoficzno - moralnych ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzięki za propozycje. Cenowo kusząco wychodzi ten Golden. Jak jest z jego stabilnością? Czy współpracuje z dyskami? Rozumiem, że polecasz go pod nc+ i że sam go testowałeś tak?
Cena niska ale zwróć uwagę, że dysk nie jest montowany wewnątrz jak w VU+ tylko na usb co całościowo może zwiększyć koszty. Rozwiązania z możliwością instalacji dysku wewnątrz jest wygodniejsze.Zdecydowanie odradzam kupowanie tanich nowych na rynku dekoderów, są to konstrukcje które zazwyczaj wymagają dopracowania pod względem sprzętowym i programowym. Zazwyczaj pod względem oprogramowania nigdy nie doczekają się rozwiązania problemów, bo już jest wprowadzany kolejny nowy model i nie ma pieniędzy na wsparcie starego sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Znalazłem jeszcze Atemio AM6200. Który z tych 3 (jeszcze miraclebox twin i Golden Interstar Xpeed LX2 ) będzie najlepszy pod Moje wymagania i taki, który będę w stanie skonfigurować bez problemów a i żeby rodzina (żona i dzieci) nie miały problemów z obsługą.

Bez problemów oryginalne VU+ Solo2.Popatrz na propozycje na znanym portalu aukcyjnym, sprzedawcy mogą przygotować oprogramowanie pod współpracę z kartą C+. Oczywiście warto zainstalować w nim dysk 2.5" o pojemności przynajmniej 500MB.Polecam soft OpenPli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...