Jump to content
rafal1630

Antena na kilka satelitów co 3 stopnie

Recommended Posts

Witam.

Proszę o pomoc jaką dużą antenę zastosować do odbioru satelitów co 3 stopnie (13, 16, 19,2). Chcę zastosować konwertery o cieńszej szyjce chyba 23 mm żeby można było je bardziej zbliżyć do siebie. Dzięki za pomoc.

pozdrawiam

Guest piotr77sat

Jezeli chcesz tylko te pozycje odbierac co napisales to wystarczy 80/90 -tka. Ale na przyszlosc to kup 115 np TRIAX-a. Moze jeszcze cos bedziesz chcial ogladac wiecej.

Witam.

Panowie jesteście mi wstanie pomoc jaka minimalna wartość średnicy anteny należy zastosować.

pozdrawiam

Na 80 ciężko będzie ustawić konwerter na 16E nawet przy stosowaniu konwerterów o wąskim promienniku (wiem to z doświadczenia). Najbardziej optymalna, minimalna odległość kątowa pomiędzy satelitami dla takiej anteny to 4 stopnie. W grę wchodzi np. monoblock z rozstawem 3st., jednak skoro chcesz odbierać co najmniej kanały z 3 satelitów takie rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę (problem z podłączeniem konwerterów monoblock oraz single do typowego przełącznika DiSEqC). Proponuję zakup anteny o średnicy najlepiej 100 cm i do tego 3 konwertery o wąskich promiennikach. Dodatkowo przełącznik DiSEqC z 4 wejściami oczywiście. Dodatkowo możesz wykorzystać ostatnie wejście przełącznika i dołożyć kolejny konwerter, np. na pozycję 9E, gdzie jest kilka ciekawych kanałów HD z Francji, Węgier oraz inne z całego świata :smile: .

Witam.

Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie.

patryk92 jesli chodzi o podlaczenie monobloka i singla pod przelacznik diseqc to naprawde nie ma z tym zadnego problemu.

pozdrawiam

Hmm. Dziwne, bo często spotyka się sytuacje, że działa tylko jeden z satelitów lub w ogóle jest problem z przełączaniem. Ale cóż, ważne, że działa :) .

Ile można do arivy 100 podpiąć maxymalnie konwenterów,może nawet nie tak ile można odebrać satelitów stosujać diseq-żeby nie kupować obrotnicy?Mam do dyspozycji 4 czasze ,ile max konwenterów podpiąc ,jakigo typu pod jaki przełącznik?

Mam wolną antenę 70 CP i DiSEqC 2 po pierwszej instalacji sat. Obecnie korzystam z DiSEqC 4 i wszystkie 4 wejścia zajęte. Chciałbym dołożyć dwie pozycje satelitarne, ewentualnie jedną. Można jakoś połączyć te dwa DiSEqC?

Podepnę sie pod ten wątek z moim pytaniem.Czy do anten z kilkoma konwerterami można np zastosować jeden konwerter twin a resztę single?By np z HB była możliwość oglądania jednego kanału i innego oglądania.Dodatkowo czy przy takiej antenie  jest możliwość podłączenia pod np 2-3 odbiorniki.Chodzi mi o anteny typu t90 czy E85

1. Tak, mogą być różne typy (spotykałem się z opiniami, że najlepiej jedna marka jeden typ, ale myślę, że to w dzisiejszych czasach już bez znaczenia).

2. Jeśli użyjesz LNB z odpowiednią ilością wyjść (pomijam Unicable, bo one nie są dobre pod multifeed z wielu pozycji) to jak najbardziej i możesz też zrobić dowolne kombinacje, np. na jednym z 3 satelitów, na innym z dwóch - byleby dobrać LNB i przełączniki pod zastosowania ;)

Czyli co sie stosuje np przy takich kombinacjach?Jakieś połączenia kaskadowe z diseqc?Bo planuje w tym roku T90,E85+Laminasat 120 pełna orbita lub jedna z nich.Ale HB interesowało by mnie oglądanie i nagrywanie w tym czasie co innego reszta pozycji już nie.Interesują mnie głównie  zakres zachód 4W i okolice,13,19.2,42E+ inne a nie wiem czy jest sens kręcić często np z 42 E na 5 W (multisteam).Dodatkowo  dobra by była możliwość podłączenia takiego zestawu pod więcej niż jeden odbiornik.