Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym miesiącu zrobiłem co najmniej 10 takich przedłużeń :) więc jest to możliwe.

 

Na ile przed końcem umowy można próbować przedłużać umowę?

Nie wiem do kiedy mam umowę bo w ICA nie pisze, a jak przedłużałem telefonicznie to chyba nie przyszedł mi żaden papierek

Pasowałoby mi przedłużyć umowę na 20 lat z Cameleonami i spokój. Półżart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wciskają dekoder żeby nie było podstawy do wypowiedzenia umowy po wyłączeniu kanałów sd. Gdyby chodziło im o parowanie to wysyłaliby dekoder z kartą. Jeszcze pytanie czy są w stanie sparować karę "na odległość"? Tzn czy dosłana karta diała tylko z konkretnym dekoderem czy parowanie następuje dopiero po włożeniu jej do jakiegoś deka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta działa w dekoderach sagemcom.(Cayman) nie jest to typowe parowanie bo kartę można pzekładac ale działa tylko w Nagrze wiec nie ruszy na niczym innym niż ich dekodery.Wciskają bo mają ku temu powód i to nie wyłączanie SD;)bo kto miał mieć dekoder hd to już daaawno ma.Jest Parcie  by wypchnac sagemcomy i ludziom dać nowe karty.Wszystko będzie odbywalo się stopniowo.Odpalą licznik ecm dla  posiadaczy kart po cyfrze+ zaczyna się ciąć sygnał na Sagemcomach.Klient dzwoni mówi co jest dostaje radę APS + nowa karta lub wysyłka pocztą.

 

Ja się trzymać radzę z daleka.Jak zaczęto wysyłkę szrotu to mowiłem że będą nowe karty i co są;)A reszta się sami przekonacie;)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem wczoraj siostrze starego Pace jeszcze z Cyfry na dekoder HD- dostała Sagemcom DSI74.

Żadnej karty innej gość nie dawał, powiedział że Cameleon będzie w nim działał. Nie wiem czy to standard działania- w razie czego mogę dać namiar na punkt nc+ w którym była wymiana w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

kaspian0007

 

Jak będą chcieli ciąć mi sygnał to będę to zgłaszał(reklamował,oczekiwał rekompensaty),jak przedłużałem umowę ostatni sierpień na 15 m, nie było mowy o jakiś zmianach,mam w umowie MR po cyfrze  jak im nie pasi to niech rozwiążą ze mną umowę ,albo niech się ze mną męczą jeszcze przez 14m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale te ich darmowe dekodery wifibox+ działają jak wszystko co darmowe, czyli nie nagrywają, wieszają się, gubią uprawnienia, tracą obraz, mają problemy po aktualizacji, po kilku godzinach Standby nie chcą się uruchomić, w multiroomie zrywają połączenie i często nie widzą drugiego dekodera... itd., a to tylko kilka najczęstszych problemów, więc o jakim poprawnym odbiorze tu mowa? Na pomoc nc+ nie ma co liczyć, bo oni nie mają pojęcia o tym co oferują. To już jest podstawa do wypowiedzenia umowy. Zdecydowanie lepiej działa sprzęt z wolnego rynku i łatwiej go reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie będzie ani.jednej podstawy do reklamacji.Daja sprzęt dadzą kartę jak będą zacięcia i z ich strony maja ręce umyte.Wysyłając dekoder zapewniają ci odbiór,zaś w chwili gdy będzie zacinalo na karcie po cyfrze dostaniesz na infolinii info ze do aps po nowego caymana.I na nowej karcie będzie ok. OFICJALNIE wymiana tylko dla zapewnienia odbioru ,mniej oficjalnie zaś by uwiazac klienta parowanym sprzętem.Nie przyjmując ich sprzętu na jakiś czas mamy spokój.Jesli komuś nie będzie przeszkadzać odbiór tylko na 2glowice w dekoderze pvr.Ja odebrałem dziś juz jeden telefon dlaczego nie.odbieram ich super sprzetu

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta działa w dekoderach sagemcom.(Cayman) nie jest to typowe parowanie bo kartę można pzekładac ale działa tylko w Nagrze wiec nie ruszy na niczym innym niż ich dekodery.Wciskają bo mają ku temu powód i to nie wyłączanie SD;)bo kto miał mieć dekoder hd to już daaawno ma.Jest Parcie  by wypchnac sagemcomy i ludziom dać nowe karty.Wszystko będzie odbywalo się stopniowo.Odpalą licznik ecm dla  posiadaczy kart po cyfrze+ zaczyna się ciąć sygnał na Sagemcomach.Klient dzwoni mówi co jest dostaje radę APS + nowa karta lub wysyłka pocztą.

 

Ja się trzymać radzę z daleka.Jak zaczęto wysyłkę szrotu to mowiłem że będą nowe karty i co są;)A reszta się sami przekonacie;)

 

Co to ten licznik ECM i po [beep]ę będą go odpalać?

Będzie rwało na Sagemcomach czy na Arivie też będzie mi rwało?

 

1 października odkładam Philipsa 6010 na półkę (kanały SD znikają) i zostaje mi duży TV do wykorzystania.

Nie ma sensu inwestować w jakąś prostą Arivę HD skoro mają wprowadzić Caymany i splitter też pójdzie na półkę

Będę musiał jechać Caymanami na Sagemach a Arivkę uruchomić na trzecim TV tylko z Cyfrowym Polsatem

Lipa totalna

  • Przegrana walka o La Ligę Serie A i Ligue 1
  • Przejście na MPEG-4
  • Wprowadzanie Caymanów

 

Ile jeszcze lipy w jednym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik to ograniczenie ilości na raz dekorowanych kanałów.Nc  planuje najbardziej rygorystyczny scenariusz czyli 1karta dwa kanały na raz.Przez to Sagemcom nie dziala ok.Wyszlo przez to to ze nowe karty są (ale i nie do.konca przez to)Najgorsze że ich dekoderów,nie chcąa przyjmować zwrotów.,więc z głową przyjmijcie jak musicie.Na arivi nic nie.tnie ,jedynie ich szrot ma błąd w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

kaspian0007

 

Jak będą chcieli ciąć mi sygnał to będę to zgłaszał(reklamował,oczekiwał rekompensaty),jak przedłużałem umowę ostatni sierpień na 15 m, nie było mowy o jakiś zmianach,mam w umowie MR po cyfrze  jak im nie pasi to niech rozwiążą ze mną umowę ,albo niech się ze mną męczą jeszcze przez 14m.

A przeczytałeś nową umowę ? Jest tam fajny zapis i on już był za starej dobrej Cyfry+. Zaproponują Ci nowy dekoder z nowa kartą i tyle. Konsul to sobie może mówić  :brawo:

Edytowane przez maly1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ten licznik ECM i po [beep]ę będą go odpalać?

Będzie rwało na Sagemcomach czy na Arivie też będzie mi rwało?

....

 

Ile jeszcze lipy w jednym roku?

 

Licznik ECM'ów ma być ograniczeniem omijania ich usługi multiroom oraz utrudnienie sharingu.

W NC+ chcą ustawić najbardziej restrykcyjny licznik w porównaniu do platform które już mają go włączonego od dość długiego czasu.Multiroom a'la nka ma wg nadziei NC+ być remedium na zawalone ich magazyny dekoderami.

 

Karty Cayman są w tej chwili wdrażane tylko po to by wyodrębnić grupę kart na których licznik nie będzie działa ale aby nie poszły do  dawców sharingu to będą sparowane ze sprzętem. Parowanie nawet w schemacie karta+ dowolny tuner z systemem Nagravision dostarczony przez NC+ (d. Cyfrę+).  W ten sposób mają nowe CAID i kartę przedstawiająca się innym ATR, bez zaimplementowanego pacha dla licznika ECM nie nie będzie przycięć dekodowania na 4 typach dekoderów. Nie mogą tego zrobić z kartami z poprzednich dostaw bo otrzymały one patche implementujące licznik ECM.

Licznik ECM próbowano "odpalić" jeszcze za czasów Cyfry+ - poszły już masowo patche do kart, oraz poprawki do firmware tunerów - wtedy pojawiały się problemy z zacinaniem się obrazu. Zarzucono - i wtedy utarło się że patch I4A wysłany do kart Cameleon był niby lekartstwem na przycinki. Być może wyszedł problem z Sagemcomami i stąd decyzja o zaniechaniu wdrażania licznika ECM.

 

 

Co jeszcze czeka?  Wymiana kart Conax na karty Nagravision ale już tunelem dla systemu Conax. Karty Conax to największa obecnie dziura zabezpieczeń w NC+ - brak licznika ECM, czyli idealne dla dawców komercyjnego sharingu oraz darmowe wyliczanie kluczy RSA dla kart stanowiących pary z nboxami z serii BSKA i BSLA.  Logiika i zdrowy rozsądek popdowiada że będą to karty jak Cameleony (jakąś nazwę w NC+ wymyślą - chyba że te Caymany mają już zgodność z Conaxem - no ale chcęć cięcia wydatków może sprawić że jest inaczej) ale mającymi obok tego dla systemu Mediaguard, drugi dla systemu Conax. Karty będą już miały licznik ECM oraz będą miały "załatane" backdory jakie są w kartach Conax CAS7.  Tunele (czyli opcja kompatybilności z innymi systemami kodowania) pozwoli stosunkowo tanio i bezboleśnie przejść na system Nagravision bez potrzeby wymiany oprogramowania w obecnie eksploatowanych tunerach z system Conax.   Taka operacja miała już miejsce jakiś czas temu w Cyfrze+ - wprowadzono nowe kraty Nagravison nazywane Camaleonami z opcją zgodności z systemem Mediaguard. W ten sposób można było nadal wykorzystywać sprzęt bez konieczności zmiany jego oprogramowania. Karta przełączała się zależnie od potrzeby na tryb pracy jako karta natywnego Nagravision, albo karta Nagravision z kompatybilnością z tunerami / CAM'ami pracującym w systemie Mediaguard.

 

Karty Cameleon będą nada w użyciu. Wydawane będą do wyczerpania zapasów. Zaś nowe dostawy od Kudelskiego to oczywiście będą nowe serii CY11 albo kolejna nowa seria.

 

Pozostaje jeszcze otwartą sprawa czy zdecydują się na zmuszenie abonentów do korzystania tylko i wyłącznie z ich dedykowanego sprzętu. Być może będzie tak że nowe karty tylko sparowane (można to zrobić i na Cameleonach!) z ich sprzętem - nawet w stylu karta z dowolnym dedykowanym tunerem z systemem Nagravision (ale uwaga: tunery z  systemem Conax - parowanie karta + przypisany tuner) - zaś dotychczasowym posiadaczom samych kart dadzą spokój o ile nie mają Multiroom'u za to już b. restrykcyjnym licznikiem ECM. Ten scenariusz jest wysoce prawdopodobny z racji ustalonej odgórnie polityki w Vivendi dt "własnych dekoderów".

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nikt nie opisał jak dokładnie działa "licznik" na kartach seca/nagra NC- ! Jak na razie jest kilka "teori" częściowo potwierdzonymi logami i opisami ludzi znających temat tvsat . Potoczna nazwa "licznik" wzieła się z teori ,że karta "liczy" ilość ECM ,jakie otrzymuje w danym przedziale czasowym . Wpierw "ustalono" że ten przedział czasowy to 10 sekund ,ale póżniej okazało ,że to nie do końca poprawna "teoria" . "Licznik" w czasie testów ,jakie były do tej pory ,działał nie na wszystich kanałach ,głównie kanały premium (canal+,HBO) i kilku kanałach podstawowych . Z założenia "licznik" miał ograniczyć "podział karty" przez splittery ,multiroom i shari.. ,ale okazało się ,że "licznik" zaczynał działać nawet na tunerach udostępnianych prze platforme NC- ,przy szybkim przelączaniu kanałów ,legalni abonenci NC- ze sprzętem plafrormy dostawali "karę" ,zablokowanie karty na kilka lub kilkanaście minut,co wywołało wsciekłość setek abonentów NC- i jak do tej pory koniec testów "licznika" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym regulaminie dostępnym na nc/moje konto, jak i w starym po cyfrze mam zapis ,że mogą mi zaproponować dekoder z kartą ,a że nie zaproponują , 2 inne stwierdzenia ,czytaj dokładnie

 Miłego czytania a w szczególności punkt 5 i 6

 

 

Rozdział II. Zasady korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta 1. Dostawca usług, w przypadku udostępnienia usług, do których odbioru może być wykorzystana Karta dekodująca niesparowana ze Sprzętem własnym Abonenta, udostępnia Abonentowi Kartę dekodują- cą w ofertach skierowanych do Abonentów ze Sprzętem własnym Abonenta. Karta działa prawidłowo wyłącznie w Sprzęcie, którego aktualna lista dostępna jest u Autoryzowanych Przedstawicieli, w Biurze Obsługi Klienta. Abonent zobowiązuje się używać Karty dekodującej w sposób określony w Umowie, Regulaminie, Cenniku, niniejszych Szczegółowych Warunkach, odrębnych Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji oraz odpowiadający właściwościom Karty dekodującej i jej przeznaczeniu. Do Karty dekodującej stosuje się odpowiednio postanowienia Regulaminu dotyczące Sprzętu, nie stosuje się natomiast postanowień dotyczących Czynszu Najmu. 2. Dostawca usług nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe funkcjonowanie Sprzętu własne-

go Abonenta. Dostawca usług nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości odbioru lub wadliwy odbiór przez Abonenta usług z przyczyn wynikających z właściwości użytkowanego przez Abonenta Sprzętu własnego. 3. Dostawca usług nie jest zobowiązany do wymiany lub naprawy Sprzętu własnego Abonenta. 4. W trakcie trwania Umowy Abonent, który nie ma wymagalnych długów wynikających z Umowy, może żądać raz na 12 miesięcy obowiązywania Umowy zmiany zasad świadczenia usług przez Dostawcę usług w zakresie Sprzętu własnego Abonenta, o ile będzie to przewidziane w ofercie Dostawcy usług. 5. Żądanie zmiany zasad świadczenia usług, o którym mowa w ust. 4 niniejszego Rozdziału, może polegać na: 1) #udostępnieniu Abonentowi używającemu wyłącznie Karty dekodującej Sprzętu. Sprzęt będzie oddany Abonentowi w najem bądź w innej formie prawnej, na zasadach określonych w Umowie, Szczegóło- wych Warunkach, Warunkach Promocji; 2) # umożliwieniu Abonentowi, używającemu Sprzęt na zasadach określonych w Umowie, używania Sprzętu własnego Abonenta przy użyciu Karty dekodującej, na zasadach określonych w niniejszych Szczegółowych Warunkach, odrębnych Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji, pod warun- kiem wcześniejszego zwrotu Sprzętu Dostawcy usług. 6. W wypadku opisanym w ust. 5 pkt 1 powyżej Abonent zobowiązany jest do odbioru Sprzętu od Autoryzowanego Przedstawiciela.

 

 

 

Wystarczy wyłączyć seca i jest klops :mrgreen:  . Do tego licznik (jeśli odpalą) i duża część sprzętu idzie w odstawkę :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...