Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto zapłaci za wymianę anteny na wiekszą tak by był komfort oglądania?

Oczywiście że abonent. NC+ nie planuje akcji wymiany anten. Wystarczyła już akcja przestawiania anten i niestety zrobili z siebie pośmiewisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, czy coś już wiadomo konkretniej o tym o czym była mowa od dawna a mianowicie zaprzestaniu nadawania przez nc+ niektórych gwarantowanych kanałów SD mających swoje odpowiedniki w gwarantowanych HD,

To nie będzie powód do zerwanie umowy. Operator zapewni sprzęt.

Opcje NC+ MIX, NC+ na kartę to sprzęt odbierający DVB-S2. Żaden problem.

Dekodery SD to na stanie Mediasaty i powizyjne Philipsy - i tak w znacznym odsetku nieużywane bo to tylko przykrywka pod własny tuner. Kto ma własny - większość sobie już kupiła tunery HD - a jak nie to kupią. Tez nie problem.

 

Bzdury wać Pan opowiadasz. Jeśli abonent ma zapewnione w PWU dany kanał jako gwarantowany zarówno w SD jak i HD, to po usunięciu kanału w wersji SD może bezkarnie wypowiedzieć umowę nawet jeśli pozostaje on w wersji HD. Taka sytuacja miała miejsce w kwietniu 2014 r. przy usunięciu kanałów HBO w wersji SD.

 

Co innego jeśli dany kanał gwarantowany w SD przechodzi nagle w HD- tutaj nie ma możliwości rozwiązania umowy bez konsekwencji.

Z tego co wiadomo od dłuższego czasu przy okazji najbliższej zmiany październikowej, część kanałów gwarantowanych SD ma wylecieć zupełnie, więc podstawy będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dekodery Pace PVR 500GB i Sagemcom HD PVR-Ready (Box+  - tak go chyba nazywa nc+) tzn tak jest wg umowy. Tak naprawdę nie chciało mi się kabla odkręcić i Sagemcom leży w szafie a cały czas zamiast niego podpięty jest stary czarny Pace SD z poprzedniej umowy. Mam też karty Cameleon. 

Rozumiem że komunikat o kanałach SD to trochę pic na wodę i w sumie idzie o nadawanie w mpeg4 (zamiast mpeg2). 

Na razie nie dostałem żadnego info (pisemnie ani telefonicznie) od nc o wymianie dekodera. 

Do tej pory myślałem że 1 pażdziernika w końcu będe musiał odłączyć Pace SD a zamiast niego w końcu podepnę Sagemcoma i tyle.

Nie rozumiem tutaj jednak dlaczego niektórzy piszą o tym żeby oddawać Sagemcomy? Dlaczego pojawia się info że Sagemcom ma byc parowany (wymiana karty) 

a nie pojawia się (przynajmniej nie widziałem) tu info o tym żeby oddawać Pace PVR 500GB. Tu karta nie będzie parowana? 

O co chodzi z tym Sagemcomem? Dlaczego jak się go niby odda i kupi własny dekoder to nc+ nie będzie takiej osobie chciałodać nowych kart a takiej która ma Sagemcoma już tak? Skoro działa z kartą jak jest i dekoder sam w sobie jak rozumiem obsługuje mpeg4 i bedzie działał dalej to dlaczego niby posiadacze tych modeli mieliby byc zmuszani do wymiany kart na parowane a nie ma tu ani odrobiny info o wymianie i parowaniu kart dla Pace PVR 500GB?

Pozatym skoro nc+ chce parować karty to czy kupowanie teraz własnego dekodera to nie wywalanie kasy w błoto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace nie ma możliwości parowania było o tym.Docelowo pace wymienią na wifibox+ i kartę cyman+ sagemcom z nowym caymanem oba spinane lanem.

Mogłes poczytac kilka ostatnich tematów.Własny dekoder to dobra inwestycja pod 2 warunkami. Dekoder zakupiony będzie miał wsparcie CI+ i wejscie na samą kartę kodową.Kolejnym warunkiem jest brak dekoderów od operatora sagemcomów/wifiboxów.Dlaczego dostaną ww dekodery nową karte? no dowiesz się 1 października.W sumie juz pisane było na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś otrzymałem dodatkowy dekoder sagem w gratisie.mam jeszcze pace.on jest HD wiec nie bardzo kumam czemu go dostałem. Mój drugi prywatny zepsuł się ty dzień temu.mam dwie karty cameleon. Zawsze walczyłem o dodatkowy dekoder.nigdy nie chcieli dać a dziś sami z siebi i to za darmo Super.

Edytowane przez creative99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspian0007

Przeczytałem kilka stron wstecz i nie widziałem na nich odpowiedzi wiec zapytałem. Innych tematów? Zastanawiam się po co rozdzielać ten temat na inne? 

Co do własnego dekodera to dlaczego ma mieć wsparcie Ci+ i wejście na samą kartę kodową? NC+ nie ma chyba przecież kart Ci tak jak np CyfrowyP. 

Poza tym skoro mają wymieniać karty i jak było to pisane tu wcześniej, że mogą to zrobić zawsze, to mogą mi za 3 miechy przysłać nowe karty a jak powiem że nie mam ich dekoderów (bo oddałem) to zgodnie z tym co też tu było pisane (że nc musi zapewnić sprzęt do odbioru) przyślą mi też dekodery. ??? Więc nie rozumiem tej logiki.

Więc skoro chcą sparować karty i jak jest tu pisane mają ku temu wszelkie możliwość, bez względu na to czy się ma własne dekodery czy ich, to co to za szopka że niby jak się masagemComa to wymiana a jak nie to nie?? Bo nie ma w tym żądnego sensu. Albo chcą sparować karty albo nie. 

 

Wiec skoro niby wiesz po co niby Sagemcomy dostana nowe karty a wg jakiejś dziwnej logiki ci co mają własne dekodery nie to napisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace nie ma możliwości parowania było o tym.Docelowo pace wymienią na wifibox+ i kartę cyman+ sagemcom z nowym caymanem oba spinane lanem.

Mogłes poczytac kilka ostatnich tematów.Własny dekoder to dobra inwestycja pod 2 warunkami. Dekoder zakupiony będzie miał wsparcie CI+ i wejscie na samą kartę kodową.Kolejnym warunkiem jest brak dekoderów od operatora sagemcomów/wifiboxów.Dlaczego dostaną ww dekodery nową karte? no dowiesz się 1 października.W sumie juz pisane było na ten temat.

 

 

Ale czy wtedy nie powinni wymienić dekodera o podobnych parametrach. Pace ma dysk twardy, a sagem wi fi chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę DVB-S przejdzie do historii i mój Philips 6010 pójdzie na strych.

Przejście na DVB-S2 zbiegło się z informacją o zakończeniu wydawania Cameleonów.

Nie wiem czy inwestować 300 zł  w jakąś Arivę żeby dalej oglądać nc+ z jednego Cameleona na 2 własnych dekoderach (splitter)

Pytanie czy przy następnym przedłużaniu umowy będę mógł zostać przy Cameleonach i czy będę miał gwarancję wymiany karty w razie uszkodzenia (czasami karta mi pada, kilka razy wymieniałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostac możesz nawet adb..Tez maja dyski dwarde.A dlaczego posiadacze Sagemcomów dostaną nowe karty wystarczyło poczytać,że mają problemy z licznikiem na obecnych kartach.Odpala  licznik to sam zadzwonisz że tnie ci obraz i zaoferują nowa kartę.Czy tak super że wysyłają darmo dekodery?Sam zobaczysz.Jeśli masz własny dekoder bez ich szrotu na umowie to do końca danej umowy spisz spokojnie.Dalej zaś się okaże co będzie.Mi cały czas dzwonią i na chama trzy razy wysłali dekoder. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o radę co zrobić, mam od nc+ 2 karty cameleon i do tego jeden tuner sagemcom dsi87, drugi mam swój sd - jakis jeszcze od byłej c+. Dostałem jak wszyscy chyba pismo o akcji wymiany tunerów sd na hd, jak rozumiem nic od nich nie brać, ale co zrobić z tym który obecnie posiadam. Oddać czy czekać i czy kupić sobie jakiś zwykły tuner hd żeby móc cokolwiek oglądać na drugim tv? 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzisiaj odebrałem tuner sagecom DSIW74. nie mogę podpiąć do niego kina domowego i nie mam audio. w kinie domowym wejście audio ma chinch a w tunerze wyjście ma optyczny kabel audio. Czy jest kabel(przejściówka) którym podepnę kino domowe do tunera???

Edytowane przez robert14-83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam ten wątek, kilka ostatnich stroni i nie bardzo rozumiem ...

 

ojciec z pół roku temu przyjął dekoder Sagemcom (na ICA mam takie coś: wifiBox+/SAGEMCOM DSIW74), "bo przysłali".

 

dekodera nie odpakowywaliśmy zupełnie, bo działają Pace HD i Ferguson HD, oczywiście Cameleony

 

mówicie więc, by zdać tego Sagemcoma w punkcie obsługi ?
przed czym mnie to konkretnie ma uchronić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzisiaj odebrałem tuner sagecom DSIW74. nie mogę podpiąć do niego kina domowego i nie mam audio. w kinie domowym wejście audio ma chinch a w tunerze wyjście ma optyczny kabel audio. Czy jest kabel(przejściówka) którym podepnę kino domowe do tunera???

 

Nie ten temat ale niech Ci będzie - generalnie w kinie domowym masz wejście RCA (Coaxial). Z tego co wiem, nie ma przejściówek z Coaxial na światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą karty na parowaną z ww odbiornikiem.Dopóki mamy w systemie gołe karty to nam nie usuną.Ale po przyjęciu nowego dekoderka kwestia czasu aż CAYMAN zawita;)Stąd ja nie przyjmuje

 

Mam na jednym Cameleonie Sagemcoma tego nowszego białego, a wcześniej miałem tego starszego Sagemcoma, który trafił na półkę

W systemie oprócz Cameleonów mam więc

Box+/HD SAGEMCOM DSI87

wifiBox+/SAGEMCOM DSIW74

Na drugim Cameleonie w splitterze dwa własne tunery: Ariva 210 Combo i Philips 6010

Ogólnie jest wygoda bo mam na parterze Sagema a na piętrze 2 tunery własne w salonie i sypialni

 

Czyli oni mogą mnie zmusić teraz do przyjęcia 2 kart Cayman?

Czy do końca umowy mam pewne Cameleony?

 

Już nawet nie chodzi mi o rodzielanie Cameleona na 2 tunery bo z tego trzeciego mógłbym zrezygnować, tylko na Arivie mam dodatkowo moduł i kartę Cyfrowego Polsatu i mam full wypas w jednym pudełku.

Jak mi przyślą Caymany to będę musiał odkurzyć starego Sagema i jechać na 2 Sagemach z Caymanami, a na Arivce w innym pokoju podłączyć Cyfrowy Polsat co będzie bardzo niewygodne.

Bandyci najpierw ucinają ofertę sportową i teraz takie coś

 

Dadatkowo twórca oprogramowania ulubionych kanałów w Sagemach powinien siedzieć w więzieniu, bo to jest nieporozumienie.

Mam na przykład 40 kanałów ulubionych i nagle wchodzi nowy kanał, który chce umieścić gdzieś na początku listy.

Co trzeba zrobić? Skasować prawie całą listę i układać od nowa.

NIE dla TVN-u na 1. pozycji !!!

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...