Skocz do zawartości
  • 0

Konwerter Unicable


paskud
 Udostępnij

Pytanie

Mam cztery tunery i konwerter quad. Jako, że z okablowaniem zrobił się [beep], chcę wymienić quad na Unicable. I teraz moje pytania.

1. Czy pod Unicable będę mógł podłączyć zeza i korzystać z niego na tylko jednym tunerze? Jeśli tak, jak skonfigurować tuner? Słyszałem, że układ moze ruszyć, jeśli przełącznik będzie klasy DiseqC1.1.

2. Czy każdy konwerter Unicable ruszy z dowolnym tunerem wspierającym obsługę tego standardu? Nie wiem, czy przypadkiem nie ma różnic w częstotliwościach pośrednich w zależności od producenta.

3. Czy konwerter Unicable z jednym wyjściem SCR i dwoma Legacy jednocześnie obsłuży 6 tunerów?

 

Proszę o zaproponowanie rozwiązania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
ad.3 z SCR otrzymasz 4 kanały (bez możliwości nagrywania i oglądania różnych rzeczy równocześnie) z Legacy 2 = razem 6

 

Na jakiej podstawie sądzisz, że nie można nagrywać i oglądać równocześnie coś innego? Przecież jak sam piszesz to 4 niezależne kanały. Nie zauważyłem u siebie takich problemów ale może o czymś nie wiem. Nie nagrywam czterech kanałów równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ad. 1: Tuner musi wspierać wybór pozycji A i B dla Unicable/SCR - trzeba sprawdzić w ustawieniach. Niestety możliwość zastosowania tego jest ograniczona - nie wiem jak z przełącznikami DiSEqC, pomysł był robiony dla multiswitchów Unicable na dwie pozycje.

Ad. 2: Generalnie tak, ponieważ cztery główne częstotliwości (bazowe) są stałe, dodatkowo zwykle w odbiornikach można je też wpisywać "z palca" (choć nie we wszystkich).

Ad. 3: Tak - 4 z SCR, 2 z Legacy, wszystko działać będzie całkiem niezależnie, ale zakładamy że zarówno odbiorniki na SCR jak i na Legacy nie będą dwugłowicowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...