Skocz do zawartości
  • 0

Nie mogę ustawić Anteny


Tomik2323
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A nie lepiej zamówić montera do tej anteny? Ustawianie anteny jest proste ale wymaga doświadczenia. Przede wszystkim mocowanie anteny musi być idealnie w pionie, to sprawdzisz poziomicą, kąt ustawiony na mocowaniu anteny musi być odpowiedni dla twojej szerokości geograficznej i resztę (azymut i skos) ustawiasz na miernik ew. dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na 80cm Triax programy HD się przycinają? Chyba ktoś nie umie anteny ustawiać albo masz kabel za długi, za słaby jakościowo lub połamany. Na tej antenie kanały HD mają być nawet przy dużym zachmurzeniu (bez burz), przy kablu białym z rdzeniem miedzianym 1.00mm o długości 30m - sprawdzone info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawdopodobnie przyczyną jest wadliwy konwerter wymień go oraz zarób na nowo przewód pod nakrętki (F-ki).

Na antenie 80 cm nie powinieneś mieć żadnych problemów z odbiorem TVN HD (11508 V 27500). U siebie jak sprawdzałem antenę 60 cm ok 3 tyg temu to przy deszczu dało się bez problemów oglądać Tvn hd, Planette hd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Wadliwe konwertery to taka rzadkość, że praktycznie można rzec, że to mit.

 

Mnie się taki jeszcze nie trafił, a przeszło tego przez moje łapska całkiem sporo, widać jestem jak Lucky Luke, czy coś w tym guście. ;)

 

W dx-erskim znaczeniu, to owszem, nie każdy konwerter się nadaje, ale do pospolitych systemów antenowych, praktycznie każdy jest dobry i powinien działać.

 

Trzeba TYLKO (albo aż), ustawić dobrze antenę, co jak widać jest w Polsce zadaniem ponad siły. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A przez moje ręce niestety trafiło wiele uszkodzonych konwerterów. Albo wogóle nie działały, albo działały jedna bądź dwie polaryzacje albo co gorsza dawał słaby sygnał. Najczęściej problem jest z tanią tandetą za 20 kilka złotych.

 

Dla ciebie potrzebny jest miernik, sprawdzić krok po kroku każdy element. Czasza jest nowa, czy stara? Może jest zdeformowana i nie ma ogniska... albo co bywa częstym błędem, jest źle poskładana i nie trzyma pionu albo wysięgnik od konwertera jest źle zamocowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czasze kupiłem używaną wcześniej na tym samym miejscu była ustawiona antena 55 nie było problemu z jej ustawieniem orginalną z cyfry 55 .Zmieniłem czasze żeby mieć lepszy odbiór wczasie deszczu nie mieć problemów z odbiorem tv.Myślałem na zmianą tego konventera pan z elektronicznego zachwalał sprzęt kosztował jakieś 25zł na pojedynczym kablu.Jeszcze dzisaj sprawdzę kabel czy gdzies nie ma zgięcia ani przetarć oraz wtyczki F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli konwerter jest uszkodzony to nie ma sygnału wcale. Sytuacja, żeby miał słaby sygnał jest mało prawdopodobna. Słaby sygnał to przeważnie wina kabla lub źle założonych złączek F.

 

Konwerter za 25zł może być mało starannie wykonany, może z wiekiem pękać obudowa czy coś ale jeśli jest nowy to zawsze da dobry sygnał.

 

Starego nie wyrzucaj. Przyda się do Astry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej byłoby sprawdzić na krótkim nowym kablu (2-3m) czy wszystko jest OK. Gdzie ta antena jest zamocowana? Jak będzie to samo to znaczy, że to wina ustawienia anteny. Jak nie to kabel do wymiany.

 

Z tego krótkiego kabla możesz potem zrobić dwa kable do przełącznika DISEQC, albo używać w domu. Tak, że nic się nie zmarnuje.

 

Jak bierzesz nowy kabel to weź z rdzeniem miedzianym 1.00mm, 1.10mm lub 1.13mm. Jest to opisane na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrób próbę z dobrym krótkim kablem jak pisał @moreblack, jeśli będzie dobrze to trzeba będzie wymienić cały kabel w instalacji, a jeśli tak samo, to czasza wraz z konwerterem wymaga dokładniejszego ustawienia. Ten instalator miał jakiś miernik jak ustawiał Ci antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...