Skocz do zawartości

Technika i wpływ CTA na Twój pakiet i twoje opcje dodatkowe


Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie, jaka jest technika oraz przebieg kodowania kanałów na życzenie przez CTA. Dla niektórych może temat być zbędny, ale przyda się oddawać komentarze. Wszystko na ten temat. Jaki wpływ, przebieg, wnioski oraz refleksje na temat techniki kodowania przez CTA na życzenie abonenta danych opcji dodatkowych. Jak konsultanci to robią w CTA? Co ma wpływ na czas zakodowania kanału? Konsultanci przeważnie mówią, że kanał zniknie np. z ostatniego dnia miesiąca na nowy, pierwszy dzień miesiąca a nie raz rano jeszcze są te kanały, które się zażyczyło zakodować nie raz do godziny 15.00 są jeszcze dostępne. Jaki wpływ mają miesięczne uprawnienia karty? Ogółem wszystko na ten temat piszcie. Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chodzi mi o to, że np. opcje dodatkowe jeśli chce się zakodować lub odkodować. Proszę czytać moją wypowiedź w tym temacie zanim się coś napisze. Jest jako pierwsza w tym temacie! Dobrze się wyraziłem - kodowanie kanałów w moim pakiecie. Na prawdę nie wiesz o co chodzi? Chodzi mi o to, że jeśli posiadam do swojego pakietu dołączoną opcję dodatkową to chodzi mi o to, że na moją prośbę np. żeby odłączyli lub na odwrót. Proszę czytać dobrze zanim się coś napisze. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat napiszę, ale podobny problem. Kiedyś jak rezygnowałem z kablówki to padła konkretna data jej wyłączenia ze strony Vectry (oczywiście bez podania godziny :lol: ). Jak się okazało potem, mogłem odbierać kablówkę jeszcze przez około 6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon - strasznie sie niejasno wyrazasz.

 

Chodzi po prostu o chec wylaczenia ktorej z opcji lub zmiany na nizszy pakiet. I ciekawi Cie co ci bedni konsultancji na CTA mowia, robia, obiecuja, w koncu jakie maja techniki zebys placil wiecej C+..... Chyba prosciej prawda??

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja uproszczona:

 

Każda z możliwych opcji abonamentowych w C+ ma swój własny "zestaw numerków" zwany PBM. Aby zmienić opcję na karcie z kwatery głównej C+ przez satelitę do karty (karta rozpoznawana jest po innym numerku - UA) przesyłany jest stosowny PBM + podpis, który musi być zgodny z tym PBM-em (zawiera w sobie serial karty i właściwy PBM i jest zakodowany). Całość jest zakodowana za pomocą klucza 0 siedzącego na karcie (dla każdej karty wartość klucza 0 jest inna). Na koniec lecą bieżące klucze C, D i E, oraz data uprawnień.

Inaczej jest przy comiesięcznej zmianie klucza. Kierowanie kluczy na konkretne UA trwałoby zbyt długo, więc klucze lecą jednocześnie na całe grupy (SA - 256 kart) i do tego data, a całość szyfrowana kluczem 1 z karty (jest on wspólny dla wszystkich kart z jednej grupy, czyli o jednym SA). C+ zmienia przemiennie klucze C i D (E ma stałą wartość i służy do zmiany z C na D i odwrotnie) raz w miesiącu, zwykle koło pierwszego.

 

To jest wersja uproszczona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Właśnie tak, panie Administratorze, chodzi mi o takie podawanie przykładów i o całą technikę. Również nie narzekam na CTA, odbywa się wszystko miło i sprawnie. Tylko po prostu pytam, co ma wpływ, na to, że np. opcja dodatkowa ma być odłączona między ostatnim a pierwszym dniem miesiąca, a dzieje się tak, że czasami opcja którą sobie zażyczyłem odłączyć istnieje nadal w moim pakiecie i co ma na to wpływ, proszę o przykłady, więcej wyjaśnień itp. Wszystko wiążące się z tym tematem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę ewentualnych opóźnień można tłumaczyć na trzy sposoby:

 

1) ciapowatością techników C+ :lol:

2) nie wszystko może zostać przesłane jednocześnie. Zwykle na początek miesiąca musi iść sporo instrukcji przez satelitę, bo wiadomo - bieżące klucze, ale do tego wielu abonentów zmienia opcje w pakiecie. Co więcej instrukcje muszą być wielokrotnie powtarzane z bardzo prostej przyczyny - może się przecież zdarzyć, że np.: nie będzie prądu u kogoś z odbiornikiem C+. Wtedy w łatwy sposób możnaby unikać dezaktywacji przy niepłaceniu itp. Dlatego ruch danych jest spory i zdarza się, że dochodzą dodatkowe opóźnienia

3) mimo wszystko w jakimś cudem odbiornik z kartą nie dostał dezaktywacji wyższych pakietów - wtedy złapie go przy kolejnej serii (bo słanie instrukcji będzie powtarzane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...