Skocz do zawartości

Hokej 2014 - IO/MŚ/MŚ 1B


bartolinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne MS bez Ameryki w półfinałach.. Mści przysyłanie 17 tych reprezentacji zarówno USA jak i Kanady... Prawdziwe mistrzostwa moim zdaniem powinny być rozgrywane tak aby startowali w nich wszyscy najlepsi hokeiści.. Olimpiada była dużo ciekawszym turniejem..!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwierćfinały poza spotkanie Rosja - Francja były wyjątkowo wyrównane i zacięte, Amerykanie przegrywali już 1:4, ale w ostatnich 2 minutach strzelili 2 bramki i byli bliscy dogrywki.

Na marginesie dodam, że MŚ elity w hokeju w 2018 r. odbędą się w Danii. W 2015 hokeistów będą gościły Czechy, w 2016 r. Rosja a rok później Niemcy i Francja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IIHF zdecydowało, że MŚ Dywizji 1A w 2015r. odbędą się w Doniecku. Niestety. Kraków przegrał rywalizację w stosunku głosów 11:13(14 w/g różnych źródeł). Decyzja głupia i niezrozumiała. Już powierzenie MŚ Elity na Białorusi było mocno krytykowane za politykę, a tu organizację międzynarodowego turnieju dostaje pogrążona w konflikcie domowym, a przede wszystkim i militarnym z innym państwem Ukraina.

 

@bogdan425 - w/g mnie w półfinale trafili najgorzej jak mogli, ale daję im bardzo dużo szans na mistrzostwo. Im naprawdę zależy! Chcieli mieć hokeiści z Am.Płn. wcześniejsze wakacje, to mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu organizację międzynarodowego turnieju dostaje pogrążona w konflikcie domowym, a przede wszystkim i militarnym z innym państwem Ukraina.

To wcale nie jest takie głupie. Ach! Ta sportowa polityka :P I jak tu mówić o sportowej rywalizacji :roll: Nic nie mówić! Milczeć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tu nie da się mówić inaczej niż o polityce. To już kolejna ważna impreza raz za razem na Ukrainie. Cyt. prezesa PZHL "Ukraina miała przecież mistrzostwa przed rokiem, podobnie jak turniej przedkwalifikacyjny do igrzysk" Czerkawski mówi, że sport jest ponad polityką, ale jakie tu inne wrażenie odnieść niż zwycięstwo Doniecka ze względu na sprzyjanie im, bo Ukraińcy tacy bezbronni i biedni emocjonalnie teraz :roll:

A do Czech być może się wybiorę za rok. Weekend w Pradze zawsze na wypasie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy już rozstrzygnięcia meczów półfinałowych. Rosja pokonała Szwecję 3-1, bo tak jak już wielokrotnie nie tylko ja podkreślałem im naprawdę się chce, czy po prostu muszą wygrać te mistrzostwa. Spokojnie sobie dziś pokonali Szwedów i tyle. Właściwie mecz bez historii. Świetny mecz Bobrowskiego dziś, czego nie można powiedzieć o bramkarzu Szwecji. W drugim półfinale 3-0 dla Finów w meczu z Czechami - oglądałem tylko skrótowo więc nie powiem jak to wyglądało. Mecz o 3 m-ce od 15:30 - Szwecja vs. Czechy. W fazie grupowej po karnych wygrała Szwecja 4-3. Finał od 20:00 - Rosja vs. Finlandia. W fazie grupowej wygrała Rosja 4-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Putin i Łukaszenko oklaskują Rosję. Czyli sport rzeczywiście z daleka od polityki :lol2: Zwycięstwo 5-2 po latach będą wspominać jako łatwe, a wcale tak nie było. Finowie jednak bez pomysłu na atak, a w obronie sił brakowało. Plan mieli chyba na 2:1 i tyle, a Rosjanie strzelili jeszcze 4 bramki od tamtej pory i się posypało. Olegs Znaroks dziś na trybunach za wczorajszą pogadankę z II trenerem Szwedów. Uprzejmości powiem szczerze sobie nie szczędzili. Dobrze, że odgradzała ich ścianka między boksami :D

 

W meczu o 3 m-ce Szwecja podobnie jak Rosjanie po raz drugi pokonali swojego przeciwnika z fazy grupowej. Tym razem Szwecja wygrała z Czechami 3-0. Sporo nerwów, walczył Jagr, ale ten sezon dał mu się ostro we znaki i młodsi Szwedzi rozjechali Czechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ten turniej miałem wrażenie, że Rosji najbardziej zależy na mistrzostwie (mały rewanż za nieudane igrzyska). Trzeba przyznać, że na 10 meczów wygrali wszystkie 10 w regulaminowych 60 minutach. Wydawało mi się, że tylko Kanada mogłaby wygrać z Rosją, ale zagrała słabszy mecz w ćwierćfinale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniusze z IIHF chyba się nie spodziewali... -> http://www.hokej.net/pl/news,artykul,13 ... wideo.html oraz http://www.hokej.net/pl/news,artykul,13 ... siace.html

Niedawno pisałem i widocznie wykrakałem:

[...]a tu organizację międzynarodowego turnieju dostaje pogrążona w konflikcie domowym, a przede wszystkim i militarnym z innym państwem Ukraina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...