Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W Łodzi w dalszym ciągu nie mogą sobie poradzić z powiększeniem obrazu do 4:3. Dziwi mnie to, że nic z tym nie robią, bo przecież to zniechęca wielu ludzi do oglądania kanału. Najgorsza jest też ta niepewność. Jednego dnia obraz jest powiększony, a następnego wstajesz rano i bach - zmniejszony do 16:9...

 

Może warto by było zainteresować tym problemem kogoś w Warszawie? Podejrzewam, że oni mogą nawet nie wiedzieć, co dzieje się na prowincji... Tylko kogo? Kiedyś była w Intranecie TVP taka książka teleadresowa, ale teraz wszystko jest ukryte, chyba się czegoś obawiają... Jest tylko ogólny kontakt do kanałów, ale tam nie ma co pisać, bo i tak wiadomo, że nikt nie odpowiada na takie wiadomości. Dzwonić też chyba nie, bo z góry można przewidzieć, co powiedzą: "my nie wiemy, my się tym nie zajmujemy, ale przekażemy, chociaż nie wiemy, do kogo..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

TVP Info ze wszystkich stacji informacyjnych najlepiej informowała o awarii podwozia w samolocie lecącym z Nowego Jorku do Warszawy. Jako pierwsza pokazała lądowanie samolotu i to w najlepszym ujęciu. TVN 24 pokazywała wtedy okolice lotniska a Polsat News mapę z internetu gdzie samolot na niej zaznaczony często był niewidoczny bo zasłaniały go ogromne belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Kolejny dowód, że w takich sytuacjach warto oglądać TVP Info, bo po prostu zobaczymy więcej, o ile nie wszystko. TVN24 to chyba myślał, że samolot wyląduje albo na Alejach Krakowskich, albo na Wiśle. Ważkę zwaną "Błękitny" odpalili, ale kamerę postawić w okolicach pasa był problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matik, teutońska buta, jaka charakteryzuje każdą minutę przekazu informacyjnych stacji ITI, będzie ZAWSZE dla myślących Polaków nie do przyjęcia, nie mów więc za wszystkich, chyba, że masz na myśli tylko jakiś określony procent polskiego społeczeństwa, dla którego myślenie samodzielne to poważny problem.

 

TVP Info, to obecnie również nie szczyt obiektywizmu, ale wolę sto razy bardziej polską rodzima stację, od głosu obcych zza miedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli większość polskiego społeczeństwa. Opieram się na wynikach badań dostępnych w Internecie i na wielu nagrodach, które TVN24 dostało, gdyż im się należy. TVN24 odwaliło już sporo dobrej roboty, TVP INFO uczy się od nich, ale uczeń mistrza jeszcze nie przerósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matik, według Ciebie tvn24 przoduje w czym, bo mnie cisną się w tym momencie na usta konkretne epitety, których wolałbym jednak nie cytować?

 

I nie wierz tak bezkrytycznie temu, co możesz znaleźć w internetowych portalach, bo tam masz ewentualnie wyssaną z palca oglądalność, ale nie masz opinii na temat tego czegoś, czym jest wspomniana tvn24.

 

Sam czasem oglądam tą stację dla celów porównawczych, ale z niesłabnącym obrzydzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matik, według Ciebie tvn24 przoduje w czym
W profesjonalnym podejściu do ważnych spraw
I nie wierz tak bezkrytycznie temu, co możesz znaleźć w internetowych portalach, bo tam masz ewentualnie wyssaną z palca oglądalność, ale nie masz opinii na temat tego czegoś, czym jest wspomniana tvn24.
Ty nie wiesz na czym się opieram, a opieram się na badaniach, w których widz się wypowiada na temat mediów - badanie opinii publicznej. A oglądalność to druga kwestia. Dla mnie również tak jak dla większości TVN24 jest najlepszą stacją informacyjną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam oglądam obie stacje i sporo rzeczy biorę przez palce. Suche fakty są dla mnie najcenniejszą informacją, jednak i tu i tu tego brakuje. Niestety media mają swój własny punkt widzenia i brakuje czegoś postronnego. No ale powstanie takiej stacji jest niemożliwe. Nigdy nie byłem przychylny, ani krytyczny żadnej ze stacji informacyjnych. Nie ziębi mnie ani nie grzeje. To że ktoś sobie kamerkę ustawił bliżej... ok, spoko, fajnie, ale w takich sytuacjach jak dzisiejsza nie wiem jakie by to miało dla mnie znaczenie gdybym się dowiedział 2 minuty wcześniej. Wracając w temacie mediów do katastrofy Smoleńskiej jestem pełen podziwu za to jak to było zrobione w TVN24. To była stacja która na końcu podała potwierdzoną informację. Sami dziennikarze później przyznali się że nie dość że nie byli pewni, to nie chcieli wierzyć że coś takiego się wydarzyło. Nie ryzykowali wtopy. Wtedy u mnie złapali wielkiego plusa. A reszta stacji... no cóż, medialna gonitwa pod przykrywką katastrofy. Ale mniejsza o to, zmierzam tak czy siak do tego że wolę suche fakty, których nie znajdziemy raczej nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dorzucić swoje skromne zdanie .Wydaje mi się ,że matik ma rację .TVN 24 było pierwszym kanałem informacyjnym w Polsce nawet założyciele nie wierzyli w taki sukces byli przygotowani,że kanał przez 5 lat będzie przynosić straty,a dopiero potem zarabiać .I tu miła niespodzianka - po 2 latach kanał zaczął zarabiać i dziś bez wątpienia jest wiodący w dziedzinie informacji .Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale jak były przedstawiane uroczystości pogrzebowe Prezydenta Lecha Kaczyńskiego to Polsat News korzystał cały czas ze zdjęć TVN 24 chociaż podobno posiadają najnowocześniejszy śmigłowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Droga Aniu, akurat argument dotyczący pogrzebu pary prezydenckiej jest nietrafiony. TVP, Polsat i TVN zawarły wtedy porozumienie, które dotyczyło realizacji uroczystości pogrzebowych Marii i Lecha Kaczyńskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzień po tragedii takiego porozumienia nie było, a pn wtedy jako jedyną stacja nie wysłało kamer do przejazdu po Warszawie ciała prezydenta. Korzystali wtedy z przekazu tvn24, co nawet co nawet było podpisane na antenie.

 

EDIT: A co do tego, że TVN24 nie pokazywała na żywo lądowania, to i nawet lepiej, przynajmniej zachowali zdrowy rozsądek w przeciwieństwie do TVP INFO. Nie wiem czy dobrze by było gdyby nie daj Bóg stacje tv na żywo pokazywały śmierć 231 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli... Nadal mnie to ani ziębi, ani grzeje ;) Zdanie co do suchych faktów podtrzymuję, nie mniej jednak mając płonne nadzieje na takie cuda w PL... :( Pozostaje nadal grzebać w necie i czytać routers, ИТАР-ТАСС itp... Mimo wszytko, dyskusja na temat tego jaka różnica czasowa była między stacjami jest porównywalna do dyskusji na temat wyższości Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaczylibodzio, nawet Wanda nie chciała Niemca, a z Ciebie co za patriota, kiedy przedkładasz obce media informacyjne nad polskie? :)

 

TVP Info, to nie jest zła stacja, więc jak to mówią: "Cudze chwalicie, swego nie znacie ..." itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaczylibodzio, nawet Wanda nie chciała Niemca, a z Ciebie co za patriota, kiedy przedkładasz obce media informacyjne nad polskie? :)

Nie szufladkuję żadnej ze stacji informacyjnych, staram się oceniać co jest mi po prostu przydatne a co nie. Nie pasuje mi coś - przełączam. Zawsze z wielkim chłodem podchodzę do opinii które przedstawiają dziennikarze, bo wolę mieć własne zdanie. Cenię jedną jak i drugą stację za coś czego brakowało na naszym rynku stacji TV. Gdybyśmy patrzyli na to co jest stricte polskie to sam wiesz... tak że nie popadajmy w paranoje :) Wiele mamy do powiedzenia jako naród, w czymś jesteśmy dobrzy my, a w czymś ktoś inny. Po prostu ludzie robią coś dla ludzi. A że ktoś zbiera za to kasę... no cóż, pracę czyjąś też wynagrodzić trzeba chociaż ta płaca nie rzadko bywa zbyt wygórowana. Jednak dokonujemy takich wyborów a nie innych i mamy wolną wolę. Ale bez obaw, niebawem zaopatrzę się w polskiego Fergusona i odrestauruję swoją syrenę 105 która czeka na lepsze czasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaczylibodzio, widzisz, tu nie chodzi o jakiś purystyczny pseudo patriotyzm, w rodzaju dyzmowskiego: "korzystam z tego co polskie, bo tak", choć może o to również, jako że biorąc pod uwagę choćby produkty żywnościowe, to Polak powinien jeść polską strawę, bo obca może mu zwyczajnie zaszkodzić. :)

 

Z mediami, a już szczególnie tymi o charakterze informacyjnym jest tak, że są one opiniotwórcze, dlatego moim zdaniem jest tak istotne, kto stoi za rzeczonymi mediami, bez względu na to, czy to są stacje telewizyjne, radiowe, czy gazety.

 

To niekoniecznie dobrze, kiedy obcy urabiają nas na swoją modłę, poprzez spreparowane odpowiednio informacje i komentarze do nich, czasem o charakterze bluźnierczo cynicznym i szyderczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...