Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pasek z informacjami przesuwa się teraz wolniej. Według mnie jest to gorsze rozwiązanie bo sylabizowanie informacji nie jest wygodne. Chcę być szybko poinformowany o wydarzeniu a nie czekać w nieskończoność na koniec zdania. W wolnym miejscu po lewej stronie paska informacyjnego wstawiono znak charakterystyczny dla TVP Info czyli >>. Z TVP Info zniknęły transmisje z obrad komisji śledczych. Najprawdopodobniej nie będą transmitowane już obrady Sejmu, zgodnie z zapowiedziami.

 

TVP Warszawa podniosło belkę z napisami w swoich programach i pasek z informacjami z kraju i ze świata (taki sam jak na TVP Info) nie zasłania napisów warszawskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.

To jest jedyny kanał na którym tak jest koleżko.

na ekranie widzę: "TVP INFC" :D

 

W dodatku logo jest brzydkie i za małe. Oprawa graficzna 1000 razy gorsza od poprzedniej, która byla ładna i fajna i przyjemna dla oka. A tak to w miejscu loga po lewej na dole mamy dziurę i w ogóle jest fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie sprawdziłem logo TVP Info na kilku telewizorach: Samsung, Panasonic, Curtis, LG, Unitra - wszystkie CRT. Na żadnym z nich logo TVP Info nie jest ucięte. Mogę tylko powtórzyć byś udał się do serwisu w celu wyregulowania geometrii obrazu lub zrobił to we własnym zakresie. Nie patrz na wszystko przez pryzmat własnego rozregulowanego telewizora, koleżko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam się z nikim kłócić. Zupełnie nie rozumiem dlaczego próbujesz mnie przekonać, że logo TVP Info jest na telewizorze ucięte. Zdjęcia z kilku telewizorów w moim domu:

- Samsung http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ba ... 8c62b.html

- Panasonic http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e46 ... 38695.html

- LG http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/007 ... 06d88.html

- Curtis http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/156 ... b3fec.html

- Unitra http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88f ... c9ad6.html

Mam zrobić jeszcze zdjęcia z całej swojej ulicy? Może wtedy trafi się ktoś, kto ma tak samo rozregulowaną geometrię obrazu jak Ty. Nie dość, że logo nie jest ucięte to jeszcze jest malutki zapas. Nie wiem ile tysięcy dałeś za swoją mega super plazmę. Nie zmienia to jednak faktu, że z ustawieniami obrazu to w niej najlepiej nie jest. Nie interesują mnie jakieś zdjęcia z wygenerowaną siatką. To co widzę na swoich telewizorach przekonuje mnie w zupełności, że wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tych twoich fotek, porównując jest z tym screenem z siatką, wynika, że też nie widzisz całego obrazu w 100%.

U mnie na wszystkich kanałach prawie na dekoderze widzę cały obraz (z czarnymi paskami na górze włącznie). A na TVP Info klops. Zresztą na TVP 1 podobnie było dzisiaj przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem o co Ci chodzi z czarnymi paskami. Przedstawiony obraz z siatką to obraz, który można oglądać na monitorze. Na telewizorze, w porównaniu z monitorem odrobina obrazu jest ucięta. Tak już w telewizorach jest. Ale poprawnie wyregulowany telewizor nie powinien ucinać aż tyle obrazu by logo TVP Info było ucięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie doszukuj. Widziałem jak na moim telewizorze wygląda obraz kontrolny i ucina z lewej jak i z prawej tyle samo. Chociaż przyznam, że po obejrzeniu obrazu kontrolnego obraz na nim (mam na myśli Samsunga bo to jest mój osobisty telewizor) i tak mógłby być trochę mniej rozszerzony a mimo tego i tak logo ucięte nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :-) Jakby to powiedzieć :-) Na panoramicznych ekranach obraz ucinany jest na górze i na dole, a po bokach nie :-) W TVP INFO takie są więc to pie****ą.

Po za tym pytałem się znajomego technika wczoraj wieczorem i transmisja z niektórych kablówek, oraz dekoderów powoduje obcięcie obrazu w telewizorach 4x3.

Zawsze mam podgląd w dekoderze na kanały w okienku i tam mi obrazu nie przycina :-) Widzę, więc, że TVP INFO nie stosuje odpowiednich odległości od krawędzi ekranu. To występuje tylko na TVP INFO. Tylko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam przed dekoder i bez dekodera i wszędzie logo jest w całości. Nowy telewizor nie równa się dobrze wyregulowany. Masz pecha koleżko. Jedynym polskim kanałem (z tych które odbieram), którego logo nie mieści się na ekranie to Edusat.

To masz pecha. Logo Edusatu mieści się w całości na ekranie.

 

Z tym scrollem nie jest póki co ok - wczoraj zasłaniał pół każdej z belek emitowanych podczas "Sportowego Wieczoru". Ale w końcu to tylko TVP. Takie niedopasowanie jest więc normalne. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam Cię, przestań pisać to zgryźliwe posty na temat TVP, bo czytać się już tego nie da. Owszem - Telewizji Publicznej można wiele zarzucić, ale rozczulać się nad takimi bzdetami? Sorry, ale razi to nieco.

 

No, ale skoro Janusz poruszyłeś temat grafiki ''Sportowego Wieczoru'' i samej TVP INFO - w mojej opinii to właśnie belki ''Sportowego Wieczoru'' powinny być dawno zmodyfikowane - tak, aby pasowały do grafiki ekranowej TVP INFO i TVP Sport, rzecz jasna. Wiadomo po czyjej stronie jest wina.

 

Z tym logiem Edusatu to akurat jarek999 może mieć rację. Na moim 21'' telewizorze ucinało, tak samo na większym 28''. Oczywiście oba telewizory 4/3. Nie wiem jak jest teraz, bo ostatnio na Edusat zerknąłem wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa tych belek ma znaczenie. Scroll zasłania podpis pod nazwiskiem, więc nie można dowiedzieć się, jaką funkcję pełni prezentowana osoba. Jeśli nie miałoby to dla mnie znaczenia, nie czepiałbym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...