Skocz do zawartości

TVN Jezus? Mariusz Walter planuje kanał o profilu katolickim


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVN stworzy kanał religijny

05.01.2007

Narty - narty we Włoszech, narty w Austrii, ferie, Free ski!

 

Grupa ITI, właściciel TVN, pracuje nad utworzeniem kanału tematycznego o profilu katolickim. Z informacji "Pulsu Biznesu", potwierdzonych w kilku źródłach, wynika, że prace trwają od kilku miesięcy. Kanał katolicki to pomysł Mariusza Waltera, wiceprezydenta Grupy ITI i jednego z założycieli TVN, który — jak to ujął jeden z informatorów PB — chciałby, by to był ostatni akcent jego obecności w TVN przed przejściem na emeryturę.

 

Maciej Sojka, szef ITI Neovision, które buduje platformę satelitarną, nerwowo zareagował na pytanie o kanał katolicki.

 

— Przeciek o pracach nad kanałem może wplątać nas w obecną awanturę polityczną wokół katolicyzmu w mediach. Nie chcemy być stroną w żadnym konflikcie — zastrzega się Maciej Sojka.

 

Z informacji "PB" wynika, że w prace nad kanałem są zaangażowani m.in. katolicki publicysta Szymon Hołownia i ksiądz Kazimierz Sowa, wcześniej związany z katolickim Radiem Plus.

 

Kanał chce postawić na nowe twarze, a w ramówce znalazłoby się sporo publicystyki.

 

— Szczerze mówiąc, kanał katolicki nie ma sensu ekonomicznego. Zarabianie na nim pieniędzy jest sprzeczne z samą jego ideą — mówi Maciej Sojka.

 

A skoro nie chodzi o pieniądze, to o co?

 

za http://wirtualnemedia_pl/document,,2060947,TVN_stworzy_kanal_religijny.html

tytuł własny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Również jestem za takim kanałem. Myślę, że TVN potrafi zrobić dobry kanał o profilu katolickim. Napewno znajdzie się sporo osób, które będą taki kanał oglądać. Jest tylko jedno ale. Czy będzie FTA, czy tylko na ,,N - ce", czy też na innych platformach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to bedzie medium katolickie na miare Tygodnika Powszechniego to tylko sie cieszyc. Jesli bedzie to banal typu Puls to lipa.

 

Wazne ze nie bedzie to Nasz Dziennik, Radio Maryja czy TV Trwam.

 

Bardziej intryguje mnie po co TVN taki kanal tematyczny. Moga zrobic kazdy a wybieraja akurat taki. Ciekaw jestem tez nazwy i loga :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za takim kanałem. Myślę, że TVN potrafi zrobić dobry kanał o profilu katolickim. Napewno znajdzie się sporo osób, które będą taki kanał oglądać. Jest tylko jedno ale. Czy będzie FTA, czy tylko na ,,N - ce", czy też na innych platformach.

 

Myślę, że będzie FTA, tak jak inne kanały o tej tematyce.

Pozdrawiam :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tematu własny i pewnie nie przez przypadek prowokacyjny - bo w przeciwieństwie do Radia Maryja, które ma właśnie taką nazwę od wielu lat i to w kilku krajach, wątpię żeby było dobrze przyjęte nazywanie stacji "tvn Jezus". Mnie to nie bawi a i w artykułach na ten temat czytałem o "tvn religia"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie takze nie ciekawi nazwa TVN Jezus... to zwykla profanacja... lepiej pojsc w slady poprzednich kanalow i go nazwac np. TVN Religia... a swoja droga, to jestem strasznie ciekawy jak o.T.Rydz. zareaguje na nowy kanal religijny "masonskiej telewizji"...

berety- strzezcie sie... nadchodzi TVN Religia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najlepiej żeby diabli wiedzieli co robią.

A gdybym miał zająć się nazwą dla tego nowego niby kanału TVN to bym dał

TVN Chrystus

Oto ramówka:

00:00-07:00 - Modlitwa w muzyce +12l

07:00 - Serwis informacyjny dla wszystkich

07:15 - Modlitwa o dobry dzień +7l

08:00 - Różaniec(modlitwa na dany dzień) +18l

09:00 - Telezakupy +99l

12:00 - Religijne piosenki(w czasie trwanie programu wysyłają SMS za jedynie 1zł + 100% vat można na antenie pozdrowić swoją osobe) dla wszytkich

15:00 - Modlitwa o dobry obiad +25

15:30 - Serwis Infromacyjny b.o

16:00 - Kazania(program prowadzony przez księży) + 100l

18:00 - Relacja z Mszy Świętej w Krakowie b.o

19:00 - Modlitwa o dobrą kolacje b.o

20:00 - Różaniec(modlitwa na następny dzień) +7.

21:00 - Swoje modlitwy(dzwoniąc modlimy się na antenie) b.o

22:30 - Słowo na jutro. b.o

23:00 - Ewangelie i czytania. +18l

 

b.o: dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to robiac sobie jaja z tego to nie najlepszy pomysl natomiast stworzenie tej idei jest chwalebne. Trzeba przyznac ze choc malo kto sie do tego przyznaje to jest zapotrzebowanie na kanaly o tym charakterze/profilu zwykle bywa tak ze ten kto glosno krzyczy na nie po cichu wola tak. :lol: dla mnie osobiscie jest to obojetne ktory nadawca stworzy taki kanal byleby byl i wspolpracowal innymi nie tylko katolickimi mediami ale tez z mediami innych wyznan. A jesli chodzi o wzorce? jest ich kilka : z HB 13E - muzyczny JCTV(takieChrzescijanskie MTV z USA); EWTN; telepadre pio;nasz TV PULS (franciszkanie) SAT2000(CTV-tv watykan); Telepace(CTV-tv watykan); Noursat; Bethel; francuski KTO tez z astry 19,2E - KTO; austriacko-niem. K-TV;niem.BIBEL.TV; EWTN; czy holenderski L1mburg. Takze stacje katolickie o roznym profilu mozna sie na czyms wzorowac lub stworzyc nowy profil (pomijam celowo trwam tv).

 

PS.: pisze bez polskiej czcionki bo z kompa niemieckiego gdzie nie moge nalezdz pl znakow. sory do odwolaniabo kompa mojego mam w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno TVN skończyła na jakiś czas z tworzeniem nowych kanałów tematycznych, mieli zająć się polepszaniem już istniejących. Ależ wystrzelili z tym kanałem religijnym. Może szykuje się ostra rywalizacja z Ojcem Tadeuszem. No ciekawe, zobaczymy co z tego wyniknie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...