Skocz do zawartości

Słabość systemu kodowania CP


czarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

EEPROM to pamiec karty taka na ktorej mamy m.in. BIOS w kompach. ja tez mam non stop RevAC3 a slyszalem ze byl tez RevAC5 albo sie myle. Jesli dzis dalej mam RevAC3 bede dzwonil do CP aby wyjasnic ta sprawe moze sie cos dowiem i wtedy podziele sie z wami informacjami ktore mi udziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-e na smartach jest zwykła pamięć (możliwe że flash), na EEPROM zapisuje się, korzysta się (odczyt), a jak się chce wprowadzić zmiany trzeba ją całkowicie wyzerować dane bo inaczej się nie da zapisać nowych ustawień w miejsce starych ;p Dodatkowo w smartach jest układ sterujący, zabezpieczający przed zapisem pewne obszary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info: od dziś spora część kanałów Cyfrowego Polsatu korzysta z simulcryptu w Nagravision 2 i jednocześnie Nagravision 3.

 

To może oznaczać, że nowe dekodery HD, będą oferowane już tylko z kartą Nagra 3.

 

I wcale bym się nie zdziwił gdyby powodem opóźnienia z wejściem HD był właśnie temat Nagry 3, przeciągali sprawę bajając o problemach ze sprzętem , małym zainteresowaniu abo. itp. a powód był taki -aby skończyć "produkcje " systemu i od razu wypuścić karty i dekodery z oprogramowaniem pod nowy system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to piracenie CP padło i to chyba na dłuższy czas :D

Potwierdzałoby to moją teorię że lewe oglądanie odbywa sie w pewnym sensie za zgoda CP. Padł wtedy kiedy pojawiły sie nowe cenniki, informacje o nowych kanałach. Ludzie naoglądali się na lewo i teraz zaczną "tęsknić" za ulubionymi programami :D Pozostanie tylko skoczyć po zestaw :D

 

Są może na forum ludzie sprzedający CP lub C+? Czy po takich akcjach notują wzrost sprzedaży dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ile wytrzymają, hehe. Ale przynajmniej coś zrobili, ze zablokowali. Mogli by pomyśleć nad zmianą systemu, bo Nagra nie ma sensu, tyle platform z niej korzysta, ze to tylko kwestia czasu, żeby znowu CP był dostępny piracko, nie chodzi tutaj o rok czy dwa, ale może krócej, bo z tego co wiem już są problemy juz, ale nie u nas. Dobra zachaczyłem lekko o tem, o ktory nie powinienem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to piracenie CP padło i to chyba na dłuższy czas :D

Potwierdzałoby to moją teorię że lewe oglądanie odbywa sie w pewnym sensie za zgoda CP. Padł wtedy kiedy pojawiły sie nowe cenniki, informacje o nowych kanałach. Ludzie naoglądali się na lewo i teraz zaczną "tęsknić" za ulubionymi programami :D Pozostanie tylko skoczyć po zestaw :D

 

Są może na forum ludzie sprzedający CP lub C+? Czy po takich akcjach notują wzrost sprzedaży dekoderów?

 

Ostatnio rozmawiałem z dystrybutorem CP i ten powiedział że słoneczna platforma sie ma dobrze mimo problemów ze szczelnością kodowania. Myślę, że powoli POLACY uczą się tego iż lepiej jest zapłacić i oglądać spokojnie bez obawy o możliwość nastania ciemności podczas ulubionego filmu etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ale osiągnęli to przez to że zwykły ludź pooglądał sobie coś na lewo. Przyzwyczaił sie do ładnego obrazu i kanałów. Kiedy nastała ciemność pozostało tylko jedno, kupić abonament.

Przypuszczam że to co teraz zrobił CP, mogli zrobić już dawno. Poczekali troszkę i znowu przybędzie trochę abonentów. Spece znowu coś rozgryzą, ludzie znowu trochę pooglądają i zgaśnie tak na dwa tygodnie przed świętami bo wprowadzą N3. I klienci się znowu posypią.

Wiem że to mocno naciąganie ale chyba ma sens :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam działa to się nie ma co martwić ;) Martwić się będzie Polsat, bo jeśli nie zrobili update wszystkim, to może się okazać, że hackerzy dobiorą się z poziomu tego co zostało na AC3.

wiadomo moze jaki manewr wykonal teraz polsat,aby zlikwidowac nielegalny odbior ? i czy jakas platforma korzystajaca z nagra wykonala juz podobny manewr, czy polsat byl prekurosrem ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...