Skocz do zawartości
  • 0

Problem z Ustawieniem . Hotbird.


Kwiatek94
 Udostępnij

Pytanie

Witam , otóż mam problem z ustawieniem anteny .

Siła Sygnału wacha się od 50-80 % , jakość ciąle 0 . Myślałem , że może być to wina konwertera ( działał ponad 10 lat ) , więc w końcu kupiłem dzisiaj nowy , ale nadal to samo .

Antene regulowałem miernikiem , ale to też nic nie dało , ciągle jest to samo .

 

Tuner : ADB 5800S

Konwerter : Technisat Skyline CE HD SIngle

Antena : 90 cm .

 

Proszę o pomoc , porady , cokolwiek co mogłoby ułatwić mi w czym tkwi problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czyli w ramach upewnienia : Jeżeli złapię jutro na tym wyżej wspomnianym transponderze 11.508 conajmniej 50 % jakości ( cieszyłbym się gdyby to bylo wiecej) to nie będę miał problemu z odbiorem kanałów na innych transponderach ? Mówię tu o Kanałach zarówno SD jak i HD ? I dziękuję za wszelkie porady , jutro "pochwalę" się "Owocem" Moich i Waszych starań :) .

 

A tymczasem życzę Miłej i Spokojnej nocy , a zarazem prosiłbym jeszcze o odpowiedź na moje ostatnie pytanie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Kol.Kwiatek 94:

być może może ten wątek:

viewtopic.php?f=5&t=20&start=1350#p483408

i ok.25 następnych postów może przybliżyć Ci problem kłopotów z odbiorem z jednej pozycji,przy poprawnym sygnale z sąsiedniego satelity.

Z Twoich postów wynika,że jedno z drzew mogło wtargnąć na drogę sygnału z H/B.Czy w kierunku południowym masz wolną od gałęzi drzew przestrzeń (pod kątem ok. 30 stopni od poziomu?).Istnieją aplikację na tel.komórkowe do ustawiania anten SAT,z podglądem terenu i ew.przeszkód na ekranie,ale wstępnie można sprawdzić to choćby ekierką.Osobiście życzę Ci,aby powód był inny. :)

Antena jest na dachu,czy na balkonie,lub ścianie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie !

 

Antena na balkonie , niestety , wszelkie porady nie pomogły , złapało na chwile hotbirda , chciałem przykrecic antene znow zgubiło , znow szukałem , jakość była maksymalnie 20 % , nie ruszając anteną poprostu jakość znikała , i znow trzeba było ustawiać . Wina Kabla odpada , sprawdzilem dzisiaj na nowym z zarobionymi nowymi końcówkami F .

 

Ktoś jeszcze jakiś pomysł ? byłbym bardzo ale to bardzo wdzięczny . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam ,przy dokrecaniu anteny zawsze sie coś przestawi ,dla tego kazdą ze śrób dokręcaj po trochu patrząc na siłe i jakość sygnału ,lecz zawsze to dziwne ze max sygnał jaki łapiesz to 20% ,dziś pogoda jest w miare więdz się nie poddawaj.A mozesz umieścić zdjęcie widoku anteny ,na te drzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witajcie !

 

Antena na balkonie , niestety , wszelkie porady nie pomogły , złapało na chwile hotbirda , chciałem przykrecic antene znow zgubiło , znow szukałem , jakość była maksymalnie 20 % , nie ruszając anteną poprostu jakość znikała , i znow trzeba było ustawiać . Wina Kabla odpada , sprawdzilem dzisiaj na nowym z zarobionymi nowymi końcówkami F .

 

Ktoś jeszcze jakiś pomysł ? byłbym bardzo ale to bardzo wdzięczny . :)

 

Z tego co widać na zdjęciach to antena jest na tej samej wysokości co drzewo , które może być problemem . Spróbuj przestawić antenę tak by drzewo nie przeszkadzało w odbiorze . Antena nie może mieć przeszkód na swojej drodze , bo wtedy nic nie złapie , nawet Hot Birda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czyli jednak to drzewo , może mieć jakiś wpływ na odbiór ? Tylko , że gdyby tak było , to czemu astrę z tego samego miejsca odbieram bez mniejszych problemów , a Hotbirda tylko z maksymalnie 20% jakością ? Wychodziło by na to , że wiązka z astry nie jest zakłócana a z Hotbirda już tak ?

Wytłumacz mi to "patologicznym" językiem . :D

Chociaż , to drzewo nie powinno aż tak bardzo przeszkadzać w odbiorze , bo jak widać są na nim same suche gałęzie , zero liscia , zero niczego co mogłoby zakłócać sygnał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak kolega wyrzej spróbuj tą antene przesunąc w lewo bąż w prawo i spróbować złapać hot birda,Astre łapiesz trochę z innego kąta i dla tego a wiązka z hod birda może być częściowo zasłonięta więz spróbuj ją jak moasz mozliwość przesyawic w inne miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Drzewa jak najbardziej przeszkadzają. Astra ma silniejszy sygnał a HB podatniejszy na przeszkody. Jeśli możliwe spróbuj zamontować antenę w innym miejscu, jeśli nie to zamontuj antenę wyżej (zmień maszt na wyższy). Zmieniłeś konwerter, może przesuń go bliżej lub dalej czaszy, oczywiście gdy będziesz pewny, że złapałeś HotBirda - miałem kiedyś taki przypadek, że konwerter trzeba było zamontować tak, że trudno było wkręcić F-kę, ale pomogło, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tylko tyle, że kiedyś miałem problem z ustawieniem anteny u teściów. nie mogłem sobie poradzić i zdecydowałem się wezwać serwis. Przyjechali podłączyli sprzęt (miernik) i diagnoza uszkodzony konwerter. Była sobota, szybko do sklepu po nowy konwerter i... wszystko to samo - brak sygnału. Podniosłem antenę około metra w górę aby minąć ewentualne niewysokie drzewko i sygnał się pojawił bez miernika. Stąd od tamtego czasu nie używam miernika bo na dobry mnie nie stać (około 1000 zł) a byle jaki za 50 zł nic nie jest wart. Lepiej będzie jak podłączysz dekoder w pokoju z którego będziesz przez okno widział obraz na telewizorze. Włącz ustawienia anteny i ustaw wg BER (im niższa wartość pierwszej liczby a wyższa drugiej tym lepiej) http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1251767.html. Ale ja stawiam na zakłócenia od drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I tu jest właśnie kolejny problem , żeby aktywować NC+mix , musze mieć ustawioną już antenę , bez tego nie aktywuję karty :) . Bo gdybym miał już listę kanałów z tunerem , to na za przeproszeniem "od[beep]ol" bym to ustawił , kręcąc anteną i czekając na dzwiek z Radia na Satelicie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wspomniałeś coś, że korzystałeś z telewizora do ustawienia anteny, spróbuj jeszcze raz, wprowadź parametry transpondera 11488 H na którym znajdują się programy niekodowane TVP Polonia, TVP Kultura, TV Puls, TV Silesia. Jak ustawisz antenę w ten sposób to na tunerze tylko zostanie dopracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko że kiedyś to złapałem bez problemu .. a dzisiaj ? Wskoczyło mi na chwile 3 razy jakość 20 % , bo czym zacząłem kombinować żeby ta jakość podskoczyła chociaż do 50 % , i jakość zniknęła bezpowrotnie :( . Po następnej półtorej godzinie ustawiania anteny , dałem spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...