Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, TimesSquare napisał(a):

I ty jestes moderatorem tego forum? Wstyd. Nie dosc, ze wszystkich "ustawiasz do pionu" i wysmiewasz, to w kazdym twoim poscie widac, ze czujesz sie lepszy od innych. Az czuc ta twoja "wyzszosc". @Anita Kaźmierska gratuluje moderatora.

Nie jestem moderatorem. I proszę Cie jeszcze raz abyś zaprzestał ataków w moją stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TimesSquare napisał(a):

ale ja nigdzie nie napisalem, ze mieliby "przejac" placic chore pieniadze jak Viaplay, tylko zainteresowac sie/zainwestowac w prawa, ktore obecnie Viaplay ma (czyli je kupic, gdy te wroca na rynek).

Akurat rozumiem, o co temu użytkownikowi chodzi. Chciał tak zagraniczny dla Niemców serwis streamingowy wejść w udziały w prawa do pokazywania Bundesligi, co wywołało strajki kibiców.

https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/bundesliga/protesty-kibicow-przyniosly-efekt-szybka-zmiana-decyzji/y2jrylp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aandin napisał(a):

@Bułgar

@Gizior89

Wy jesteście nie reformowalni. Ja jako abonent chcę osobiście decydować który mecz chcę obejrzeć a nie "topowy" wg wydawcy. Czy to tak trudno zrozumieć? Płacę pełną opłatę za serwis, więc dlaczego mam mieć wybrakowane treści? Adekwatnie, wykupujesz serwis z filmami i masz oglądać tylko te które oni uznają za "topowe"?

Ciekawe swoją drogą, kto bardziej wypełnia portfele właścicieli praw? "Dajcie linka do Realu/City/Bayernu" czy ci, którzy zamiast pisać o jakichś meczach po prostu je oglądają?

 

Wcale tak nie musi być, po prostu mnie to zastanawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, TimesSquare napisał(a):

Nie napisalem, ze cos miala, ale z punktu widzenia polskiego rynku mozna bylo przypuszczac, ze inwestycja w Viaplay moze miec jakis wplyw na inwestycje Canal+ w prawa, ktore obecnie ma Viaplay. Polsat zainwestowal w Eleven - utrzymal je na rynku i dzisiaj ma dwie paczki sportowe. Canal+ nie idzie w te strone, a nawet na razie nie wykazuje zainteresowania ich prawami. Mogliby nawet stworzyc nowe kanaly (co zreszta zrobili) i zakupic czesc praw, ktore obecnie ma Viaplay, i generowac przychod z dwoch paczek (tak jak obecnie Polsat). Nowe kanaly mamy, ale tylko pod LM. Negatywny odbior rowniez mamy. Niejasne komunikaty rowniez mamy (udostepnianie kanalow kablowkom chociazby). Niestety, ale na bledach sie nie ucza i przypomina to wszystko (w mniejszym stopniu... jak na razie) fuzje N z Cyfra+.

Ale ty myślisz, że C+ te prawa kupuje w chipsach za 5 zł? Przecież już kontrakt na Ekstraklasę miał być dla nich prawie że zabójczy, a potem dorzucili ultradrogą Ligę Mistrzów, ktora wykrwawiła Polsat na inne zakupy na kilka lat. Jeśli C+ dorzuci Premier League to już będzie coś z kategorii niemożliwego i strasznie trudno będzie to spiąć finansowo.

 

`No i inwestycje C+ w Viaplay to przecież nie tyczą się polskiego rynku. Ważna jest Holandia i Skandynawia, tam C+ chce się wzmocnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, liverfan4 napisał(a):

Ciekawe swoją drogą, kto bardziej wypełnia portfele właścicieli praw? "Dajcie linka do Realu/City/Bayernu" czy ci, którzy zamiast pisać o jakichś meczach po prostu je oglądają?

 

Wcale tak nie musi być, po prostu mnie to zastanawia. 

Ligi zagraniczne ogólnie nie są u nas jakoś szczególnie oglądane. 

Idealnie to podsumował Tomek Ćwiąkała w jednym z wywiadów. Widział oglądalność meczów Barcelony z Robertem Lewandowskim i bez Roberta Lewandowskiego. I jak to on określił - "to była przepaść". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin

No i co z tego? Ma serwis prawa do danej ligi, która mnie interesuje,płacę subskrycję za dostęp do oglądania meczy i mam zamiar oglądać te, które ja chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Radamantys napisał(a):

Ale ty myślisz, że C+ te prawa kupuje w chipsach za 5 zł?

Nie. Tak jak napisalem - pojscie sladem Polsatu i posiadanie drugiej paczki kanalow sportowych. Dokladnie tak, jak ma to miejsce dzisiaj (druga paczka kanalow sportowych, ale zrobiona tylko pod LM). Mysle, ze cena 30zl bylaby optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aandin ja się z Tobą zgadzam, ale mówię o czymś innym.

 

Legalnie najwięcej ludzi ogląda najatrakcyjniejsze spotkania, tylko że na strimsach robi to pewnie kilka razy tyle ludu. Ciekawe natomiast, gdyby porównać oglądalność "meczów bez komentarza" w oficjalnych i nieoficjalnych źródłach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno, optymalna byłaby kolejna paczka 30+, kiedy ich cena już jest wysoka. Jak sprzedadzą to, co mają teraz, to będzie sukces. Inna sprawa, że Polsat też był zainteresowany PL, więc jak to chcą na pewno, to muszą odkupić bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin
Teraz, k05 napisał(a):

To, że Ty tak chcesz nie ma większego znaczenia dla operatora. Liczy się to co chce większość i raczej nie są to mecze drużyn Bundesligi z końcówki tabeli. 

To ja mam gdzieś takiego operatora, który bierze ode mnie pełną stawkę i daje mi w zamian wybrakowany content.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, aandin napisał(a):

Płacę pełną opłatę za serwis

Założę się o dużą kwotę, że nie płacisz pełnej opłaty bo gdyby tak było to byś niejednokrotnie się nie chwalił że kosztuje Cię to 20zł. A gdy nadeszły pierwsze wzmianki o tym że viaplay się zwija to zacząłeś się dąsać że masz teraz wszystko za 20zł a za chwilę będziesz miał mniej za więcej.

Trzymaj się jednej wersji bo z tego wynika, że Ty nie jesteś reformowalny.

35 minut temu, aandin napisał(a):

 

 

Edytowane przez Kiler
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin

 

1 godzinę temu, Gizior89 napisał(a):

nie porównuj sportu do innych serwisów z filmami bo to nie ma sensu.

Niby dlaczego? Tu i tu płacę za dostęp do pełnego contentu i chcę go otrzymać.

 

Edytowane przez Kirk
Hamuj się z tekstami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem, żeby Eleven puściło u siebie te brakujące mecze poprzez stream bez komentarza? Przecież ta ich aplikacja działa. Inna sprawa, czy tak zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin

No właśnie, o to mi chodzi. Niektórzy nie potrafią zrozumieć,że któś inny może chcieć obejrzeć inny mecz niż oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cidikw topicu Eleven Sports 2 userów mi napisało, że online jest 50FPS w Play Nów i c+online - nie wiadoko tylko czy w wersji dla subskrybentów czy dla abonentów (o ile to ma jakieś znaczenie) - przeważnie subskrybenci mają zawsze okrojoną ofertę.

13 minut temu, Radamantys napisał(a):

Ale w czym problem, żeby Eleven puściło u siebie te brakujące mecze poprzez stream bez komentarza? Przecież ta ich aplikacja działa. Inna sprawa, czy tak zrobią

https://satkurier.pl/news/237436/elevensportspl-w-nowej-odslonie.html

Największy problem może być taki, że jak ogląda jeden stream kilkadziesiąt tysięcy userów to mogą lagi występować a nie wszyscy mają tak rozdysponowane sieci CDN jak Netflix. No i kosztach nie wspomnę  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Radamantys napisał(a):

Tak, na pewno, optymalna byłaby kolejna paczka 30+

Przeciez dostalismy kolejna paczke. Mnie chodzi o jedna dodatkowa paczke, ktora zawieralaby nowe prawa. Dodatkowa paczke oprocz aktualnej paczki Canal+. Nie o trzecia nowa paczke (Canal+, Super Pilka i jeszcze kolejna). Ta cena 30zl (moze nawet 40zl) bylaby bardziej racjonalna, anizeli paczka z sama LM za kwote 20-30zl, ktora zaraz otrzymamy. Mogliby ja lepiej zareklamowac przy uzyciu wielu praw, a nie tylko sama LM (sa to najwazniejsze prawa, ale jedyne). Ale to tylko moje zdanie. 

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquarew biznesie chodzi o to, żoby zarabiać a nie robić jak viaplay. Skoro PB odpuścił sobie LM to może znaczyć, że nie przyniosła ona zysków. Łatwo Ci się pisze, że można nakupić praw i do jednej beczki wszystko wrzucić jednak pamiętaj, że sporo abonentów musi za tą beczkę zapłacić aby to się zmonetyzowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ nie może podnieść ceny paczki więc zrobiło kolejną, to wynika z gwarancji cen i konstrukcji umów.

Czekam aż Eleven zrobi to samo, odpali E5 i zażąda extra kasy. To cyrk Solorza nie musi do tego używać Polsatów.

VP za 5 zł rozdana się też nie spina ale ta sprzedawana po 19 zł za medium i ta 29 za F1 już lepiej wygląda.

Ale wszyscy chwalą że dostają za darmo a narzekają jak trzeba płacić a nadawca bankrutuje pokazują placem dobrze mu tak.

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...