Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Bułgar napisał(a):

Ale nie utrzymali się na rynku, na którym zrobili przy okazji dużo zamieszania.

 

No nie utrzymali się, jak prawa sportowe ponakupowali za wielomilionowe kredyty przy okazji przepłacając za prawa sportowe(podobno za Premier League zapłacili 4-6 razy tyle co oferowały stacje sportowe)

 

W dodatku ukrywali sprawę nierentowności interesu w międzyczasie otwierając się na kolejnych rynkach

 

No to musiało się to źle skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107, przegrywy z Eurosportu już dawno odpuścili walkę o takie prawa. 

 

@dsd, ta liga była zapychaczem po utracie Bundesligi. Poza tym miała małą oglądalność. Teraz po powrocie niemieckiej nikt się o nią nie będzie starał. 

 

@vigoo, tak było. Na rewolucję przyjdzie nam jeszcze poczekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin

Ja się nie cieszę bo to krok w tył. W sobotnie popołudnie o 15.30 pewnie jeden mecz.

Z drugiej BL pewnie też jeden

I niech nikt mi tu nie pisze, że pewnie najciekawszy "puszczą" bo reszta to lipa. Każdy kibic ma swój klub, który chce obejrzeć a nie koniecznie ten mecz z gwiazdorską obsadą.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bułgar
12 minutes ago, vigoo said:

1. Potwierdził się fakt, że prawa do Bundesligi były na wolnym rynku, chociaż polski Viaplay temu zaprzeczał. Tak samo musi być z Premier League.

2. Przypominam słowa "ekspertów" którzy twierdzili, że Bundesliga prawdopodobnie już nigdy nie wróci do telewizji tradycyjnej, bo nadeszła rewolucja. 😂

Kto tak twierdził? Żaden dziennikarz sportowy na poziomie nic podobnego nie pisał, przynajmniej nie zauważyłem.

 

4 minutes ago, aandin said:

Ja się nie cieszę bo to krok w tył.

Liczy się co chce większość oglądać, a nie nisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bułgar napisał(a):

Kto tak twierdził?

Eksperci od rynku medialnego, którzy tak chętnie wypowiadali się po informacji o nadejściu potopu szwedzkiego na nasz rynek. Można było o tym poczytać bodajże na WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MartinFC napisał(a):

Najlepiej żeby wszystko było w aplikacji Eleven. 

Obecnie nie ma takich planów.

 

Aplikacja zostanie odświeżona na wszystkich platformach. W przyszłości zamierzamy wprowadzić ją na kolejne platformy, ale w tej chwili nie mamy konkretnych informacji i terminów do zakomunikowania.

 

https://satkurier.pl/news/237436/elevensportspl-w-nowej-odslonie.html

Edytowane przez Anita Kaźmierska
A źródełko to gdzie? Dokleiłam link.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawop napisał(a):

Jaki SkySho? emoji1.png
Oni nie bawią się w sport

Na razie u nas nie, ale może jeśli nadarzy się okazja to coś tam sobie skubną.

Na innych rynkach mają udział. 

7 minut temu, tyrla napisał(a):

To może od stycznia 2025 C+ też będzie pokazywał 5 meczów PL ? Oczywiście jak wygrają przetarg.

No oby tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bułgar
2 minutes ago, domin107 said:

Na razie u nas nie, ale może jeśli nadarzy się okazja to coś tam sobie skubną.

Na innych rynkach mają udział. 

No oby tak było

Oby nie. VoD nie potrafią ogarnąć na poziomie, sport pewnie byłby katastrofą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pawop napisał(a):

Jaki SkySho? emoji1.png
Oni nie bawią się w sport

Raz Borek coś wspomniał, że słyszał, że SkyShowtime jest zainteresowane Ligą Mistrzów I teraz reszta powiela te bzdurki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin
41 minut temu, Bułgar napisał(a):

Liczy się co chce większość oglądać, a nie nisza.

A kto ci takich głupot naopowiadał? Może u ciebie w Bułgarii tak jest. Normalny kibic chce mieć wolny wybór co chce obejrzeć za swoje pieniądze.

46 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Nikt nie neguje ilości pokazywanych meczów przez Viaplay, bo to było robione wzorowo. Gorzej z resztą. 

No ja wolę obejrzeć interesujący mnie mecz może w gorszej jakości niż wcale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, domin107 napisał(a):

Na razie u nas nie, ale może jeśli nadarzy się okazja to coś tam sobie skubną.

Na innych rynkach mają udział. 

No oby tak było

Niby na jakich rynkach SkyShowtime ma jakieś prawa sportowe ?

Nie myl SkyShowtime z osobną usługą Sky,Paramount lub Peacock które posiadają sport w innych krajach.

Z tego co wiem to SkyShowtime nie posiada żadnych praw sportowych.

Przynajmniej narazie.

No chyba że coś przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, k05 napisał(a):

Raz Borek coś wspomniał, że słyszał, że SkyShowtime jest zainteresowane Ligą Mistrzów I teraz reszta powiela te bzdurki. 

 

Kiedyś też razem z Kołtoniem wspominali, że DAZN jest zainteresowane piłką. Później też to długo latało w sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa gdyż Goal Arena to nie jest zasługa Viaplay tylko DFL która dopiero od zeszłego sezonu zaczęłą oferać multiligę zagranicznym nadawcom.

Przedtem była dostęona jedynie w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii lecz w trochę innej wersji.

Od zeszłego sezonu wiele zagranicznych nadawców skorzystało z okazji dodając Goal Arenę do swojej oferty dlatego nie widzę przeszkód by również Eleven zaoferowało multiligę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin
8 minut temu, dominikkk napisał(a):

Jest szansa gdyż Goal Arena to nie jest zasługa Viaplay

A Ty myslisz,że na ilu kanałach "poleci" BL w sobotnie popołudnie na Eleven?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu zaczęło się marudzenie. 5 się cieszy bo mecze Bundesligi będzie można wkońcu normalnie w TV obejrzeć to znowu 2 płacze, że będą tylko wybrane mecze 😉 jednak polak to ciężki i wymagający klient 😉 na prawdę myśleliście, że będziecie mieć PL i BL za 5-10zł przez 10 lat?  😅

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bułgar
49 minutes ago, aandin said:

A kto ci takich głupot naopowiadał? Może u ciebie w Bułgarii tak jest. Normalny kibic chce mieć wolny wybór co chce obejrzeć za swoje pieniądze.

No ja wolę obejrzeć interesujący mnie mecz może w gorszej jakości niż wcale.

"Normalny" kibic ogląda na żywo to co bardziej topowe, a nie ogony. Klient niszowy chce mieć wszystko. Oferty nie są krojone pod niszę tylko pod większość. Idea Viaplay była fajna, wszystko jak leci, bez reklam i prawie za darmo przez masowe promki operatorskie. Jak znam życie płaciłeś grosze, a nie pełną stawkę i będziesz po nich długo płakał, bo nikt Tobie nie da już takiej paczki poniżej kosztów własnych. Bułgarii do tego nie mieszaj. 

Edytowane przez Bułgar
Literówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem, że Eleven pokaże Goal Arenę ?

Odpisałem jedynie koledze, że jest szansa gdyż każdy zagraniczny nadawca który pozyskał prawa do Bundesligi ma automatycznie opcję by dodatkowo wykupić także prawa do Goal Areny a to ile Eleven pokaże spotkań w sobotę o 15:30 to już zupełnie inna kwestia.

Doskonale wiemy, że nie dają wszystkich meczów tylko jeden góra dwa i tyle.

Zawsze też mogą zaoferować jedno spotkanie + Goal Arena ale na tą chwilę to zwykłe wróżenie z fusów.

Zobaczymy jak będzie.

Nie zmienia to jednak faktu, że Eleven może bezproblemowo pokazać multiligę o ile zechcą a co zrobią i ile kanałów przeznaczą na BL to już ich sprawa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca sezonu 25/26 Eleven ma prawa do połowy La Ligi, tak więc między 14.00 a 18.15 prawie zawsze będą mieli coś hiszpańskiego i włoskiego o tej samej porze co Bundesliga. Tak więc myślę że jeden mecz Bundesligi z 15.30 przerzucą do PSP (ale raczej nie hitu kolejki pierwszego wyboru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...