Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich sezonach 90 % meczów w eliminacjach z początkowych rund polskich drużyn pokazywało TVP, Polsat prawie wcale, nie licząc  Rakowa w 4 rundzie el. LM czyli Play Off które mieli już w pakiecie głównym może jeszcze coś pojedynczego pokazali ? Resztę podpisywał Szkolnikowski i trochę Viaplay, Szwedzi pokazywali wyjazdy, Pogon na Islandii, Lechię w Wiedniu z Rapidem, reszta to TVP i rozdzielanie potem części transmisji w jednym dniu pomiędzy sat i tylko online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/15/2024 at 10:52 PM, michael112 said:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polsat-sport-marian-kmita-igrzyska-eurosport

 

Wywiad z Kmitą o planach Polsatów Sport. Niestety, nic nie ma o LE/LK, o utracie LM lakoniczne

 

Jest też o planach na Wimbledon (wszystkie kanały sportowe zaangażowane w transmisje, finał w przypadku awansu HH/IŚ prawdopodobnie w naziemnym Polsacie), oraz na IO (współpraca z Eurosportem zwłaszcza w zakresie turnieju siatkarskiego, aczkolwiek nie rozumiem na czym ona ma polegać).

I narzekanie na Viaplay (do TVP, Eurosportu i Canal+ mają szacunek, żyją w zgodzie a ci im namieszali w biznesie :D). Wyszło to w zasadzie tak: Siedzi grupa ludzi od lat przy stole i dzieli się daniami ze stołu; Nagle przysiadł się ktoś nowy i narobił zamieszania. :P

 

On 6/15/2024 at 11:15 PM, vigoo said:

Najadł się, napił, zrobiło mu się niedobrze i wyszedł... 😂

Wszystkim odbiło się czkawką. Czy ktoś słyszał o ciągłych problemach ze stabilnością przed ich zawojowaniem polskiego rynku? Po prostu się oglądało nie zastanawiając, czy nie przerwie w trakcie. Bez większych problemów korzystałem z C+Online, Polsatu, z zagranicznych między innymi z Nova Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotrek22 napisał(a):

Polsat tylko w kodowanych pokaże mecze el do le i lke. A Jagielonia to prędzej TVP pokaże niż Polsat, co do ligi hokeja to chyba sport bardzo niższowy. 

Na pewno pokaże w otwartym. Dawali już mecze piłkarskie na Super Polsacie czy siatkówkę w TV4, więc te kanały są pewniakami do eliminacji LE i LKE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aandin napisał(a):

Na pewno nie niszowy,może mniej popularny jak np tenis stołowy czy badminton. TVP w on-line mogła by właśnie więcej takich sportów pokazywać.

Zależy, z jakiego punktu widzenia. Na pewno łatwiej grać amatorsko w tenisa stołowego czy badmintona (a bardziej w "pingla" i "kometkę"). Hokej na lodzie ma też ograniczony zasięg do Śląska, Małopolski i paru nizinnych wyjątków pokroju Toruń, Gdańsk, a na niższym poziomie Bydgoszcz, Łódź, Poznań, natomiast jako ta bardziej popularna z dwóch drużynowych dyscyplin zimowych wydaje mi się też, że ma bardziej potencjał na widza telewizyjnego, jeśli jest dobrze opakowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był krótki okres w moim życiu - a konkretnie Tokio 2021 - kiedy parę dyszek zarobiłem na pisaniu o tych dwóch dyscyplinach. "Pinigel" i "kometka" były nawiązaniem do tego, jak gramy amatorsko - bo z tenisem stołowym i badmintonem na poziomie olimpijskim ma to niewiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vojthas napisał(a):

Był krótki okres w moim życiu - a konkretnie Tokio 2021 - kiedy parę dyszek zarobiłem na pisaniu o tych dwóch dyscyplinach. "Pinigel" i "kometka" były nawiązaniem do tego, jak gramy amatorsko - bo z tenisem stołowym i badmintonem na poziomie olimpijskim ma to niewiele wspólnego.

I co z tego? Tysiące ludzi gra zawodniczo w ligach na różnych poziomach. To nie sport amatorski ani też olimpijski. To dotyczy wszystkich dyscyplin. To,że jakaś jest akurat w Polsce mało popularna nie oznacza,że jest jakaś gorsza. Jest okazja aby takie dyscypliny niewielkim kosztem promować w telewizji publicznej. Sport to nie tylko piłka nożna i siatkówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie jeszcze raz, o czym ja piszę. Tenis stołowy czy badminton w wersji wyczynowej - zawodowej czy amatorskiej - nie jest pod względem oglądalności, czyli jako produkt TV, bardziej popularny od hokeja na lodzie. Ale w "pingla" czy "kometkę" - czyli w wersji świetlicowej, ogródkowej, piknikowej - gra zapewne więcej osób niż w hokeja. I to, że sobie popykamy w garażu, nie przełoży się na to, że przed TV raczej do meczu Redzimskiego na MŚ nie zasiądzie taki tłum jak na mecze hokeistów choćby i na zapleczu elity, mimo że na jezioro już na łyżwach, a zwłaszcza z krążkiem się nie wyjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Liga - dalsze szczegóły dotyczące sposobu transmisji spotkań:

 

Legenda:📱- tylko online, 📺 - też w TV

 

piątek: 2 mecze o 18.00📱, o 20.00/20.30 📺 (TVP Sport)

sobota: 3 mecze o 14.30📱, 17.00📱, 19.30 📺 (TVP 3)

niedziela: 3 mecze o 12.00📱, 14.30 📺 (TVP Sport i TVP Polonia), 17.00📱

poniedziałek: 1 mecz o ? (zależna, od ostatecznych ustaleń godzin magazynów) 📺 (TVP Sport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Vojthas napisał(a):

Tenis stołowy czy badminton w wersji wyczynowej - zawodowej czy amatorskiej - nie jest pod względem oglądalności, czyli jako produkt TV, bardziej popularny od hokeja na lodzie

A jaką oglądalność ma  amp futbol?  mniejszą czy większą niż wymienione przeze mnie sporty?

@Vojthas to Ty nie rozumiesz co ja napisałem.

11 godzin temu, aandin napisał(a):

Jest okazja aby takie dyscypliny niewielkim kosztem promować w telewizji publicznej. Sport to nie tylko piłka nożna i siatkówka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, cała polska piłka w Europie w jednej stacji. Polsat Sport na bank przyłoży się też do zakupu praw na mecze wyjazdowe, także będzie dobrze :)

 

"Ponadto Telewizja Polsat prowadzi negocjacje w sprawie umów o możliwość pokazywania starć polskich klubów, rozgrywanych poza granicami naszego kraju." 

Całość: https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2024-06-20/kanaly-polsat-sport-pokaza-mecze-jagiellonii-wisly-slaska-i-legii-w-eliminacjach-europejskich-pucharow/

Edytowane przez damian1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, damian1979 napisał(a):

"Ponadto Telewizja Polsat prowadzi negocjacje w sprawie umów o możliwość pokazywania starć polskich klubów, rozgrywanych poza granicami naszego kraju." 

Całość: https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2024-06-20/kanaly-polsat-sport-pokaza-mecze-jagiellonii-wisly-slaska-i-legii-w-eliminacjach-europejskich-pucharow/

 

Jak tamte kluby nie będą stawać okoniem, to nie powinno być problemu. Tak na logikę, dla obu stron korzystny powinien być deal: ty mi sprzedajesz prawa na twój mecz domowy, ja ci sprzedaję prawa na mój mecz domowy.

Widzowie z obu krajów też wolą oglądać oba mecze u jednego nadawcy. ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...