Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, k05 napisał(a):

@Arkon problem w tym, że to wciąż nie rozgrywki, a eliminacje do nich. 

Piłkarski kibic i tak ma albo PS albo PSP. A tak zwany "niedzielny" to zawsze będzie patrzył gdzie w naziemnej można zobaczyć. 

Piłkarski Polsat Sport? Niekoniecznie- jak stracą PP, to dla mnie już nic ciekawego tam nie będzie. Eliminacje też powinny być w kanałach naziemnych tylko nasz "kochany" Sejm nie jest w stanie rozróżnić rozgrywek, których już nie ma i znowelizować poprawnie ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawie sejmowej nie ma, ale w umowie, którą UEFA podpisuje z nadawcą już jest, bo UEFA traktuje IV rundę już jako oficjalny mecz LM. Jeśli w aktualnej umowie UEFY z Polsatem jest obowiązek transmisji w otwartym kanale, to Polsat albo musi pokazać taki mecz albo odsprzedać sublicencję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qver51 napisał(a):

W ustawie sejmowej nie ma, ale w umowie, którą UEFA podpisuje z nadawcą już jest, bo UEFA traktuje IV rundę już jako oficjalny mecz LM. Jeśli w aktualnej umowie UEFY z Polsatem jest obowiązek transmisji w otwartym kanale, to Polsat albo musi pokazać taki mecz albo odsprzedać sublicencję. 

To, że IV runda eliminacji LM sprzedawana jest wraz z LM - nie musi wcale równać się z jej obowiązkiem pokazywania w kanale otwartym. 

 

Poza tym były lata, gdzie LM nigdzie nie było można zobaczyć poza kanałami kodowanymi i kto chciał oglądać to kupił sobie abonament i oglądał. 

 

Moim zdaniem poza naprawdę bardzo ważnymi wydarzeniami sportowymi - reszta powinna być zależna tylko i wyłącznie od woli nadawcy, a nie "widziemisię" polityków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon dlatego abonujesz też C+. "Niedzielny" kibic nie abonuje, bo nie potrzebuje. 

Gra w europejskich pucharach może i jest ważnym wydarzeniem. W eliminacjach już niekoniecznie. 

 

Dla mnie każdy mecz Lecha jest ważny. Gdyby wczoraj nie odstawili takiej "kaszany" to pewnie we wrześniu aktywowałbym Viaplay. Ale stało się co się stało. Aktywacji nie będzie. 

"Niedzielny" kibic obejrzy jak będzie w naziemnej. Jak nie będzie to też będzie ok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Arkon napisał(a):

Gra polskich klubów w Europie nie jest "naprawdę ważnym wydarzeniem"? Dla mnie każdy mecz Legii jest, dla wielu kibiców innych klubów podobnie.

Zależy jak na to spojrzeć - jak Raków awansuje do LM, to zamiast ManC, Barcy czy Realu w otwartej tv będziesz miał Raków 6x dostający baty :D

W Q jeszcze spoko bo wielcy nie grają, ale ja osobiście nie oglądałem Legii w grupie i Rakowa też nawet gdyby awansował nie będę, bo były/będą ciekawsze mecze w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że dadzą w otwartej. Na razie chcą nałapać klientów na PS, PSP i PBG a w poniedziałek albo wtorek ogłoszą, że z troski o kibiców mecz w otwartym kanale. I w ten sposób troski nie będzie tylko zarobią podwójnie. Na tych co kupili dostęp i na reklamach z transmisji w otwartym ;)

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli transmisja zostanie zakodowana przez Telewizję Polsat to oświadczam iż złoże skargę do KRRIT na Polsat za łamanie artykułu 20b.

Nie masz racji, w tym artykule nie ma mowy o eliminacjach do LM

UEFA na niektórych rynkach wymaga transmisji jednego meczu FTA z Ligi Mistrzów.
To prawda, ale jest to mecz dowolny LM i nie ma to nic wspólnego z przypadkiem o którym dyskutujemy


  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 20b ust. 2 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji jest dość jednoznaczny

"Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi:

1)letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;

2)półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;

3)inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA."

 

W odróżnieniu od meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, nie ma obowiązku pokazywania meczów eliminacyjnych do Ligi Mistrzów z udziałem polskich klubów .

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aboutreka napisał(a):

Art. 20b ust. 2 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji jest dość jednoznaczny

"Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi:

1)letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;

2)półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;

3)inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA."

 

W odróżnieniu od meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, nie ma obowiązku pokazywania meczów eliminacyjnych do Ligi Mistrzów z udziałem polskich klubów .

Ale to są Eliminacje a nie Liga Mistrzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP w sezonie 2023/2024

- nie pokaże Ekstraklasy w piłce nożnej

- nie pokaże Ligi Mistrzów w piłce nożnej

(źródło: WP Sportowe Fakty) 

 

TVP - nowy kontrakt na 2. Ligę w  piłce nożnej:

5 spotkań z każdej kolejki w TVP (od 7. kolejki)

- 2 spotkania w TVP Sport i w tvpsport.pl

- 3 spotkania tylko w tvpsport.pl

(źródło igol.pl)

Edytowane przez Kubio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...