Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, dvbtowiec napisał:

TVP nie ma niczego na wyłączność, a TVN ma również kanały FTA dostępne naziemnie w takim samym zakresie jak TVP. Z punktu widzenia kibica nic się nie zmienia. Wybierze tylko inny kanał do bycia z polskimi skoczkami.

No trochę się zmienia dla tych co nie mają satelity, kablówki, IPTV. TVN ma testowy MUX tylko w kilku miastach gdzie jest kanał HD. Przełączenie na DVB-T2 zacznie się 28 marca czyli po zakończeniu PŚ. Na rok widzowie naziemnej zostają pozbawieni transmisji HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dvbtowiec napisał:

@katowicer W takim razie trzeba ten świat zmienić, bo jeśli miałoby być tak jak piszesz, to świadczy o tym że dla celów politycznych niektórzy potrafiliby "udusić" sport tylko dlatego żeby innym Polakom którzy maja inny pogląd polityczny zrobić na złość. Nie czujesz ze to jest chore?

Mam to w nosie.

Skoro jest teraz taka władza to trzeba się dostosować, robic wyniki, zgarniać sponsorów. 

W innym wypadku można kończyć karierę i likwidować dyscyplinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katowicer  Twój punkt widzenia jest zabawny. Tzn. Jeśli mieszkałbyś w bloku w którym większość osób dajmy na to pije, to żeby się dostosować zacząłbyś pić, a nie szukał miejsca dla siebie w którym żyłbyś zgodnie z własnym sumieniem :) To tyle w tej sprawie, żeby tak obrazowo skomentować to co piszesz.

 

@proton360 Możesz wierzyć lub nie, ale zdecydowana większość odbiorców w Polsce, a w szczególności telewizji naziemnej ma małe telewizory, a niektóre są HD ready, lub nawet kineskopowe.
My tu na forum mamy trochę skrzywione spojrzenie, bo jesteśmy fanami techniki i sięgamy w większości po towar z wyższej półki, ale tak nie ma w większości domów. Większość widzów kanałów naziemnych nie zauważy różnicy jakościowej. Ja zauważę, bo jestem w zasięgu MUX testowego TVN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dvbtowiec napisał:

@katowicer  Twój punkt widzenia jest zabawny. Tzn. Jeśli mieszkałbyś w bloku w którym większość osób dajmy na to pije, to żeby się dostosować zacząłbyś pić, a nie szukał miejsca dla siebie w którym żyłbyś zgodnie z własnym sumieniem :) To tyle w tej sprawie, żeby tak obrazowo skomentować to co piszesz.

 

 

Twoje tłumaczenie jest jeszcze bardziej zabawne. 

Jak mam kasę to sie z takiego bloku wyprowadzę. Jak nie mam ( bo liczę tylko na państwowy PUP i koroniówkę ) to siedzę na [beep] i nosa nie wychylam.

Skoro PZN, Tajner, Skoczkowie mają inną opcję to nie ma tematu. Jeśli nie mają a Discovery sponsorów nie załatwi to Discovery jest grabażem polskich skoków i całego PZN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, katowicer napisał:

W dzisiejszym polskim świecie chcąc mieć wyniki i sponsorów trzeba żyć w zgodzie z TVP, MKNIS, Samorządem itd.

Bez tego wyników nie będzie a to rząd wybrany większością głosów kontroluje potężne spółki, które łożą pieniądze. 

Zresztą dzis rano w PR 1 ktoś z LOTOSu się wypowiadał, że muszą uciąć wydatki na skoki i ogólnie PZN bo mają w perspektywie duże inwestycje. Wiec kasa się skończy szybciej niż co niektórzy myślą, a z kasą skończą się wyniki, oglądalność. 

Efektem końcowym będzie pokazywanie skoków tylko w Eurosporcie, bez udziału Polaków w pierwszej trzydziestce zawodów.

I to wszystko przez Discovery.

A to Discovery ma jakąś kontrolę nad Lotosem, że każe im mniej dawać? Poza tym - kto konkretnie tak powiedział?

 

Zaś teza o tym, że trzeba żyć w zgodzie z TVP, by mieć wyniki i sponsorów, nie sprawdza się, jeśli weźmiemy pod uwagę na przykład żużlowca Bartosza Zmarzlika, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie, choć jego zawody transmitował kodowany Canal+, albo nawet kadrę siatkarzy męskich, ich sukcesy w XXI wieku pokazywał głównie Polsat.  I to nie działa tak, że "trzeba się dostosować".  Realia rynkowe są jasne - kto posiada prawa, może nimi dysponować. Wcześniej dawano sublicencję, bo Eurosport nie miał własnego kanału naziemnego, a teraz, gdy ta stacja należy do spółki Discovery, która takie kanały posiada, sublicencji nie wydano. Więc nie - Discovery nie jest grabarzem polskich skoków, szczególnie że w Eurosporcie ta dyscyplina była obecna od wielu lat, jeszcze zanim w ogóle ktoś marzył o tym, że będziemy mieć co najmniej trzech zawodników w czołówce światowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd logiczny ?

TVP jest państwowe  - TVP załatwia sponsorów. Naczynia połączone.

Discovery jest prywatne - załatwi sponsorów ze swoich naczyń połączonych ?

 

Jeśli spółki państwowe się wycofają i nikogo w zamian nie będzie to dla mnie Discovery zniszczyło skoki w Polsce. I KONIEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, katowicer napisał:

No to nie znasz się na życiu. Wszędzie rządzą układy, nawet 1 metr od Ciebie. I należy się w tym układzie znaleźć bo inaczej będzie wielkie G. A sport powinien być priorytetem każdego.

 

Dokładnie powinno być tak jak piszesz. Sport powinien być priorytetem każdego - w tym spółki państwowe powinny dotować skoki narciarskie niezależnie od tego kto je transmituje (TVP czy TVN). A skoro wg. nich są "równi i równiejsi" (tj. damy kasę gdy skoki narciarskie transmituje TVP, a zakręcimy kurek, jeśli to samo będzie robił TVN), to oznacza, że tym sponsorom nigdy nie zależało na dobru tej dyscypliny sportowej, tylko sponsorowano w ostatnich latach skoki jedynie z powodów politycznych (gdyby było inaczej, prezes Tajner by nie musiał siać lamentu, że z PZN uciekają sponsorzy).

 

Jeśli na polskie skoki narciarskie braknie kasy to winni będą:

 

- polskie państwo, które za pomocą spółek państwowych prowadzi intensywną wojnę polsko-polską, nie oszczędzając przy tym nawet sportu;

- prezes Tajner, który przez lata szedł na łatwiznę i skupiał się tylko na spółkach państwowych, a nie próbował nawiązać kontaktów biznesowych z prywatnym kapitałem.

 

Grupa Discovery jest w tym wszystkim najmniej winna (każdy ma prawo walczyć o prawa transmisyjne, nie są one zarezerwowane tylko dla jednej stacji telewizyjnej; z kolei sponsorzy powinni wydawać kasę celem wspierania dyscypliny, a nie uzależniać swoich działań od tego, kto skoki narciarskie będzie pokazywał).

 

P.S. Ewidentnie z Twoich wypowiedzi wynika, że jesteś sympatykiem obecnej władzy i dlatego snujesz teorie spiskowe o końcu polskich skoków narciarskich, gdyż nie potrafisz zaakceptować tego, że jako sympatyk tej partii do oglądania skoków narciarskich będziesz musiał używać kanałów telewizyjnych, które należą do grupy Discovery. To przejaw Twojej frustracji, a nie troska o dobro polskich skoków narciarskich. Aby nie czytać dłużej Twoich dziwacznych wypowiedzi, pozostaje mi skorzystać z opcji "Ignoruj użytkownika".

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do @Kirk, @Mihalek, @dvbtowiec, @Kiler i innych rozsądnych forumowiczów - nie karmy trolla, niestety użytkownik @katowicer nie potrafi prowadzić merytorycznej dyskusji, a używane przez niego "argumenty" tylko prowadzą tutaj do zamieszania. Lepiej skorzystajcie z funkcji "ignoruj użytkownika" i skupmy się w rozsądnym gronie na ciekawej dyskusji, dotyczącej praw telewizyjnych do skoków narciarskich.

Edytowane przez grreg2084
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, katowicer napisał:

Oczywiście, że jestem sympatykiem PISu. Tak jak cała moja rodzina i mamy nadzieję na kolejną wygraną. I Discovery szczerze nienawidzę, również za to że zniszczą skoki.

Jeśli zniszczeniem skoków nazywasz to, że dla Eurosportu to jest najważniejszy sport zimowy, na który nie żałuje się czasu antenowego to nie wiem, co o tym myśleć, pomijając fakt, że to jest teza niepodparta żadnymi racjonalnymi argumentami, a jedynie uprzedzeniami wobec telewizji. Toć nikt nie każe oglądać ciurkiem TVNu. Kibic skoków, który nie chce oglądać Faktów, może sobie po transmisji zmienić kanał. Tak jak wcześniej - jeśli ktoś nie chciał oglądać Wiadomości po skokach, to ich nie oglądał.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...